Bez zajebancije, odjeća nije toliko poskupila u poređenju sa hranom.n+1 wrote: ↑10/02/2023 23:18Ne znam, treba provjeriti cijenu pamuka na berzi, pa onda utvrditi da li nas naši trgovci zavaljuju.suspect_zero wrote: ↑10/02/2023 23:16
A dugih gaća?![]()
Kontala praviti punjenje gljive, 3-4 vrste sira/mliječnih namaza.....ne isplati se![]()
INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Moderator: anex
-
suspect_zero
- Posts: 27983
- Joined: 11/10/2008 21:45
#10851 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
- dječak sa šibicama
- Posts: 51195
- Joined: 29/06/2011 23:39
#10852 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Da, primjetio sam da su neki sirevi nesto pojeftinili, ali samo neki.Nokian808 wrote: ↑10/02/2023 20:33Da nije mlijeko bolje uzeti pravo mlijeko ima ga po toj cijeni istina 1,5 ili 2 % masnoce ali ipak meni obavlja svrhu...ja ili pokusavam biiti optimist ili sta ali ipak ima i nekih kretanja cijena prema dole evo suncokretovog ulja ima sad i po 3,45 (Robot) a bilo je preko 5 KM, pravih Gauda po 13 KM kg a islo je preko 15 KM, pileci file svuda ispod 9 KM ima naci a pokusali su preko 13 KM, puter Dukat pola kg 11,45 KM u Mercatoru i to je veoma skupo u odnosu na Njemacku ali eto...bice bolje idu cijene dole treba to traziti i ocekivati i bice jer je sve prenaduvano od prosle godine.dječak sa šibicama wrote: ↑10/02/2023 20:09 Vec je vise puta napisano, to Mizo jeftinije nije mlijeko, vec "mlijecni napitak"
Najteze mi pada bojkot Coca Cole jeste sa 2,45 otisla "samo" 20pf na 2,65 ali ne dam. Hajd bilo neki dan 2,30 na akciji odmah uzeo dvije boce.
Samo ovi pekarski lopovi sa hljebom se drze iako su i zito i energenti pojeftinili bitno.
Vecina je i dalje bezobrazno skupa.
Puter je uzasno skup, kad vidis da u jednoj Njemackoj ima ga za 2 eura i nize. Mlijeko je preskupo, meso je i dalje preskupo posebno junetina teletina sto kod nas narod najvise i kupuje, ja licno ne nisam ni ljubitelj junetine a necu ni da placam toliki novac za meso.
Problem je sto neke cijene i dalje rastu, dok drugdje padaju nasi lihvari i dalje dizu cijene. Meni je licno nevjerovatno da smo skuplji od Hrvatske, Njemacke, Slovenije, bar ako govorimo o osnovnim zivotnim namirnicama.
-
abfahrt
- Posts: 88
- Joined: 29/01/2022 20:49
-
probook
- Posts: 5043
- Joined: 13/10/2013 22:38
- teskeredzic_22
- Posts: 25328
- Joined: 12/07/2021 15:41
- Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
- Grijem se na: Toplane
- Vozim: Peugeot
- Contact:
#10855 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Upravo tako.
Pogotovo porodice s malom djecom gdje mlijeko pukne u sekundi.
Dugotrajnije je mlijeko logično kupovati ako se pije slabije.
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10856 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Jedino ako pravis zalihe.
Jednom kad otvoris tetrapak ima rok trajanja kao i to pasterizovano mlijeko koje si prokuhao, par dana u frizideru.
Jednom kad otvoris tetrapak ima rok trajanja kao i to pasterizovano mlijeko koje si prokuhao, par dana u frizideru.
- ElRe
- Posts: 16905
- Joined: 12/12/2011 11:28
-
Sonron
- Posts: 148
- Joined: 23/06/2010 15:03
-
hzsa22
- Posts: 1052
- Joined: 16/12/2011 18:25
#10859 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Red Bull u AT je 1.49 eur, svako malo na akciji po 0.89 za pakovanje od 6. Pavlaka je oko 0.9-1 eur. Ovo su cijene sa pumpe a ove sto ja navodim iz Billa-e. U Hoferu i Lidlu je to jos jeftinije. Puter je od 1.9 eur najeftiniji.
- ElRe
- Posts: 16905
- Joined: 12/12/2011 11:28
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83424
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#10861 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Kako si se usudio da ne poredis cijene na totalnom snizenju unjemackoj sa pravim cijenama ubosni 
- sinuhe
- Posts: 12586
- Joined: 03/06/2011 11:33
#10862 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
U Bosni je samo stanovanje jeftinije (bez grijanja i odrzavanja). I neke usluge jer se rad ne cijeni.
- konektovan
- Posts: 51417
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#10863 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ove cijene s pumpe
..prestrašne
..prestrašne
-
elk
- Posts: 3153
- Joined: 14/08/2006 12:03
#10864 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ja na pumpi samo gorivo sipam. Ostalo se kupi pred put.
- Sanjarko
- Posts: 28423
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
-
dgL_
- Posts: 3175
- Joined: 25/09/2014 22:39
#10866 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Jedino DM je bezobrazniji od binga... Al fkt...
