Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#23501 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by emotivac »

Qwerty1234 wrote: 28/02/2023 01:16 Evo jedna live sa brusa.

https://ibb.co/cQ8RpxG

Cvatro pjehe.

Odo guyit sad ovde, nigdje nikog.
Cao
Eto neko te udario u zadnji lijevi blatobran kod šteke :D :D
User avatar
ElRe
Posts: 16927
Joined: 12/12/2011 11:28

#23502 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ElRe »

Kumho WP51 je juče bio odličan.

Bio sam zagovornik cjelogodišnjih guma, ali nisam siguran kako bi se cjelogodišnje gume ponašalje na ovakvom snijegu.
Npr ja sam uz blagi uspon iz dvorišta na glavnu ulicu izašao bez problema juče ujutru, mada je sigurno bilo 10ak cm snijega. Vožnja po gradu, Vogošća krug Pretis - Tuhovići, Rajlovac. Sinoć Safeta Zajke neočišćena, bljuzga po cesti, idu bez problema.
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#23503 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by PM72 »

Ovo je vlažan i težak snjeg i po njemu mogu i talašika gume.Bitno je samo da pod prednji kraj ne nabiješ masu snjega jer si onda bogin
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23504 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

emotivac wrote: 28/02/2023 07:26
Qwerty1234 wrote: 28/02/2023 01:16 Evo jedna live sa brusa.

https://ibb.co/cQ8RpxG

Cvatro pjehe.

Odo guyit sad ovde, nigdje nikog.
Cao
Eto neko te udario u zadnji lijevi blatobran kod šteke :D :D
Mozda je guyio uy auto pa nagnjecio :lol:
Naslovnica
Posts: 35461
Joined: 20/03/2013 15:38

#23505 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Naslovnica »

Qwerty1234 wrote: 28/02/2023 01:16 Evo jedna live sa brusa.

https://ibb.co/cQ8RpxG

Cvatro pjehe.

Odo guyit sad ovde, nigdje nikog.
Cao
Pazi da ne naiđe Karabaja
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#23506 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Leon16v »

Throttle wrote: 28/02/2023 07:17
Qwerty1234 wrote: 28/02/2023 01:16 Evo jedna live sa brusa.

https://ibb.co/cQ8RpxG

Cvatro pjehe.

Odo guyit sad ovde, nigdje nikog.
Cao
Nabavi kakve ljepse felge :D
+1000 na cijenu, znaci sad je oko nekih 30 hiljada
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23507 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Kad je 25 s ruznim felgama koliko bi tek bio s dobrim, i 30 je malo :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#23508 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

ElRe wrote: 28/02/2023 07:53 Bio sam zagovornik cjelogodišnjih guma, ali nisam siguran kako bi se cjelogodišnje gume ponašalje na ovakvom snijegu.
Sasvim ok se ponasaju. Ovo nije izazov za njih.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#23509 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

ovde ce i dvica izac bez problema :skoljka:
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#23510 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by HelaS »

Bobi wrote: 28/02/2023 07:26
HelaS wrote: 28/02/2023 01:22

Vulkanizer, inače, stručnjak za gume i njene karakteristike :D
Jok, mi smo na ovoj temi :lol: stručnjaci za sve :D.
Jest, isto kao i ulični čistač cipela, sve zna o modelima, koži i ostalo... :D
Qwerty1234
Posts: 1277
Joined: 27/05/2021 09:57

#23511 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Qwerty1234 »

emotivac wrote: 28/02/2023 07:26
Qwerty1234 wrote: 28/02/2023 01:16 Evo jedna live sa brusa.

https://ibb.co/cQ8RpxG

Cvatro pjehe.

Odo guyit sad ovde, nigdje nikog.
Cao
Eto neko te udario u zadnji lijevi blatobran kod šteke :D :D
Na parkingu, s ledja u zadnju karambolku i nabio malo
Qwerty1234
Posts: 1277
Joined: 27/05/2021 09:57

#23512 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Qwerty1234 »

Throttle wrote: 28/02/2023 07:17
Qwerty1234 wrote: 28/02/2023 01:16 Evo jedna live sa brusa.

https://ibb.co/cQ8RpxG

Cvatro pjehe.

