Cudi me, ja ocekivao bmw medju jeftinijim. Zajedno sa mercedesom
Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
izvrsni direktor
- Posts: 14707
- Joined: 20/12/2018 16:11
- Vozim: Premium
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#16477 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
VTS je brutalika.Evolution_IV wrote: ↑09/02/2023 18:16![]()
![]()
hej kakav sam vts vidio neki dan, istopio bi se frajer kad bi vidio![]()
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#16478 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Da bar placas sto vozis bmw pa hajd. Nego satnice bmw a servisiras minijaizvrsni direktor wrote: ↑09/02/2023 18:17Cudi me, ja ocekivao bmw medju jeftinijim. Zajedno sa mercedesom
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#16480 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
ovi noviji su 2.0 turbo
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#16481 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Gledam sada cijene na OLX-u. Hajde kontam, auta su žestoko poskupila. Ali prva generacija Stepway-a iz 2011. godine 11000 KM. Pa nov je koštao 16-17000 tada kada se pojavio 
Znači prodam 307 iz 2006. za 4000 koliko mogu dobiti i dodam 7000 da 5 godina mlađu Dačiju
Znači prodam 307 iz 2006. za 4000 koliko mogu dobiti i dodam 7000 da 5 godina mlađu Dačiju
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#16482 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ja na ljeto 2018. prodao Sandero Stepway 1.5 dci 70 iz 2011. sa 120000 km pređenih za okruglo 10000 KMcitroen xm wrote: ↑09/02/2023 19:08 Gledam sada cijene na OLX-u. Hajde kontam, auta su žestoko poskupila. Ali prva generacija Stepway-a iz 2011. godine 11000 KM. Pa nov je koštao 16-17000 tada kada se pojavio
Znači prodam 307 iz 2006. za 4000 koliko mogu dobiti i dodam 7000 da 5 godina mlađu Dačiju![]()
To je bilo prije četiri i po godine
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#16483 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
I to dizela. Ovamo sada benzinci 11000 
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#16484 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ma narod puk’o skroz
- Rockefeller
- Posts: 8700
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#16485 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Inflacija.
-
PaulTracy
- Posts: 695
- Joined: 12/05/2021 00:19
#16486 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Fabia 1.0 košta 32 000 KM🫣citroen xm wrote: ↑09/02/2023 19:08 Gledam sada cijene na OLX-u. Hajde kontam, auta su žestoko poskupila. Ali prva generacija Stepway-a iz 2011. godine 11000 KM. Pa nov je koštao 16-17000 tada kada se pojavio
Znači prodam 307 iz 2006. za 4000 koliko mogu dobiti i dodam 7000 da 5 godina mlađu Dačiju![]()
Taj autić je prije par godina koštao 18 000 KM.
- skrbavi-admin
- Posts: 7097
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#16487 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Inŝitlacija
- canvra888
- Posts: 9172
- Joined: 09/07/2021 15:03
#16488 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Inflacija u BiH ≈18%.
Nije samo do inflacije, ima i do zloupotrebljavanja toga kao paravana i bezobrazluka prodavača.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#16489 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ma jebat ih, kontam da je sve poskupilo i da je inflacija ogromna, ali uz to su ljudi iskočili iz realnosti kao iz aviona. Ljudi kontaju da na Sanderu za 12 godina izgubi samo 5-6000. Pa nije zlatna poluga.
-
NediM17
- Posts: 26439
- Joined: 05/11/2009 11:49
#16490 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moze on kontat' sta hoce, pitanje je ima li budala spremnih da to plate.
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#16491 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
https://www.olx.ba/r/51724557/48562
Eto, kupite pravo vozilo od našeg Dragona, pustite Dacie, Kuge i čudesa
Eto, kupite pravo vozilo od našeg Dragona, pustite Dacie, Kuge i čudesa
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#16492 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Meni izgleda kao dobar auto. Cijena svemirska al eto, nije bas da se m4 svaki dan srece
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
- hopi
- Posts: 7255
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#16494 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Šta je kolega Skontao za kugu?
