OLX.BA - sve o tome

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 93802
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3776 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

agent_zero wrote: 20/02/2023 11:03 Sad crni labudane i ti tako.
očito prodajem jeftine artikle nikad me nisu kontaktirali 8)
IJQ
Posts: 46
Joined: 29/12/2020 13:26

#3777 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by IJQ »

Meni se vec par osoba javila sa istom porukom- navedu avaki detalj uredjaja koji prodajem sa prvim pitanjem da li je jos aktuelno. Kada dodgovorim da jeste doslovno ista pitanja postavljaju tipa zasto prodajes itd. Ne znam da li su kakvi botovi ali ja to sve na block😂
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3778 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

Ovi prevaranti wu pojacali prisustvo od kako je olx u rasulu,love u mutnom i nazalost mnogo ce neupucenih popusiti.
Evo i po radio stanicama policija obavjestava da se obrati paznja na prevare preko olxa 😁😁
Sve dok je nepismenih,pismeni ce da trljaju ruke 😁

Danas nema updatea aplikacije,haman je to sada zvanicna verzija,na kojoj ne rade haman pa nista 😂😂
I jos ovaj jedan pita sto pljujemo po sebi samim...pa nasi develovepi i nasa firma su napravili ovo sranje...po kome cemo pljuvati,po Luksemburgu???
probook
Posts: 5042
Joined: 13/10/2013 22:38

#3779 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by probook »

IJQ wrote: 20/02/2023 11:35 Meni se vec par osoba javila sa istom porukom- navedu avaki detalj uredjaja koji prodajem sa prvim pitanjem da li je jos aktuelno. Kada dodgovorim da jeste doslovno ista pitanja postavljaju tipa zasto prodajes itd. Ne znam da li su kakvi botovi ali ja to sve na block😂
Jos su i prepravili stranicu poste i posalju kao sliku. Vjerujem da se mnogo ljudi na ovo upeca i posalju br kartice
User avatar
Truba
Posts: 93802
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3780 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

znaci to su neki stranci? azijati... istočna europa?

zašto domace banke ne interveniraju
tap3ah75
Posts: 7594
Joined: 07/09/2009 14:14

#3781 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by tap3ah75 »

I ja sigurno neke bezvezne stvari prodajem kad mi se ni prevaranti ne javljaju.
:lol:
User avatar
Romeo 80
Posts: 4627
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#3782 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Romeo 80 »

Ma nisu njima bitne vase stvari, niti njihova vrijednost. Sve sto im treba je vas broj kartice :izet: Za ostalo je lako :D
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3783 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

Truba wrote: 20/02/2023 12:03 znaci to su neki stranci? azijati... istočna europa?

zašto domace banke ne interveniraju
Da,stranci su...nisu to domaci prevaranti...azijati,rusi
Kako ce banka reagovati??
Kako banka zna ko kuca podatke sa kartice i kupuje online?

Mozes ti traziti u banci zabranu online kupovine i tako to ali nece te banka blokirati sama od sebe.
U principu,ovo nema veze sa bankom
User avatar
Truba
Posts: 93802
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3784 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

ima molim vas potvrdite na mobitel
ja sam se preznojio dok sam za centrotrans uplatio 10 maraka
User avatar
Dope_Man
Posts: 8021
Joined: 03/06/2016 16:31

#3785 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Dope_Man »

To za potvrdu na mobitelu, sljanje koda itd.. nije univerzalno. Neke banke za svaku online transakciju salju kod na SMS i traze da se ukuca na stranici gdje se placa kao dodatni stepen sigurnosti, al mnoge "procjene" na osnovu transakcije da li bi mogla biti neka prevara ili ne, pa na osnovu toga i sistem odlucuje.

Meni npr. Raiffeisen za sve zivo salje da moram ukucati kod (jednom me cak i blokirali na 24 sata), UC nije nikad trazila kod, a placao iz inostranstva, vece sume itd..
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6606
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#3786 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by VladaFBiH »

nakon generičkog odgovora poslali su mi "Upit o ocjeni rada podrške"... jaooooo ako ikada iko pročita šta sam im napisao dobijam doživotni ban :D
User avatar
Truba
Posts: 93802
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3787 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

ja sam neki dan van granica sfrjuze plaćao WC od 1 km i to više puta u toku jutra
ništa me nije pitala kartica
valja mala suma :D
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3788 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

VladaFBiH wrote: 20/02/2023 13:26 nakon generičkog odgovora poslali su mi "Upit o ocjeni rada podrške"... jaooooo ako ikada iko pročita šta sam im napisao dobijam doživotni ban :D
Meni je do sada podrska uvijek rjesavala problem a ocekivati je da sad ne mogu odgovoriti na par hiljada upita dnevno,pa samo sibaju genericki,pa se moze onda dati i najgora ocjena sada,jer ocjena se daje za svaki pojedinacni upit/odgovor
User avatar
Truba
Posts: 93802
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3789 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

ja sam im dao dobru ocjenu jer su mi odmah riješili za taj profil
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3790 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

