Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#45376 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Turio ja prije dvije stranice.
:thumbup:
Helios
Posts: 160
Joined: 06/03/2022 12:59

#45377 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Helios »

dado_ wrote: 20/02/2023 15:05
Helios wrote: 20/02/2023 00:03 Ima li ko iskustva sa mjenjanjem ulja u 7 brzinskom DSG mjenjača,radi se o Polo 2011 benzin 1.4,, neki kazu to se ne mjenja neki da se mjenja,ja sam stajalista da gdje god ulje ima ili ti mehatronik tecnost da se treba zamjeniti.Mjenjac radi uredno sada ali kako mi rekose da bi bilo dobro zamjeniti ulje ,,valjda ide samo 2l ulja I litra tecnosti za mechatroniku .svako iskustvo I mišljenje bi dobro doslo.
Cudno je to 4 majstora I nerjeseno 2 kazu da ,a 2 ne.😁😁
To je tzv suhi dsg, dq200, ne mijenja se ulje osim ako se ne radi reparacija mjenjaca. 3 majstora pitao sto rade s mjenjacima, kazu ne diraj nista ako mjenjac radi normalno.
Mjenjac radi super,ali bas da ne bi došlo do reparacije I zajeba mjenjača,kao neka prevencija dva majstora savjetuju zamjenu tog ulja,nije veliki posao a I ne kosta puno.Ali jos nesto interesantno ova dva sto su protiv zamjena kazu da poslije zamjena tog ulja moze doci do kvara mjenjača sa novim ulje.Brate sve nesto nejasno .Auto prešao 200k I mislim da to nikad nije mjenjato,ja cu zamjeniti pa sta bude .
Hvala za savjete.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7109
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#45378 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

samo dug zivot
dado_
Posts: 747
Joined: 25/12/2012 11:35

#45379 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dado_ »

Helios wrote: 21/02/2023 01:45
dado_ wrote: 20/02/2023 15:05
To je tzv suhi dsg, dq200, ne mijenja se ulje osim ako se ne radi reparacija mjenjaca. 3 majstora pitao sto rade s mjenjacima, kazu ne diraj nista ako mjenjac radi normalno.
Mjenjac radi super,ali bas da ne bi došlo do reparacije I zajeba mjenjača,kao neka prevencija dva majstora savjetuju zamjenu tog ulja,nije veliki posao a I ne kosta puno.Ali jos nesto interesantno ova dva sto su protiv zamjena kazu da poslije zamjena tog ulja moze doci do kvara mjenjača sa novim ulje.Brate sve nesto nejasno .Auto prešao 200k I mislim da to nikad nije mjenjato,ja cu zamjeniti pa sta bude .
Hvala za savjete.
Po fabrici je lifetime ulje, tako u knjizi pise. Istu situaciju sam imao kad sam pitao, mada u zadnje vrijeme i ovaj moj majstor sto mi servisira auto kaze ne diraj nista dok radi bez problema, a na proslom autu kojr je imalo isti tip mjenjaca savjetovao da zamijenim... javi ishod bas me zanima i sretno
User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#45380 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Takodje javi cijenu servisa kao i mjesto gdje si radio.
User avatar
Laplace
Posts: 14690
Joined: 19/11/2012 18:37

#45381 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

Ulje se mijenja kad zariba mjenjač, logično.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#45382 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Tad se mijenja mjenjač
User avatar
Laplace
Posts: 14690
Joined: 19/11/2012 18:37

#45383 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

Leon16v wrote: 21/02/2023 11:18 Tad se mijenja mjenjač
Zajedno sa uljem, dakle mijenja se ulje.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7109
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#45384 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

dakle auto
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#45385 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

Evolution_IV wrote: 20/02/2023 17:26
kabal1337 wrote: 20/02/2023 17:14

Ma ima da bude odlicno.
Evo ja danas sebi nazad stavio nove fag lezajeve, brembo diskove i bosch plocice.
Brembo made in Italy nisam ocaran zavrsnom obradom. Bosch made in China :run:

