Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 51431
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#16126 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Bolje kupiti ovaj S8 nego onaj nissan patrol... :mrgreen:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#16127 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Odmah bih mu prelakirao ovo drvo u crni lak i volan presvukao perforiranom kožom.

A ovaj 5.2 V10, čista simfonija. Samo ga vratiti na fabričke (Lambo) postavke, jer su ga u Audiju prigušili da onaj W12 bude ipak jači.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23411
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#16128 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Bolji Touareg od ovog Patrola.
Bolje se vozi, brzi, udobniji, savremeniji, savladati ce i makadam, blato, brdo kao i Patrol u 99.99% slucajeva (onih 0.01 mi obicni smrtnici necemo ni dozivjeti da se dese). Ne vidim uopste razlog kupovine Nissana.
User avatar
beco
Posts: 5095
Joined: 25/08/2004 14:22

#16129 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by beco »

Toureg je rupa bez dna ko nema solidnu platu za održavanje je budala ako kupi. Nije samo stvar što nema zračno ogibljenje. Toureg jede gume, brzo se trosi kočnice i to sve da nemaš nepredviđenih troškova. Jbg fizika teško auto. Samo za gume i kočnice minimum ti 1000 KM pojedinačno treba.
Last edited by beco on 03/02/2023 09:05, edited 1 time in total.
User avatar
konektovan
Posts: 51431
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#16130 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

beco wrote: 02/02/2023 23:48 Toureg je rupa bez dna ko solidnu platu za održavanje je budala ako kupi. Nije samo stvar što nema zračno ogibljenje. Toureg jede gume, brzo se trosi kočnice i to sve da nemaš nepredviđenih troškova. Jbg fizika teško auto. Samo za gume i kočnice minimum ti 1000 KM pojedinačno treba.
A drugi iz te klase ne troše gume, kočnice,.. :-)
User avatar
beco
Posts: 5095
Joined: 25/08/2004 14:22

#16131 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by beco »

Naravno da troše ali ko može nek proba.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#16132 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by basicm »

beco wrote: 03/02/2023 00:10 Naravno da troše ali ko može nek proba.
Pojasni pojam brzo. 50 hiljada?
JonjoShelvey7
Posts: 99
Joined: 03/02/2018 01:19

#16133 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by JonjoShelvey7 »

beco wrote: 02/02/2023 23:48 Toureg je rupa bez dna ko solidnu platu za održavanje je budala ako kupi. Nije samo stvar što nema zračno ogibljenje. Toureg jede gume, brzo se trosi kočnice i to sve da nemaš nepredviđenih troškova. Jbg fizika teško auto. Samo za gume i kočnice minimum ti 1000 KM pojedinačno treba.
Uz sve to, jedan autolimar mi je lično rekao kako je to jedan obični sepet od auta i da ga ne bi najvećem dušmanu predložio, kaže da to auto nenormalno truhne i da je sa Touaregom od svih VW imao isključivo preloša iskustva.

Znam i da je izrazito nepristupačan pri mijenjanju i najjednostavnijih dijelova.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#16134 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by basicm »

Koliko truHlih tuarega ste vidjeli na cesti?

Da li ste ikada zavirili pod haubu jednog tuarega?
User avatar
beco
Posts: 5095
Joined: 25/08/2004 14:22

#16135 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by beco »

basicm wrote: 03/02/2023 00:43
beco wrote: 03/02/2023 00:10 Naravno da troše ali ko može nek proba.
Pojasni pojam brzo. 50 hiljada?
Auta te težine i snage 20 000 km.
preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#16136 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by preludezalude »

beco wrote: 03/02/2023 00:53
basicm wrote: 03/02/2023 00:43

Pojasni pojam brzo. 50 hiljada?
Auta te težine i snage 20 000 km.
Malo je reci da si pretjerao.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#16137 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by basicm »

Ja na x5 sam presao 45 hiljada od zamjene prednjih plocica, i ima sigurno jos barem 30-40% da se potrose.
Sa gumama slicno.

Jedina mana ovog tuarega je veca potrosnja goriva. Ostalo sto ne valja je do neznalica koji se zovu majstori.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23411
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#16138 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Kupiš 8 guma, 4 zimske i 4 ljetne, srednjeg ranga. Uvalis se 2000 i miran 5 godina. Nije losa racunica za takav auto.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#16139 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

Onaj touareg i nissan 2003 godiste od 30 milja ne mogu u istu rečenicu :D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#16140 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

jah, pa i ne mogu, nije ista vrsta vozila....meni bolje zvuci 4.2 sestak 8v i tesko ga je ubit(samo se ne smije pregrijat nikad :mrgreen: ), nego v6 twinturbo :D
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#16141 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by madner »

Prvi Touareg je imao problema sa odrzavanjem zato sto je bio izrazito dobar van asfalta. Poslje 2011 su otisli iz nise Land Cruisera u X5 i GLE konkurenciju.
User avatar
konektovan
Posts: 51431
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#16142 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Taj nisan je dobar samo za estrich.. :mrgreen:
User avatar
Optimist
Posts: 15524
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#16143 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

Leon16v wrote: 03/02/2023 07:49 Onaj touareg i nissan 2003 godiste od 30 milja ne mogu u istu rečenicu :D
Realno. :thumbup:
Al treba biti zadrt i pametovat kako je bolji Patrol 6 god stariji za 10 hiljada vise.
Jeste, al u zemlji cudesa.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#16144 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by basicm »

Ma samo malo objektivnosti treba.
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#16145 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

mnogi bi da jebu a da ne udje
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16146 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

mnogi ovdje nemaju dodira s realnoscu :lol:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#16147 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

A realno, malo kome je taj touareg potreba, vise sluzi kao produzetak chune :D taj touareg nista vise nece uradit nego passat 4motion za 99% slucajeva. Ne zato sto nije sposobniji nego sto vlasnici to kupe i vozaju se po gradu, idu na šiše i to.
I cuj 20000km traju gume i kocnice :D na nurburgringu traju duze :lol:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#16148 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

Pa aj ti parkiraj onog nissana ispred shisha bara ocm :run: :lol:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#16149 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Jest malo sramota :D
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#16150 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

Image

ponovi ope
Post Reply