Rf ima dvostepenu verifikaciju i moras unijeti kod a Unicredit nema...placaj gdje hoces i kako hoces 😂
A pozeljno je uvijwk imati ukljucenu dvostepenu verifikaciju,jer ako ti i provale account,ne mogu nista ako nemaju pored i mobitel sa kodom.
Evo meni zadnjih dana na kednoj stranici neko pokusava prohakati qccount na dnevnoj bazi ali imam ovu verifikaciju i ne mogu probiti😂
User avatar
Dope_Man
Posts: 8021
Joined: 03/06/2016 16:31

#3791 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Dope_Man »

Truba wrote: 20/02/2023 13:36 ja sam neki dan van granica sfrjuze plaćao WC od 1 km i to više puta u toku jutra
ništa me nije pitala kartica
valja mala suma :D
Nije do sume vec kako se placa. Ako je POS uredjaj kako je obicno na tim halama, naplatnim kucicama na AP i slicno, onda ne trazi nista do x sume kao i u Bingu. Al ako placas online onda trazi (raiffeisen konkretno).
Elubrylla
Posts: 370
Joined: 07/02/2010 15:12

#3792 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Elubrylla »

Pik je mrtav trenutno. Ja objavio oglas i to izdvojen i par dana 0 pregleda. I kad pretrazivam nema mog oglasa kao da nije ni objavljen :roll:
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#3793 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Mishelinke »

Elubrylla wrote: 20/02/2023 16:14 Pik je mrtav trenutno. Ja objavio oglas i to izdvojen i par dana 0 pregleda. I kad pretrazivam nema mog oglasa kao da nije ni objavljen :roll:
Pik je odavno mrtav.

Sada ga je zamijenio OLX.ba.

Probaj tu :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 93802
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3794 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

Ima opcija dostupno odmah
Ako nije slijede sankcije

Opa...
Elubrylla
Posts: 370
Joined: 07/02/2010 15:12

#3795 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Elubrylla »

Mishelinke wrote: 20/02/2023 16:16
Elubrylla wrote: 20/02/2023 16:14 Pik je mrtav trenutno. Ja objavio oglas i to izdvojen i par dana 0 pregleda. I kad pretrazivam nema mog oglasa kao da nije ni objavljen :roll:
Pik je odavno mrtav.

Sada ga je zamijenio OLX.ba.

Probaj tu :mrgreen:
Olx je živ koliko i pik haha
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#3796 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Mishelinke »

Elubrylla wrote: 20/02/2023 16:18
Mishelinke wrote: 20/02/2023 16:16

Pik je odavno mrtav.

Sada ga je zamijenio OLX.ba.

Probaj tu :mrgreen:
Olx je živ koliko i pik haha
:lol: :lol:

:thumbup:
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3797 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

Evo 7 dana kako je unistena olx platforma i nista nisu popravili od nefunkcionalnosti.
Ovo ovi vrli struĆnjaci ocito ne znaju popraviti i mozemo komotno reci da narednih 30-40 dana ovo nece raditi kako treba ako i tada.
Evo izdvojio sam neki artikal...na ovoj novoj verziji se i ne vidi da je artikal izdvojen...stidljivo pise samo izdvojen u cosku nekom blijedom bojom...bukvalno se ne primjeti.
A cijena je skoro 3 KM za 2 dana i to najslabije moguce izdvajanje...ono sa obnavljanjima lagano ide 10 KM.
FB i instagrm su tri puta jeftiniji od ovog a reach je u desetinama hiljada a na olxu je reach 200-300 pregleda
User avatar
Quaresma
Posts: 7932
Joined: 19/07/2010 16:37

#3798 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Quaresma »

trenutno nikako ne radi

:skoljka:
Limited Sky
Posts: 493
Joined: 01/02/2019 02:00
Location: rajvoSa

#3799 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Limited Sky »

zna li neko kako poslati OLX kredit nekome? prije je ta bila opcija, sad je nigdje ne vidim, niti preko mobitela, niti preko kompjutera :?
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3800 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

Limited Sky wrote: 20/02/2023 22:36 zna li neko kako poslati OLX kredit nekome? prije je ta bila opcija, sad je nigdje ne vidim, niti preko mobitela, niti preko kompjutera :?
Komplet sistem se raspada a tebi je do slanja kredita :lol:
Nema osnovnih funkcija a da ima slanje kredita :lol:
Ne vjerujem ni da ce vise biti ta opcija,jer haman uvode vremensko ogranicenje trajanja kredita,pa ako ga ne potrosis za odredjeni period,izgubis ga.
Tako da poklanjanje kredita nece ni imati svrhu.
Post Reply