Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8291
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#16051 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Idemedosumom »

Leon16v wrote: 01/02/2023 22:19
basicm wrote: 01/02/2023 22:16 Znaci da se poselamimo i sa kupcem kuge uskoro? :mrgreen:
Pa vidiš da čeka auto 10 dana, taman da mu koji dio fabricki izvadi i ubaci fuš :D
Hej, hoćeš da mi uvrtiš vesvese :run:
User avatar
konektovan
Posts: 51426
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#16052 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Vlado..vlatko je nekad drzao auto otpad....eto. :mrgreen:
User avatar
sime_cipol
Posts: 23409
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#16053 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

bitanga_sa_otesa wrote: 01/02/2023 21:56 prodajem Ćipove za dvogrle karburatore i bošpuNpe,upit u iMboxs
Imaš li za vodokotlic? Pitam za Jarana.
User avatar
B6Redhell
Posts: 7815
Joined: 25/12/2010 04:56

#16054 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by B6Redhell »

canvra888 wrote: 01/02/2023 21:41
Eno BMW-ov N54, a sada B58, se smatraju modernom verzijom 2JZ-a, a oba motora fabrički sa turbopunjačima dolaze. Čak se i lakše i jeftinije dolazi do cifri od 700ak ks, nego sa 2JZ-em.
To je tačno 100%.

Ponekad odem na te ćunerske skupove. Dovuku one mobilne valjke i dyno ko hoce isprobati koliko konja ima. Odnosno ciji je penis veci :D.
Nagledam se svasta. Ali kad dodju bmw e90-92 sa tim motorima. 335 itd. To su Najveci sleeper-i. Otvore haube nista narocito. Izgleda fabricki. Na dyno po 500 konja deru od šale..
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5105
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#16055 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by anex »

Koji SUV kupiti za 20K maraka?
User avatar
konektovan
Posts: 51426
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#16056 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

anex wrote: 01/02/2023 23:55 Koji SUV kupiti za 20K maraka?
Ford kuga, tiguan,...
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#16057 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

B6Redhell wrote: 01/02/2023 23:44
canvra888 wrote: 01/02/2023 21:41
Eno BMW-ov N54, a sada B58, se smatraju modernom verzijom 2JZ-a, a oba motora fabrički sa turbopunjačima dolaze. Čak se i lakše i jeftinije dolazi do cifri od 700ak ks, nego sa 2JZ-em.
To je tačno 100%.

Ponekad odem na te ćunerske skupove. Dovuku one mobilne valjke i dyno ko hoce isprobati koliko konja ima. Odnosno ciji je penis veci :D.
Nagledam se svasta. Ali kad dodju bmw e90-92 sa tim motorima. 335 itd. To su Najveci sleeper-i. Otvore haube nista narocito. Izgleda fabricki. Na dyno po 500 konja deru od šale..
https://www.youtube.com/watch?v=Ce73-ewLi1k :D

Samo što ih vamo po Balkanu pod lupom jedino možeš naći. Tu i tamo poneki 35d i to je to..
User avatar
B6Redhell
Posts: 7815
Joined: 25/12/2010 04:56

#16058 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by B6Redhell »

canvra888 wrote: 02/02/2023 01:55
B6Redhell wrote: 01/02/2023 23:44

To je tačno 100%.

Ponekad odem na te ćunerske skupove. Dovuku one mobilne valjke i dyno ko hoce isprobati koliko konja ima. Odnosno ciji je penis veci :D.
Nagledam se svasta. Ali kad dodju bmw e90-92 sa tim motorima. 335 itd. To su Najveci sleeper-i. Otvore haube nista narocito. Izgleda fabricki. Na dyno po 500 konja deru od šale..
https://www.youtube.com/watch?v=Ce73-ewLi1k :D

Samo što ih vamo po Balkanu pod lupom jedino možeš naći. Tu i tamo poneki 35d i to je to..

Ma mocni pravo. U zadnjih 5-6 godina svake godine na vrhu najboljih motora…
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Ward%27 ... es#Results
Mada su prve generacije imale problema sa začepljenjem usisnih ventila zbog direktnog ubrzgavanja..
User avatar
B6Redhell
Posts: 7815
Joined: 25/12/2010 04:56

#16059 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by B6Redhell »

konektovan wrote: 02/02/2023 00:19
anex wrote: 01/02/2023 23:55 Koji SUV kupiti za 20K maraka?
Ford kuga, tiguan,...
A zasto nebi mogla kakva mazda :?