Ne smijem postaviti sliku Ferodo diskova na sta lice nakon 3g. Nikad vise.
i ovi diskovi su made in china :lol: :lol: , nema nista da nije china :skoljka:

plocice su spanije, nikad crnije u zivotu nisam vidio :D , ima da prase ko lude al kazu da su blage prema diskovima sto mi i treba...
Teztar iz Kine????? da nije divljak, ima li kutija holograme ono za skeniranje proizvoda??? Izbacili su novu zastitu od kopija!!!
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#45386 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Stavio textar diskove, iskrivili se odmah. Vratio, nabacio delphi neke, sve ok. Na proslom autu, ne znam jel fercera to sve jos uvijek. Trw plocice stavio. E sad jesu li ta kopija, nemam pojma.
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#45387 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

dado_ wrote: 21/02/2023 11:01
Helios wrote: 21/02/2023 01:45
Mjenjac radi super,ali bas da ne bi došlo do reparacije I zajeba mjenjača,kao neka prevencija dva majstora savjetuju zamjenu tog ulja,nije veliki posao a I ne kosta puno.Ali jos nesto interesantno ova dva sto su protiv zamjena kazu da poslije zamjena tog ulja moze doci do kvara mjenjača sa novim ulje.Brate sve nesto nejasno .Auto prešao 200k I mislim da to nikad nije mjenjato,ja cu zamjeniti pa sta bude .
Hvala za savjete.
Po fabrici je lifetime ulje, tako u knjizi pise. Istu situaciju sam imao kad sam pitao, mada u zadnje vrijeme i ovaj moj majstor sto mi servisira auto kaze ne diraj nista dok radi bez problema, a na proslom autu kojr je imalo isti tip mjenjaca savjetovao da zamijenim... javi ishod bas me zanima i sretno
lifetime je period trajanja garancije.
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#45388 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Throttle wrote: 21/02/2023 11:50 Stavio textar diskove, iskrivili se odmah. Vratio, nabacio delphi neke, sve ok. Na proslom autu, ne znam jel fercera to sve jos uvijek. Trw plocice stavio. E sad jesu li ta kopija, nemam pojma.
Ja sam svoje textar diskove kupio u simimpexu, 1500 kg je vozilo bilo. Nisu se iskrivili, i ona antikorozivna zastita ( ona kao cink boja) je trajala dugo.
dado_
Posts: 747
Joined: 25/12/2012 11:35

#45389 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dado_ »

kabal1337 wrote: 21/02/2023 13:01
dado_ wrote: 21/02/2023 11:01
Po fabrici je lifetime ulje, tako u knjizi pise. Istu situaciju sam imao kad sam pitao, mada u zadnje vrijeme i ovaj moj majstor sto mi servisira auto kaze ne diraj nista dok radi bez problema, a na proslom autu kojr je imalo isti tip mjenjaca savjetovao da zamijenim... javi ishod bas me zanima i sretno
lifetime je period trajanja garancije.
Netacno, znaci kod bmwa lifetime je 2god? Misljenje je s*pak, svak ga ima. Ja pitao 3 majstora koja rade iskljucivo mjenjace, rekli ljudi suhi dsg ne diraj ako ne pravi probleme, servisna uputstva tako kazu, meni dovoljno. Na kraju krajeva, toliko se fame i dan danas pravi oko tog dsga koda je ne znam ti sta... nek svako radi kako misli da je najbolje i taman. Nego eto, forum i sluzi da podijelimo iskustva
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#45390 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

radi ti i mali servis svakih 30 000 km pa ces vidjet koliko ces dogurati.
Tvoje auto tvoja stvar, vjeruj u sta god zelis.
I ford je napravio lifetime zupcasti koji je potopljen u ulju pa se odlicnim pokazao :lol:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#45391 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

