Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Nexen na sluzbenom katastrofa, glavna sasvim fino ociscena ali na rampi na petlji zanosi.
Gledam poslije gume, sara je takva da nisam bio siguran na prvu jesu li ljetne ili zimske.
Da ne bude da pljujem po nexenu, mozda su samo istrosene.
Na mom dunlop treca sezona i za sad odlicno drze, s tim sto ih skidam ranije a stavljam kasnije pa im je sezona kratka i sara dobro izgleda.
Ima li ko da koristi Continental Winter Contact TS 860 205/55/R16 i ako ko koristi da li je zadovoljan?
Ja te koristim, ali iskreno nešto nisam zadovoljan, pa želim da čujem mišljenja ostalih.
mk ultra wrote: ↑27/02/2023 15:32
šta ne valja sa gumom? vozam ih ja na službenom
20 januara kada je padao isto obilniji snijeg, bio krenuo prema Foči. Pada snijeg iz neba i zemlje, put katastrofa. Bljuzgavica, pod snijegom, vozim ti ja jedno 50 na sat i odjednom da li sam naišao na grudvu bljuzge ili na led, zanese me, zarotirah se 90 stepeni. Jedva sam ja njega iskontrolisao i vratio na svoju traku. Sreća pa nije nikoga bilo na suprotnoj traci ni iza mene, udes sigurno. Od tog trenutka nisam smio više od 40 na sat da vozim, dok ostali gaze i prestižu me.
mk ultra wrote: ↑27/02/2023 15:32
šta ne valja sa gumom? vozam ih ja na službenom
20 januara kada je padao isto obilniji snijeg, bio krenuo prema Foči. Pada snijeg iz neba i zemlje, put katastrofa. Bljuzgavica, pod snijegom, vozim ti ja jedno 50 na sat i odjednom da li sam naišao na grudvu bljuzge ili na led, zanese me, zarotirah se 90 stepeni. Jedva sam ja njega iskontrolisao i vratio na svoju traku. Sreća pa nije nikoga bilo na suprotnoj traci ni iza mene, udes sigurno. Od tog trenutka nisam smio više od 40 na sat da vozim, dok ostali gaze i prestižu me.
ne znam šta si doživio, ali mislim da je bilo nešto drugo osim grudve... led, masnoća ili nešto treće...
ide ta guma OK, pogotovo na takvom putu, koji je više mokar nego sniježan
Misliš da bi bilo šta bolje sa "malo" boljom gumom ? Ima tu dosta i do kontrole tj. treba znati "vladati" vozilom u takvim situacijama
Ja prije nekih 5-6 god uz veeliko brdo uzašao bez ikakvog zastoja, a snijega na putu kijamet Niko nije smio, ni grtalica prošla nije, zaletio se ugasio ESP i gass, i to sa jeftinim kelly gumama Do duše nisam se smio spustiti niz brdo
emotivac wrote: ↑27/02/2023 15:50
Misliš da bi bilo šta bolje sa "malo" boljom gumom ? Ima tu dosta i do kontrole tj. treba znati "vladati" vozilom u takvim situacijama
Ja prije nekih 5-6 god uz veeliko brdo uzašao bez ikakvog zastoja, a snijega na putu kijamet Niko nije smio, ni grtalica prošla nije, zaletio se ugasio ESP i gass, i to sa jeftinim kelly gumama Do duše nisam se smio spustiti niz brdo
Prestižu mene bez ikakvih problema ja ne smijem više od 50 da vozim.
Mozda i nesto drugo nije skroz ispravno na autu, spura ili nesto drugo? Conti bi trebao biti medju najboljim. Imao sam conti ljetne, brzo se trosile ali i lijepile za cestu.
emotivac wrote: ↑27/02/2023 15:50
Misliš da bi bilo šta bolje sa "malo" boljom gumom ? Ima tu dosta i do kontrole tj. treba znati "vladati" vozilom u takvim situacijama
Ja prije nekih 5-6 god uz veeliko brdo uzašao bez ikakvog zastoja, a snijega na putu kijamet Niko nije smio, ni grtalica prošla nije, zaletio se ugasio ESP i gass, i to sa jeftinim kelly gumama Do duše nisam se smio spustiti niz brdo
Prestižu mene bez ikakvih problema ja ne smijem više od 50 da vozim.
