očito prodajem jeftine artikle nikad me nisu kontaktirali
OLX.BA - sve o tome
Moderator: anex
- Truba
- Posts: 93802
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3776 Re: OLX.BA - sve o tome
-
IJQ
- Posts: 46
- Joined: 29/12/2020 13:26
#3777 Re: OLX.BA - sve o tome
Meni se vec par osoba javila sa istom porukom- navedu avaki detalj uredjaja koji prodajem sa prvim pitanjem da li je jos aktuelno. Kada dodgovorim da jeste doslovno ista pitanja postavljaju tipa zasto prodajes itd. Ne znam da li su kakvi botovi ali ja to sve na block
-
zippoo87
- Posts: 19657
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#3778 Re: OLX.BA - sve o tome
Ovi prevaranti wu pojacali prisustvo od kako je olx u rasulu,love u mutnom i nazalost mnogo ce neupucenih popusiti.
Evo i po radio stanicama policija obavjestava da se obrati paznja na prevare preko olxa

Sve dok je nepismenih,pismeni ce da trljaju ruke
Danas nema updatea aplikacije,haman je to sada zvanicna verzija,na kojoj ne rade haman pa nista

I jos ovaj jedan pita sto pljujemo po sebi samim...pa nasi develovepi i nasa firma su napravili ovo sranje...po kome cemo pljuvati,po Luksemburgu???
Evo i po radio stanicama policija obavjestava da se obrati paznja na prevare preko olxa
Sve dok je nepismenih,pismeni ce da trljaju ruke
Danas nema updatea aplikacije,haman je to sada zvanicna verzija,na kojoj ne rade haman pa nista
I jos ovaj jedan pita sto pljujemo po sebi samim...pa nasi develovepi i nasa firma su napravili ovo sranje...po kome cemo pljuvati,po Luksemburgu???
-
probook
- Posts: 5042
- Joined: 13/10/2013 22:38
#3779 Re: OLX.BA - sve o tome
Jos su i prepravili stranicu poste i posalju kao sliku. Vjerujem da se mnogo ljudi na ovo upeca i posalju br kartice
- Truba
- Posts: 93802
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3780 Re: OLX.BA - sve o tome
znaci to su neki stranci? azijati... istočna europa?
zašto domace banke ne interveniraju
zašto domace banke ne interveniraju
-
tap3ah75
- Posts: 7594
- Joined: 07/09/2009 14:14
#3781 Re: OLX.BA - sve o tome
I ja sigurno neke bezvezne stvari prodajem kad mi se ni prevaranti ne javljaju.

