Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#16026 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

Evolution_IV wrote: 01/02/2023 20:48 ja sam pricao o fabrici, tuning dizela me ne zanima previse...

ista im je turbina :lol:


ovi strucnjaci kazu moze 159ks https://www.italianspeed.eu/en/chiptuni ... p-761.html, mos mislit kako traje taj motor i sve ostalo :D
Koliko traje na Mazdi ne znam.
Imam par prijatelja u Holandiji. Jedan ozbiljno vozi Nurburing do te mjere da je ugradio i lsd.
Drugi gura 240 ks vec par godina i nema nikakvih problema.
Ja na svom 1.6 tdi ~ 190 ks( peak boost 2.1 bar) vec godinu dana nemam nikakvih problema sa motorom niti diznama.
Fabia od darkside-a je godinama na 180 ks i fabrickim diznama.
Last edited by kabal1337 on 01/02/2023 21:03, edited 1 time in total.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#16027 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

Throttle wrote: 01/02/2023 20:59 E jake stranice i uredjaja, pogotovo sto dobijes ove 4 mape na njemu :D
vrhunski za sjebat auto :lol:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#16028 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

kabal1337 wrote: 01/02/2023 21:00
Evolution_IV wrote: 01/02/2023 20:48 ja sam pricao o fabrici, tuning dizela me ne zanima previse...

ista im je turbina :lol:


ovi strucnjaci kazu moze 159ks https://www.italianspeed.eu/en/chiptuni ... p-761.html, mos mislit kako traje taj motor i sve ostalo :D
Koliko traje na Mazdi ne znam.
Imam par prijatelja sto u Holandiji. Jedan ozbiljno vozi Nurburing do te mjere da je ugradio i lsd.
Drugi gura 240 ks vec par godina i nema nikakvih problema.
Ja na svom 1.6 tdi ~ 190 ks( peak boost 2.1 bar) vec godinu dana nemam nikakvih problema sa motorom niti diznama.
Fabia od darkside-a je godinama na 180 ks i fabrickim diznama.
Prodaj ti to role dok se nije razletilo :D
Otkud 1.6tdi kao izbor ako ides na dizanje snage, zar nije bolje nabaviti 2.0 ako ima u tom modelu pa onda ganjat konje
Onako me zanima, kod nas svi cipuju 1.6 da ide ko 2.0 :D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#16029 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

kabal1337 wrote: 01/02/2023 21:00
Evolution_IV wrote: 01/02/2023 20:48 ja sam pricao o fabrici, tuning dizela me ne zanima previse...

ista im je turbina :lol:


ovi strucnjaci kazu moze 159ks https://www.italianspeed.eu/en/chiptuni ... p-761.html, mos mislit kako traje taj motor i sve ostalo :D
Koliko traje na Mazdi ne znam.
Imam par prijatelja sto u Holandiji. Jedan ozbiljno vozi Nurburing do te mjere da je ugradio i lsd.
Drugi gura 240 ks vec par godina i nema nikakvih problema.
Ja na svom 1.6 tdi ~ 190 ks( peak boost 2.1 bar) vec godinu dana nemam nikakvih problema sa motorom niti diznama.
Fabia od darkside-a je godinama na 180 ks i fabrickim diznama.
Meni da to treba i da imam, kupio bi gti ili mps, kakav dizel...

Dobro je da traje, da mozes uzivat u tom.

Ja bi volio mapu 130ks/320nm, siri auspuh i da se zadrzi egr i dpf sa loncima i da sve radi ko fabrika, a mislim da to ne postoji..
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#16030 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

Naravno da postoji.
Na proslom autu sam imao +50 ks, i sve je bilo oem egr, dpf i nikakvih problema nije bilo. + je bio plivajuci
2.0 CR sa vecom turbinom moze izgurati 240 ks. I opet lakse nego iz JTD-a izvuc tu snagu.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#16031 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

Evo i kod mene 240 sa dpf-om i agr-om.
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#16032 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

logicno kad je 3.0 ili 2.0 tdi CUAA
i na 1.6 tdi ~200 ks se moze zadrzati egr i DPF ako se stavi lonac za 2.0 tdi.
Last edited by kabal1337 on 01/02/2023 21:15, edited 1 time in total.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#16033 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Tuning dizela, uz to još 1.6, je presmiješna tema.


