SDA-All about

detroit-mercy
Posts: 16989
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#82326 Re: SDA-All about

Post by detroit-mercy »

Ko vam je kriv sto se niste "snasli" :mrgreen:
Ili sto be reako onaj primat (ne bih da uvrijedim primate tu plemenitu vrstu, ali), rate se, trute se :mrgreen:
costacurta
Posts: 3642
Joined: 05/05/2005 08:25

#82327 Re: SDA-All about

Post by costacurta »

drug_profi wrote: 14/02/2023 15:29
Hajvan wrote: 14/02/2023 15:21 open vi uopsteno.
imate li konkretnih primejera?

evo dacu ja jedan u kojem mozemo reci da je miozda neko nesto ukraso u nekim procentima (a mneko ce reci zaradio)


Interglas i RamaGlas su u poratnom Sarajevu dobili od Zavoda za izgradnju KS (BOkir tada) posao ustakljavanja polupanih prozaora
jesu li sva polupana stakla zmjenjena od te donacije?
jesu, velika vecina

je li Semso iz Interglasa zaradio velike pare?
jeste
jeli sto dao Bokiru i stranci.
najvjerovatnije

dje sad Semso?
dje sad Interglas?

nema, propali
Pa jel ti hoces sada da nabrajamo primjere za svih 14-15-35 milijardi?
I kazes da ne trolas?

Nisu samo donacije pokrali, pokrali su boga-oca...
Pokrali su Berzu, drzavnu imovinu, certifikate, firme, šume, zemljišta...nema šta nisu pokrali i sad bi mi trebali na forumu da dajemo primjere.
I kad ti dam neki primjer, reći ćeš jebo to, to je par miliona gdje je ostalo?
Pa trebao bih zivot posvetiti istraznim radnjma i psanju na forumu da samo nabrojim sta je sve pokradeno, a kamo li jos da objasnim kako.
15 milijardi je na bankama, u štednji. 3M ljudi ima na štednji 15 milijardi?! :o
I Koliko je "Robota" i sličnih "profitabilnih" firmi otvoreno Swissotela, Melaina, SCCova, Tibri, Talgo vozova, Damper kamiona, gdje je ubrizgana/oprana sigurno ista količina novca.
Nije to mudro slovo. Samo treba neko ko ima muda da to pokrene, ih šta bi sve na površinu izašlo
User avatar
pici
Posts: 46391
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#82328 Re: SDA-All about

Post by pici »

Evo nesto sto je cinjenica u zemlji marmelade i cokolade.
Dok naši odlaze, strani radnici dolaze u BiH, neki i bez radne dozvole

https://www.klix.ba/biznis/posao/dok-na ... /230214113

Koliko je ljudi napustilo BiH

Poređenjem posljednjih zvaničnih podataka i popisa stanovništva iz 2013. godine, procjena je da Bosna i Hercegovina ima 3,3 miliona stanovnika, što znači da se broj stanovnika od 2013. smanjio za više od 152.300 ili 4,31 posto.

To su zvanični podaci entitetskih zavoda, iako su neke nezvanične procjene da je naša zemlje od 2013. do danas ostala bez mnogo većeg broja stanovnika. Te procjene ukazuju da je BiH napustilo skoro pola miliona građana od 2013. godine. Protekle četiri godine je posebno izražen trend odlaska ljudi iz BiH.
I onda se busaju kako su vodili prosperiternu politiku i obnovu.Pa kad ste nas vodili u prosperitet zasto ljudi bjeze na zapad, zasto ne ostanu ovdje i ne zasnivaju porodice, pogotovo mladi ljudi.MRŠ Lopovcine munaficke.
izvrsni direktor
Posts: 14753
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#82329 Re: SDA-All about

Post by izvrsni direktor »

Image

Sve legalno
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22782
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#82330 Re: SDA-All about

Post by GandalfSivi »

Cijelo jutro kontam i opet mi ne ide u glavu. Pa jebo mater, jesmo li fakat toliko oguglali a ovi se toliko osilili da nam prst u oko guraju a da se niko ni ne pocese? Pa nije im dovoljno sto je Bakir ubjedljivo popusio, a izgleda da ce i Sebija ako ta komisija odradi svoj posao, i opet se ono sili bez presedana.