- Romeo 80
- Posts: 4627
- Joined: 11/12/2006 16:55
- Location: Seljajevo, al Centar brale
- Grijem se na: Džemper
- Vozim: Azijsku nakazu
#3782 Re: OLX.BA - sve o tome
Ma nisu njima bitne vase stvari, niti njihova vrijednost. Sve sto im treba je vas broj kartice
Za ostalo je lako 
-
zippoo87
- Posts: 19657
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#3783 Re: OLX.BA - sve o tome
Da,stranci su...nisu to domaci prevaranti...azijati,rusi
Kako ce banka reagovati??
Kako banka zna ko kuca podatke sa kartice i kupuje online?
Mozes ti traziti u banci zabranu online kupovine i tako to ali nece te banka blokirati sama od sebe.
U principu,ovo nema veze sa bankom
- Truba
- Posts: 93802
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3784 Re: OLX.BA - sve o tome
ima molim vas potvrdite na mobitel
ja sam se preznojio dok sam za centrotrans uplatio 10 maraka
ja sam se preznojio dok sam za centrotrans uplatio 10 maraka
- Dope_Man
- Posts: 8021
- Joined: 03/06/2016 16:31
#3785 Re: OLX.BA - sve o tome
To za potvrdu na mobitelu, sljanje koda itd.. nije univerzalno. Neke banke za svaku online transakciju salju kod na SMS i traze da se ukuca na stranici gdje se placa kao dodatni stepen sigurnosti, al mnoge "procjene" na osnovu transakcije da li bi mogla biti neka prevara ili ne, pa na osnovu toga i sistem odlucuje.
Meni npr. Raiffeisen za sve zivo salje da moram ukucati kod (jednom me cak i blokirali na 24 sata), UC nije nikad trazila kod, a placao iz inostranstva, vece sume itd..
Meni npr. Raiffeisen za sve zivo salje da moram ukucati kod (jednom me cak i blokirali na 24 sata), UC nije nikad trazila kod, a placao iz inostranstva, vece sume itd..
- VladaFBiH
- Posts: 6606
- Joined: 01/02/2012 12:32
- Location: rajvoSa
#3786 Re: OLX.BA - sve o tome
nakon generičkog odgovora poslali su mi "Upit o ocjeni rada podrške"... jaooooo ako ikada iko pročita šta sam im napisao dobijam doživotni ban 
- Truba
- Posts: 93802
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3787 Re: OLX.BA - sve o tome
ja sam neki dan van granica sfrjuze plaćao WC od 1 km i to više puta u toku jutra
ništa me nije pitala kartica
valja mala suma
ništa me nije pitala kartica
valja mala suma
-
zippoo87
- Posts: 19657
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#3788 Re: OLX.BA - sve o tome
Meni je do sada podrska uvijek rjesavala problem a ocekivati je da sad ne mogu odgovoriti na par hiljada upita dnevno,pa samo sibaju genericki,pa se moze onda dati i najgora ocjena sada,jer ocjena se daje za svaki pojedinacni upit/odgovor
- Truba
- Posts: 93802
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3789 Re: OLX.BA - sve o tome
ja sam im dao dobru ocjenu jer su mi odmah riješili za taj profil
-
zippoo87
- Posts: 19657
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#3790 Re: OLX.BA - sve o tome
Rf ima dvostepenu verifikaciju i moras unijeti kod a Unicredit nema...placaj gdje hoces i kako hoces 
A pozeljno je uvijwk imati ukljucenu dvostepenu verifikaciju,jer ako ti i provale account,ne mogu nista ako nemaju pored i mobitel sa kodom.
Evo meni zadnjih dana na kednoj stranici neko pokusava prohakati qccount na dnevnoj bazi ali imam ovu verifikaciju i ne mogu probiti
A pozeljno je uvijwk imati ukljucenu dvostepenu verifikaciju,jer ako ti i provale account,ne mogu nista ako nemaju pored i mobitel sa kodom.
Evo meni zadnjih dana na kednoj stranici neko pokusava prohakati qccount na dnevnoj bazi ali imam ovu verifikaciju i ne mogu probiti
- Dope_Man
- Posts: 8021
- Joined: 03/06/2016 16:31
#3791 Re: OLX.BA - sve o tome
Nije do sume vec kako se placa. Ako je POS uredjaj kako je obicno na tim halama, naplatnim kucicama na AP i slicno, onda ne trazi nista do x sume kao i u Bingu. Al ako placas online onda trazi (raiffeisen konkretno).
-
Elubrylla
- Posts: 370
- Joined: 07/02/2010 15:12
#3792 Re: OLX.BA - sve o tome
Pik je mrtav trenutno. Ja objavio oglas i to izdvojen i par dana 0 pregleda. I kad pretrazivam nema mog oglasa kao da nije ni objavljen 
- Mishelinke
- Posts: 2360
- Joined: 16/01/2023 10:01
- Truba
- Posts: 93802
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3794 Re: OLX.BA - sve o tome
Ima opcija dostupno odmah
Ako nije slijede sankcije
Opa...
Ako nije slijede sankcije
Opa...
-
Elubrylla
- Posts: 370
- Joined: 07/02/2010 15:12
#3795 Re: OLX.BA - sve o tome
Olx je živ koliko i pik haha
- Mishelinke
- Posts: 2360
- Joined: 16/01/2023 10:01
#3796 Re: OLX.BA - sve o tome
-
zippoo87
- Posts: 19657
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#3797 Re: OLX.BA - sve o tome
Evo 7 dana kako je unistena olx platforma i nista nisu popravili od nefunkcionalnosti.
Ovo ovi vrli struĆnjaci ocito ne znaju popraviti i mozemo komotno reci da narednih 30-40 dana ovo nece raditi kako treba ako i tada.
Evo izdvojio sam neki artikal...na ovoj novoj verziji se i ne vidi da je artikal izdvojen...stidljivo pise samo izdvojen u cosku nekom blijedom bojom...bukvalno se ne primjeti.
A cijena je skoro 3 KM za 2 dana i to najslabije moguce izdvajanje...ono sa obnavljanjima lagano ide 10 KM.
FB i instagrm su tri puta jeftiniji od ovog a reach je u desetinama hiljada a na olxu je reach 200-300 pregleda
Ovo ovi vrli struĆnjaci ocito ne znaju popraviti i mozemo komotno reci da narednih 30-40 dana ovo nece raditi kako treba ako i tada.
Evo izdvojio sam neki artikal...na ovoj novoj verziji se i ne vidi da je artikal izdvojen...stidljivo pise samo izdvojen u cosku nekom blijedom bojom...bukvalno se ne primjeti.
A cijena je skoro 3 KM za 2 dana i to najslabije moguce izdvajanje...ono sa obnavljanjima lagano ide 10 KM.
FB i instagrm su tri puta jeftiniji od ovog a reach je u desetinama hiljada a na olxu je reach 200-300 pregleda
- Quaresma
- Posts: 7932
- Joined: 19/07/2010 16:37
#3798 Re: OLX.BA - sve o tome
trenutno nikako ne radi

-
Limited Sky
- Posts: 493
- Joined: 01/02/2019 02:00
- Location: rajvoSa
#3799 Re: OLX.BA - sve o tome
zna li neko kako poslati OLX kredit nekome? prije je ta bila opcija, sad je nigdje ne vidim, niti preko mobitela, niti preko kompjutera 
-
zippoo87
- Posts: 19657
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#3800 Re: OLX.BA - sve o tome
Komplet sistem se raspada a tebi je do slanja kreditaLimited Sky wrote: ↑20/02/2023 22:36 zna li neko kako poslati OLX kredit nekome? prije je ta bila opcija, sad je nigdje ne vidim, niti preko mobitela, niti preko kompjutera![]()
Nema osnovnih funkcija a da ima slanje kredita
Ne vjerujem ni da ce vise biti ta opcija,jer haman uvode vremensko ogranicenje trajanja kredita,pa ako ga ne potrosis za odredjeni period,izgubis ga.
Tako da poklanjanje kredita nece ni imati svrhu.
