FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2
Moderator: anex
-
last mohicans
- Posts: 18286
- Joined: 09/08/2012 23:19
#4351 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2
Al kad mu Irfan reče da mu se partnerska stranka temelji na Evanđelju, oplakah..
Zaha samo mlati u prazno, vrti, vrti do besvijesti, onda se i sam zavrti u svojoj priči. Jedno deset puta je rekao nemoj banalizovati, Irfanu.
- mirota
- Posts: 4688
- Joined: 11/01/2018 11:42
#4352 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2
ALi ti isti spin doktori dokazase da su vakcine golo g..no i bijahu u pravu, a i ja sam protiv kvazi strucnjaka, ali... Senad je odavno pretvorio emisiju u carsijanersko naklapanje, opasno mu pada rejting emisije, ne znam ni sto gledam vise istuChmoljo wrote: ↑20/02/2023 00:21 Neki noć gledao dokumentarac na Al Jazeeri, o tome kako Exxon plaća likove da diskredituju naučnike u vezi klimatskih promjena. Radi se o likovima koji nisu naučnici, već spin doktori, pr menadžeri i sl. Pokazuju njihovu argumentaciju, način na koji napadaju sagovornike, kako zatrpavaju pričom i kako je krajnji cilj dojam gledaoca, a ne dijalog.
Zahiragic radio isto. Argumenta nigdje, samo laprdanje, gdje sam sebi sapliće noge. Irfan ga je prosuo za Željanu, kako su ista grupacija.
- n+1
- Posts: 7012
- Joined: 23/02/2022 09:38
- Location: https://shorturl.at/bkpqD
#4353 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2
Pravite istu grešku kao i njegovi sagovornici: podcjenjujete ga, jer se ne slažete s njim. A frajko ima impresivnu kolekciju sofizama u rukavu kojom je dosad manje-više svakog sagovornika natjerao u defanzivu. Sofizam je, naravno, lukavština i pseudoargument, ali je još uvijek retorička vještina. Donekle je impresivno kako uspijeva u jeku razgovora retorički podapeti nogu sagovornicima bez stvarnih argumenata. U tom smislu, oni koji mu izlaze na megdan trebali bi analizirati ovo potonje, prije negoli insistirati kako "dominira galamom".
Primjerice, u razgovoru s Irfanom, negdje pred sami kraj, Irfan govori kako je jedno od mogućih rješenja da Šmit bude dovoljno kreativan, pa nađe legislativnu opciju kojim će izbaciti SDA iz vlasti, ali istovremeno zadržati povlastice koje je posljednjom intervencijom već osigurao za HDZ. Zahiragić reaguje i kaže:
- Irfane, ti kao demokrata bi trebao znati da to nije rješenje.
Irfan je već u defanizivi i pravda se:
- Nije mi prihvatljivo rješenje, ali je rješenje.
Zahiragić:
- Ako ti nije prihvatljivo, onda nije rješenje.
A ima i neke suptilnije fazone. Recimo, ima običaj reći neku neistinu ili poluistinu, pa dodati sagovorniku - "Vi to znate". Dok sagovornik razmatra da li da ga prekine i replicira sa "ne znam", čime se očituje kao neinformisan, ili da prešuti, čime suštinski potvrđuje laž koju je ovaj izrekao, Zaha je već izvukao zeca iz šešira.
Primjerice, u razgovoru s Irfanom, negdje pred sami kraj, Irfan govori kako je jedno od mogućih rješenja da Šmit bude dovoljno kreativan, pa nađe legislativnu opciju kojim će izbaciti SDA iz vlasti, ali istovremeno zadržati povlastice koje je posljednjom intervencijom već osigurao za HDZ. Zahiragić reaguje i kaže:
- Irfane, ti kao demokrata bi trebao znati da to nije rješenje.
Irfan je već u defanizivi i pravda se:
- Nije mi prihvatljivo rješenje, ali je rješenje.
Zahiragić:
- Ako ti nije prihvatljivo, onda nije rješenje.
A ima i neke suptilnije fazone. Recimo, ima običaj reći neku neistinu ili poluistinu, pa dodati sagovorniku - "Vi to znate". Dok sagovornik razmatra da li da ga prekine i replicira sa "ne znam", čime se očituje kao neinformisan, ili da prešuti, čime suštinski potvrđuje laž koju je ovaj izrekao, Zaha je već izvukao zeca iz šešira.
