Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5105
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#16176 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by anex »

EFD22 wrote: 03/02/2023 12:00 Nema velikih mana, pregledaj donji dio i obrve zbog hrđe.

Kilometraža, realno, nije realna.
Cijena po meni je nerealna...OK bi bilo 17000-18000 KM ali sve su skuplje za 2k maraka pa tako i ova...

Ne znam koliko je hrđa još uvijek problem kod Fordova...

Naravno, treba zaviriti u sve, ne samo motor i kontrolnu tablu...
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#16177 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

anex wrote: 03/02/2023 12:10
EFD22 wrote: 03/02/2023 12:00 Nema velikih mana, pregledaj donji dio i obrve zbog hrđe.

Kilometraža, realno, nije realna.
Cijena po meni je nerealna...OK bi bilo 17000-18000 KM ali sve su skuplje za 2k maraka pa tako i ova...

Ne znam koliko je hrđa još uvijek problem kod Fordova...

Naravno, treba zaviriti u sve, ne samo motor i kontrolnu tablu...
Ma Kuge su do 2014-2015 malo mogle zahrđati, poslije je to riješeno.

Ova kombinacija manuelac i AWD je nepoderiva.
Motor je odličan.

Ako je na vrijeme održavan nema šta.

Ali 178000 km mi je presumnjivo za Švicarca koji je išao na skijanje s njom garant jer da nije ne bi uzeo AWD.

Prešla je ona još najmanje 100000km više.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8294
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#16178 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Idemedosumom »

I meni se cini da je ova Kuga prve generacije skupa. Znam da se nedavno (prije 3-4 mjeseca) mogla fina probrati za do 18kKM. Ali ove cijene odose dovraga :cry:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#16179 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

Meni realno ova Kuga i nije nešto, unutrašnjost totalni Ford Focus 2008 godina
User avatar
konektovan
Posts: 51431
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#16180 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Leon16v wrote: 03/02/2023 12:23 Meni realno ova Kuga i nije nešto, unutrašnjost totalni Ford Focus 2008 godina
Tačnije unutrašnjost c - maxa prve generacije.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#16181 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

pored 2 godine starijeg tuarega kugu ne bih ni pogledao :mrgreen:
ako je za iste pare, paydo, kuga bi trebala biti barem 2015to

najteži auto u klasi :mrgreen:
User avatar
beco
Posts: 5095
Joined: 25/08/2004 14:22

#16182 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by beco »

RagibUzoriti wrote: 03/02/2023 11:10
anex wrote: 03/02/2023 10:59 I opet ja ne znam u šta uložiti 20K KM

Image
Image
BMW imao je dosta rugoba u zadnjih 20 godina ali ovo je jedna od gorih :cry: , BMW MPV bože gađaj precizno.
User avatar
beco
Posts: 5095
Joined: 25/08/2004 14:22

#16183 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by beco »

...
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#16184 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by emotivac »

Ne znam stvarno, stvar ukusa, al' meni ovaj BMW ne izgleda toliko loše :izet: :izet:
User avatar
beco
Posts: 5095
Joined: 25/08/2004 14:22

#16185 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by beco »

Auto je antiteza BMW filozofije.

Ako se vec traži MPV, ok VW, PSA, Reno ko god. Ne vidim poentu u kupovini BMW MPV.
Last edited by beco on 03/02/2023 14:51, edited 1 time in total.
TLOP
Posts: 358
Joined: 23/01/2020 11:12

#16186 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by TLOP »

haman ko mercedes b klasa
Seyfo
Posts: 4540
Joined: 23/08/2011 14:12

#16187 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seyfo »

Serija 2 ima neake tri verzije, onaj sa dvoje vrata i guzicom kao M2, pa ovo sranje, pa onaj novi neakav 2 coupe sa 4 vrata, šta li...u svakom slučaju, ovaj dva sa slike neodoljivo podsjeća na X1 iz 2016.g. Ono skontali da ga malo nešto modifikuju i tušnu kao SUV, prodaja skočila milion posto garant.Kad sam bio u Njemačkoj vidio sam nevjerovatno mnogo tih X1 druge generacije.
User avatar
konektovan
Posts: 51431
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#16188 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