:wink:
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#16060 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

B6Redhell wrote: 02/02/2023 02:06
canvra888 wrote: 02/02/2023 01:55

https://www.youtube.com/watch?v=Ce73-ewLi1k :D

Samo što ih vamo po Balkanu pod lupom jedino možeš naći. Tu i tamo poneki 35d i to je to..

Ma mocni pravo. U zadnjih 5-6 godina svake godine na vrhu najboljih motora…
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Ward%27 ... es#Results
Mada su prve generacije imale problema sa začepljenjem usisnih ventila zbog direktnog ubrzgavanja..
Je l' karbonizacija ventila u pitanju? Znam da je dosta i ovih 'prizemnijih' benzinaca drugih brendova kuburilo s tim kad se krenulo masovno sa direktnim ubrizgavanjem..
User avatar
B6Redhell
Posts: 7815
Joined: 25/12/2010 04:56

#16061 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by B6Redhell »

Jeste. Sve su prve generacije sa direktnim ubrzgavanjem imale problema tako da nije zaobišlo ni N54/55.
I n52 motori su im podcijenjeni nemaju performanse ko turbaci, ali jednostavni i ko mazge..
User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#16062 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

anex wrote: 01/02/2023 23:55 Koji SUV kupiti za 20K maraka?
Rav4, star 13-14 god.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16063 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

sime_cipol wrote: 01/02/2023 23:20
Imaš li za vodokotlic? Pitam za Jarana.
Imam naravno stejĐ Ćetri veliku diznu ko puno sere da voda odmah odnese.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#16064 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

Idemedosumom wrote: 01/02/2023 22:39
Leon16v wrote: 01/02/2023 22:19
Pa vidiš da čeka auto 10 dana, taman da mu koji dio fabricki izvadi i ubaci fuš :D
Hej, hoćeš da mi uvrtiš vesvese :run:
:lol:
Nek je tebi hairli to auto, pa nam baci koju sliku kad dođe
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#16065 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by RagibUzoriti »

bitanga_sa_otesa wrote: 01/02/2023 20:59 ćipujetel stagod ??
Chipuju.


Image

Sve raja ChiPaci sa foruma, sa ljutim masinama
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#16066 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

anex wrote: 01/02/2023 23:55 Koji SUV kupiti za 20K maraka?
https://www.olx.ba/artikal/50199699/volkswagen-touareg/
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16067 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

:lol: :lol: :lol: :lol: dobra izolir traka
User avatar
hopi
Posts: 7258
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#16068 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hopi »

I ova s klasa do se čini kao dobra prilika 👍
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#16069 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by NediM17 »

Po mogucnosti RAV 2.2 d4d sto srce ulje.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#16070 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by RagibUzoriti »

NediM17 wrote: 02/02/2023 09:49 Po mogucnosti RAV 2.2 d4d sto srce ulje.
Svi D4D motori srcu ulje. Ali pssst to se ne smije pricati.

Idemo mlatiti po TSI i TDI motorima kako su za khurca...
husoboss
Posts: 964
Joined: 19/07/2012 22:22

#16071 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by husoboss »

RagibUzoriti wrote: 02/02/2023 10:01
NediM17 wrote: 02/02/2023 09:49 Po mogucnosti RAV 2.2 d4d sto srce ulje.
Svi D4D motori srcu ulje. Ali pssst to se ne smije pricati.

Idemo mlatiti po TSI i TDI motorima kako su za khurca...
I truhnu...
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#16072 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by NediM17 »

RagibUzoriti wrote: 02/02/2023 10:01
NediM17 wrote: 02/02/2023 09:49 Po mogucnosti RAV 2.2 d4d sto srce ulje.
Svi D4D motori srcu ulje. Ali pssst to se ne smije pricati.

Idemo mlatiti po TSI i TDI motorima kako su za khurca...

2.8 D4D u LC nije imao tih problema.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#16073 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by basicm »

mk ultra wrote: 02/02/2023 09:20
anex wrote: 01/02/2023 23:55 Koji SUV kupiti za 20K maraka?
https://www.olx.ba/artikal/50199699/volkswagen-touareg/
Dobar. Obicni ovjes.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#16074 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

basicm wrote: 02/02/2023 10:25
Dobar. Obicni ovjes.
Prava stvar
3.0 automat, na federima
2009gp zadnji sto je isao, za ove pare vrhunska kola

Jedino da ne cilja na ove lakse sklopocije na bazi golfova :mrgreen:
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#16075 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

Tih 238 hiljada je drugi krug.
Post Reply