- problemnatravunu
- Posts: 18761
- Joined: 26/10/2014 07:41
- Location: Sarajevo
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52760
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#4355 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2
Nije to potcjenjivanje, nego upravo ovo sto si rekao: barazno trkeljanje bez argumenta. Njima kao politicarima je najbitnije kakav ce dojam ostaviti u narodu i u tome je njegov uspjeh.n+1 wrote: ↑20/02/2023 06:16 Pravite istu grešku kao i njegovi sagovornici: podcjenjujete ga, jer se ne slažete s njim. A frajko ima impresivnu kolekciju sofizama u rukavu kojom je dosad manje-više svakog sagovornika natjerao u defanzivu. Sofizam je, naravno, lukavština i pseudoargument, ali je još uvijek retorička vještina. Donekle je impresivno kako uspijeva u jeku razgovora retorički podapeti nogu sagovornicima bez stvarnih argumenata. U tom smislu, oni koji mu izlaze na megdan trebali bi analizirati ovo potonje, prije negoli insistirati kako "dominira galamom".
Primjerice, u razgovoru s Irfanom, negdje pred sami kraj, Irfan govori kako je jedno od mogućih rješenja da Šmit bude dovoljno kreativan, pa nađe legislativnu opciju kojim će izbaciti SDA iz vlasti, ali istovremeno zadržati povlastice koje je posljednjom intervencijom već osigurao za HDZ. Zahiragić reaguje i kaže:
- Irfane, ti kao demokrata bi trebao znati da to nije rješenje.
Irfan je već u defanizivi i pravda se:
- Nije mi prihvatljivo rješenje, ali je rješenje.
Zahiragić:
- Ako ti nije prihvatljivo, onda nije rješenje.
![]()
A ima i neke suptilnije fazone. Recimo, ima običaj reći neku neistinu ili poluistinu, pa dodati sagovorniku - "Vi to znate". Dok sagovornik razmatra da li da ga prekine i replicira sa "ne znam", čime se očituje kao neinformisan, ili da prešuti, čime suštinski potvrđuje laž koju je ovaj izrekao, Zaha je već izvukao zeca iz šešira.
Medjutim, ima do toga i da je Irfan bio pod rucnom. Bili si 1 na 1 i kad je bilo sve ono oko gradonacelnika, pa se Irfan nije toliko suzdravo, a Zahiragic bio oprezniji.
Ti fino kad te sta zaboli, nemoj doktoru opste prakse ili specijalisti, nego fino spin doktoru, pa nek te lijeci.mirota wrote: ↑20/02/2023 06:00ALi ti isti spin doktori dokazase da su vakcine golo g..no i bijahu u pravu, a i ja sam protiv kvazi strucnjaka, ali... Senad je odavno pretvorio emisiju u carsijanersko naklapanje, opasno mu pada rejting emisije, ne znam ni sto gledam vise istuChmoljo wrote: ↑20/02/2023 00:21 Neki noć gledao dokumentarac na Al Jazeeri, o tome kako Exxon plaća likove da diskredituju naučnike u vezi klimatskih promjena. Radi se o likovima koji nisu naučnici, već spin doktori, pr menadžeri i sl. Pokazuju njihovu argumentaciju, način na koji napadaju sagovornike, kako zatrpavaju pričom i kako je krajnji cilj dojam gledaoca, a ne dijalog.
Zahiragic radio isto. Argumenta nigdje, samo laprdanje, gdje sam sebi sapliće noge. Irfan ga je prosuo za Željanu, kako su ista grupacija.![]()
- mirota
- Posts: 4688
- Joined: 11/01/2018 11:42
#4356 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2
nemoj meni pricati o dr, ja sam ljekar, hvala B nisu mi trebali do sada, golo g..no su vecina iskreno... srecom imam par drugara kojima vjerujem, naaaj sto je bilo je otislo vani da radi, bas radi politike i nemastine...
- cyprus
- Posts: 39746
- Joined: 21/03/2007 22:00
- Location: Σαράγεβο / Saraybosna
#4357 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2
U suštini sve je rečeno - galamdžija sa gish gallopom i ultradesnim populizmom kao osnovnim retoričkim sredstvom... Taman dok se zadržiš da daš protuargument na jednu njegovu poluistinu ili laž (npr. ono za trole), on ispuca tri nove... I tako konstantno Zaha u ofanzivi, sagovornik u defanzivi... Jedino mu jednako navalentna Emela sa N1 može stat u kraj - dakle, apsolutno argumet, istina, logika, razum nikakvu ulogu ne igraju... Samo retorički tempo i bezobrazluk - to je ono što igra...
