pohvalio bi kad bi samo jeo zejtin,ovako sve drugo za sta mi zejtin treba poskupilo
INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Moderator: anex
- oldtajmer
- Posts: 5439
- Joined: 13/04/2013 09:43
- Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda
#11251 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
- dječak sa šibicama
- Posts: 51146
- Joined: 29/06/2011 23:39
#11252 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Sandzokani su najvise digli cijene, moze im biti, njima ne gori hoce li prodati ili nece. Imaju ekskluzivne ugovore kao distributeri na Bjelasnici i slicnim eminentnim lokacijama.bumerangss wrote: ↑25/02/2023 12:39 Akova pileci dimljeni fileti 25 KM![]()
Bili 13,70 KM
To je skoro 100% skuplje![]()
- ElRe
- Posts: 16893
- Joined: 12/12/2011 11:28
- ElRe
- Posts: 16893
- Joined: 12/12/2011 11:28
#11254 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Svi Džafići iz Ovako su preselili. Poslove sada vode žene i djeca (koja nisu pošla krivim putem...), a svi su Bosanci.
A da su im proizvodi izuzetno nekvalitetni, jesu.
Ovako, Milkos, Madi, Bajram, ne zna se ko je gori.
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
#11255 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ja se sjećam Himze, išao u moju školu, bio je ogroman, i dobričina.
Šta je sa njim, znaš li?!
-
noviclan
- Posts: 15008
- Joined: 31/10/2013 06:48
- Ironmen
- Posts: 7503
- Joined: 29/07/2015 17:36
#11257 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Od 10 proizvoda ubodu mozda 1 da valja, i taj proizvod drzi kvalitet 2-3 mjeseca i onda postane hamelj.
- Haris.ba
- Posts: 35278
- Joined: 08/09/2005 20:08
#11258 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ne mozes ocekivati istu cijenu za voce i povrce tokom cijele godine.aston_martin wrote: ↑25/02/2023 23:14sve nam je ko na zapadu, osim plata naravno, da isprate troskove. jbo to trziste.
Cijena banana je u zadnju godinu skocila sa 1200 na 1500 dolara po metrickoj toni.
Nego....
https://avaz.ba/vijesti/bih/812130/naft ... uka-vlasti
- Odavno se žito izvozi iz Ukrajine, cijene su pale, ali ništa od onoga što je tada poskupjelo nije pojeftinilo. A sve cijene, ili sav ovaj bezobrazluk, povezuju troškovi prijevoza roba koji direktno ovise o cijenama goriva - kazao je Gavran.
Predsjednik Udruženja potrošača „Zvono“ iz Bijeljine Jovan Vasilić istakao je da su inspekcije kontrolirale stanje i u ovom dijelu BiH, ali da se cijene u tržnim centrima, uprkos kaznama, nisu promijenile.
- Kod nas su marže ograničene samo za nekoliko proizvoda, a sve ostalo je na slobodnom formiranju cijena. Zato trgovci prilikom formiranja cijena ukalkulišu i maržu i kaznu koju će platiti. Tako je i s proizvođačima koji u cijene proizvoda ukalkulišu i inflaciju i kaznu, pa su cijene zato visoke - rekao je Vasilić.
- Sanjarko
- Posts: 28402
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#11259 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
To je 25% poskupljenje ali ovdje su banane skočile više.Haris.ba wrote: ↑26/02/2023 07:56Ne mozes ocekivati istu cijenu za voce i povrce tokom cijele godine.aston_martin wrote: ↑25/02/2023 23:14
sve nam je ko na zapadu, osim plata naravno, da isprate troskove. jbo to trziste.
Cijena banana je u zadnju godinu skocila sa 1200 na 1500 dolara po metrickoj toni.
Nego....
https://avaz.ba/vijesti/bih/812130/naft ... uka-vlasti
- Odavno se žito izvozi iz Ukrajine, cijene su pale, ali ništa od onoga što je tada poskupjelo nije pojeftinilo. A sve cijene, ili sav ovaj bezobrazluk, povezuju troškovi prijevoza roba koji direktno ovise o cijenama goriva - kazao je Gavran.
Predsjednik Udruženja potrošača „Zvono“ iz Bijeljine Jovan Vasilić istakao je da su inspekcije kontrolirale stanje i u ovom dijelu BiH, ali da se cijene u tržnim centrima, uprkos kaznama, nisu promijenile.
- Kod nas su marže ograničene samo za nekoliko proizvoda, a sve ostalo je na slobodnom formiranju cijena. Zato trgovci prilikom formiranja cijena ukalkulišu i maržu i kaznu koju će platiti. Tako je i s proizvođačima koji u cijene proizvoda ukalkulišu i inflaciju i kaznu, pa su cijene zato visoke - rekao je Vasilić.
- Haris.ba
- Posts: 35278
- Joined: 08/09/2005 20:08
- Sanjarko
- Posts: 28402
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#11261 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ali previše, pohlepa ušla u ljude pravo. Gdje ima da sleti cijena s 4 na 3 KM. Za 25%.
Sinhronizitet, ponavlja se 25%.
- Haris.ba
- Posts: 35278
- Joined: 08/09/2005 20:08
#11262 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ako narod kupuje, prodavaci ne bacaju tonama pokvarene banane, znaci da nije previse...
Isto ko sto smo dokazali da 3,5KM litar goriva nije previse.
- Sanjarko
- Posts: 28402
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#11263 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ali bacalo je se. Kazivao sam da je u Bingu na TC Džananović se bacilo na stotine vajkrema vjerojatno.
