Ili sto be reako onaj primat (ne bih da uvrijedim primate tu plemenitu vrstu, ali), rate se, trute se
SDA-All about
-
detroit-mercy
- Posts: 16994
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#82326 Re: SDA-All about
Ko vam je kriv sto se niste "snasli"
Ili sto be reako onaj primat (ne bih da uvrijedim primate tu plemenitu vrstu, ali), rate se, trute se
Ili sto be reako onaj primat (ne bih da uvrijedim primate tu plemenitu vrstu, ali), rate se, trute se
-
costacurta
- Posts: 3642
- Joined: 05/05/2005 08:25
#82327 Re: SDA-All about
15 milijardi je na bankama, u štednji. 3M ljudi ima na štednji 15 milijardi?!drug_profi wrote: ↑14/02/2023 15:29Pa jel ti hoces sada da nabrajamo primjere za svih 14-15-35 milijardi?Hajvan wrote: ↑14/02/2023 15:21 open vi uopsteno.
imate li konkretnih primejera?
evo dacu ja jedan u kojem mozemo reci da je miozda neko nesto ukraso u nekim procentima (a mneko ce reci zaradio)
Interglas i RamaGlas su u poratnom Sarajevu dobili od Zavoda za izgradnju KS (BOkir tada) posao ustakljavanja polupanih prozaora
jesu li sva polupana stakla zmjenjena od te donacije?
jesu, velika vecina
je li Semso iz Interglasa zaradio velike pare?
jeste
jeli sto dao Bokiru i stranci.
najvjerovatnije
dje sad Semso?
dje sad Interglas?
nema, propali
I kazes da ne trolas?
Nisu samo donacije pokrali, pokrali su boga-oca...
Pokrali su Berzu, drzavnu imovinu, certifikate, firme, šume, zemljišta...nema šta nisu pokrali i sad bi mi trebali na forumu da dajemo primjere.
I kad ti dam neki primjer, reći ćeš jebo to, to je par miliona gdje je ostalo?
Pa trebao bih zivot posvetiti istraznim radnjma i psanju na forumu da samo nabrojim sta je sve pokradeno, a kamo li jos da objasnim kako.
I Koliko je "Robota" i sličnih "profitabilnih" firmi otvoreno Swissotela, Melaina, SCCova, Tibri, Talgo vozova, Damper kamiona, gdje je ubrizgana/oprana sigurno ista količina novca.
Nije to mudro slovo. Samo treba neko ko ima muda da to pokrene, ih šta bi sve na površinu izašlo
- pici
- Posts: 46396
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#82328 Re: SDA-All about
Evo nesto sto je cinjenica u zemlji marmelade i cokolade.
I onda se busaju kako su vodili prosperiternu politiku i obnovu.Pa kad ste nas vodili u prosperitet zasto ljudi bjeze na zapad, zasto ne ostanu ovdje i ne zasnivaju porodice, pogotovo mladi ljudi.MRŠ Lopovcine munaficke.Dok naši odlaze, strani radnici dolaze u BiH, neki i bez radne dozvole
https://www.klix.ba/biznis/posao/dok-na ... /230214113
Koliko je ljudi napustilo BiH
Poređenjem posljednjih zvaničnih podataka i popisa stanovništva iz 2013. godine, procjena je da Bosna i Hercegovina ima 3,3 miliona stanovnika, što znači da se broj stanovnika od 2013. smanjio za više od 152.300 ili 4,31 posto.
To su zvanični podaci entitetskih zavoda, iako su neke nezvanične procjene da je naša zemlje od 2013. do danas ostala bez mnogo većeg broja stanovnika. Te procjene ukazuju da je BiH napustilo skoro pola miliona građana od 2013. godine. Protekle četiri godine je posebno izražen trend odlaska ljudi iz BiH.
-
izvrsni direktor
- Posts: 14756
- Joined: 20/12/2018 16:11
- Vozim: Premium
#82329 Re: SDA-All about

Sve legalno
- GandalfSivi
- Posts: 22788
- Joined: 09/09/2006 00:38
- Contact:
#82330 Re: SDA-All about
Cijelo jutro kontam i opet mi ne ide u glavu. Pa jebo mater, jesmo li fakat toliko oguglali a ovi se toliko osilili da nam prst u oko guraju a da se niko ni ne pocese? Pa nije im dovoljno sto je Bakir ubjedljivo popusio, a izgleda da ce i Sebija ako ta komisija odradi svoj posao, i opet se ono sili bez presedana.
