Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
#45376 Re: Pitamo Mehanicare ?
Turio ja prije dvije stranice.

-
Helios
- Posts: 160
- Joined: 06/03/2022 12:59
#45377 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mjenjac radi super,ali bas da ne bi došlo do reparacije I zajeba mjenjača,kao neka prevencija dva majstora savjetuju zamjenu tog ulja,nije veliki posao a I ne kosta puno.Ali jos nesto interesantno ova dva sto su protiv zamjena kazu da poslije zamjena tog ulja moze doci do kvara mjenjača sa novim ulje.Brate sve nesto nejasno .Auto prešao 200k I mislim da to nikad nije mjenjato,ja cu zamjeniti pa sta bude .dado_ wrote: ↑20/02/2023 15:05To je tzv suhi dsg, dq200, ne mijenja se ulje osim ako se ne radi reparacija mjenjaca. 3 majstora pitao sto rade s mjenjacima, kazu ne diraj nista ako mjenjac radi normalno.Helios wrote: ↑20/02/2023 00:03 Ima li ko iskustva sa mjenjanjem ulja u 7 brzinskom DSG mjenjača,radi se o Polo 2011 benzin 1.4,, neki kazu to se ne mjenja neki da se mjenja,ja sam stajalista da gdje god ulje ima ili ti mehatronik tecnost da se treba zamjeniti.Mjenjac radi uredno sada ali kako mi rekose da bi bilo dobro zamjeniti ulje ,,valjda ide samo 2l ulja I litra tecnosti za mechatroniku .svako iskustvo I mišljenje bi dobro doslo.
Cudno je to 4 majstora I nerjeseno 2 kazu da ,a 2 ne.![]()
Hvala za savjete.
- skrbavi-admin
- Posts: 7106
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#45378 Re: Pitamo Mehanicare ?
samo dug zivot
-
dado_
- Posts: 747
- Joined: 25/12/2012 11:35
#45379 Re: Pitamo Mehanicare ?
Po fabrici je lifetime ulje, tako u knjizi pise. Istu situaciju sam imao kad sam pitao, mada u zadnje vrijeme i ovaj moj majstor sto mi servisira auto kaze ne diraj nista dok radi bez problema, a na proslom autu kojr je imalo isti tip mjenjaca savjetovao da zamijenim... javi ishod bas me zanima i sretnoHelios wrote: ↑21/02/2023 01:45Mjenjac radi super,ali bas da ne bi došlo do reparacije I zajeba mjenjača,kao neka prevencija dva majstora savjetuju zamjenu tog ulja,nije veliki posao a I ne kosta puno.Ali jos nesto interesantno ova dva sto su protiv zamjena kazu da poslije zamjena tog ulja moze doci do kvara mjenjača sa novim ulje.Brate sve nesto nejasno .Auto prešao 200k I mislim da to nikad nije mjenjato,ja cu zamjeniti pa sta bude .
Hvala za savjete.
- Optimist
- Posts: 15523
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#45380 Re: Pitamo Mehanicare ?
Takodje javi cijenu servisa kao i mjesto gdje si radio.
- Laplace
- Posts: 14690
- Joined: 19/11/2012 18:37
#45381 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ulje se mijenja kad zariba mjenjač, logično.
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#45382 Re: Pitamo Mehanicare ?
Tad se mijenja mjenjač
- Laplace
- Posts: 14690
- Joined: 19/11/2012 18:37
- skrbavi-admin
- Posts: 7106
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#45384 Re: Pitamo Mehanicare ?
dakle auto
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#45385 Re: Pitamo Mehanicare ?
Teztar iz Kine????? da nije divljak, ima li kutija holograme ono za skeniranje proizvoda??? Izbacili su novu zastitu od kopija!!!Evolution_IV wrote: ↑20/02/2023 17:26i ovi diskovi su made in china![]()
, nema nista da nije china
![]()
plocice su spanije, nikad crnije u zivotu nisam vidio, ima da prase ko lude al kazu da su blage prema diskovima sto mi i treba...
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#45386 Re: Pitamo Mehanicare ?
Stavio textar diskove, iskrivili se odmah. Vratio, nabacio delphi neke, sve ok. Na proslom autu, ne znam jel fercera to sve jos uvijek. Trw plocice stavio. E sad jesu li ta kopija, nemam pojma.
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#45387 Re: Pitamo Mehanicare ?
lifetime je period trajanja garancije.dado_ wrote: ↑21/02/2023 11:01Po fabrici je lifetime ulje, tako u knjizi pise. Istu situaciju sam imao kad sam pitao, mada u zadnje vrijeme i ovaj moj majstor sto mi servisira auto kaze ne diraj nista dok radi bez problema, a na proslom autu kojr je imalo isti tip mjenjaca savjetovao da zamijenim... javi ishod bas me zanima i sretnoHelios wrote: ↑21/02/2023 01:45
Mjenjac radi super,ali bas da ne bi došlo do reparacije I zajeba mjenjača,kao neka prevencija dva majstora savjetuju zamjenu tog ulja,nije veliki posao a I ne kosta puno.Ali jos nesto interesantno ova dva sto su protiv zamjena kazu da poslije zamjena tog ulja moze doci do kvara mjenjača sa novim ulje.Brate sve nesto nejasno .Auto prešao 200k I mislim da to nikad nije mjenjato,ja cu zamjeniti pa sta bude .
Hvala za savjete.
