Do tebe je. Ti postavljaš cijenu, a ne kupac, jebote. OK, možemo pregovarati o cijeni nakon toga, ali ta priča "de ti reci koliko bi platio" je jedna od naseljačkijih politika prodaje na OLX.Truba wrote: ↑13/02/2023 12:12 tužno je sve ovo kad takvih padobranaca ima i sa knjigama
medjutim mene u posljednje vrijeme en peglaju
od 100 artikala 98 ima cijenu
2 nema
i redovito za ta 2 artikla
cijena?
ni poz nista... i kad objasnim
mogu tražiti koliko želim
koliko vi možete dati cijena je po dogovoru
nema odgovora![]()
OLX.BA - sve o tome
Moderator: anex
- n+1
- Posts: 7012
- Joined: 23/02/2022 09:38
- Location: https://shorturl.at/bkpqD
#3276 Re: OLX.BA - sve o tome
- Truba
- Posts: 93824
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3277 Re: OLX.BA - sve o tome
postoji razlog...zasto ta 2 nisu
znam ljude bolje od mene prodaju i svih 50 artikala im je po dogovoru
postave cijenu jedino za brzu dostavu
znam ljude bolje od mene prodaju i svih 50 artikala im je po dogovoru
postave cijenu jedino za brzu dostavu
- Truba
- Posts: 93824
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3278 Re: OLX.BA - sve o tome
nekim stvarima ne znam vrijednost... neke stvari stvarno dajem šta daš
oko nekih se želim pošteno dogovoriti
to je uistinu 2-5% od ukupnog broja artikala
neki su oštećeni pa tako stoji
oko nekih se želim pošteno dogovoriti
to je uistinu 2-5% od ukupnog broja artikala
neki su oštećeni pa tako stoji
Last edited by Truba on 13/02/2023 12:45, edited 1 time in total.
- n+1
- Posts: 7012
- Joined: 23/02/2022 09:38
- Location: https://shorturl.at/bkpqD
#3279 Re: OLX.BA - sve o tome
OK je po dogovoru. Ali to više znači nešto kao "spreman sam pregovarati". Još uvijek moraš imati neki ballpark kad te neko upita za cijenu.
- Ateista
- Posts: 51682
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#3280 Re: OLX.BA - sve o tome
To je to, jednom mi se neki klinac javio za graficku karticu neku i ponudio u zamjenu neku drugu, reko ne treba hvala, ali bio je kulturan i kao eto bas bi mu nesto znacila za igrice a nema para da kupi, i posto je bio kulturan zamijenim se iako mi ta njegova nije trebala, nisam mu ni doplatu trazio. Tu njegovu mi bilo mrsko kaciti, poslije kontam trebao sam mu dzaba dati, nije neka vrijednost svakako. Sve se moze dogovoriti kad je neko kulturan, dosao je da zamijenimo i nije trazio da mu ja dodjem na noge i slicno.elk wrote: ↑13/02/2023 11:34 Ja ovim naprednim sto znaju za tako zahtjevne rijeci poput dobar dan, molim vas ili pozdrav dam uvijek povoljnije. Sa nepismenim polusvijetom i bezobraznim ne zelim uopste komunicarati. Ne odgovaram uopste. Pa nek ne prodam, moze mi se. A na kraju uvijek prodam. Neki dan otisao artikal koji se kiselio pune 2 godine. Arapi dosli
prevodilac polozio.
Imao sam tako lika hoce nesto da kupi, spusta cijenu i jos kao ako mogu do tad i tad da mu donesem kod njega. Nemam reko kad, ako hoces dodji, ako ne nista, i nije dosao.
-
zippoo87
- Posts: 19660
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#3281 Re: OLX.BA - sve o tome
Uljudni i kulturni i pismeni kod mene uvijek imaju nesto dodatno gratis ili nizu cijenu.
Seljobere trolam jer to i nisu kupci.
Eno vidjeli ste poruke od neki dan,kako se seljoberi ponasaju.
A to nenormalno obaranje cijena je svakodnevnica svima koji prodaju nesto na olxu.
Jednom sam samo jednom liku prodao po takvoj cijeni ,prvo sam se sprdao sa njim ali na kraju sam mu prodao iako je spustio cijenu 100 KM.
Seljobere trolam jer to i nisu kupci.
Eno vidjeli ste poruke od neki dan,kako se seljoberi ponasaju.