Turkemistan je mala maca za Bosnjakistan koji su napravili...
Turkemistan je mala maca za Bosnjakistan koji su napravili...
-
Bossona
- Posts: 5896
- Joined: 21/12/2020 03:28
#82331 Re: SDA-All about

Dok su majke druge kopale svoju djecu neke su majke skupljale pomoc po bjelom svijetu za svoju djecu.
Nana Halida OSTAVILA u AMANET dva hotela u centru grada.
Esselamu alejkum sirotinjo!
General Sefer Halilović, iz knjige Lukava strategija, u avionu, na povratku iz Ženeve:
- Ovu mi je sliku poklonio Arafat. Bio sam s njim. Imali smo dugačak razgovor. Sudbina palestinskog naroda je vrlo slična našoj sudbini.
Nisam se složio:
- Sudbina našeg naroda je slična Jevrejima, jer Palestinac, kada ga protjeraju, stavi kaput preko ramena i ode u Jemen, u Egipat, ode negdje, a Jevrej nema gdje.
- To je tema za drugi put, ali vidje ćeš da nisi u pravu, odgovori mi predsjednik i nastavi:
- Nego da ti ispričam šta mi kaže Arafat. Pita me, Alija, nude li oni tebi šta? Ja mu kažem, nude, nude i to dobar komad. I Arafat kaže, uzmi Alija. I meni su nudili pa nisam htio, nego hoću sve. Na kraju sam ostao bez išta.
Kad je sve ispričao pogleda ravno u mene pa nastavi:
- Ti si u opasnoj zabludi. Mi čovječe treba da uzmemo komad Bosne. Na taj komad Bosne nek se vrati narod, sredi stanje i napravi državu. Ovako ćemo i mi ostati bez išta.
Halilović dalje opisuje kako se tek tu razvila diskusija između njih. Halilović je uporno ponavljao svoje protivljenje svakoj podjeli Bosne, a razgovor je završen Izetbegovićevom konstatacijom:
- Nama treba komad na koji će stati jedno dva miliona stanovnika. Neki će doći, neki otići i taman.
Zašto je posrbica Alija Izetbegović imao toliki animozitet prema Bošnjaštvu?
Muhamed Filipović:
- Pa on je bio Srbin po nacionalnom opredjeljenju i pisao se Srbinom.A onda je meni govorio da mu je dovoljno da je musliman, na šta sam mu rekao da je to vjerska definicija.Međutim, ponovio mi je kako mu je to najvažnije. Rekao mi je da bi mogao živjeti u Sudanu i u Pakistanu. Pa ja kažem:" Što ne ideš tamo , što živiš u zemlji u kojoj se vode nacionalne politike.Od 19.vijeka, pa na ovamo,ovdje dominiraju nacionalne politike i mi moramo definirati status našeg naroda.l, ne možemo ga definirati na drugi način.
- Drugo, ja sam ga ovako procijenio jednom kada me je uvjeravao da Bosna ne može opstati, da je najbolje da se podijeli, " pa nek svako uzme svoje".Tada sam ga upitao:
-" Dobro, Alija, a šta je to tvoje u Bosni?"
- Pa tvoj djed je došao iz Beograda, ti nemaš ovdje ništa. Nemaš kosti svojih predaka, oni ne leže ovdje, oni nisu ginuli za ovu Bosnu. Ti nemaš to duboko osjećanje koje se mora imati za domovinu.Ti dijeli brate Adu Ciganliju, babovinu i djedovinu, a nemoj dijeliti moju Banja Luku i Glamoč, jedno davati Srbima, a drugo Hrvatima.Pa pola Banja Luke je izgrađeno na mojoj zemlji, Filipovića polju. Oko 50.000 duluma je samo u Glamoču na mojoj majci bilo.
Bila je 1993, dok su borci ARBIH ginuli za RBIH Alija i njegova SDA jalija su kasapili RBIH
Last edited by Bossona on 14/02/2023 18:17, edited 1 time in total.
-
konami666
- Posts: 3697
- Joined: 11/05/2015 21:57
#82332 Re: SDA-All about
Pricam sa svojima danas reko šta se to dole dešava, prošle sedmice Asim čist ko suza, ove sedmice kći nasljednica dobija hotele, iduće sedmice doktorica i fadilj cisti ko suza a oni će: šta ćeš, tako ti je to ovdje.GandalfSivi wrote: ↑14/02/2023 18:08 Cijelo jutro kontam i opet mi ne ide u glavu. Pa jebo mater, jesmo li fakat toliko oguglali a ovi se toliko osilili da nam prst u oko guraju a da se niko ni ne pocese? Pa nije im dovoljno sto je Bakir ubjedljivo popusio, a izgleda da ce i Sebija ako ta komisija odradi svoj posao, i opet se ono sili bez presedana.