Turkemistan je mala maca za Bosnjakistan koji su napravili...
Bossona
Posts: 5896
Joined: 21/12/2020 03:28

#82331 Re: SDA-All about

Post by Bossona »

Image

Dok su majke druge kopale svoju djecu neke su majke skupljale pomoc po bjelom svijetu za svoju djecu.

Nana Halida OSTAVILA u AMANET dva hotela u centru grada.



Esselamu alejkum sirotinjo!




General Sefer Halilović, iz knjige Lukava strategija, u avionu, na povratku iz Ženeve:
- Ovu mi je sliku poklonio Arafat. Bio sam s njim. Imali smo dugačak razgovor. Sudbina palestinskog naroda je vrlo slična našoj sudbini.
Nisam se složio:
- Sudbina našeg naroda je slična Jevrejima, jer Palestinac, kada ga protjeraju, stavi kaput preko ramena i ode u Jemen, u Egipat, ode negdje, a Jevrej nema gdje.
- To je tema za drugi put, ali vidje ćeš da nisi u pravu, odgovori mi predsjednik i nastavi:
- Nego da ti ispričam šta mi kaže Arafat. Pita me, Alija, nude li oni tebi šta? Ja mu kažem, nude, nude i to dobar komad. I Arafat kaže, uzmi Alija. I meni su nudili pa nisam htio, nego hoću sve. Na kraju sam ostao bez išta.
Kad je sve ispričao pogleda ravno u mene pa nastavi:
- Ti si u opasnoj zabludi. Mi čovječe treba da uzmemo komad Bosne. Na taj komad Bosne nek se vrati narod, sredi stanje i napravi državu. Ovako ćemo i mi ostati bez išta.
Halilović dalje opisuje kako se tek tu razvila diskusija između njih. Halilović je uporno ponavljao svoje protivljenje svakoj podjeli Bosne, a razgovor je završen Izetbegovićevom konstatacijom:
- Nama treba komad na koji će stati jedno dva miliona stanovnika. Neki će doći, neki otići i taman.
Zašto je posrbica Alija Izetbegović imao toliki animozitet prema Bošnjaštvu?
Muhamed Filipović:
- Pa on je bio Srbin po nacionalnom opredjeljenju i pisao se Srbinom.A onda je meni govorio da mu je dovoljno da je musliman, na šta sam mu rekao da je to vjerska definicija.Međutim, ponovio mi je kako mu je to najvažnije. Rekao mi je da bi mogao živjeti u Sudanu i u Pakistanu. Pa ja kažem:" Što ne ideš tamo , što živiš u zemlji u kojoj se vode nacionalne politike.Od 19.vijeka, pa na ovamo,ovdje dominiraju nacionalne politike i mi moramo definirati status našeg naroda.l, ne možemo ga definirati na drugi način.
- Drugo, ja sam ga ovako procijenio jednom kada me je uvjeravao da Bosna ne može opstati, da je najbolje da se podijeli, " pa nek svako uzme svoje".Tada sam ga upitao:
-" Dobro, Alija, a šta je to tvoje u Bosni?"
- Pa tvoj djed je došao iz Beograda, ti nemaš ovdje ništa. Nemaš kosti svojih predaka, oni ne leže ovdje, oni nisu ginuli za ovu Bosnu. Ti nemaš to duboko osjećanje koje se mora imati za domovinu.Ti dijeli brate Adu Ciganliju, babovinu i djedovinu, a nemoj dijeliti moju Banja Luku i Glamoč, jedno davati Srbima, a drugo Hrvatima.Pa pola Banja Luke je izgrađeno na mojoj zemlji, Filipovića polju. Oko 50.000 duluma je samo u Glamoču na mojoj majci bilo.
Bila je 1993, dok su borci ARBIH ginuli za RBIH Alija i njegova SDA jalija su kasapili RBIH
Last edited by Bossona on 14/02/2023 18:17, edited 1 time in total.
konami666
Posts: 3697
Joined: 11/05/2015 21:57

#82332 Re: SDA-All about

Post by konami666 »

GandalfSivi wrote: 14/02/2023 18:08 Cijelo jutro kontam i opet mi ne ide u glavu. Pa jebo mater, jesmo li fakat toliko oguglali a ovi se toliko osilili da nam prst u oko guraju a da se niko ni ne pocese? Pa nije im dovoljno sto je Bakir ubjedljivo popusio, a izgleda da ce i Sebija ako ta komisija odradi svoj posao, i opet se ono sili bez presedana.