Zna se šta je tuning.

Kad mehanikom iz atmosferskog benzinca, izduvnom granom 4-2-1, protočnijim usisom i izduvom, agresivnijom bregastom i još milion nekih sitnica izvučeš maksimum iz motora.

Sa prednabijanjem, a pogotovo sa elektronikom je to postalo lakše, ali ne utoliko da sad preskočiš svu mehaniku i baviš se samo softwareom i eventualno veličinom turba.

Tuning je nauka.

Dizeli nisu namijenjeni za takav način eksploatacije, i daleko su od sporta zbog same mase koju moraju imati.

Smiješno mi je da pored Fabije sa TSI motorom ono uzme 1.6 TDI i nešto pokušava, mislim svaka njemu čast, al’ de se uozbilji i uzmi Fabiju RS pa tuniraj.

Samo benzin.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#16034 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by basicm »

Pratim… :D
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#16035 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

kabal1337 wrote: 01/02/2023 21:14 logicno kad je 3.0 ili 2.0 tdi CUAA
i na 1.6 tdi ~200 ks se moze zadrzati egr i DPF ako se stavi lonac za 2.0 tdi.
2.2
User avatar
hopi
Posts: 7258
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#16036 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hopi »

ovo je tema oko izbora - kupovine
otvorite si (ili možda već ima) temu tjuning kola
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#16037 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

EFD22 wrote: 01/02/2023 21:15 Tuning dizela, uz to još 1.6, je presmiješna tema.


Zna se šta je tuning.

Kad mehanikom iz atmosferskog benzinca, izduvnom granom 4-2-1, protočnijim usisom i izduvom, agresivnijom bregastom i još milion nekih sitnica izvučeš maksimum iz motora.

Sa prednabijanjem, a pogotovo sa elektronikom je to postalo lakše, ali ne utoliko da sad preskočiš svu mehaniku i baviš se samo softwareom i eventualno veličinom turba.

Tuning je nauka.

Dizeli nisu namijenjeni za takav način eksploatacije, i daleko su od sporta zbog same mase koju moraju imati.

Smiješno mi je da pored Fabije sa TSI motorom ono uzme 1.6 TDI i nešto pokušava, mislim svaka njemu čast, al’ de se uozbilji i uzmi Fabiju RS pa tuniraj.

Samo benzin.
Last edited by kabal1337 on 11/02/2023 12:02, edited 2 times in total.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#16038 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by basicm »

hopi wrote: 01/02/2023 21:22 ovo je tema oko izbora - kupovine
otvorite si (ili možda već ima) temu tjuning kola
Ma hajde, svakako nikad nikom nismo pomogli. Naprotiv :)
User avatar
hopi
Posts: 7258
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#16039 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hopi »

basicm wrote: 01/02/2023 21:24
hopi wrote: 01/02/2023 21:22 ovo je tema oko izbora - kupovine
otvorite si (ili možda već ima) temu tjuning kola
Ma hajde, svakako nikad nikom nismo pomogli. Naprotiv :)
pa nije baš nikome
jedan forumaš je kupio ono čini mi se 308 automatika nakon prepiske ovdje
evo ovaj je pitao za kugu, izgleda čovjek pazario
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#16040 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by basicm »

Samo nova Dacia se smatra da smo pomogli. Ostalo nista.
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#16041 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

EFD22 wrote: 01/02/2023 21:15 Tuning dizela, uz to još 1.6, je presmiješna tema.


Zna se šta je tuning.