Bio im rok pri kraju kad su dali ih na akciji. A u vezi goriva, to je šok bio na tržištu zbog Ruske agresije na Ukrajinu. A narod voza se jer gradski saobraćaj je u lošem stanju.
Ali spade cijena goriva a niko ne vrati cijene na staro ili barem ne snizi cijene saobraćaja primjerice taksiji. Povećali na 3 KM ovdje cijenu, ali nisu snizili kad je palo gorivo barem ako ne na 2 KM, na 2,5.
Kažem ušla pohlepa u ljude. Ovako sistemi znaju pući. Berze i sl.
-
akcija007
- Posts: 4313
- Joined: 17/05/2008 23:50
#11264 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Vindija trgovina kupio Kefir casa rok do sutra 180 ml. / 0,40 KM . Snizen 50% zbog isteka roka
-
NediM17
- Posts: 26439
- Joined: 05/11/2009 11:49
#11265 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ništa mu biti neće ni poslije roka ako se nije "napuh'o".
- ElRe
- Posts: 16893
- Joined: 12/12/2011 11:28
#11266 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
U Robotu 400g R kafe 4.80 KM na akciji. Valja li čemu ili su bačene pare? 
- Sanjarko
- Posts: 28402
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
-
akcija007
- Posts: 4313
- Joined: 17/05/2008 23:50
#11268 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Puter u Lidl Hrvatska 250 gr, 82% m.m. robna marka " okusi zavicaja" - Dukat proizvodi za Lidl je 1,69 eur / 3,30 KM
- ElRe
- Posts: 16893
- Joined: 12/12/2011 11:28
-
Isaiah4110
- Posts: 602
- Joined: 01/05/2020 11:59
#11270 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Sve sto sam probao od "okusi zavicaja" je predobro, kvalitet a ocigledno i cijene bolje...da spomenem i zbregov svjezi sir kojeg nema u BiH je bas pravi sir, sto ne mogu reci za ove domace, 50% bolji od svih nasih domacih sireva koji su vjerovatno i skuplji...da zivim blizu granice cesto bih skoknuo u soping tamo...
- Sanjarko
- Posts: 28402
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#11272 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Valjal šta, zna li itko? Mi pijemo Ritter neku i ovako neke kad nam neko pokloni. Ne dešava se to često ali znaju nam uletit s kafom.
Zadnji put mi kapučino poklonila jedna dobra poznanica od stare. Pola kg kapučina.
Još ni pola kutije nisam popio.
-
Nokian808
- Posts: 1036
- Joined: 13/05/2013 20:50
#11273 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Danas snjeg hajd odvedoh juniorku u SCS igraonicu voli tu radi tobogana bilo skuplje nego drugdje ali ne previse (kad se uzmu u obzir bonusi kod uplate). Formalno bio sat 8 KM ali kad napunis odjednom karticu izlazilo me 5 KM sat a njena sreca nema cijenu...ali odsad ide drugdje jer ovo sta su uradili u SCS je fakat bezobrazno hajd da su samo pogorsali bonuse na uplatu pa covjek bi nekako progutao ali ovo je drska bezobrazna pohlepa - prvo bonuse ukinuli odnosno pogorsali na nezamislive granice (150 KM uplati dobijes 40 gratis bodova a prije na takvim uplatama bilo praktično duplanje) + sat igraonice digli da je 12 KM
Da dobro ste procitali sat igraonice je 12 KM. One jeftine drmusaljke bile 1 KM sada 2 KM....znaci kad se uzme u obzir sve bukvalno 100% poskupljenje globalno a pola im inventara NE RADI.
Vratio im karticu koju imam vec 6 godina odsad ce sto se mene tice ugoscavati samo arapcad i sda podmladak...
Da dobro ste procitali sat igraonice je 12 KM. One jeftine drmusaljke bile 1 KM sada 2 KM....znaci kad se uzme u obzir sve bukvalno 100% poskupljenje globalno a pola im inventara NE RADI.
Vratio im karticu koju imam vec 6 godina odsad ce sto se mene tice ugoscavati samo arapcad i sda podmladak...
- Haris.ba
- Posts: 35278
- Joined: 08/09/2005 20:08
-
Hakiz
- Posts: 48386
- Joined: 30/07/2015 20:01
#11275 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Zar nisu ovo bold i ovo italik u kontradikciji?Nokian808 wrote: ↑26/02/2023 13:12 Danas snjeg hajd odvedoh juniorku u SCS igraonicu voli tu radi tobogana bilo skuplje nego drugdje ali ne previse (kad se uzmu u obzir bonusi kod uplate). Formalno bio sat 8 KM ali kad napunis odjednom karticu izlazilo me 5 KM sat a njena sreca nema cijenu...ali odsad ide drugdje jer ovo sta su uradili u SCS je fakat bezobrazno hajd da su samo pogorsali bonuse na uplatu pa covjek bi nekako progutao ali ovo je drska bezobrazna pohlepa - prvo bonuse ukinuli odnosno pogorsali na nezamislive granice (150 KM uplati dobijes 40 gratis bodova a prije na takvim uplatama bilo praktično duplanje) + sat igraonice digli da je 12 KM
Da dobro ste procitali sat igraonice je 12 KM. One jeftine drmusaljke bile 1 KM sada 2 KM....znaci kad se uzme u obzir sve bukvalno 100% poskupljenje globalno a pola im inventara NE RADI.
Vratio im karticu koju imam vec 6 godina odsad ce sto se mene tice ugoscavati samo arapcad i sda podmladak...

