Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
izvrsni direktor
Posts: 14708
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#16476 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by izvrsni direktor »

Throttle wrote: 09/02/2023 17:27 BMW ovlasteni nije bas jeftin.
Cudi me, ja ocekivao bmw medju jeftinijim. Zajedno sa mercedesom
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#16477 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Evolution_IV wrote: 09/02/2023 18:16 :lol: :lol:

hej kakav sam vts vidio neki dan, istopio bi se frajer kad bi vidio :D
VTS je brutalika. :skoljka:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#16478 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

izvrsni direktor wrote: 09/02/2023 18:17
Throttle wrote: 09/02/2023 17:27 BMW ovlasteni nije bas jeftin.
Cudi me, ja ocekivao bmw medju jeftinijim. Zajedno sa mercedesom
Da bar placas sto vozis bmw pa hajd. Nego satnice bmw a servisiras minija :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16479 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

Throttle wrote: 09/02/2023 18:22
Da bar placas sto vozis bmw pa hajd. Nego satnice bmw a servisiras minija :D
mislis servisira peugeot :D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#16480 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

bitanga_sa_otesa wrote: 09/02/2023 18:40
Throttle wrote: 09/02/2023 18:22
Da bar placas sto vozis bmw pa hajd. Nego satnice bmw a servisiras minija :D
mislis servisira peugeot :D
ovi noviji su 2.0 turbo :-D , nije psa, jer kao zajebali bmw-a :evil:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#16481 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Gledam sada cijene na OLX-u. Hajde kontam, auta su žestoko poskupila. Ali prva generacija Stepway-a iz 2011. godine 11000 KM. Pa nov je koštao 16-17000 tada kada se pojavio :lol:

Znači prodam 307 iz 2006. za 4000 koliko mogu dobiti i dodam 7000 da 5 godina mlađu Dačiju :skoljka:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#16482 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

citroen xm wrote: 09/02/2023 19:08 Gledam sada cijene na OLX-u. Hajde kontam, auta su žestoko poskupila. Ali prva generacija Stepway-a iz 2011. godine 11000 KM. Pa nov je koštao 16-17000 tada kada se pojavio :lol:

Znači prodam 307 iz 2006. za 4000 koliko mogu dobiti i dodam 7000 da 5 godina mlađu Dačiju :skoljka:
Ja na ljeto 2018. prodao Sandero Stepway 1.5 dci 70 iz 2011. sa 120000 km pređenih za okruglo 10000 KM

To je bilo prije četiri i po godine :mrgreen:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#16483 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

I to dizela. Ovamo sada benzinci 11000 :lol:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#16484 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Ma narod puk’o skroz
User avatar
Rockefeller
Posts: 8700
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#16485 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Rockefeller »

Inflacija.
PaulTracy
Posts: 695
Joined: 12/05/2021 00:19

#16486 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by PaulTracy »

citroen xm wrote: 09/02/2023 19:08 Gledam sada cijene na OLX-u. Hajde kontam, auta su žestoko poskupila. Ali prva generacija Stepway-a iz 2011. godine 11000 KM. Pa nov je koštao 16-17000 tada kada se pojavio :lol:

Znači prodam 307 iz 2006. za 4000 koliko mogu dobiti i dodam 7000 da 5 godina mlađu Dačiju :skoljka:
Fabia 1.0 košta 32 000 KM🫣
Taj autić je prije par godina koštao 18 000 KM.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7098
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#16487 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

Inŝitlacija

User avatar
canvra888
Posts: 9172
Joined: 09/07/2021 15:03

#16488 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Rockefeller wrote: 09/02/2023 19:24 Inflacija.
Inflacija u BiH ≈18%.