Turkemistan je mala maca za Bosnjakistan koji su napravili...
Pricam sa svojima danas reko šta se to dole dešava, prošle sedmice Asim čist ko suza, ove sedmice kći nasljednica dobija hotele, iduće sedmice doktorica i fadilj cisti ko suza a oni će: šta ćeš, tako ti je to ovdje.
Oguglali svi itekako, nikoga vise ove stvari izgleda i ne zanimaju, zato se ovo i dešava. Dok Bosna tone dublje i dublje. Gdje je onaj sa nickom ima Bosne, bice Bosne.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17541
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#82333 Re: SDA-All about

Post by JohnnyS »

drug_profi wrote: 14/02/2023 15:29
Hajvan wrote: 14/02/2023 15:21 open vi uopsteno.
imate li konkretnih primejera?

evo dacu ja jedan u kojem mozemo reci da je miozda neko nesto ukraso u nekim procentima (a mneko ce reci zaradio)


Interglas i RamaGlas su u poratnom Sarajevu dobili od Zavoda za izgradnju KS (BOkir tada) posao ustakljavanja polupanih prozaora
jesu li sva polupana stakla zmjenjena od te donacije?
jesu, velika vecina

je li Semso iz Interglasa zaradio velike pare?
jeste
jeli sto dao Bokiru i stranci.
najvjerovatnije

dje sad Semso?
dje sad Interglas?

nema, propali
Pa jel ti hoces sada da nabrajamo primjere za svih 14-15-35 milijardi?
I kazes da ne trolas?

Nisu samo donacije pokrali, pokrali su boga-oca...
Pokrali su Berzu, drzavnu imovinu, certifikate, firme, šume, zemljišta...nema šta nisu pokrali i sad bi mi trebali na forumu da dajemo primjere.
I kad ti dam neki primjer, reći ćeš jebo to, to je par miliona gdje je ostalo?
Pa trebao bih zivot posvetiti istraznim radnjma i psanju na forumu da samo nabrojim sta je sve pokradeno, a kamo li jos da objasnim kako.

Ko u onom vicu, koliko su Židova pobili nacisti?
Šest milijuna.
Imena kolega, imena :D
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#82334 Re: SDA-All about

Post by Prpa.ba »

Steta sto neki od visprenijih komentatora neospornog SDA kriminala ne doprinesu vise na temi ipak im blizeg HDZ-a.. :mrgreen:

NiP kao zamjensku opciju HDZ-u ipak necu komentarisati, oni tek grade svoj sistem, za sad su uspjeli doci do otudjivanja televizora i namjestanja tendera ekipi sa fejsbuk komentara.. :mrgreen:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22782
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#82335 Re: SDA-All about

Post by GandalfSivi »

Prpa.ba wrote: 14/02/2023 18:25 Steta sto neki od visprenijih komentatora neospornog SDA kriminala ne doprinesu vise na temi ipak im blizeg HDZ-a.. :mrgreen:

NiP kao zamjensku opciju HDZ-u ipak necu komentarisati, oni tek grade svoj sistem, za sad su uspjeli doci do otudjivanja televizora i namjestanja tendera ekipi sa fejsbuk komentara.. :mrgreen:
Procitaj prvi post na sljedecoj temi;

idemo-bojkotovati-proizvode-hrvatskih-f ... 51856.html

Dosta od mene
User avatar
video
Posts: 8467
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#82336 Re: SDA-All about

Post by video »

I sta kazu u mehmeda spahe na postavljanje sceri i ubice na celo dva prestizna "strana" hotela :?
Valjda ovi "arapski vlasnici" ;-) nisu znali kakve experte pred nosom imaju pa i to aske, cim iz sudnice izadje, zavrsi ko od sale.