Turkemistan je mala maca za Bosnjakistan koji su napravili...
Oguglali svi itekako, nikoga vise ove stvari izgleda i ne zanimaju, zato se ovo i dešava. Dok Bosna tone dublje i dublje. Gdje je onaj sa nickom ima Bosne, bice Bosne.
- JohnnyS
- Posts: 17550
- Joined: 05/05/2007 12:03
- Location: Brijuni
#82333 Re: SDA-All about
drug_profi wrote: ↑14/02/2023 15:29Pa jel ti hoces sada da nabrajamo primjere za svih 14-15-35 milijardi?Hajvan wrote: ↑14/02/2023 15:21 open vi uopsteno.
imate li konkretnih primejera?
evo dacu ja jedan u kojem mozemo reci da je miozda neko nesto ukraso u nekim procentima (a mneko ce reci zaradio)
Interglas i RamaGlas su u poratnom Sarajevu dobili od Zavoda za izgradnju KS (BOkir tada) posao ustakljavanja polupanih prozaora
jesu li sva polupana stakla zmjenjena od te donacije?
jesu, velika vecina
je li Semso iz Interglasa zaradio velike pare?
jeste
jeli sto dao Bokiru i stranci.
najvjerovatnije
dje sad Semso?
dje sad Interglas?
nema, propali
I kazes da ne trolas?
Nisu samo donacije pokrali, pokrali su boga-oca...
Pokrali su Berzu, drzavnu imovinu, certifikate, firme, šume, zemljišta...nema šta nisu pokrali i sad bi mi trebali na forumu da dajemo primjere.
I kad ti dam neki primjer, reći ćeš jebo to, to je par miliona gdje je ostalo?
Pa trebao bih zivot posvetiti istraznim radnjma i psanju na forumu da samo nabrojim sta je sve pokradeno, a kamo li jos da objasnim kako.
Ko u onom vicu, koliko su Židova pobili nacisti?
Šest milijuna.
Imena kolega, imena
- Prpa.ba
- Posts: 15270
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#82334 Re: SDA-All about
Steta sto neki od visprenijih komentatora neospornog SDA kriminala ne doprinesu vise na temi ipak im blizeg HDZ-a.. 
NiP kao zamjensku opciju HDZ-u ipak necu komentarisati, oni tek grade svoj sistem, za sad su uspjeli doci do otudjivanja televizora i namjestanja tendera ekipi sa fejsbuk komentara..
NiP kao zamjensku opciju HDZ-u ipak necu komentarisati, oni tek grade svoj sistem, za sad su uspjeli doci do otudjivanja televizora i namjestanja tendera ekipi sa fejsbuk komentara..
- GandalfSivi
- Posts: 22788
- Joined: 09/09/2006 00:38
- Contact:
#82335 Re: SDA-All about
Procitaj prvi post na sljedecoj temi;Prpa.ba wrote: ↑14/02/2023 18:25 Steta sto neki od visprenijih komentatora neospornog SDA kriminala ne doprinesu vise na temi ipak im blizeg HDZ-a..
NiP kao zamjensku opciju HDZ-u ipak necu komentarisati, oni tek grade svoj sistem, za sad su uspjeli doci do otudjivanja televizora i namjestanja tendera ekipi sa fejsbuk komentara..![]()
idemo-bojkotovati-proizvode-hrvatskih-f ... 51856.html
Dosta od mene
- video
- Posts: 8467
- Joined: 26/06/2006 12:13
- Location: Teheran
#82336 Re: SDA-All about
I sta kazu u mehmeda spahe na postavljanje sceri i ubice na celo dva prestizna "strana" hotela
Valjda ovi "arapski vlasnici"
nisu znali kakve experte pred nosom imaju pa i to aske, cim iz sudnice izadje, zavrsi ko od sale.
Sta kaE sekin mali, zna scer biti dobar menaDjer ko i majka joj a ubica je tu ko zalog(opet) zlu ne trebalo.
Valjda ovi "arapski vlasnici"
Sta kaE sekin mali, zna scer biti dobar menaDjer ko i majka joj a ubica je tu ko zalog(opet) zlu ne trebalo.