Nije samo do inflacije, ima i do zloupotrebljavanja toga kao paravana i bezobrazluka prodavača.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#16489 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

PaulTracy wrote: 09/02/2023 19:36
Fabia 1.0 košta 32 000 KM🫣
Taj autić je prije par godina koštao 18 000 KM.
Ma jebat ih, kontam da je sve poskupilo i da je inflacija ogromna, ali uz to su ljudi iskočili iz realnosti kao iz aviona. Ljudi kontaju da na Sanderu za 12 godina izgubi samo 5-6000. Pa nije zlatna poluga.
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#16490 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by NediM17 »

Moze on kontat' sta hoce, pitanje je ima li budala spremnih da to plate.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#16491 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

https://www.olx.ba/r/51724557/48562

Eto, kupite pravo vozilo od našeg Dragona, pustite Dacie, Kuge i čudesa :D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#16492 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Meni izgleda kao dobar auto. Cijena svemirska al eto, nije bas da se m4 svaki dan srece
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#16493 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

NediM17 wrote: 09/02/2023 21:32 Moze on kontat' sta hoce, pitanje je ima li budala spremnih da to plate.
Ima vraga, zato se i vuku po oglasima po godinu i više prije povlačenja ili žestokog obaranja cijene.
User avatar
hopi
Posts: 7255
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#16494 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hopi »

Šta je kolega Skontao za kugu?
Kupiti da ili ne?
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#16495 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by artur morgan »

Posljedica inflacije je smanjenje vrijednost valute.

Godisnja inflacija u BiH u 2022 godini je oko 15%. To je visoko stopa inflacije jer je godisnja. Godišnja stopa inflacije je cijena ukupne košarice u određenom mjesecu uspoređena s njezinom cijenom isti mjesec prethodne godine. Odnosno to je porast cijena za 15 % u odnosu na 2021. godinu

Stvarni problem koji pravi inflacija se vidi u tendenciji stalne i visoke inflacije u periodu od 4-5 godina. Ako stalno raste ovako visoko godisnje a kod nas raste onda je to ozbiljan problem. Npr. kretanje cijena u prehrambenim trgovinama su dobar pokazatelj inflacije. Ono sto si placao u tim trgovinama 100 KM u 2021 godine, u 2022 godini si placao za 15% vise odnosno 115 KM ali ono sto si placao 2018 godine 100 KM u 2022 godini si placao minimalno 50% vise odnosno 150 KM, a mozda i vise od toga.

Prostim rjecnikom, inflacija kod nas divlja, a povecanje primanja ne prate je ni blizu.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#16496 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Ama znam, ali ovo je dodatno iskočilo iz svih granica inflacije.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#16497 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

dm svim radnicima digao 25% plate od 01.01.2023...

slusam neki dan na radiju, vise od pola artikala je neopravdano skupo ili je poskupilo, ima tu nesto vise od same inflacije, nemojte bit naivni ljudi...
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#16498 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by artur morgan »

Evolution_IV wrote: 09/02/2023 22:19 dm svim radnicima digao 25% plate od 01.01.2023...

slusam neki dan na radiju, vise od pola artikala je neopravdano skupo ili je poskupilo, ima tu nesto vise od same inflacije, nemojte bit naivni ljudi...
Inflacija je opce povecanje cijena dobara i usluga. Znaci, ne pojedinih dobara npr. samo auta vec opce svih ili vecine dobara i usluga na trzistu. Kad sve poskupljuje to je uvijek inflacija.

Odnosno i " neopravdano " i " opravdano " poskupljenje je inflacija.
izvrsni direktor
Posts: 14708
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#16499 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by izvrsni direktor »

Opet evolutio trabunja o inflaciji :-) hajd bar vise ne tvrdi da inflacija ne postoji
User avatar
sime_cipol
Posts: 23392
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#16500 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Evolution_IV wrote: 09/02/2023 22:19 dm svim radnicima digao 25% plate od 01.01.2023...

slusam neki dan na radiju, vise od pola artikala je neopravdano skupo ili je poskupilo, ima tu nesto vise od same inflacije, nemojte bit naivni ljudi...
Kolike su im plate bile? Koliko su sada?
Post Reply