Kad mehanikom iz atmosferskog benzinca, izduvnom granom 4-2-1, protočnijim usisom i izduvom, agresivnijom bregastom i još milion nekih sitnica izvučeš maksimum iz motora.

Sa prednabijanjem, a pogotovo sa elektronikom je to postalo lakše, ali ne utoliko da sad preskočiš svu mehaniku i baviš se samo softwareom i eventualno veličinom turba.
Ne bih baš rekao da se tuningom prije svega smatra isključivo dorađivanje atmosferskog benzinca.

Eno BMW-ov N54, a sada B58, se smatraju modernom verzijom 2JZ-a, a oba motora fabrički sa turbopunjačima dolaze. Čak se i lakše i jeftinije dolazi do cifri od 700ak ks, nego sa 2JZ-em.
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#16042 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

2.5 tfsi je isto ozbiljan motor vag grupacije

Ljuti se ti protiv dizela koliko god htio, ali 1.9pd , om606 i m57 ce uvijek biti tu.
Valjda je fazon od nicega napraviti nesto. Najlakse je kupiti sa police i staviti.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#16043 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

prodajem Ćipove za dvogrle karburatore i bošpuNpe,upit u iMboxs
User avatar
konektovan
Posts: 51421
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#16044 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

hopi wrote: 01/02/2023 21:31
basicm wrote: 01/02/2023 21:24

Ma hajde, svakako nikad nikom nismo pomogli. Naprotiv :)
pa nije baš nikome
jedan forumaš je kupio ono čini mi se 308 automatika nakon prepiske ovdje
evo ovaj je pitao za kugu, izgleda čovjek pazario
Kako su mu pomogli,..da se frajer odjavio s foruma nakon kupovine. :lol:

@shalla
User avatar
hopi
Posts: 7258
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#16045 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hopi »

konektovan wrote: 01/02/2023 22:02
hopi wrote: 01/02/2023 21:31
pa nije baš nikome
jedan forumaš je kupio ono čini mi se 308 automatika nakon prepiske ovdje
evo ovaj je pitao za kugu, izgleda čovjek pazario
Kako su mu pomogli,..da se frajer odjavio s foruma nakon kupovine. :lol:

@shalla
Pa šefe što se odjavio? Ispisao se s foruma skroz?
Nije valjda zbog kola?
User avatar
konektovan
Posts: 51421
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#16046 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

hopi wrote: 01/02/2023 22:05
konektovan wrote: 01/02/2023 22:02

Kako su mu pomogli,..da se frajer odjavio s foruma nakon kupovine. :lol:

@shalla
Pa šefe što se odjavio? Ispisao se s foruma skroz?
Nije valjda zbog kola?
Pa lampica ova, ona,.ad blue.. :lol:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#16047 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by basicm »

Znaci da se poselamimo i sa kupcem kuge uskoro? :mrgreen:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#16048 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

basicm wrote: 01/02/2023 22:16 Znaci da se poselamimo i sa kupcem kuge uskoro? :mrgreen:
Pa vidiš da čeka auto 10 dana, taman da mu koji dio fabricki izvadi i ubaci fuš :D
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#16049 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by basicm »

Leon16v wrote: 01/02/2023 22:19
basicm wrote: 01/02/2023 22:16 Znaci da se poselamimo i sa kupcem kuge uskoro? :mrgreen:
Pa vidiš da čeka auto 10 dana, taman da mu koji dio fabricki izvadi i ubaci fuš :D
Barem katalizator da skine.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#16050 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

kabal1337 wrote: 01/02/2023 21:46 2.5 tfsi je isto ozbiljan motor vag grupacije

Ljuti se ti protiv dizela koliko god htio, ali 1.9pd , om606 i m57 ce uvijek biti tu.
Valjda je fazon od nicega napraviti nesto. Najlakse je kupiti sa police i staviti.
meni sve svidŽaju hibridi, tipa blok od dizela i glava od benzinca :D

Post Reply