-
propojeilijas
- Posts: 4916
- Joined: 11/03/2022 16:44
#82337 Re: SDA-All about
hoce li onaj njen otvorit bordel u hotelimaLogovan wrote: ↑14/02/2023 09:32Sve po zakonu, pa kako, pa po zakonu.mirza_15 wrote: ↑13/02/2023 22:52 https://www.klix.ba/biznis/privreda/jas ... /230213193
A vi kako ste?
- GandalfSivi
- Posts: 22788
- Joined: 09/09/2006 00:38
- Contact:
#82338 Re: SDA-All about
Nije vise njen, prati malo, jebem mu misa
- Logovan
- Posts: 102844
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#82339 Re: SDA-All about
Možda su ostali u dobrim odnosima pa otvori.
-
costacurta
- Posts: 3642
- Joined: 05/05/2005 08:25
#82340 Re: SDA-All about
Na današnjoj sjednici Vlada TK je, prije svega radi osiguranja finansijskih sredstava za nabavku linearnog akceleratora za potrebe JZU UKC Tuzla, ali i drugih naknadno iskazanih potreba, utvrdila prijedlog Izmjena i dopuna Budžeta Tuzlanskog kantona za 2023. godinu
Nači dvije god laprdaju o linearnom akceleratoru.
Dvije godine onkološki bolesnici idu na zračenje u Sa, Ze i BL. I danas su, na sjednici usvojili REBALANSOM. Znači iako se priča dvije godine oni nisu bili u stanju da odobre novac prvobitno planiranim budžetom. Toliko ih zaboli qurac. Toliko je hadaljska vlada na čelu sa Irfanom sposobna. Pa to je te usvojeno, sad ide tender, pa žalbe, pa rokovi znači konpreživi i doživi da se ozrači na LINEARNOM AKCELERATORU na UKC Tuzla treba se smatrati sretnikom.
Pored kceleratora i Liftove su spominjali kao PRIORITET A koji su propali, ima 15god kako trebaju restauraciju. Sad je aktuelno samo akcelertor. Taman ebeš lift. Ugradićemo čekrk i sajlom podizat pacijente.
Da se napomene,
UKCom vedri i oblači SDA.
Selam
Nači dvije god laprdaju o linearnom akceleratoru.
Dvije godine onkološki bolesnici idu na zračenje u Sa, Ze i BL. I danas su, na sjednici usvojili REBALANSOM. Znači iako se priča dvije godine oni nisu bili u stanju da odobre novac prvobitno planiranim budžetom. Toliko ih zaboli qurac. Toliko je hadaljska vlada na čelu sa Irfanom sposobna. Pa to je te usvojeno, sad ide tender, pa žalbe, pa rokovi znači konpreživi i doživi da se ozrači na LINEARNOM AKCELERATORU na UKC Tuzla treba se smatrati sretnikom.
Pored kceleratora i Liftove su spominjali kao PRIORITET A koji su propali, ima 15god kako trebaju restauraciju. Sad je aktuelno samo akcelertor. Taman ebeš lift. Ugradićemo čekrk i sajlom podizat pacijente.
Da se napomene,
UKCom vedri i oblači SDA.
Selam
- scarface32
- Posts: 874
- Joined: 12/12/2004 11:54
#82341 Re: SDA-All about
I dalje salju.To im je u budzetu drzave. Nije smjesno.Student_u_Ostavci wrote: ↑14/02/2023 13:37Šta, i dalje nam šalju? Jesmo prebacili 14 milijardi ili?scarface32 wrote: ↑14/02/2023 13:32
holandija svake godine salje 4 mil eura u srebrenicu. gdje lova?![]()
-
giannibelif
- Posts: 2524
- Joined: 28/01/2017 22:11
#82342 Re: SDA-All about
A tek šta sve po Istanbulu imaju..