Mada mogao je Irfan biti efektivniji čak i pod takvim uslovima za igru... Na svako 'peta kolona' opucaš mu da je ruski igrač... Ili to da mu složiš sve na kamaru, jer kad ti neko stavi metu na taj način na čelo, nije to nešto na šta samo blijedo odgovoriš 'nismo mi peta kolona' - drito mu jebeš rod i porod
Sa bivolima ne možeš drugačije...
A ne jebote da ideš u defanzivu i pravdanje što te ambasade civilizovanih i nesporno prijateljskih zemalja podržavaju, na koje se i sama SDA sve do jučer oslanjala... Koji q
Onda mu sistematičnije ukažeš kako legitimitet na koji se Zaha i čitava zelena vojska u otadžbini pozivaju velikim dijelom zasnivaju na kinder jajetu, kupovini papaka, te mahom glasovima budžetlija i poorly educated populacije... Onda mu kažeš da Bosna i Hercegovina ima 3 miliona stanovnika, te da SDA ne podržava ni 10% tog broja - većina Bošnjaka, a da ne govorimo o Bosancima i Hercegovcima generalno, prezire SDA... To zorno govore glasovi za Denisa Bećirovića... Slabo ko je za njega glasao jer je zadivljen njegovim umjećem - preko 90% njegovih glasova je rezultat opšteg, maltene plebiscitarnog prezira prema SDA i ničeg drugog...
Mada mogao je Irfan biti efektivniji čak i pod takvim uslovima za igru... Na svako 'peta kolona' opucaš mu da je ruski igrač... Ili to da mu složiš sve na kamaru, jer kad ti neko stavi metu na taj način na čelo, nije to nešto na šta samo blijedo odgovoriš 'nismo mi peta kolona' - drito mu jebeš rod i porod
A ne jebote da ideš u defanzivu i pravdanje što te ambasade civilizovanih i nesporno prijateljskih zemalja podržavaju, na koje se i sama SDA sve do jučer oslanjala... Koji q
Onda mu sistematičnije ukažeš kako legitimitet na koji se Zaha i čitava zelena vojska u otadžbini pozivaju velikim dijelom zasnivaju na kinder jajetu, kupovini papaka, te mahom glasovima budžetlija i poorly educated populacije... Onda mu kažeš da Bosna i Hercegovina ima 3 miliona stanovnika, te da SDA ne podržava ni 10% tog broja - većina Bošnjaka, a da ne govorimo o Bosancima i Hercegovcima generalno, prezire SDA... To zorno govore glasovi za Denisa Bećirovića... Slabo ko je za njega glasao jer je zadivljen njegovim umjećem - preko 90% njegovih glasova je rezultat opšteg, maltene plebiscitarnog prezira prema SDA i ničeg drugog...
Last edited by cyprus on 20/02/2023 13:03, edited 1 time in total.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83530
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#4358 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2
Da, Irfan ga je za Skaku dobro naprangijao, ali u subotu je bio dosta suzdrzan.
Ali mrtvi Masic je zato ubio Vepra nogama
Ali mrtvi Masic je zato ubio Vepra nogama
- apsidejzi
- Posts: 9947
- Joined: 25/05/2013 23:49
#4359 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2
Zahiragic se jasno isprofilirao u ovom intervju-u kao neko ko je bosnjak ali i musliman i koji zeli da takav bude prihvacen od strane Evrope i svijeta i posto je dobio dobar dio bosnjackih glasova to automatski znaci da i ti bosnjaci stoje iza njega. Uklanjanjem SDA iz vlasti raznim politickim marifetlucima automatski znaci uklanjanje tog dijela bosnjaka iz vlasti. Ja znam namanje deset osoba koji su apsolutno istog stava kao i Zahiragic. Ne slazem se politicki sa njima ali jbg, ipak je njih bilo preko 200.000 na ovim izborima sto je preko 24% ukupnih glasaca koji su izasli da glasaju.
Ja razumijem da su imali 10% glasova pa izgubili izbore pa izbaceni iz vlasti, ali oni su ipak imali 1/4 glasova svih glasaca. Razumijem i da se napravi koalicija koja ima vise glasova od njih pa ih se istisne iz vlade. I to je OK. Ali traziti od stranaca da nametnu rjesenje u kojem ce se ciljano ici protiv SDA, meni kao bosnjaku ateisti SMETA. Ja politicki nisam na istoj talasnoj duzini kao SDA glasaci, ali sam i dalje bosnjak i ne svidja mi se da neko ignorise svakog cetvrtog bosnjaka samo zato jer postoje. Ja sam veoma dobro svjestan da cetnici nisu pitali jel ja klanjam ili ne. Pogleda mi ime i hajmo, daj vrat da sijecemo.