A to nenormalno obaranje cijena je svakodnevnica svima koji prodaju nesto na olxu.
Jednom sam samo jednom liku prodao po takvoj cijeni ,prvo sam se sprdao sa njim ali na kraju sam mu prodao iako je spustio cijenu 100 KM.
- Snake Eyes
- Posts: 5190
- Joined: 12/04/2013 14:02
#3282 Re: OLX.BA - sve o tome
Ono kada ti kupac ponudi vise nego sto bi ti ikada trazio.n+1 wrote: ↑13/02/2023 12:32Do tebe je. Ti postavljaš cijenu, a ne kupac, jebote. OK, možemo pregovarati o cijeni nakon toga, ali ta priča "de ti reci koliko bi platio" je jedna od naseljačkijih politika prodaje na OLX.Truba wrote: ↑13/02/2023 12:12 tužno je sve ovo kad takvih padobranaca ima i sa knjigama
medjutim mene u posljednje vrijeme en peglaju
od 100 artikala 98 ima cijenu
2 nema
i redovito za ta 2 artikla
cijena?
ni poz nista... i kad objasnim
mogu tražiti koliko želim
koliko vi možete dati cijena je po dogovoru
nema odgovora![]()
Ta se bolest lijeci bezobrazno niskom ponudom ili ti ga bescjenjem. Odmah onda ide odgovor e pretjera ga, jebo ga ti. Jarane prvi si poceo.
- n+1
- Posts: 7012
- Joined: 23/02/2022 09:38
- Location: https://shorturl.at/bkpqD
#3283 Re: OLX.BA - sve o tome
Da, odjednom zna koliko vrijedi.
- mirota
- Posts: 4673
- Joined: 11/01/2018 11:42
#3284 Re: OLX.BA - sve o tome
ja sam u zadnjih mjesec dana 2 stvari odlicne pazario bas povoljno, da li prodavci ne znaju pravu vrijednost ili nesto drugo, svaka cast i njima, rekao sam im odlicna Vam je cijena i dao naaj ocjenu... internet radio Roberts sjajan, na ebay naaj povoljnije 75 eur, ja nasao ovde za 90 km
- n+1
- Posts: 7012
- Joined: 23/02/2022 09:38
- Location: https://shorturl.at/bkpqD
#3285 Re: OLX.BA - sve o tome
Slabo ta roba svakako ide kod nas. Vjerovatno se i prodavac udara nogom u guzicu što je dobio 90 KM.
- Snake Eyes
- Posts: 5190
- Joined: 12/04/2013 14:02
#3286 Re: OLX.BA - sve o tome
Prevarili jedan drugog.
- mirota
- Posts: 4673
- Joined: 11/01/2018 11:42
#3287 Re: OLX.BA - sve o tome
mene nije svakako, a super ako je on zaradio na 90 km, valjda jeste, kazem, na ebay nema ispod 75 eur tako ocuvan
- Ateista
- Posts: 51682
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#3288 Re: OLX.BA - sve o tome
Fazon je sto je kod nas malo trziste, slaba kupovna moc i razni drugi faktori zbog kojih neke stare stvari ne mogu postici vrijednost kao vani. Jednostavno je tesko naci kolekcionare koji ce dati te pare i logicno ide ispod cijene u odnosu na cijene vani.
- Snake Eyes
- Posts: 5190
- Joined: 12/04/2013 14:02
#3289 Re: OLX.BA - sve o tome
-
zippoo87
- Posts: 19660
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#3290 Re: OLX.BA - sve o tome
Ma to je sve roba iz EU,neko pokupio i donio ili eventualno popravio neki sitni kvar i ovdje prodaje po cijeni "daj sta das".
Najveca glupost je naci cijenu na ebayu i porediti sa nasom ovdje...to veze sa realnoscu i trzistem nema.
Ti DAB radio prijemnici,ima ih odlicnih vec od 30 KM a kod nas mozda 1% ljudi zna sta je DAB.
Kome to da prodajes po 150+ KM ???
Najveca glupost je naci cijenu na ebayu i porediti sa nasom ovdje...to veze sa realnoscu i trzistem nema.
Ti DAB radio prijemnici,ima ih odlicnih vec od 30 KM a kod nas mozda 1% ljudi zna sta je DAB.
Kome to da prodajes po 150+ KM ???
