Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
_Astra_ wrote: ↑08/02/2023 22:49
Passat 2.0 tdi PD DSG
Grijanje dok je na leru - puse mlako/hladno...cim se podignu obrtaji na 1500+ i u voznji - vreo zrak...
Normalno dize temp motora, i lijeva/desna strana u kabini = jednako topao zrak... sta moze biti?
Radjen veliki servis prije 20k km... prosla zima bila ok s grijanjem...
Zacepljen mali radijator.
Pogresno sam se izrazio. Razlog je slab protok vode kroz mali radijator. E sad...zasto? Mozda je zacepljen.
luxferre wrote: ↑09/02/2023 01:08
drug mi mi ima problema sa automatik mjenjačem, golf 6plus......bio kod nekog majstora ali i dalje ima problema, za sada nema rješenja, TK regija
luxferre wrote: ↑09/02/2023 01:08
drug mi mi ima problema sa automatik mjenjačem, golf 6plus......bio kod nekog majstora ali i dalje ima problema, za sada nema rješenja, TK regija
E jesi objasnio i opisao.
Jel se ovo hvalis, kudis ili trazis pomoc?
Da baš se hvalim.....otkud znam, pričao mi je ali sam samo zapamtio da ne može pronaći rješenje, mjenjao je pumpu u mjenjaču ali opet bez efekta. Vratili mu ljudi i novac, sad ne zna šta da radi a nema kome da se obrati.
Jutros osjetim baš fino na leru i sa upaljenim svjetlima, opadne broj obrtaja i napon, pa dođe sebi, tako nekoliko puta.
Dešavalo se i prije, ali vrlo rijetko i manjim intenzitetom.
Alternator? Reparacija, zamjena?
Naslovnica wrote: ↑09/02/2023 08:16
Jutros osjetim baš fino na leru i sa upaljenim svjetlima, opadne broj obrtaja i napon, pa dođe sebi, tako nekoliko puta.
Dešavalo se i prije, ali vrlo rijetko i manjim intenzitetom.
Alternator? Reparacija, zamjena?
Prvo kreni od reglera, mene je 'ebavo dva mjeseca dok ga nisam uhvatio da prestane da puni, pa pocne, pa stane... akumulator sam bez potrebe zamjenio zbog reglera.
Da baš se hvalim.....otkud znam, pričao mi je ali sam samo zapamtio da ne može pronaći rješenje, mjenjao je pumpu u mjenjaču ali opet bez efekta. Vratili mu ljudi i novac, sad ne zna šta da radi a nema kome da se obrati.
Auto servis "Bube" vl.Ejub Hajrić
Ovom momku nek' se javi, 1000% će mu riješiti problem, majstorčina za automatske mjenjače
Naslovnica wrote: ↑09/02/2023 08:16
Jutros osjetim baš fino na leru i sa upaljenim svjetlima, opadne broj obrtaja i napon, pa dođe sebi, tako nekoliko puta.
Dešavalo se i prije, ali vrlo rijetko i manjim intenzitetom.
Alternator? Reparacija, zamjena?
Naslovnica wrote: ↑09/02/2023 08:16
Jutros osjetim baš fino na leru i sa upaljenim svjetlima, opadne broj obrtaja i napon, pa dođe sebi, tako nekoliko puta.
Dešavalo se i prije, ali vrlo rijetko i manjim intenzitetom.
Alternator? Reparacija, zamjena?
Da baš se hvalim.....otkud znam, pričao mi je ali sam samo zapamtio da ne može pronaći rješenje, mjenjao je pumpu u mjenjaču ali opet bez efekta. Vratili mu ljudi i novac, sad ne zna šta da radi a nema kome da se obrati.
Naslovnica wrote: ↑09/02/2023 08:16
Jutros osjetim baš fino na leru i sa upaljenim svjetlima, opadne broj obrtaja i napon, pa dođe sebi, tako nekoliko puta.
Dešavalo se i prije, ali vrlo rijetko i manjim intenzitetom.
Alternator? Reparacija, zamjena?
Naslovnica wrote: ↑09/02/2023 08:16
Jutros osjetim baš fino na leru i sa upaljenim svjetlima, opadne broj obrtaja i napon, pa dođe sebi, tako nekoliko puta.
Dešavalo se i prije, ali vrlo rijetko i manjim intenzitetom.
Alternator? Reparacija, zamjena?
Ocisti klapnu gasa
Hvala na savjetima!
Znači klapna gasa, regler, pa da vidimo kako će se ponašati.
btw, treba li ići na kalibraciju klapne ili čega već poslije tog čišćenja ili ne?!