Dobra je to guma, ne bi trebalo bit problema, jedino da nije stara ?
20 januara kada je padao isto obilniji snijeg, bio krenuo prema Foči. Pada snijeg iz neba i zemlje, put katastrofa. Bljuzgavica, pod snijegom, vozim ti ja jedno 50 na sat i odjednom da li sam naišao na grudvu bljuzge ili na led, zanese me, zarotirah se 90 stepeni. Jedva sam ja njega iskontrolisao i vratio na svoju traku. Sreća pa nije nikoga bilo na suprotnoj traci ni iza mene, udes sigurno. Od tog trenutka nisam smio više od 40 na sat da vozim, dok ostali gaze i prestižu me.
ne znam šta si doživio, ali mislim da je bilo nešto drugo osim grudve... led, masnoća ili nešto treće...
ide ta guma OK, pogotovo na takvom putu, koji je više mokar nego sniježan
OK onda. Kad god je nailazilo auto ja sam strepio, puštao sam gas, da me ne zanese. Od tad sam sebi obećao da neću više voziti po tom putu malo duže staze.
A pazi, presjeklo te, razumijemo se.
Ja i dan danas pustim gas na jednoj krivini kod Canica blizu Tz gdje me iznijelo ko i tebe u suprotnu traku ali bez posljedica.
Peryton_ wrote: ↑27/02/2023 16:03
A pazi, presjeklo te, razumijemo se.
Ja i dan danas pustim gas na jednoj krivini kod Canica blizu Tz gdje me iznijelo ko i tebe u suprotnu traku ali bez posljedica.
Mene samo izbaci i zarotira me 90 stepeni. Uspio sam ga nekako volanom i blagim kočenjem iskontrolisati i vratiti se na svoju traku.
Po svemu bi trebalo da valja, ali mene od početka zime nije slušao (treća sezona).
Kada sam neki dan odvezao kod vulkanizera, objasnim mu, kaže lik ne bi trebalo to da se dešava, dobra šara, mekana guma, sve uredno.
Zarotira ih, prednje nazad, zadnje naprijed, jutros baš OK. Ono, nije na nivou nove gume, ali daleko od problema koje sam imao cijelu zimu.
Sve 4 gume, na oko, iste...
Vulkanizer, inače, stručnjak za gume i njene karakteristike
znaci kad imas auto 4x4 onda sve 4 gume da budu nove ?? ili da budu iste starosti...takve su mi ljetne, ali zimske nisu.. e sad ovo auto ima neki intelligent 4x4, ne vidim gume da ja upalim tu opciju, kaze mi prodavac da auto ide na prednji pogon uglavnom, a da sam po potrebi pali AWD
Last edited by mirota on 28/02/2023 06:46, edited 1 time in total.
Naslovnica wrote: ↑27/02/2023 10:11
Po svemu bi trebalo da valja, ali mene od početka zime nije slušao (treća sezona).
Kada sam neki dan odvezao kod vulkanizera, objasnim mu, kaže lik ne bi trebalo to da se dešava, dobra šara, mekana guma, sve uredno.
Zarotira ih, prednje nazad, zadnje naprijed, jutros baš OK. Ono, nije na nivou nove gume, ali daleko od problema koje sam imao cijelu zimu.
Sve 4 gume, na oko, iste...
Vulkanizer, inače, stručnjak za gume i njene karakteristike
Ne treba biti "stručnjak za gume i njene karakteristike", pa da se na osnovu DOT-a, izgleda i osjeta pod prstima donese zaključak kako premium guma ne bi trebala imati probleme koje sam naveo.
Pogotovu što se sve dešava u kontekstu neformalnog razgovora.
Naslovnica wrote: ↑27/02/2023 10:11
Po svemu bi trebalo da valja, ali mene od početka zime nije slušao (treća sezona).
Kada sam neki dan odvezao kod vulkanizera, objasnim mu, kaže lik ne bi trebalo to da se dešava, dobra šara, mekana guma, sve uredno.
Zarotira ih, prednje nazad, zadnje naprijed, jutros baš OK. Ono, nije na nivou nove gume, ali daleko od problema koje sam imao cijelu zimu.
Sve 4 gume, na oko, iste...
Vulkanizer, inače, stručnjak za gume i njene karakteristike