Zato ja razumijem Zahiragica i njegovo ponasanje. U jednu ruku mi je cak i drago da ima i ta struja u bosnjackom narodu. Ja sam za multi kulti BiH ali sa srbima i hrvatima koji zele BiH. Dok god postoje oni koji bi se odcijepili iste sekunde kad im se pruzi prilika, ja se kao ateista osjecam nesigurno. Nece oni gledat u moja djela. Gledace samo u ime. A ovih srba i hrvata je mnogo mnogo vise. i sad dodju stranci i pocnu na silu izbacivati SDA iz vlasti??? Da ponovim jos jednom, ja bih prvi volio da SDA ispadne iz vlasti jer je osmorka, desetorka, sestorka, trojka napravila dovoljno jaku i stabilnu koaliciju koja moze funkcionisati. Ali da visoki predstavnik mijenja ponovo ustav kako bi se SDA na silu izbacila samo zato sto ne odgovaraju strancima... to mi vec lici na diktaturu i putinovu rusiju ili erdoganovu tursku i tu se covjek moze realno zapitati sta je razlog toga? Ja mislim da je Zahiragic veoma lijepo objasnio sta bi to znacilo u tom kontekstu.
Ja razumijem da su imali 10% glasova pa izgubili izbore pa izbaceni iz vlasti, ali oni su ipak imali 1/4 glasova svih glasaca. Razumijem i da se napravi koalicija koja ima vise glasova od njih pa ih se istisne iz vlade. I to je OK. Ali traziti od stranaca da nametnu rjesenje u kojem ce se ciljano ici protiv SDA, meni kao bosnjaku ateisti SMETA. Ja politicki nisam na istoj talasnoj duzini kao SDA glasaci, ali sam i dalje bosnjak i ne svidja mi se da neko ignorise svakog cetvrtog bosnjaka samo zato jer postoje. Ja sam veoma dobro svjestan da cetnici nisu pitali jel ja klanjam ili ne. Pogleda mi ime i hajmo, daj vrat da sijecemo.
Zato ja razumijem Zahiragica i njegovo ponasanje. U jednu ruku mi je cak i drago da ima i ta struja u bosnjackom narodu. Ja sam za multi kulti BiH ali sa srbima i hrvatima koji zele BiH. Dok god postoje oni koji bi se odcijepili iste sekunde kad im se pruzi prilika, ja se kao ateista osjecam nesigurno. Nece oni gledat u moja djela. Gledace samo u ime. A ovih srba i hrvata je mnogo mnogo vise. i sad dodju stranci i pocnu na silu izbacivati SDA iz vlasti??? Da ponovim jos jednom, ja bih prvi volio da SDA ispadne iz vlasti jer je osmorka, desetorka, sestorka, trojka napravila dovoljno jaku i stabilnu koaliciju koja moze funkcionisati. Ali da visoki predstavnik mijenja ponovo ustav kako bi se SDA na silu izbacila samo zato sto ne odgovaraju strancima... to mi vec lici na diktaturu i putinovu rusiju ili erdoganovu tursku i tu se covjek moze realno zapitati sta je razlog toga? Ja mislim da je Zahiragic veoma lijepo objasnio sta bi to znacilo u tom kontekstu.
- cyprus
- Posts: 39746
- Joined: 21/03/2007 22:00
- Location: Σαράγεβο / Saraybosna
#4360 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2
Da SDA zaista ima većinsku podršku među Bošnjacima, kakvu je nekad imala (90-ih npr.), bez obzira na sve negativno što dolazi sa tom strankom, nikakvoj ambasadi i nikom živom ne bi palo na um da pravi vlast bez njih... Ali SDA je zaista izgubila podršku većine Bošnjaka... I ne samo da je izgubila podršku, nego većina Bošnjaka trenutno mrzi SDA... Iz objektivnih razloga... Svaka od stranaka Osmorke (osim možda Efendića) bi izgubila dobar dio svojih glasača na sljedećim izborima ako bi koalirala sa SDA... Ovo je lako dokazati izbornim rezultatima ili provest neku novu anketu da se vidi... I ovim radikalnim skretanjem udesno i okretanjem ka Istoku i protiv Zapada, ta stranka samo još više vrši polarizaciju među bošnjačkim glasačkim tijelom... Tačno je da ima čvrstu podršku nekih 20-30% bošnjačkog glasačkog tijela, ali zar ovih 70-80% mora biti njihov talac, samo zato što su alternative SDA onako dosta ideološki rasplinute?