Meščini da sam to radio prije cca 3 godine...
Hvala na savjetima!
Znači klapna gasa, regler, pa da vidimo kako će se ponašati.
btw, treba li ići na kalibraciju klapne ili čega već poslije tog čišćenja ili ne?!
Meščini da sam to radio prije cca 3 godine...
Ovisi koje je auto. Vecinom ne treba ali znam da na nekim treba.
Ne vjerujem da je do reglera. Nebi trebali opasti obrtaji zbog reglera. Zbog prljave klapne gasa obrtaji variraju i normalno je da kad padnu obrtaji u tom momentu opadne i napon.
Drustvo
Trebam mijenjati akumulator na autu sa start stop sistemom ,trenutno je na njemu 12v 70Ah 760A originalni iz 2016 godine
Mozel preporuka za neki srednji akumulator bas ima mnogo proizvodjaca da covjek pojma nema koji uzeti .
acuupo wrote: ↑09/02/2023 15:56
Drustvo
Trebam mijenjati akumulator na autu sa start stop sistemom ,trenutno je na njemu 12v 70Ah 760A originalni iz 2016 godine
Mozel preporuka za neki srednji akumulator bas ima mnogo proizvodjaca da covjek pojma nema koji uzeti .
Kako mislis srednji?
Mali, srednji veliki?
Sa kratkom, srednjom ili duzom garancijom?
Sa malom, srednjom ili najvecom udarnom strujom?
acuupo wrote: ↑09/02/2023 15:56
Drustvo
Trebam mijenjati akumulator na autu sa start stop sistemom ,trenutno je na njemu 12v 70Ah 760A originalni iz 2016 godine
Mozel preporuka za neki srednji akumulator bas ima mnogo proizvodjaca da covjek pojma nema koji uzeti .
Kako mislis srednji?
Mali, srednji veliki?
Sa kratkom, srednjom ili duzom garancijom?
Sa malom, srednjom ili najvecom udarnom strujom?
acuupo wrote: ↑09/02/2023 15:56
Drustvo
Trebam mijenjati akumulator na autu sa start stop sistemom ,trenutno je na njemu 12v 70Ah 760A originalni iz 2016 godine
Mozel preporuka za neki srednji akumulator bas ima mnogo proizvodjaca da covjek pojma nema koji uzeti .
Kako mislis srednji?
Mali, srednji veliki?
Sa kratkom, srednjom ili duzom garancijom?
Sa malom, srednjom ili najvecom udarnom strujom?
Predveče prevedem.
Sve u svemu Euro6d TD motori su opasnost za novčanik
Audi SQ7 TDI Euro 6, V8 TDI
Konkretan primjerak prešao je 153000 km
Problemi su se javili sa težim prvim paljenjem i nemirnim radom motora. Uzrok su zaprljane usisne grane. Skidanjem motora ustanovili su da se iz nekog razloga u motoru stvara prekomjerni kondenz.
Motor se mora vaditi iz auta da bi se usisne grane skinule i očistile.
Motor ima 2 turbine i 1 elektro kompesor. Jedna turbina je bila u dobrom stanju a drugu je potrebno zamijeniti jer osovina turba ima primjetno slobodnog hoda. Kompresor je još ispravan.
Skidanjem interkulera primijetna je velika emulzija u cijevi koja je nastala miješanjem kondenza i ulja.
Turbinu je teško reparirati, a nova košta 3500 – 4800 eura. Električni kompresor je 3100 eura. Dvije usisne grane u slučaju da se ne mogu očistiti ili se oštete koštaju 10400 eura.
U najgorem slučaju popravak koji uključuje 3 turba, usisne grane, dihtunge motora košta do 20000 eura.
Da do većih kvarova na motoru ne dodje, preporučuju preventivno čišćenje usisnih grana, EGRa, DPFa, kontrolu turbina svakih 80k-100k km.
Vodenu pumpu i termostat nije moguće odvojeno promijeniti već se sve mijenja u kompletu sa regulatorom rashladne tečnosti.
Sa ovjesom, razvodnim mehanizmom nema problema.
Kočnice se umjereno troše
Cijena diska je 750 eura, para disk pločica 650 eura, senzor istrošenosti 305 eura.
Sve navedene cijene su cijene za originalne dijelove sa PDVom (21%)
Ja znam za slucaj istog SQ7, koji je taman izasao iz garancije, presao 80.000km, i desilo mu se nesto slicno.
Epilog je bio racun u Asi 43.000 KM za popravak.
Auto kupljeno u Sarajevu, i sve vrijeme kod jednog vlasnika.