OLX.BA - sve o tome

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#3276 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by n+1 »

Truba wrote: 13/02/2023 12:12 tužno je sve ovo kad takvih padobranaca ima i sa knjigama
medjutim mene u posljednje vrijeme en peglaju

od 100 artikala 98 ima cijenu
2 nema

i redovito za ta 2 artikla

cijena?

ni poz nista... i kad objasnim
mogu tražiti koliko želim
koliko vi možete dati cijena je po dogovoru
nema odgovora :D
Do tebe je. Ti postavljaš cijenu, a ne kupac, jebote. OK, možemo pregovarati o cijeni nakon toga, ali ta priča "de ti reci koliko bi platio" je jedna od naseljačkijih politika prodaje na OLX.
User avatar
Truba
Posts: 93823
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3277 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

postoji razlog...zasto ta 2 nisu

znam ljude bolje od mene prodaju i svih 50 artikala im je po dogovoru
postave cijenu jedino za brzu dostavu
User avatar
Truba
Posts: 93823
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3278 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

nekim stvarima ne znam vrijednost... neke stvari stvarno dajem šta daš
oko nekih se želim pošteno dogovoriti
to je uistinu 2-5% od ukupnog broja artikala

neki su oštećeni pa tako stoji
Last edited by Truba on 13/02/2023 12:45, edited 1 time in total.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#3279 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by n+1 »

OK je po dogovoru. Ali to više znači nešto kao "spreman sam pregovarati". Još uvijek moraš imati neki ballpark kad te neko upita za cijenu.
User avatar
Ateista
Posts: 51682
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#3280 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Ateista »

elk wrote: 13/02/2023 11:34 Ja ovim naprednim sto znaju za tako zahtjevne rijeci poput dobar dan, molim vas ili pozdrav dam uvijek povoljnije :thumbup: . Sa nepismenim polusvijetom i bezobraznim ne zelim uopste komunicarati. Ne odgovaram uopste. Pa nek ne prodam, moze mi se. A na kraju uvijek prodam. Neki dan otisao artikal koji se kiselio pune 2 godine. Arapi dosli :D prevodilac polozio.
To je to, jednom mi se neki klinac javio za graficku karticu neku i ponudio u zamjenu neku drugu, reko ne treba hvala, ali bio je kulturan i kao eto bas bi mu nesto znacila za igrice a nema para da kupi, i posto je bio kulturan zamijenim se iako mi ta njegova nije trebala, nisam mu ni doplatu trazio. Tu njegovu mi bilo mrsko kaciti, poslije kontam trebao sam mu dzaba dati, nije neka vrijednost svakako. Sve se moze dogovoriti kad je neko kulturan, dosao je da zamijenimo i nije trazio da mu ja dodjem na noge i slicno.
Imao sam tako lika hoce nesto da kupi, spusta cijenu i jos kao ako mogu do tad i tad da mu donesem kod njega. Nemam reko kad, ako hoces dodji, ako ne nista, i nije dosao.
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3281 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

Uljudni i kulturni i pismeni kod mene uvijek imaju nesto dodatno gratis ili nizu cijenu.
Seljobere trolam jer to i nisu kupci.
Eno vidjeli ste poruke od neki dan,kako se seljoberi ponasaju.
A to nenormalno obaranje cijena je svakodnevnica svima koji prodaju nesto na olxu.
Jednom sam samo jednom liku prodao po takvoj cijeni ,prvo sam se sprdao sa njim ali na kraju sam mu prodao iako je spustio cijenu 100 KM.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#3282 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Snake Eyes »

n+1 wrote: 13/02/2023 12:32
Truba wrote: 13/02/2023 12:12 tužno je sve ovo kad takvih padobranaca ima i sa knjigama
medjutim mene u posljednje vrijeme en peglaju

od 100 artikala 98 ima cijenu
2 nema

i redovito za ta 2 artikla

cijena?

ni poz nista... i kad objasnim
mogu tražiti koliko želim
koliko vi možete dati cijena je po dogovoru
nema odgovora :D
Do tebe je. Ti postavljaš cijenu, a ne kupac, jebote. OK, možemo pregovarati o cijeni nakon toga, ali ta priča "de ti reci koliko bi platio" je jedna od naseljačkijih politika prodaje na OLX.
Ono kada ti kupac ponudi vise nego sto bi ti ikada trazio.
Ta se bolest lijeci bezobrazno niskom ponudom ili ti ga bescjenjem. Odmah onda ide odgovor e pretjera ga, jebo ga ti. Jarane prvi si poceo.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#3283 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by n+1 »

Da, odjednom zna koliko vrijedi.
User avatar
mirota
Posts: 4673
Joined: 11/01/2018 11:42

#3284 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by mirota »

ja sam u zadnjih mjesec dana 2 stvari odlicne pazario bas povoljno, da li prodavci ne znaju pravu vrijednost ili nesto drugo, svaka cast i njima, rekao sam im odlicna Vam je cijena i dao naaj ocjenu... internet radio Roberts sjajan, na ebay naaj povoljnije 75 eur, ja nasao ovde za 90 km
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#3285 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by n+1 »

Slabo ta roba svakako ide kod nas. Vjerovatno se i prodavac udara nogom u guzicu što je dobio 90 KM.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#3286 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Snake Eyes »

Prevarili jedan drugog.
User avatar
mirota
Posts: 4673
Joined: 11/01/2018 11:42

#3287 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by mirota »