beco wrote: 03/02/2023 14:31
RagibUzoriti wrote: 03/02/2023 11:10

Image
Image
BMW imao je dosta rugoba u zadnjih 20 godina ali ovo je jedna od gorih :cry: , BMW MPV bože gađaj precizno.
Pismen auto....grand tourer je već poružan
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#16189 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

ok je, samo se lrevisoko sjedi i mogli su malo bolje sakrit sine od sjediata, bas strse 🤮
konektovan wrote: 03/02/2023 08:06 Taj nisan je dobar samo za estrich.. :mrgreen:
sta su sve prevukli, zamisli kad bi ove tovarili onoliko :lol:
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#16190 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by RagibUzoriti »

beco wrote: 03/02/2023 14:31

BMW imao je dosta rugoba u zadnjih 20 godina ali ovo je jedna od gorih :cry: , BMW MPV bože gađaj precizno.
Jbg
I ja sam nekom lijep a nekom nisam.
I ti si nekom lijep,nekom nisi.

O ukusima se ne raspravlja.

Vozio sam ga, vozilo se ponasa izvrsno. Da gledam nesto na taj fazon,nikad ne bih bjezao od ovakvog modela.

Tako da.
.
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#16191 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by lavic »

RagibUzoriti wrote: 03/02/2023 16:45
beco wrote: 03/02/2023 14:31

BMW imao je dosta rugoba u zadnjih 20 godina ali ovo je jedna od gorih :cry: , BMW MPV bože gađaj precizno.
Jbg
I ja sam nekom lijep a nekom nisam.
I ti si nekom lijep,nekom nisi.

O ukusima se ne raspravlja.

Vozio sam ga, vozilo se ponasa izvrsno. Da gledam nesto na taj fazon,nikad ne bih bjezao od ovakvog modela.

Tako da.
.
Zena ima prvu B klasu i ovakav bi mogao biti slijedece joj auto, ali iskljucivo samo bezin i mozda xdrive.
I ugodno se vozi u ovakvim autima. :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16192 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

RagibUzoriti wrote: 03/02/2023 16:45

O ukusima se ne raspravlja.

nema se o ukusu sta raspravljati,ali o neukusu ima itekako jer ga je dosta :D
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#16193 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by RagibUzoriti »

bitanga_sa_otesa wrote: 03/02/2023 17:09
RagibUzoriti wrote: 03/02/2023 16:45

O ukusima se ne raspravlja.

nema se o ukusu sta raspravljati,ali o neukusu ima itekako jer ga je dosta :D
To bi nekako bilo kao ljudi bez ukusa hoce da raspravljaju o ukusu...

Sve zavisi kako se formulise teza :mrgreen:

Image
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16194 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

RagibUzoriti wrote: 03/02/2023 17:19

To bi nekako bilo kao ljudi bez ukusa hoce da raspravljaju o ukusu...

Sve zavisi kako se formulise teza :mrgreen:
koju bi ti??

Image

Image
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#16195 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Ja sam najvise vidjao čiče sa švapskim tablicama da voze ovo kino :D meni licno bezveze al koga veseli nek vozi
@bitanga_sa_otesa bolje da ljulja :lol:
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#16196 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Mlad i Nevin »

BMW ova verzija Golfa🤣🤣
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#16197 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by RagibUzoriti »

bitanga_sa_otesa wrote: 03/02/2023 17:24
RagibUzoriti wrote: 03/02/2023 17:19

To bi nekako bilo kao ljudi bez ukusa hoce da raspravljaju o ukusu...

Sve zavisi kako se formulise teza :mrgreen:
koju bi ti??

Image

Image
Obje. Iskreno :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16198 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

RagibUzoriti wrote: 03/02/2023 18:11

Obje. Iskreno :mrgreen:
o tom pricam ...neukus :D
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#16199 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by RagibUzoriti »

bitanga_sa_otesa wrote: 03/02/2023 18:12
RagibUzoriti wrote: 03/02/2023 18:11

Obje. Iskreno :mrgreen:
o tom pricam ...neukus :D
Nije to neukus,to je izbor i mogucnost eventualna.

A zenio bih drugu, barem znam da je nece niko osim mene.
Tako ti nekako i ovi alfisti razmisljaju,eto pitaj ih :lol:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#16200 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Pa valjda je za Afiste ova prva, lijepa i skupa za održavat’ :mrgreen:
Post Reply