-
HelaS
- Posts: 12335
- Joined: 22/09/2018 13:21
#82343 Re: SDA-All about
Bosanska privatizacija bi trebala ući u sve svjetske udžbenike kao primjer kako se država ruši iznutramirza_15 wrote: ↑14/02/2023 15:39
Mada, meni je veća pljačka privatizacija. Proglašavanje društvene imovine državnom 1994. da bi se kasnije preko certifikata i raznih drugih malverzacija firme kupovale za bagatelu. Uništavanje građevinskih firmi (Hidrogradnja, Vranica, ŽGP...) da bi po se posao dijelio EA i Heringu. Projektovano, smišljeno. Uništavanje naftne industrije (prodaja Energopetrola) da bi se otvorio prostor Hifi i Holdini iz Mostara. A o Bingu se isto svašta prica. Senad krenuo od jednog malog granapa i napravio lanac prodavnica. Američka priča u BiH![]()
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52750
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#82344 Re: SDA-All about
biće dok se sarajevu dodatno smanji pondercostacurta wrote: ↑14/02/2023 19:16 Na današnjoj sjednici Vlada TK je, prije svega radi osiguranja finansijskih sredstava za nabavku linearnog akceleratora za potrebe JZU UKC Tuzla, ali i drugih naknadno iskazanih potreba, utvrdila prijedlog Izmjena i dopuna Budžeta Tuzlanskog kantona za 2023. godinu
Nači dvije god laprdaju o linearnom akceleratoru.
Dvije godine onkološki bolesnici idu na zračenje u Sa, Ze i BL. I danas su, na sjednici usvojili REBALANSOM. Znači iako se priča dvije godine oni nisu bili u stanju da odobre novac prvobitno planiranim budžetom. Toliko ih zaboli qurac. Toliko je hadaljska vlada na čelu sa Irfanom sposobna. Pa to je te usvojeno, sad ide tender, pa žalbe, pa rokovi znači konpreživi i doživi da se ozrači na LINEARNOM AKCELERATORU na UKC Tuzla treba se smatrati sretnikom.
Pored kceleratora i Liftove su spominjali kao PRIORITET A koji su propali, ima 15god kako trebaju restauraciju. Sad je aktuelno samo akcelertor. Taman ebeš lift. Ugradićemo čekrk i sajlom podizat pacijente.
Da se napomene,
UKCom vedri i oblači SDA.
Selam
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#82345 Re: SDA-All about
Ma kakvi akceleratori i zracenja.. To su sejtanska posla.. Zildzic sigurno ima broj nekog hodze koji uspjesnije lijeci..
- Prpa.ba
- Posts: 15270
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#82346 Re: SDA-All about
De jos malo islamofobije umotane u celofan kritike SDA.. 
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#82347 Re: SDA-All about
Fuj, ne.GandalfSivi wrote: ↑14/02/2023 12:50 Ja kako god izracunam, morala se druziti sa seficom. Je li @Bloo ?![]()
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#82348 Re: SDA-All about
Jesmo.GandalfSivi wrote: ↑14/02/2023 18:08 Cijelo jutro kontam i opet mi ne ide u glavu. Pa jebo mater, jesmo li fakat toliko oguglali a ovi se toliko osilili da nam prst u oko guraju a da se niko ni ne pocese? Pa nije im dovoljno sto je Bakir ubjedljivo popusio, a izgleda da ce i Sebija ako ta komisija odradi svoj posao, i opet se ono sili bez presedana.
Turkemistan je mala maca za Bosnjakistan koji su napravili...
Šućur Allahu, rahmetli Hava pala u zaborav kao i njena djeca i muž.
Još malo sabura i biće bolje. Svaku vece SDAovci zaspu sa molitvom na usnama:
Molim Allaha dž.š. da nas učvrsti u vjeri, da nam daruje snage i volje da činimo dobro po nas same, da nam podari i dalje lijep život na dunjaluku i da nas na ahiretu nagradi bolje nego što smo zaslužili.
Amin!
- GandalfSivi
- Posts: 22788
- Joined: 09/09/2006 00:38
- Contact:
#82349 Re: SDA-All about
Hm, rekoh otprilike generacija, na istom mjestu visile. Ona se druzila sa Reisovom malom i jos par nakvih curica, inventar u cumezu bile...Bloo wrote: ↑14/02/2023 23:25Fuj, ne.GandalfSivi wrote: ↑14/02/2023 12:50 Ja kako god izracunam, morala se druziti sa seficom. Je li @Bloo ?![]()
-
mirza_15
- Posts: 11064
- Joined: 19/01/2015 09:26
#82350 Re: SDA-All about
Hebi ga sada kada kažeš direktorica Izetbegović ljudi neće znati na koga se misli. Onu iz muzeja, mamu ili kćerku. Isto kao kada kažeš predsjednik nije baš najjasnije da li se misli na babu ili sina. Dodatno se zapetlja ako se u jednačinu ubace Akšamije, Berberovići i ostala rodbina i prijatelji. Mogli bi turci nastavak serije da snime. Kada bih moga da im predložim, predložio bi da pogledaju nekadašnju Dinastiju.