- dr_Evil
- Posts: 21804
- Joined: 01/07/2019 15:35
- Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!
#4361 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2
apsidejzi wrote: ↑20/02/2023 13:19 Zahiragic se jasno isprofilirao u ovom intervju-u kao neko ko je bosnjak ali i musliman i koji zeli da takav bude prihvacen od strane Evrope i svijeta i posto je dobio dobar dio bosnjackih glasova to automatski znaci da i ti bosnjaci stoje iza njega. Uklanjanjem SDA iz vlasti raznim politickim marifetlucima automatski znaci uklanjanje tog dijela bosnjaka iz vlasti. Ja znam namanje deset osoba koji su apsolutno istog stava kao i Zahiragic. Ne slazem se politicki sa njima ali jbg, ipak je njih bilo preko 200.000 na ovim izborima sto je preko 24% ukupnih glasaca koji su izasli da glasaju.
Ja razumijem da su imali 10% glasova pa izgubili izbore pa izbaceni iz vlasti, ali oni su ipak imali 1/4 glasova svih glasaca. Razumijem i da se napravi koalicija koja ima vise glasova od njih pa ih se istisne iz vlade. I to je OK. Ali traziti od stranaca da nametnu rjesenje u kojem ce se ciljano ici protiv SDA, meni kao bosnjaku ateisti SMETA. Ja politicki nisam na istoj talasnoj duzini kao SDA glasaci, ali sam i dalje bosnjak i ne svidja mi se da neko ignorise svakog cetvrtog bosnjaka samo zato jer postoje. Ja sam veoma dobro svjestan da cetnici nisu pitali jel ja klanjam ili ne. Pogleda mi ime i hajmo, daj vrat da sijecemo.
Zato ja razumijem Zahiragica i njegovo ponasanje. U jednu ruku mi je cak i drago da ima i ta struja u bosnjackom narodu. Ja sam za multi kulti BiH ali sa srbima i hrvatima koji zele BiH. Dok god postoje oni koji bi se odcijepili iste sekunde kad im se pruzi prilika, ja se kao ateista osjecam nesigurno. Nece oni gledat u moja djela. Gledace samo u ime. A ovih srba i hrvata je mnogo mnogo vise. i sad dodju stranci i pocnu na silu izbacivati SDA iz vlasti??? Da ponovim jos jednom, ja bih prvi volio da SDA ispadne iz vlasti jer je osmorka, desetorka, sestorka, trojka napravila dovoljno jaku i stabilnu koaliciju koja moze funkcionisati. Ali da visoki predstavnik mijenja ponovo ustav kako bi se SDA na silu izbacila samo zato sto ne odgovaraju strancima... to mi vec lici na diktaturu i putinovu rusiju ili erdoganovu tursku i tu se covjek moze realno zapitati sta je razlog toga? Ja mislim da je Zahiragic veoma lijepo objasnio sta bi to znacilo u tom kontekstu.
Gledaj, to sto su pojedinacno uzeli najvise glasova ne znaci nista kada se kreira koalicija koja zajedno ima vise glasova, demokratija, ili da promijenimo ustav i kazemo ko pojedinacno uzme najvise glasova njemu vlast. Istini za volju i ona kinder jaja su sumnjiva maksimalno, ali sta je tu je.
Koliko god da je glasova, ako neko drugi ima skupno vise, nek vlada. Isto bih rekao da je i suprotna situacija.
Visoki predsstavnik treba da mijenja ustav i nek izbacuje SDA iz vlasti, to je sasvim uredu. Ali ne s ciljem da se izbaci SDA nego da se skinu blokade da vecina moze pravit vlast. Kako sad SDA sutra moze biti SDP ili HDZ. Nema SDA uzet ce koalicija koja ima najvise glasova zajedno te time ima demokratsko pravo na takvo nesto, legalno i legitimno.
Nek nametne ali nek bude trajno dok se ne dogovorimo za nesto bolje. Dosta vise blokada, i spin prica, mi ovliko vi toliko. Moja podrska za Bakira u blokadi, nek konacno urade nesto dobro za ovu drzavu!
