INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Moderator: anex
-
Ci-Nick
- Posts: 6884
- Joined: 15/03/2015 17:38
#10926 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Sinoć na njemackom RTL-u pokazuju kako uopšte nema razloga za ove visoke cijene hrane,.. pa postaviše dijagram cijene uljarica. Cijena sirovine se potpuno vratila a cijena ulja ostala visoka.
Jedino rjesenje je birati jeftinije proizvode.
Jucer nisam kupio Meggle maslac od 8,50 KM (a koji u njemackoj kosta 4,50 KM) nego sam kupio Dukat maslac od 6,80 KM. Nema osjetne razlike u kvalitetu a 20% jeftiniji.
Jedino rjesenje je birati jeftinije proizvode.
Jucer nisam kupio Meggle maslac od 8,50 KM (a koji u njemackoj kosta 4,50 KM) nego sam kupio Dukat maslac od 6,80 KM. Nema osjetne razlike u kvalitetu a 20% jeftiniji.
Last edited by Ci-Nick on 15/02/2023 10:03, edited 1 time in total.
- mufa1
- Posts: 2240
- Joined: 03/03/2014 19:26
#10927 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ja trenutno 105kg i 188cm, radim izuzetno fizicki naporan posao, treniram 3-4 puta sedmicno tezinski trening i vjeruj mi ovaj dorucak je vise nego dovoljan. Jos ja ne stavljam bananu koja jos dodatno daje dosta energije, nego samo smrznuto bobicasto voce, i 20gr oraha preko.. Nekad stavim preko i malo vecu kasicicu kikiriki butter-a i vjeruj toliko sito bude da ne mogu sve pojesti.. Razlika u odnosu kad su se jele pastete salame i ostala smeca je nebo i zemlja, od zdravlja, energije, raspolozenja itd itd...
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
#10928 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
12.45 KM Paladin Gauda u Bingetu.
Vidjeli valjda da im niko ne kupuje po 19.90, bagra nezasita.
Vidjeli valjda da im niko ne kupuje po 19.90, bagra nezasita.
- dječak sa šibicama
- Posts: 51195
- Joined: 29/06/2011 23:39
#10929 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ne znam sta zelis reci ovim postom, jel pise negdje ko stedi te pare.n+1 wrote: ↑14/02/2023 19:07 Nema se para, raja je gladna, nalazimo se pred slomom, još malo pa gotovo.
https://www.klix.ba/biznis/finansije/st ... /230214157Štednja u BiH: Depoziti u decembru veći za skoro pola milijarde KM
Advokati vladajuce mafije su nevjerovatno naporni i uporni.
- n+1
- Posts: 7012
- Joined: 23/02/2022 09:38
- Location: https://shorturl.at/bkpqD
#10930 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Prošli smo već ovaj razgovor. Ako nisi shvatio prošli put, ne vjerujem da će ti pomoći ako ponovim.dječak sa šibicama wrote: ↑15/02/2023 11:51Ne znam sta zelis reci ovim postom, jel pise negdje ko stedi te pare.n+1 wrote: ↑14/02/2023 19:07 Nema se para, raja je gladna, nalazimo se pred slomom, još malo pa gotovo.
https://www.klix.ba/biznis/finansije/st ... /230214157
Advokati vladajuce mafije su nevjerovatno naporni i uporni.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83424
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#10931 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
De link za taj razgovorn+1 wrote: ↑15/02/2023 12:07Prošli smo već ovaj razgovor. Ako nisi shvatio prošli put, ne vjerujem da će ti pomoći ako ponovim.dječak sa šibicama wrote: ↑15/02/2023 11:51
Ne znam sta zelis reci ovim postom, jel pise negdje ko stedi te pare.
Advokati vladajuce mafije su nevjerovatno naporni i uporni.
- dječak sa šibicama
- Posts: 51195
- Joined: 29/06/2011 23:39
#10932 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Mudri su bili nasi stari, kaze neko jede kupus neko meso, u prosjeku svi jedu sarmu.
Zna se ko ovdje stedi milione i milijarde novcanica.
Zna se ko ovdje stedi milione i milijarde novcanica.
-
tap3ah75
- Posts: 7594
- Joined: 07/09/2009 14:14
#10933 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Je li ondje uračunato i od moje djece na štednji 4.235 KM?
I 250 dolara što imaju?
Je li i devize računaju?
I 250 dolara što imaju?
Je li i devize računaju?
- Truba
- Posts: 93818
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10934 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ja sam u decembru poguro MF banku sa 16000 eura orocenja 29.12.2022
To je zato pola milijarde inace bi bilo 499 milijuna i 985 tisucjev
2.4% kazu gubim novac
Ali ja to ne vidim
brojevi su isti
Kupovna moc je relativna
To je zato pola milijarde inace bi bilo 499 milijuna i 985 tisucjev
2.4% kazu gubim novac
Ali ja to ne vidim
Kupovna moc je relativna
- n+1
- Posts: 7012
- Joined: 23/02/2022 09:38
- Location: https://shorturl.at/bkpqD
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
- dječak sa šibicama
- Posts: 51195
- Joined: 29/06/2011 23:39
#10937 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Labud svima kritike dijeli kako su kapitalisti, a vidi njega, kako se odaje 
Prodjoh kroz Robot pa uslikah onu skusu sto sam spominjao.

Prodjoh kroz Robot pa uslikah onu skusu sto sam spominjao.

-
tap3ah75
- Posts: 7594
- Joined: 07/09/2009 14:14
#10938 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Meni do sada ništa od brenda Melona nije valjalo.