Odo guyit sad ovde, nigdje nikog.
Cao
Nabavi kakve ljepse felge :D
Zimski set, samo da su aluminijske i origigi naravno.

Ljetni je vec druga prica 😎

Bez sprdancije, nije bilo jednostavno.Ima ga dosta, gore je bilo -5 u ovo vrijeme, steglo bas
User avatar
mirota
Posts: 4675
Joined: 11/01/2018 11:42

#23513 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mirota »

nekad se pitam kako bi da je kao zima prije 30 i vise godina, sve neke teorije, sustina je nova guma ili sto novija i cao...lanci i katanci bas kad mora :D
User avatar
shape of despair
Posts: 3989
Joined: 09/04/2008 18:41

#23514 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by shape of despair »

sinoc pregazio sa-tz i nazad sa nexenom. u povratku i zastoj bio, pao bor na cestu,cekanj 30 min
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23515 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Qwerty1234 wrote: 28/02/2023 10:25
Throttle wrote: 28/02/2023 07:17

Nabavi kakve ljepse felge :D
Zimski set, samo da su aluminijske i origigi naravno.

Ljetni je vec druga prica 😎

Bez sprdancije, nije bilo jednostavno.Ima ga dosta, gore je bilo -5 u ovo vrijeme, steglo bas
I zimi se mora pozirat :D
Qwerty1234
Posts: 1277
Joined: 27/05/2021 09:57

#23516 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Qwerty1234 »

Throttle wrote: 28/02/2023 12:23
Qwerty1234 wrote: 28/02/2023 10:25

Zimski set, samo da su aluminijske i origigi naravno.

Ljetni je vec druga prica 😎

Bez sprdancije, nije bilo jednostavno.Ima ga dosta, gore je bilo -5 u ovo vrijeme, steglo bas
I zimi se mora pozirat :D
S obzirom da je pola danasnjih vozilica na celicarama zimi (a neki i ljeti) ove felge sa a6 ice su sasvim ok. :mrgreen:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23517 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Qwerty1234 wrote: 28/02/2023 14:30
Throttle wrote: 28/02/2023 12:23

I zimi se mora pozirat :D
S obzirom da je pola danasnjih vozilica na celicarama zimi (a neki i ljeti) ove felge sa a6 ice su sasvim ok. :mrgreen:
Samo amurinijum, kakve celicare :mrgreen:
User avatar
kabal1337
Posts: 13448
Joined: 11/02/2012 21:08

#23518 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kabal1337 »

ma ako ces da se kurcis od magnezija neke ultra lagane
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#23519 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mk ultra »

kabal1337 wrote: 28/02/2023 14:45 ma ako ces da se kurcis od magnezija neke ultra lagane
bude ponekad OZ nekih ultraleggera na piku :mrgreen:

kad se sjetim, imao ja na BMW aluminijske 15'' ali izgledaju ko čelične
svegami nije bilo u njima 5kg kako treba :mrgreen: doduse 6.5x15
User avatar
mirota
Posts: 4675
Joined: 11/01/2018 11:42

#23520 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mirota »

tema nisu felne , nego gume...hvala
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#23521 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mk ultra »

treba nam tema Zimske felge :lol:
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#23522 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by emotivac »

a gume se nalaze gdje, pa na felgama, logićno, hvalaaa
User avatar
mirota
Posts: 4675
Joined: 11/01/2018 11:42

#23523 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mirota »

znam , ali 10 postova o felnama, malo previse, imate pp pa nasiroko o felgama pisite jedan drugom ili otvorite temu
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#23524 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Leon16v »

Nek vas qwerty izvede na kafu u svom audiju i pričajte o felNama :D
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#23525 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

Pala cijena aVdiji, uletio mu sazad. :lol:
Post Reply