- Haris.ba
- Posts: 35315
- Joined: 08/09/2005 20:08
#4362 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2
Pravi Visoki predstavnik (Dragan Covic) nam je danas istumacio da samo treba da hdz i sdp potpisu i vlada ce biti izabrana.dr_Evil wrote: ↑20/02/2023 13:50 Visoki predsstavnik treba da mijenja ustav i nek izbacuje SDA iz vlasti, to je sasvim uredu. Ali ne s ciljem da se izbaci SDA nego da se skinu blokade da vecina moze pravit vlast. Kako sad SDA sutra moze biti SDP ili HDZ. Nema SDA uzet ce koalicija koja ima najvise glasova zajedno te time ima demokratsko pravo na takvo nesto, legalno i legitimno.
Nema nikakvih blokada.
Čović je ponovio da visoki predstavnik ne treba donositi nikakve nove odluke u vezi s izmjenama Izbornog zakona BiH.
"Mislim da je Schmidt uradio ono što je trebao uraditi i ne mislim da treba djelovati po pitaju Ustava FBiH, mislim da imamo sve riješeno. Ako treba djelovati, treba uraditi za one koji antidjetonski djeluju. Iskreno, ne prizivam takve odluke", kazao je.
Lider HDZ-a smatra da će cijeli posao, imenovanje rukovodstva, izbor mandatara za sastav nove Vlade FBiH i imena novih ministara biti završeni do kraja ovog mjeseca.
- dr_Evil
- Posts: 21804
- Joined: 01/07/2019 15:35
- Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!
#4363 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2
Ma dobro to za izbor predsjednika sigurno mogu rijesiti, ali opet bez Lendinog potpisa nema mandatara. Mislim da je Covke pricao o predsjedniku.Haris.ba wrote: ↑20/02/2023 13:57Pravi Visoki predstavnik (Dragan Covic) nam je danas istumacio da samo treba da hdz i sdp potpisu i vlada ce biti izabrana.dr_Evil wrote: ↑20/02/2023 13:50 Visoki predsstavnik treba da mijenja ustav i nek izbacuje SDA iz vlasti, to je sasvim uredu. Ali ne s ciljem da se izbaci SDA nego da se skinu blokade da vecina moze pravit vlast. Kako sad SDA sutra moze biti SDP ili HDZ. Nema SDA uzet ce koalicija koja ima najvise glasova zajedno te time ima demokratsko pravo na takvo nesto, legalno i legitimno.
Nema nikakvih blokada.
Čović je ponovio da visoki predstavnik ne treba donositi nikakve nove odluke u vezi s izmjenama Izbornog zakona BiH.
"Mislim da je Schmidt uradio ono što je trebao uraditi i ne mislim da treba djelovati po pitaju Ustava FBiH, mislim da imamo sve riješeno. Ako treba djelovati, treba uraditi za one koji antidjetonski djeluju. Iskreno, ne prizivam takve odluke", kazao je.
Lider HDZ-a smatra da će cijeli posao, imenovanje rukovodstva, izbor mandatara za sastav nove Vlade FBiH i imena novih ministara biti završeni do kraja ovog mjeseca.
A to da njemu ovo odgovoara, to svakako! Pa covjek nema konkurencije niti opozicije, i ono malo sto je bilo je unisteno djelovanjem duboke drzave, koja ne moze funkcionisati bez SDA ortaka. Ovim zakonom je postao vlast do kad god hoce, sve dok ne dobije opoziciju, sto ce biti za 50 godina. A tad ...
- Haris.ba
- Posts: 35315
- Joined: 08/09/2005 20:08
#4364 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2
Pa sto se nadigla kuka i motika da Lendo nesta blokira? Ustav predvidio da ako neko nece da se dogovori - vecina u Zastupnickom domu odredi ko je predsjednik.
Isto to urediti i kod Vlade da se primjeni.
Zaista ne vidim zasto ne primjeniti isti mehanizam....
- dr_Evil
- Posts: 21804
- Joined: 01/07/2019 15:35
- Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!
#4365 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2
Sto se mene tice posteno da ne moze postenije. Ali trenutno nije tako pa doticni zaista blokira, prvo ne dolasskom na sjednice, to jest ne dolaskom na svoj posao za koji je placen, a onda time sto ne dozvoljava veciniskoj koaliciji da formira vlast. I da se razumijemo ima on pravo da ne potpise, ali nije demokratski.
I sad slijedi hajde da izmijenimo Ustav, da bi skinuli mogucnost blokade, pa ne mozemo, onda Covic blokira izmjene ustava.
Kad sve zbrojis, nista bez herr schmidta ili bez SDA-HDZ koalicije u ovom mandatu!
-
sabanss
- Posts: 4768
- Joined: 13/08/2006 11:20
#4366 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2
Joj tekme Zaha vs Dodik, kako bi to bilo dobro. Gore bi od Emele prošao.