Sta kaE sekin mali, zna scer biti dobar menaDjer ko i majka joj a ubica je tu ko zalog(opet) zlu ne trebalo.
propojeilijas
Posts: 4916
Joined: 11/03/2022 16:44

#82337 Re: SDA-All about

Post by propojeilijas »

Logovan wrote: 14/02/2023 09:32
Sve po zakonu, pa kako, pa po zakonu.
hoce li onaj njen otvorit bordel u hotelima
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22782
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#82338 Re: SDA-All about

Post by GandalfSivi »

propojeilijas wrote: 14/02/2023 18:41
Logovan wrote: 14/02/2023 09:32
Sve po zakonu, pa kako, pa po zakonu.
hoce li onaj njen otvorit bordel u hotelima
Nije vise njen, prati malo, jebem mu misa :D
User avatar
Logovan
Posts: 102823
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#82339 Re: SDA-All about

Post by Logovan »

GandalfSivi wrote: 14/02/2023 18:42
propojeilijas wrote: 14/02/2023 18:41

hoce li onaj njen otvorit bordel u hotelima
Nije vise njen, prati malo, jebem mu misa :D
Možda su ostali u dobrim odnosima pa otvori. :mrgreen:
costacurta
Posts: 3642
Joined: 05/05/2005 08:25

#82340 Re: SDA-All about

Post by costacurta »

Na današnjoj sjednici Vlada TK je, prije svega radi osiguranja finansijskih sredstava za nabavku linearnog akceleratora za potrebe JZU UKC Tuzla, ali i drugih naknadno iskazanih potreba, utvrdila prijedlog Izmjena i dopuna Budžeta Tuzlanskog kantona za 2023. godinu

Nači dvije god laprdaju o linearnom akceleratoru.
Dvije godine onkološki bolesnici idu na zračenje u Sa, Ze i BL. I danas su, na sjednici usvojili REBALANSOM. Znači iako se priča dvije godine oni nisu bili u stanju da odobre novac prvobitno planiranim budžetom. Toliko ih zaboli qurac. Toliko je hadaljska vlada na čelu sa Irfanom sposobna. Pa to je te usvojeno, sad ide tender, pa žalbe, pa rokovi znači konpreživi i doživi da se ozrači na LINEARNOM AKCELERATORU na UKC Tuzla treba se smatrati sretnikom.
Pored kceleratora i Liftove su spominjali kao PRIORITET A koji su propali, ima 15god kako trebaju restauraciju. Sad je aktuelno samo akcelertor. Taman ebeš lift. Ugradićemo čekrk i sajlom podizat pacijente.

Da se napomene,
UKCom vedri i oblači SDA.

Selam
User avatar
scarface32
Posts: 874
Joined: 12/12/2004 11:54

#82341 Re: SDA-All about

Post by scarface32 »

Student_u_Ostavci wrote: 14/02/2023 13:37
scarface32 wrote: 14/02/2023 13:32

holandija svake godine salje 4 mil eura u srebrenicu. gdje lova?
Šta, i dalje nam šalju? Jesmo prebacili 14 milijardi ili? :lol:
I dalje salju.To im je u budzetu drzave. Nije smjesno.
giannibelif
Posts: 2524
Joined: 28/01/2017 22:11

#82342 Re: SDA-All about

Post by giannibelif »

A tek šta sve po Istanbulu imaju..
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#82343 Re: SDA-All about

Post by HelaS »

mirza_15 wrote: 14/02/2023 15:39
Mada, meni je veća pljačka privatizacija. Proglašavanje društvene imovine državnom 1994. da bi se kasnije preko certifikata i raznih drugih malverzacija firme kupovale za bagatelu. Uništavanje građevinskih firmi (Hidrogradnja, Vranica, ŽGP...) da bi po se posao dijelio EA i Heringu. Projektovano, smišljeno. Uništavanje naftne industrije (prodaja Energopetrola) da bi se otvorio prostor Hifi i Holdini iz Mostara. A o Bingu se isto svašta prica. Senad krenuo od jednog malog granapa i napravio lanac prodavnica. Američka priča u BiH :mrgreen:
Bosanska privatizacija bi trebala ući u sve svjetske udžbenike kao primjer kako se država ruši iznutra
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52749
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#82344 Re: SDA-All about