- n+1
- Posts: 7012
- Joined: 23/02/2022 09:38
- Location: https://shorturl.at/bkpqD
- n+1
- Posts: 7012
- Joined: 23/02/2022 09:38
- Location: https://shorturl.at/bkpqD
#10940 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Tu počinje pa naredne dvije stranice.
I još jedna stvar koju nisam spomenuo pri ovoj raspravi. Kada je bila frka sa Sberbank, pa smo imali bank run, narod je povukao cca. 800 miliona depozita sa te banke. Ako taj iznos uzmemo za prosjek po banci, dobivamo tačno 15 milijardi depozita. Ako su pare zaista skoncentrisane u rukama manjeg broja ljudi, kako to da je stanovništvo povuklo skoro milijardu sa Sber?
- VladaFBiH
- Posts: 6607
- Joined: 01/02/2012 12:32
- Location: rajvoSa
#10941 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
pa Sber je bila jedna od najjačih i najboljih banaka u BiHn+1 wrote: ↑15/02/2023 12:53Tu počinje pa naredne dvije stranice.
I još jedna stvar koju nisam spomenuo pri ovoj raspravi. Kada je bila frka sa Sberbank, pa smo imali bank run, narod je povukao cca. 800 miliona depozita sa te banke. Ako taj iznos uzmemo za prosjek po banci, dobivamo tačno 15 milijardi depozita. Ako su pare zaista skoncentrisane u rukama manjeg broja ljudi, kako to da je stanovništvo povuklo skoro milijardu sa Sber?![]()
- oldtajmer
- Posts: 5439
- Joined: 13/04/2013 09:43
- Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda
#10942 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
ovaj rat u ukrajini nam bas ne da mira ,cak nam i na cijenu vode utice jebo ih otac lopovski,mislim na ove nase supke
https://www.klix.ba/vijesti/bih/zastupn ... /230215086
https://www.klix.ba/vijesti/bih/zastupn ... /230215086
- n+1
- Posts: 7012
- Joined: 23/02/2022 09:38
- Location: https://shorturl.at/bkpqD
#10943 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Pa ne baš. Uni, Rai, i Intesa su neprikosnovene. Onda idu ove mid-range banke, kakva je bila i Sber.VladaFBiH wrote: ↑15/02/2023 13:22pa Sber je bila jedna od najjačih i najboljih banaka u BiHn+1 wrote: ↑15/02/2023 12:53
Tu počinje pa naredne dvije stranice.
I još jedna stvar koju nisam spomenuo pri ovoj raspravi. Kada je bila frka sa Sberbank, pa smo imali bank run, narod je povukao cca. 800 miliona depozita sa te banke. Ako taj iznos uzmemo za prosjek po banci, dobivamo tačno 15 milijardi depozita. Ako su pare zaista skoncentrisane u rukama manjeg broja ljudi, kako to da je stanovništvo povuklo skoro milijardu sa Sber?![]()
- VladaFBiH
- Posts: 6607
- Joined: 01/02/2012 12:32
- Location: rajvoSa
#10944 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
voda i treba da poskupi - 1.000l vode za piće je 1.17KM sa PDV. Manje od flaše 0,5l nekog soka.oldtajmer wrote: ↑15/02/2023 13:25 ovaj rat u ukrajini nam bas ne da mira ,cak nam i na cijenu vode utice jebo ih otac lopovski,mislim na ove nase supke
https://www.klix.ba/vijesti/bih/zastupn ... /230215086
- oldtajmer
- Posts: 5439
- Joined: 13/04/2013 09:43
- Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda
#10945 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
ako firma posluje sa gubitcima slazem se,ali cisto sumnjam,zna se kakav je vik jos od vremena kada je tamo gumena glava zario i palioVladaFBiH wrote: ↑15/02/2023 13:32voda i treba da poskupi - 1.000l vode za piće je 1.17KM sa PDV. Manje od flaše 0,5l nekog soka.oldtajmer wrote: ↑15/02/2023 13:25 ovaj rat u ukrajini nam bas ne da mira ,cak nam i na cijenu vode utice jebo ih otac lopovski,mislim na ove nase supke
https://www.klix.ba/vijesti/bih/zastupn ... /230215086
- VladaFBiH
- Posts: 6607
- Joined: 01/02/2012 12:32
- Location: rajvoSa
#10946 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
2019. godine držala je četvrto mjesto sa tržišnim udjelom od 6,2% (Unicredit i Raiffeisen su bili aposlutni lideri)
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83424
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#10947 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Hvala prikan+1 wrote: ↑15/02/2023 12:53Tu počinje pa naredne dvije stranice.
I još jedna stvar koju nisam spomenuo pri ovoj raspravi. Kada je bila frka sa Sberbank, pa smo imali bank run, narod je povukao cca. 800 miliona depozita sa te banke. Ako taj iznos uzmemo za prosjek po banci, dobivamo tačno 15 milijardi depozita. Ako su pare zaista skoncentrisane u rukama manjeg broja ljudi, kako to da je stanovništvo povuklo skoro milijardu sa Sber?![]()
- n+1
- Posts: 7012
- Joined: 23/02/2022 09:38
- Location: https://shorturl.at/bkpqD
#10948 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Pa to je to. Niti je bila lider, niti je žnj banka, što je i čini dobrim prosjekom. Ako mi ne bude mrsko, poredat ću kasnije depozite svih banaka za 2019. po visini.
- Truba
- Posts: 93818
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10949 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
- n+1
- Posts: 7012
- Joined: 23/02/2022 09:38
- Location: https://shorturl.at/bkpqD