-
palermo
- Posts: 25349
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#4367 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2
Mislis da trojka ima podrsku 70% Bosnjaka ??....cyprus wrote: ↑20/02/2023 13:36 Da SDA zaista ima većinsku podršku među Bošnjacima, kakvu je nekad imala (90-ih npr.), bez obzira na sve negativno što dolazi sa tom strankom, nikakvoj ambasadi i nikom živom ne bi palo na um da pravi vlast bez njih... Ali SDA je zaista izgubila podršku većine Bošnjaka... I ne samo da je izgubila podršku, nego većina Bošnjaka trenutno mrzi SDA... Iz objektivnih razloga... Svaka od stranaka Osmorke (osim možda Efendića) bi izgubila dobar dio svojih glasača na sljedećim izborima ako bi koalirala sa SDA... Ovo je lako dokazati izbornim rezultatima ili provest neku novu anketu da se vidi... I ovim radikalnim skretanjem udesno i okretanjem ka Istoku i protiv Zapada, ta stranka samo još više vrši polarizaciju među bošnjačkim glasačkim tijelom... Tačno je da ima čvrstu podršku nekih 20-30% bošnjačkog glasačkog tijela, ali zar ovih 70-80% mora biti njihov talac, samo zato što su alternative SDA onako dosta ideološki rasplinute?
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#4368 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2
Na kraju kad saberu ispasce da u Ks i TK zivi 10 miliona ljudipalermo wrote: ↑20/02/2023 15:57Mislis da trojka ima podrsku 70% Bosnjaka ??....cyprus wrote: ↑20/02/2023 13:36 Da SDA zaista ima većinsku podršku među Bošnjacima, kakvu je nekad imala (90-ih npr.), bez obzira na sve negativno što dolazi sa tom strankom, nikakvoj ambasadi i nikom živom ne bi palo na um da pravi vlast bez njih... Ali SDA je zaista izgubila podršku većine Bošnjaka... I ne samo da je izgubila podršku, nego većina Bošnjaka trenutno mrzi SDA... Iz objektivnih razloga... Svaka od stranaka Osmorke (osim možda Efendića) bi izgubila dobar dio svojih glasača na sljedećim izborima ako bi koalirala sa SDA... Ovo je lako dokazati izbornim rezultatima ili provest neku novu anketu da se vidi... I ovim radikalnim skretanjem udesno i okretanjem ka Istoku i protiv Zapada, ta stranka samo još više vrši polarizaciju među bošnjačkim glasačkim tijelom... Tačno je da ima čvrstu podršku nekih 20-30% bošnjačkog glasačkog tijela, ali zar ovih 70-80% mora biti njihov talac, samo zato što su alternative SDA onako dosta ideološki rasplinute?
- cyprus
- Posts: 39746
- Joined: 21/03/2007 22:00
- Location: Σαράγεβο / Saraybosna
#4369 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2
Naravno da ne. Why?palermo wrote: ↑20/02/2023 15:57Mislis da trojka ima podrsku 70% Bosnjaka ??....cyprus wrote: ↑20/02/2023 13:36 Da SDA zaista ima većinsku podršku među Bošnjacima, kakvu je nekad imala (90-ih npr.), bez obzira na sve negativno što dolazi sa tom strankom, nikakvoj ambasadi i nikom živom ne bi palo na um da pravi vlast bez njih... Ali SDA je zaista izgubila podršku većine Bošnjaka... I ne samo da je izgubila podršku, nego većina Bošnjaka trenutno mrzi SDA... Iz objektivnih razloga... Svaka od stranaka Osmorke (osim možda Efendića) bi izgubila dobar dio svojih glasača na sljedećim izborima ako bi koalirala sa SDA... Ovo je lako dokazati izbornim rezultatima ili provest neku novu anketu da se vidi... I ovim radikalnim skretanjem udesno i okretanjem ka Istoku i protiv Zapada, ta stranka samo još više vrši polarizaciju među bošnjačkim glasačkim tijelom... Tačno je da ima čvrstu podršku nekih 20-30% bošnjačkog glasačkog tijela, ali zar ovih 70-80% mora biti njihov talac, samo zato što su alternative SDA onako dosta ideološki rasplinute?
-
palermo
- Posts: 25349
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#4370 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2
Pa ako 70% bosnjaka podrzava politiku trojke, onda je ovo lako rijesiti. Izvedes na ulicu 100 000 ljudi koji ce jasno poruciti SDA da ne zele biti taoci blokade. Ne postoje muda u BiH a u SDA pogotovo koja bi mogla u tim okolnostima reci , mi blokiramo.A izlazak na ulicu je takodje dio demokratije.
Samo sto se meni cini da SDA u ovom trenutku ima podrsku 70% Bosnjaka za politiku blokade I mislim da I oni to dobro znaju. I zbog toga I mogu imati hrabrost da idu u blokade
A upitah, jer si ti neke procente bacao...pa rekoh da vidim na cemu se temelje
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83530
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#4371 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2
I onda bi ti i bratija pricali da su niski specijalci dosli da pale bosnjacke gradove 
-
palermo
- Posts: 25349
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#4372 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2
Pobogu dobri moderatoru, kako bih uopste smio to pricàti ako bi 70 % bosnjaka dalo podrsku tim protestima...._BataZiv_0809 wrote: ↑20/02/2023 17:51 I onda bi ti i bratija pricali da su niski specijalci dosli da pale bosnjacke gradove![]()
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83530
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#4373 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2
Pa obraz...palermo wrote: ↑20/02/2023 18:14Pobogu dobri moderatoru, kako bih uopste smio to pricàti ako bi 70 % bosnjaka dalo podrsku tim protestima...._BataZiv_0809 wrote: ↑20/02/2023 17:51 I onda bi ti i bratija pricali da su niski specijalci dosli da pale bosnjacke gradove![]()
-
palermo
- Posts: 25349
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#4374 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2
Kakav obraz bolan, sutio bih ka mumija...uostalom sta bi te bilo briga sta ja mislim I govorim kada je masa iza tebe
- N.N.
- Posts: 3554
- Joined: 04/04/2012 19:27
- Location: 072
#4375 Re: FACE TV - Televizija Senada Hadžifejzovića vol 2
Lijepo srocenoapsidejzi wrote: ↑20/02/2023 13:19 Zahiragic se jasno isprofilirao u ovom intervju-u kao neko ko je bosnjak ali i musliman i koji zeli da takav bude prihvacen od strane Evrope i svijeta i posto je dobio dobar dio bosnjackih glasova to automatski znaci da i ti bosnjaci stoje iza njega. Uklanjanjem SDA iz vlasti raznim politickim marifetlucima automatski znaci uklanjanje tog dijela bosnjaka iz vlasti. Ja znam namanje deset osoba koji su apsolutno istog stava kao i Zahiragic. Ne slazem se politicki sa njima ali jbg, ipak je njih bilo preko 200.000 na ovim izborima sto je preko 24% ukupnih glasaca koji su izasli da glasaju.
Ja razumijem da su imali 10% glasova pa izgubili izbore pa izbaceni iz vlasti, ali oni su ipak imali 1/4 glasova svih glasaca. Razumijem i da se napravi koalicija koja ima vise glasova od njih pa ih se istisne iz vlade. I to je OK. Ali traziti od stranaca da nametnu rjesenje u kojem ce se ciljano ici protiv SDA, meni kao bosnjaku ateisti SMETA. Ja politicki nisam na istoj talasnoj duzini kao SDA glasaci, ali sam i dalje bosnjak i ne svidja mi se da neko ignorise svakog cetvrtog bosnjaka samo zato jer postoje. Ja sam veoma dobro svjestan da cetnici nisu pitali jel ja klanjam ili ne. Pogleda mi ime i hajmo, daj vrat da sijecemo.
Zato ja razumijem Zahiragica i njegovo ponasanje. U jednu ruku mi je cak i drago da ima i ta struja u bosnjackom narodu. Ja sam za multi kulti BiH ali sa srbima i hrvatima koji zele BiH. Dok god postoje oni koji bi se odcijepili iste sekunde kad im se pruzi prilika, ja se kao ateista osjecam nesigurno. Nece oni gledat u moja djela. Gledace samo u ime. A ovih srba i hrvata je mnogo mnogo vise. i sad dodju stranci i pocnu na silu izbacivati SDA iz vlasti??? Da ponovim jos jednom, ja bih prvi volio da SDA ispadne iz vlasti jer je osmorka, desetorka, sestorka, trojka napravila dovoljno jaku i stabilnu koaliciju koja moze funkcionisati. Ali da visoki predstavnik mijenja ponovo ustav kako bi se SDA na silu izbacila samo zato sto ne odgovaraju strancima... to mi vec lici na diktaturu i putinovu rusiju ili erdoganovu tursku i tu se covjek moze realno zapitati sta je razlog toga? Ja mislim da je Zahiragic veoma lijepo objasnio sta bi to znacilo u tom kontekstu.