Post by Chmoljo »

costacurta wrote: 14/02/2023 19:16 Na današnjoj sjednici Vlada TK je, prije svega radi osiguranja finansijskih sredstava za nabavku linearnog akceleratora za potrebe JZU UKC Tuzla, ali i drugih naknadno iskazanih potreba, utvrdila prijedlog Izmjena i dopuna Budžeta Tuzlanskog kantona za 2023. godinu

Nači dvije god laprdaju o linearnom akceleratoru.
Dvije godine onkološki bolesnici idu na zračenje u Sa, Ze i BL. I danas su, na sjednici usvojili REBALANSOM. Znači iako se priča dvije godine oni nisu bili u stanju da odobre novac prvobitno planiranim budžetom. Toliko ih zaboli qurac. Toliko je hadaljska vlada na čelu sa Irfanom sposobna. Pa to je te usvojeno, sad ide tender, pa žalbe, pa rokovi znači konpreživi i doživi da se ozrači na LINEARNOM AKCELERATORU na UKC Tuzla treba se smatrati sretnikom.
Pored kceleratora i Liftove su spominjali kao PRIORITET A koji su propali, ima 15god kako trebaju restauraciju. Sad je aktuelno samo akcelertor. Taman ebeš lift. Ugradićemo čekrk i sajlom podizat pacijente.

Da se napomene,
UKCom vedri i oblači SDA.

Selam
biće dok se sarajevu dodatno smanji ponder :lol:
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#82345 Re: SDA-All about

Post by laik1981 »

Ma kakvi akceleratori i zracenja.. To su sejtanska posla.. Zildzic sigurno ima broj nekog hodze koji uspjesnije lijeci..
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#82346 Re: SDA-All about

Post by Prpa.ba »

De jos malo islamofobije umotane u celofan kritike SDA.. :mrgreen:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#82347 Re: SDA-All about

Post by Bloo »

GandalfSivi wrote: 14/02/2023 12:50 Ja kako god izracunam, morala se druziti sa seficom. Je li @Bloo ? :D
Fuj, ne.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#82348 Re: SDA-All about

Post by Bloo »

GandalfSivi wrote: 14/02/2023 18:08 Cijelo jutro kontam i opet mi ne ide u glavu. Pa jebo mater, jesmo li fakat toliko oguglali a ovi se toliko osilili da nam prst u oko guraju a da se niko ni ne pocese? Pa nije im dovoljno sto je Bakir ubjedljivo popusio, a izgleda da ce i Sebija ako ta komisija odradi svoj posao, i opet se ono sili bez presedana.

Turkemistan je mala maca za Bosnjakistan koji su napravili...
Jesmo.

Šućur Allahu, rahmetli Hava pala u zaborav kao i njena djeca i muž.

Još malo sabura i biće bolje. Svaku vece SDAovci zaspu sa molitvom na usnama:

Molim Allaha dž.š. da nas učvrsti u vjeri, da nam daruje snage i volje da činimo dobro po nas same, da nam podari i dalje lijep život na dunjaluku i da nas na ahiretu nagradi bolje nego što smo zaslužili.

Amin!
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22782
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#82349 Re: SDA-All about

Post by GandalfSivi »

Bloo wrote: 14/02/2023 23:25
GandalfSivi wrote: 14/02/2023 12:50 Ja kako god izracunam, morala se druziti sa seficom. Je li @Bloo ? :D
Fuj, ne.
Hm, rekoh otprilike generacija, na istom mjestu visile. Ona se druzila sa Reisovom malom i jos par nakvih curica, inventar u cumezu bile...
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#82350 Re: SDA-All about

Post by mirza_15 »

Hebi ga sada kada kažeš direktorica Izetbegović ljudi neće znati na koga se misli. Onu iz muzeja, mamu ili kćerku. Isto kao kada kažeš predsjednik nije baš najjasnije da li se misli na babu ili sina. Dodatno se zapetlja ako se u jednačinu ubace Akšamije, Berberovići i ostala rodbina i prijatelji. Mogli bi turci nastavak serije da snime. Kada bih moga da im predložim, predložio bi da pogledaju nekadašnju Dinastiju.
Post Reply