kabal1337 wrote: 21/02/2023 13:03
Throttle wrote: 21/02/2023 11:50 Stavio textar diskove, iskrivili se odmah. Vratio, nabacio delphi neke, sve ok. Na proslom autu, ne znam jel fercera to sve jos uvijek. Trw plocice stavio. E sad jesu li ta kopija, nemam pojma.
Ja sam svoje textar diskove kupio u simimpexu, 1500 kg je vozilo bilo. Nisu se iskrivili, i ona antikorozivna zastita ( ona kao cink boja) je trajala dugo.
Mozda su ovi neka kopija bila. Standardni su diskovi bili, vektra b 2.2 16v, nista sportsko. Nakon par dana poceo volan tresti. Mozda se i potrefilo, sta znam. Trazio sve trw, nisu imali diskove a i plocice su poskupe bile.
dado_
Posts: 747
Joined: 25/12/2012 11:35

#45392 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dado_ »

kabal1337 wrote: 21/02/2023 14:45 radi ti i mali servis svakih 30 000 km pa ces vidjet koliko ces dogurati.
Tvoje auto tvoja stvar, vjeruj u sta god zelis.
I ford je napravio lifetime zupcasti koji je potopljen u ulju pa se odlicnim pokazao :lol:
Pojma nemam za forda, mali servis radim na 10-12000 ili god dana, ne vjerujem u sta zelim nego nesto sto ne znam pitam :thumbup:
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#45393 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Image
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#45394 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

lavic wrote: 21/02/2023 11:48
Evolution_IV wrote: 20/02/2023 17:26

i ovi diskovi su made in china :lol: :lol: , nema nista da nije china :skoljka:

plocice su spanije, nikad crnije u zivotu nisam vidio :D , ima da prase ko lude al kazu da su blage prema diskovima sto mi i treba...
Teztar iz Kine????? da nije divljak, ima li kutija holograme ono za skeniranje proizvoda??? Izbacili su novu zastitu od kopija!!!
nije divljak, orginial, ima i žig i to sto navodis :thumbup:

jbg lakse dat 1$ kinezu, nego 20$ po satu svabi, bijeda :-D


ne vjerujjem bas da bi se intercars zajebavao sa tim stvarima, vidjet cemo kad se montira :)
Last edited by Evolution_IV on 21/02/2023 17:22, edited 1 time in total.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7109
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#45395 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

Naslovnica wrote: 21/02/2023 15:56 Image
ovo je bio moj nivo dok sam bio dijete oko 8g da ljepim neostikom kromirane tipke pinkala uduplane ispod autica.... pa eto sad kontaj koji je nivo kreator ovog hakareta
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#45396 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Naslovnica wrote: 21/02/2023 15:56 Image
Mjera, uredno, fino povareno, top top :D
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#45397 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

Evolution_IV wrote: 21/02/2023 17:11
lavic wrote: 21/02/2023 11:48

Teztar iz Kine????? da nije divljak, ima li kutija holograme ono za skeniranje proizvoda??? Izbacili su novu zastitu od kopija!!!
nije divljak, orginial, ima i žig i to sto navodis :thumbup:

jbg lakse dat 1$ kinezu, nego 20$ po satu svabi, bijeda :-D


ne vjerujjem bas da bi se intercars zajebavao sa tim stvarima, vidjet cemo kad se montira :)
Hajde javi rezultat! Sa Textarom iz Skoljica nisam imao problema kao ni sa ATE iz SofaMM.
nj0be
Posts: 108
Joined: 18/04/2009 22:20

#45398 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nj0be »

Dacia Duster, 2021. godište
Dešava se da poslije vožnje drugih ljudi primjetim da je kvačilo "stegnuto" i tvrdo, te se čak čuje na stiskanje zvuk kao razvlacenja opruge ili slično. Vozilo nakon što npr prenoći, kvačilo je normalno i mehko i nema nikakvog zvuka. Vozilo je prešlo tek oko 20hiljada kilometara. Obzirom da nas nekoliko koristi to vozilo, ne govorim nikome ništa još uvijek, a dok se vozim s njima ne primjećujem da neko nešto pogrešno radi u smislu vožnje.
Ima li neko objašnjenje?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#45399 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

to tako treba
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#45400 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Image
Post Reply