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#45388 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja sam svoje textar diskove kupio u simimpexu, 1500 kg je vozilo bilo. Nisu se iskrivili, i ona antikorozivna zastita ( ona kao cink boja) je trajala dugo.
-
dado_
- Posts: 747
- Joined: 25/12/2012 11:35
#45389 Re: Pitamo Mehanicare ?
Netacno, znaci kod bmwa lifetime je 2god? Misljenje je s*pak, svak ga ima. Ja pitao 3 majstora koja rade iskljucivo mjenjace, rekli ljudi suhi dsg ne diraj ako ne pravi probleme, servisna uputstva tako kazu, meni dovoljno. Na kraju krajeva, toliko se fame i dan danas pravi oko tog dsga koda je ne znam ti sta... nek svako radi kako misli da je najbolje i taman. Nego eto, forum i sluzi da podijelimo iskustvakabal1337 wrote: ↑21/02/2023 13:01lifetime je period trajanja garancije.dado_ wrote: ↑21/02/2023 11:01
Po fabrici je lifetime ulje, tako u knjizi pise. Istu situaciju sam imao kad sam pitao, mada u zadnje vrijeme i ovaj moj majstor sto mi servisira auto kaze ne diraj nista dok radi bez problema, a na proslom autu kojr je imalo isti tip mjenjaca savjetovao da zamijenim... javi ishod bas me zanima i sretno
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#45390 Re: Pitamo Mehanicare ?
radi ti i mali servis svakih 30 000 km pa ces vidjet koliko ces dogurati.
Tvoje auto tvoja stvar, vjeruj u sta god zelis.
I ford je napravio lifetime zupcasti koji je potopljen u ulju pa se odlicnim pokazao
Tvoje auto tvoja stvar, vjeruj u sta god zelis.
I ford je napravio lifetime zupcasti koji je potopljen u ulju pa se odlicnim pokazao
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#45391 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mozda su ovi neka kopija bila. Standardni su diskovi bili, vektra b 2.2 16v, nista sportsko. Nakon par dana poceo volan tresti. Mozda se i potrefilo, sta znam. Trazio sve trw, nisu imali diskove a i plocice su poskupe bile.
-
dado_
- Posts: 747
- Joined: 25/12/2012 11:35
#45392 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pojma nemam za forda, mali servis radim na 10-12000 ili god dana, ne vjerujem u sta zelim nego nesto sto ne znam pitam
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#45394 Re: Pitamo Mehanicare ?
nije divljak, orginial, ima i žig i to sto navodislavic wrote: ↑21/02/2023 11:48Teztar iz Kine????? da nije divljak, ima li kutija holograme ono za skeniranje proizvoda??? Izbacili su novu zastitu od kopija!!!Evolution_IV wrote: ↑20/02/2023 17:26
i ovi diskovi su made in china![]()
, nema nista da nije china
![]()
plocice su spanije, nikad crnije u zivotu nisam vidio, ima da prase ko lude al kazu da su blage prema diskovima sto mi i treba...
jbg lakse dat 1$ kinezu, nego 20$ po satu svabi, bijeda
ne vjerujjem bas da bi se intercars zajebavao sa tim stvarima, vidjet cemo kad se montira
Last edited by Evolution_IV on 21/02/2023 17:22, edited 1 time in total.
- skrbavi-admin
- Posts: 7106
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#45395 Re: Pitamo Mehanicare ?
ovo je bio moj nivo dok sam bio dijete oko 8g da ljepim neostikom kromirane tipke pinkala uduplane ispod autica.... pa eto sad kontaj koji je nivo kreator ovog hakareta
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#45396 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mjera, uredno, fino povareno, top top
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#45397 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hajde javi rezultat! Sa Textarom iz Skoljica nisam imao problema kao ni sa ATE iz SofaMM.Evolution_IV wrote: ↑21/02/2023 17:11nije divljak, orginial, ima i žig i to sto navodis![]()
jbg lakse dat 1$ kinezu, nego 20$ po satu svabi, bijeda
ne vjerujjem bas da bi se intercars zajebavao sa tim stvarima, vidjet cemo kad se montira![]()
-
nj0be
- Posts: 108
- Joined: 18/04/2009 22:20
#45398 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dacia Duster, 2021. godište
Dešava se da poslije vožnje drugih ljudi primjetim da je kvačilo "stegnuto" i tvrdo, te se čak čuje na stiskanje zvuk kao razvlacenja opruge ili slično. Vozilo nakon što npr prenoći, kvačilo je normalno i mehko i nema nikakvog zvuka. Vozilo je prešlo tek oko 20hiljada kilometara. Obzirom da nas nekoliko koristi to vozilo, ne govorim nikome ništa još uvijek, a dok se vozim s njima ne primjećujem da neko nešto pogrešno radi u smislu vožnje.
Ima li neko objašnjenje?
Dešava se da poslije vožnje drugih ljudi primjetim da je kvačilo "stegnuto" i tvrdo, te se čak čuje na stiskanje zvuk kao razvlacenja opruge ili slično. Vozilo nakon što npr prenoći, kvačilo je normalno i mehko i nema nikakvog zvuka. Vozilo je prešlo tek oko 20hiljada kilometara. Obzirom da nas nekoliko koristi to vozilo, ne govorim nikome ništa još uvijek, a dok se vozim s njima ne primjećujem da neko nešto pogrešno radi u smislu vožnje.
Ima li neko objašnjenje?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#45399 Re: Pitamo Mehanicare ?
to tako treba
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:


