Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- konektovan
- Posts: 51421
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#16126 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Bolje kupiti ovaj S8 nego onaj nissan patrol... 
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#16127 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Odmah bih mu prelakirao ovo drvo u crni lak i volan presvukao perforiranom kožom.
A ovaj 5.2 V10, čista simfonija. Samo ga vratiti na fabričke (Lambo) postavke, jer su ga u Audiju prigušili da onaj W12 bude ipak jači.
A ovaj 5.2 V10, čista simfonija. Samo ga vratiti na fabričke (Lambo) postavke, jer su ga u Audiju prigušili da onaj W12 bude ipak jači.
- sime_cipol
- Posts: 23409
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#16128 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Bolji Touareg od ovog Patrola.
Bolje se vozi, brzi, udobniji, savremeniji, savladati ce i makadam, blato, brdo kao i Patrol u 99.99% slucajeva (onih 0.01 mi obicni smrtnici necemo ni dozivjeti da se dese). Ne vidim uopste razlog kupovine Nissana.
Bolje se vozi, brzi, udobniji, savremeniji, savladati ce i makadam, blato, brdo kao i Patrol u 99.99% slucajeva (onih 0.01 mi obicni smrtnici necemo ni dozivjeti da se dese). Ne vidim uopste razlog kupovine Nissana.
- beco
- Posts: 5094
- Joined: 25/08/2004 14:22
#16129 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Toureg je rupa bez dna ko nema solidnu platu za održavanje je budala ako kupi. Nije samo stvar što nema zračno ogibljenje. Toureg jede gume, brzo se trosi kočnice i to sve da nemaš nepredviđenih troškova. Jbg fizika teško auto. Samo za gume i kočnice minimum ti 1000 KM pojedinačno treba.
Last edited by beco on 03/02/2023 09:05, edited 1 time in total.
- konektovan
- Posts: 51421
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#16130 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
A drugi iz te klase ne troše gume, kočnice,..beco wrote: ↑02/02/2023 23:48 Toureg je rupa bez dna ko solidnu platu za održavanje je budala ako kupi. Nije samo stvar što nema zračno ogibljenje. Toureg jede gume, brzo se trosi kočnice i to sve da nemaš nepredviđenih troškova. Jbg fizika teško auto. Samo za gume i kočnice minimum ti 1000 KM pojedinačno treba.
- beco
- Posts: 5094
- Joined: 25/08/2004 14:22
#16131 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Naravno da troše ali ko može nek proba.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
-
JonjoShelvey7
- Posts: 99
- Joined: 03/02/2018 01:19
#16133 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Uz sve to, jedan autolimar mi je lično rekao kako je to jedan obični sepet od auta i da ga ne bi najvećem dušmanu predložio, kaže da to auto nenormalno truhne i da je sa Touaregom od svih VW imao isključivo preloša iskustva.beco wrote: ↑02/02/2023 23:48 Toureg je rupa bez dna ko solidnu platu za održavanje je budala ako kupi. Nije samo stvar što nema zračno ogibljenje. Toureg jede gume, brzo se trosi kočnice i to sve da nemaš nepredviđenih troškova. Jbg fizika teško auto. Samo za gume i kočnice minimum ti 1000 KM pojedinačno treba.
Znam i da je izrazito nepristupačan pri mijenjanju i najjednostavnijih dijelova.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#16134 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Koliko truHlih tuarega ste vidjeli na cesti?
Da li ste ikada zavirili pod haubu jednog tuarega?
Da li ste ikada zavirili pod haubu jednog tuarega?
-
preludezalude
- Posts: 7011
- Joined: 07/03/2012 00:09
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#16137 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ja na x5 sam presao 45 hiljada od zamjene prednjih plocica, i ima sigurno jos barem 30-40% da se potrose.
Sa gumama slicno.
Jedina mana ovog tuarega je veca potrosnja goriva. Ostalo sto ne valja je do neznalica koji se zovu majstori.
Sa gumama slicno.
Jedina mana ovog tuarega je veca potrosnja goriva. Ostalo sto ne valja je do neznalica koji se zovu majstori.
- sime_cipol
- Posts: 23409
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#16138 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Kupiš 8 guma, 4 zimske i 4 ljetne, srednjeg ranga. Uvalis se 2000 i miran 5 godina. Nije losa racunica za takav auto.
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#16139 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Onaj touareg i nissan 2003 godiste od 30 milja ne mogu u istu rečenicu 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#16140 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
jah, pa i ne mogu, nije ista vrsta vozila....meni bolje zvuci 4.2 sestak 8v i tesko ga je ubit(samo se ne smije pregrijat nikad
), nego v6 twinturbo 
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#16141 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Prvi Touareg je imao problema sa odrzavanjem zato sto je bio izrazito dobar van asfalta. Poslje 2011 su otisli iz nise Land Cruisera u X5 i GLE konkurenciju.
- konektovan
- Posts: 51421
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#16142 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Taj nisan je dobar samo za estrich.. 
- Optimist
- Posts: 15523
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#16144 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ma samo malo objektivnosti treba.
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#16145 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
mnogi bi da jebu a da ne udje
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#16146 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
mnogi ovdje nemaju dodira s realnoscu 
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#16147 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
A realno, malo kome je taj touareg potreba, vise sluzi kao produzetak chune
taj touareg nista vise nece uradit nego passat 4motion za 99% slucajeva. Ne zato sto nije sposobniji nego sto vlasnici to kupe i vozaju se po gradu, idu na šiše i to.
I cuj 20000km traju gume i kocnice
na nurburgringu traju duze 
I cuj 20000km traju gume i kocnice
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#16148 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa aj ti parkiraj onog nissana ispred shisha bara ocm

-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#16149 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Jest malo sramota 
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#16150 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

ponovi ope