- Snake Eyes
- Posts: 5190
- Joined: 12/04/2013 14:02
#10867 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Jedan od razloga za to je sistem bodovanja koji sada imaju.
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#10868 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Petrol je preskup kod nas... mada nekad bude nekih stvari uz zlatnu karticu fkt jeftino
Al jbg to ti je cijena donio sam ti na noge...
Al jbg to ti je cijena donio sam ti na noge...
-
macchiato
- Posts: 683
- Joined: 31/05/2013 21:39
#10869 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ove konzerve skuše koje sam kupovala su maltene preko noći skočile sa 2.30 na 2.75 KM u bingetu. Znači to nije malo povećanje, to je odmah u startu za skoro pola marke skočilo.
Naravno samo produžih dalje, ne moram je više nikad ni pojesti što se mene tiče (bar dok ne bude na akciji, onda ću razmisliti).
Naravno samo produžih dalje, ne moram je više nikad ni pojesti što se mene tiče (bar dok ne bude na akciji, onda ću razmisliti).
-
Hakiz
- Posts: 48388
- Joined: 30/07/2015 20:01
#10870 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
DM hrana (pogotovo BIO marka) je bila skupa i ranije. U DM se kupuje njihova marka hemije za kuću itd, ne hrana.
Ali, ima i druga strana medalje. Recimo, njihova čokolada, nougatt, za 100 g je koštala još prije korone oko 3,5 KM. Poslije korone i u ovoj inflaciji trenutno košta oko 3,5 KM.
- pepeljara
- Posts: 7355
- Joined: 22/08/2003 00:00
#10871 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Al banane 4KM 
znaci uzimaju lopatom
znaci uzimaju lopatom
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10872 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Jedite jabuke, markica.
-
Nokian808
- Posts: 1036
- Joined: 13/05/2013 20:50
#10873 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Evo u Robotu Rajlovac kupio pravi mljecni sir Edam 10,95 KM kg ko se fura na poznatije brendove Paladin 12,95 KM kg....
eto ako nista sir pala cijena a vidim i na berzama svjetskim mlijeko zadnjih mjeseci polako ali sigurno ide dole.
Jaja su takodjer u padu evo citam jaja su u zadnjih mjesec dana u USA pojeftinila bukvalno 50% u veleprodaji i to ce se polako prenjeti i na maloprodaju.
U EU je manje ali isto pada ali su EU i jaja manje poskupila nego u USA pa je i pad cijene istih manji.
Isto se desava i sa uljaricama i zitaricama sve pojeftinjuje izuzev rize...riza poskupljuje malo. Meso nazalost ne pada znacajno jos uvijek.
Uglavnom pratim berze jer me cijene sirovina, djubriva i hrane interesuju i ide dole generalno.
eto ako nista sir pala cijena a vidim i na berzama svjetskim mlijeko zadnjih mjeseci polako ali sigurno ide dole.
Jaja su takodjer u padu evo citam jaja su u zadnjih mjesec dana u USA pojeftinila bukvalno 50% u veleprodaji i to ce se polako prenjeti i na maloprodaju.
U EU je manje ali isto pada ali su EU i jaja manje poskupila nego u USA pa je i pad cijene istih manji.
Isto se desava i sa uljaricama i zitaricama sve pojeftinjuje izuzev rize...riza poskupljuje malo. Meso nazalost ne pada znacajno jos uvijek.
Uglavnom pratim berze jer me cijene sirovina, djubriva i hrane interesuju i ide dole generalno.
-
McGradySA
- Posts: 804
- Joined: 24/02/2021 11:25
#10874 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Misliš na Delamaris? Dobre su ali više povrća i umaka nego ribe. Bingo je te cijene prepisao od Mercatora, kada je Mercator digao cijene skoro instantno digao i Bingo. Redovan sam u Bingu na Pofalićima i Mercatoru na Socijalnom pa tako znam.macchiato wrote: ↑12/02/2023 19:05 Ove konzerve skuše koje sam kupovala su maltene preko noći skočile sa 2.30 na 2.75 KM u bingetu. Znači to nije malo povećanje, to je odmah u startu za skoro pola marke skočilo.![]()
Naravno samo produžih dalje, ne moram je više nikad ni pojesti što se mene tiče (bar dok ne bude na akciji, onda ću razmisliti).![]()
-
HelaS
- Posts: 12335
- Joined: 22/09/2018 13:21
#10875 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Možda im je dobavljač podigao cijeneMcGradySA wrote: ↑13/02/2023 09:13Misliš na Delamaris? Dobre su ali više povrća i umaka nego ribe. Bingo je te cijene prepisao od Mercatora, kada je Mercator digao cijene skoro instantno digao i Bingo. Redovan sam u Bingu na Pofalićima i Mercatoru na Socijalnom pa tako znam.macchiato wrote: ↑12/02/2023 19:05 Ove konzerve skuše koje sam kupovala su maltene preko noći skočile sa 2.30 na 2.75 KM u bingetu. Znači to nije malo povećanje, to je odmah u startu za skoro pola marke skočilo.![]()
Naravno samo produžih dalje, ne moram je više nikad ni pojesti što se mene tiče (bar dok ne bude na akciji, onda ću razmisliti).![]()