Kupiti da ili ne?
Kupiti da ili ne?
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#16495 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Posljedica inflacije je smanjenje vrijednost valute.
Godisnja inflacija u BiH u 2022 godini je oko 15%. To je visoko stopa inflacije jer je godisnja. Godišnja stopa inflacije je cijena ukupne košarice u određenom mjesecu uspoređena s njezinom cijenom isti mjesec prethodne godine. Odnosno to je porast cijena za 15 % u odnosu na 2021. godinu
Stvarni problem koji pravi inflacija se vidi u tendenciji stalne i visoke inflacije u periodu od 4-5 godina. Ako stalno raste ovako visoko godisnje a kod nas raste onda je to ozbiljan problem. Npr. kretanje cijena u prehrambenim trgovinama su dobar pokazatelj inflacije. Ono sto si placao u tim trgovinama 100 KM u 2021 godine, u 2022 godini si placao za 15% vise odnosno 115 KM ali ono sto si placao 2018 godine 100 KM u 2022 godini si placao minimalno 50% vise odnosno 150 KM, a mozda i vise od toga.
Prostim rjecnikom, inflacija kod nas divlja, a povecanje primanja ne prate je ni blizu.
Godisnja inflacija u BiH u 2022 godini je oko 15%. To je visoko stopa inflacije jer je godisnja. Godišnja stopa inflacije je cijena ukupne košarice u određenom mjesecu uspoređena s njezinom cijenom isti mjesec prethodne godine. Odnosno to je porast cijena za 15 % u odnosu na 2021. godinu
Stvarni problem koji pravi inflacija se vidi u tendenciji stalne i visoke inflacije u periodu od 4-5 godina. Ako stalno raste ovako visoko godisnje a kod nas raste onda je to ozbiljan problem. Npr. kretanje cijena u prehrambenim trgovinama su dobar pokazatelj inflacije. Ono sto si placao u tim trgovinama 100 KM u 2021 godine, u 2022 godini si placao za 15% vise odnosno 115 KM ali ono sto si placao 2018 godine 100 KM u 2022 godini si placao minimalno 50% vise odnosno 150 KM, a mozda i vise od toga.
Prostim rjecnikom, inflacija kod nas divlja, a povecanje primanja ne prate je ni blizu.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#16496 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ama znam, ali ovo je dodatno iskočilo iz svih granica inflacije.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#16497 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
dm svim radnicima digao 25% plate od 01.01.2023...
slusam neki dan na radiju, vise od pola artikala je neopravdano skupo ili je poskupilo, ima tu nesto vise od same inflacije, nemojte bit naivni ljudi...
slusam neki dan na radiju, vise od pola artikala je neopravdano skupo ili je poskupilo, ima tu nesto vise od same inflacije, nemojte bit naivni ljudi...
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#16498 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Inflacija je opce povecanje cijena dobara i usluga. Znaci, ne pojedinih dobara npr. samo auta vec opce svih ili vecine dobara i usluga na trzistu. Kad sve poskupljuje to je uvijek inflacija.Evolution_IV wrote: ↑09/02/2023 22:19 dm svim radnicima digao 25% plate od 01.01.2023...
slusam neki dan na radiju, vise od pola artikala je neopravdano skupo ili je poskupilo, ima tu nesto vise od same inflacije, nemojte bit naivni ljudi...
Odnosno i " neopravdano " i " opravdano " poskupljenje je inflacija.
-
izvrsni direktor
- Posts: 14707
- Joined: 20/12/2018 16:11
- Vozim: Premium
#16499 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Opet evolutio trabunja o inflaciji
hajd bar vise ne tvrdi da inflacija ne postoji
- sime_cipol
- Posts: 23392
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#16500 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Kolike su im plate bile? Koliko su sada?Evolution_IV wrote: ↑09/02/2023 22:19 dm svim radnicima digao 25% plate od 01.01.2023...
slusam neki dan na radiju, vise od pola artikala je neopravdano skupo ili je poskupilo, ima tu nesto vise od same inflacije, nemojte bit naivni ljudi...