- mirota
- Posts: 4673
- Joined: 11/01/2018 11:42
#3291 Re: OLX.BA - sve o tome
imam ja jos 2 NOVA, placeni po oko 150 km vani, ni primaci polovnom Robertsu, za 30-40 mozes samo drek kupiti plasticni, sa nidje vezem zvukom, a i sporije se saltaju radio stanice, elem, ne gasim ga sem kad spavamzippoo87 wrote: ↑14/02/2023 14:28 Ma to je sve roba iz EU,neko pokupio i donio ili eventualno popravio neki sitni kvar i ovdje prodaje po cijeni "daj sta das".
Najveca glupost je naci cijenu na ebayu i porediti sa nasom ovdje...to veze sa realnoscu i trzistem nema.
Ti DAB radio prijemnici,ima ih odlicnih vec od 30 KM a kod nas mozda 1% ljudi zna sta je DAB.
Kome to da prodajes po 150+ KM ???
-
zippoo87
- Posts: 19660
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#3292 Re: OLX.BA - sve o tome
Iskreno ne razumijem se u to niti pratim ali znam da sam vidjao i po 30 KM...sad kakvi su,pojma nemammirota wrote: ↑14/02/2023 14:32imam ja jos 2 NOVA, placeni po oko 150 km vani, ni primaci polovnom Robertsu, za 30-40 mozes samo drek kupiti plasticni, sa nidje vezem zvukom, a i sporije se saltaju radio stanice, elem, ne gasim ga sem kad spavamzippoo87 wrote: ↑14/02/2023 14:28 Ma to je sve roba iz EU,neko pokupio i donio ili eventualno popravio neki sitni kvar i ovdje prodaje po cijeni "daj sta das".
Najveca glupost je naci cijenu na ebayu i porediti sa nasom ovdje...to veze sa realnoscu i trzistem nema.
Ti DAB radio prijemnici,ima ih odlicnih vec od 30 KM a kod nas mozda 1% ljudi zna sta je DAB.
Kome to da prodajes po 150+ KM ???
Nego kazem da je to roba donesena izvana i vjerovatno nije ni placena,nego pokupljena negdje i za koliko je god ovdje proda,u plusu je.
-
tap3ah75
- Posts: 7599
- Joined: 07/09/2009 14:14
#3293 Re: OLX.BA - sve o tome
Evo ga
Preko kompa novi OLX
I na prvu nema mi spašenih pretraga i spašenih korisnika a ni spašenih artikala
Preko kompa novi OLX
I na prvu nema mi spašenih pretraga i spašenih korisnika a ni spašenih artikala
Last edited by tap3ah75 on 15/02/2023 08:15, edited 1 time in total.
- Truba
- Posts: 93824
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3294 Re: OLX.BA - sve o tome
Maloprije sve bilo ok
Ev i na mob novi
Ev i na mob novi
-
Naslovnica
- Posts: 35448
- Joined: 20/03/2013 15:38
#3296 Re: OLX.BA - sve o tome
Mene odmah ulogovalo, ali mi nema spašenih artikala.
Tj, ima, ali nekih koje sam davno obrisao.
Pojavili mi se nekakvi artikli iz 2014.



Tj, ima, ali nekih koje sam davno obrisao.
Pojavili mi se nekakvi artikli iz 2014.
-
cable_stayed_bridge
- Posts: 625
- Joined: 03/09/2018 17:46
#3297 Re: OLX.BA - sve o tome
Da li jos neko ima problema sa privatnim porukama na novom OLX u smislu da nema poveznice pitanja i artikla na koje se pitanje odnosi? Sada sve u svemu nije lose, vjerovatno ce se uskoro i ovi sitni problemi rijesiti
-
jaha_97
- Posts: 21
- Joined: 01/11/2017 13:13
#3298 Re: OLX.BA - sve o tome
Pozdrav svima.
Usao sam na ovaj topic, samo da kazem da je novi OLX, blago receno, katastrofa
Usao sam na ovaj topic, samo da kazem da je novi OLX, blago receno, katastrofa
- Ateista
- Posts: 51682
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#3299 Re: OLX.BA - sve o tome
Meni nudi novu aplikaciju, jeli neko probao?
Da li da radim update ili da jos ostanem na staroj?
Da li da radim update ili da jos ostanem na staroj?
-
Isaiah4110
- Posts: 602
- Joined: 01/05/2020 11:59