Snake Eyes wrote: 13/02/2023 18:18 Prevarili jedan drugog.
mene nije svakako, a super ako je on zaradio na 90 km, valjda jeste, kazem, na ebay nema ispod 75 eur tako ocuvan
User avatar
Ateista
Posts: 51682
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#3288 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Ateista »

Fazon je sto je kod nas malo trziste, slaba kupovna moc i razni drugi faktori zbog kojih neke stare stvari ne mogu postici vrijednost kao vani. Jednostavno je tesko naci kolekcionare koji ce dati te pare i logicno ide ispod cijene u odnosu na cijene vani.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#3289 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Snake Eyes »

mirota wrote: 14/02/2023 12:29
Snake Eyes wrote: 13/02/2023 18:18 Prevarili jedan drugog.
mene nije svakako, a super ako je on zaradio na 90 km, valjda jeste, kazem, na ebay nema ispod 75 eur tako ocuvan
Naravno da te nije prevario, dobio si sto si htio za iznos na koji si pristao.
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3290 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

Ma to je sve roba iz EU,neko pokupio i donio ili eventualno popravio neki sitni kvar i ovdje prodaje po cijeni "daj sta das".
Najveca glupost je naci cijenu na ebayu i porediti sa nasom ovdje...to veze sa realnoscu i trzistem nema.
Ti DAB radio prijemnici,ima ih odlicnih vec od 30 KM a kod nas mozda 1% ljudi zna sta je DAB.
Kome to da prodajes po 150+ KM ???
User avatar
mirota
Posts: 4673
Joined: 11/01/2018 11:42

#3291 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by mirota »

zippoo87 wrote: 14/02/2023 14:28 Ma to je sve roba iz EU,neko pokupio i donio ili eventualno popravio neki sitni kvar i ovdje prodaje po cijeni "daj sta das".
Najveca glupost je naci cijenu na ebayu i porediti sa nasom ovdje...to veze sa realnoscu i trzistem nema.
Ti DAB radio prijemnici,ima ih odlicnih vec od 30 KM a kod nas mozda 1% ljudi zna sta je DAB.
Kome to da prodajes po 150+ KM ???
imam ja jos 2 NOVA, placeni po oko 150 km vani, ni primaci polovnom Robertsu, za 30-40 mozes samo drek kupiti plasticni, sa nidje vezem zvukom, a i sporije se saltaju radio stanice, elem, ne gasim ga sem kad spavam
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3292 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

mirota wrote: 14/02/2023 14:32
zippoo87 wrote: 14/02/2023 14:28 Ma to je sve roba iz EU,neko pokupio i donio ili eventualno popravio neki sitni kvar i ovdje prodaje po cijeni "daj sta das".
Najveca glupost je naci cijenu na ebayu i porediti sa nasom ovdje...to veze sa realnoscu i trzistem nema.
Ti DAB radio prijemnici,ima ih odlicnih vec od 30 KM a kod nas mozda 1% ljudi zna sta je DAB.
Kome to da prodajes po 150+ KM ???
imam ja jos 2 NOVA, placeni po oko 150 km vani, ni primaci polovnom Robertsu, za 30-40 mozes samo drek kupiti plasticni, sa nidje vezem zvukom, a i sporije se saltaju radio stanice, elem, ne gasim ga sem kad spavam
Iskreno ne razumijem se u to niti pratim ali znam da sam vidjao i po 30 KM...sad kakvi su,pojma nemam 😁
Nego kazem da je to roba donesena izvana i vjerovatno nije ni placena,nego pokupljena negdje i za koliko je god ovdje proda,u plusu je.
tap3ah75
Posts: 7595
Joined: 07/09/2009 14:14

#3293 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by tap3ah75 »

Evo ga :D
Preko kompa novi OLX

I na prvu nema mi spašenih pretraga i spašenih korisnika a ni spašenih artikala
Last edited by tap3ah75 on 15/02/2023 08:15, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 93823
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3294 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

Maloprije sve bilo ok
Ev i na mob novi
corei3
Posts: 821
Joined: 22/05/2014 09:42

#3295 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by corei3 »

neće login
Naslovnica
Posts: 35447
Joined: 20/03/2013 15:38

#3296 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Naslovnica »

Mene odmah ulogovalo, ali mi nema spašenih artikala.
Tj, ima, ali nekih koje sam davno obrisao.
Pojavili mi se nekakvi artikli iz 2014.
🤣🤣🤣
cable_stayed_bridge
Posts: 625
Joined: 03/09/2018 17:46

#3297 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by cable_stayed_bridge »

Da li jos neko ima problema sa privatnim porukama na novom OLX u smislu da nema poveznice pitanja i artikla na koje se pitanje odnosi? Sada sve u svemu nije lose, vjerovatno ce se uskoro i ovi sitni problemi rijesiti
jaha_97
Posts: 21
Joined: 01/11/2017 13:13

#3298 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by jaha_97 »

Pozdrav svima.

Usao sam na ovaj topic, samo da kazem da je novi OLX, blago receno, katastrofa :run:
User avatar
Ateista
Posts: 51682
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#3299 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Ateista »

Meni nudi novu aplikaciju, jeli neko probao?
Da li da radim update ili da jos ostanem na staroj?
Isaiah4110
Posts: 602
Joined: 01/05/2020 11:59

#3300 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Isaiah4110 »

jaha_97 wrote: 15/02/2023 08:31 Pozdrav svima.

Usao sam na ovaj topic, samo da kazem da je novi OLX, blago receno, katastrofa :run:
Slazem se, uzas!
Post Reply