Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#15951 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

citroen xm wrote: 31/01/2023 21:33
Throttle wrote: 31/01/2023 21:18 Meni je taj motor vise za fieste.
3/4 auta ove klase sličnog godišta je slično ovako motorizovano, ako ne i slabije.
Ma ko to ima tolike 70kW motore u kompakt klasi i jos u karavanu? Pogotovo 3/4
Tesko.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8290
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#15952 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Idemedosumom »

drug_profi wrote: 31/01/2023 21:30 Pazari li se Kuga?
Ne može se još pazariti, čovjek čeka drugo auto, nema šta drugo voziti. Tek za jedno 10 dana.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#15953 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Throttle wrote: 31/01/2023 21:36
citroen xm wrote: 31/01/2023 21:33

3/4 auta ove klase sličnog godišta je slično ovako motorizovano, ako ne i slabije.
Ma ko to ima tolike 70kW motore u kompakt klasi i jos u karavanu? Pogotovo 3/4
Tesko.
PSA, VW...
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#15954 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

citroen xm wrote: 31/01/2023 21:42
Throttle wrote: 31/01/2023 21:36

Ma ko to ima tolike 70kW motore u kompakt klasi i jos u karavanu? Pogotovo 3/4
Tesko.
PSA, VW...
Nije mi bilo mrsko da pogledam kod nas
2013-2018, nebitno gorivo
Golfova od 656 ima 27 slabijih od 71kW
Astri ima jedna Astra J od 84
Pezo 308 od 224 ima 30
C4 od 121 ima 15
Vecina ih ima 77 ili 81kW kao standardni pocetni motor, a i to je slabo, bar meni. E sad ako je to 3/4...
A razlika izmedju 70 i 81kW je ogromna, puno veca nego 120 i 131kW, ako na to ciljas.
Taj motor je preslab za kompakta karavana osim ako neko ne ide do granapa samo. Barem meni, nekom je mozda i to prejako.
User avatar
konektovan
Posts: 51405
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#15955 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Throttle wrote: 31/01/2023 21:51
citroen xm wrote: 31/01/2023 21:42

PSA, VW...
Nije mi bilo mrsko da pogledam kod nas
2013-2018, nebitno gorivo
Golfova od 656 ima 27 slabijih od 71kW
Astri ima jedna Astra J od 84
Pezo 308 od 224 ima 30
C4 od 121 ima 15
Vecina ih ima 77 ili 81kW kao standardni pocetni motor, a i to je slabo, bar meni. E sad ako je to 3/4...
A razlika izmedju 70 i 81kW je ogromna, puno veca nego 120 i 131kW, ako na to ciljas.
Taj motor je preslab za kompakta karavana osim ako neko ne ide do granapa samo. Barem meni, nekom je mozda i to prejako.
Taj 5 om uz bradinu, još karavan...i slabo ti to, pih...
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#15956 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by drug_profi »

Idemedosumom wrote: 31/01/2023 21:40
drug_profi wrote: 31/01/2023 21:30 Pazari li se Kuga?
Ne može se još pazariti, čovjek čeka drugo auto, nema šta drugo voziti. Tek za jedno 10 dana.
Nadam se da ćeš biti zadovoljan. Meni izgleda bas kao dobra prilika.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8290
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#15957 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Idemedosumom »

drug_profi wrote: 31/01/2023 22:15 Nadam se da ćeš biti zadovoljan. Meni izgleda bas kao dobra prilika.
Hvala drug :thumbup:
Jedina stvar koja nas je odbijala jeste bijela boja. Sadašnje auto nam je bijelo, pa smo željni promjene. Ali auto s ovakvom kilometražom je šteta ispustiti.
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#15958 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by drug_profi »

Idemedosumom wrote: 31/01/2023 22:22
drug_profi wrote: 31/01/2023 22:15 Nadam se da ćeš biti zadovoljan. Meni izgleda bas kao dobra prilika.
Hvala drug :thumbup:
Jedina stvar koja nas je odbijala jeste bijela boja. Sadašnje auto nam je bijelo, pa smo željni promjene. Ali auto s ovakvom kilometražom je šteta ispustiti.
Kilometraza i 4x4. Meni bi samo to bilo dovoljno da se upalim. A cijena za danasnje uslove dobra, jos kazes da si i spustio.
A opali mu crni krov i eto. :mrgreen:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#15959 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Throttle wrote: 31/01/2023 21:51
citroen xm wrote: 31/01/2023 21:42

PSA, VW...
Nije mi bilo mrsko da pogledam kod nas
2013-2018, nebitno gorivo
Golfova od 656 ima 27 slabijih od 71kW
Astri ima jedna Astra J od 84
Pezo 308 od 224 ima 30
C4 od 121 ima 15
Vecina ih ima 77 ili 81kW kao standardni pocetni motor, a i to je slabo, bar meni. E sad ako je to 3/4...
A razlika izmedju 70 i 81kW je ogromna, puno veca nego 120 i 131kW, ako na to ciljas.
Taj motor je preslab za kompakta karavana osim ako neko ne ide do granapa samo. Barem meni, nekom je mozda i to prejako.
Jebiga ja sa Dokkerom i 66kW (pre)često budem najbrži i na A1 i na M17, i to u većini slučajeva pod teretom.

U vremenima kad ti nude Pola 1.0 atmo troklipaša, ili Golfa 1.0 TSI, ovaj 1.5 Focus je još i dobar.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#15960 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Da ti je dovoljno snage ne bi vozio 180KS :D
Meni je preslabo, kako i napisah. Bolje slabija oprema a jaci motor. Snage nikad viska
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#15961 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Throttle wrote: 31/01/2023 22:54 Da ti je dovoljno snage ne bi vozio 180KS :D
Meni je preslabo, kako i napisah. Bolje slabija oprema a jaci motor. Snage nikad viska
Nisam rekao da mi je dovoljno, ni blizu. Samo kažem da nije ta brojka toliko crna. Pogotovo ako je ovaj Focus lakši od uporedivog Golfa, a jest.

Jebiga ovaj 1.5 dci se igra sa 1000kg praznog Dokkera. Preticanja nisu uopće rizična, ni najmanje.

Normalno da to nije kao u Mondeu sa 132kW.

I meni bi Focus bio mjera tek u ST izvedbi :mrgreen:
preludezalude
Posts: 7009
Joined: 07/03/2012 00:09

#15962 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by preludezalude »

Svi bi mi rado vozali auta od 500 konja, ali... Ja vozim 260kw pa sam se navikao i cesto kazem da mi je jos samo malo, saaaamo malo...
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#15963 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Sreća pa imamo onoliko autoputa i nezasićenih, radarski čistih magistrala da se ti konji kvalitetno uposle :D
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#15964 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by RagibUzoriti »

Idemedosumom wrote: 31/01/2023 21:40
drug_profi wrote: 31/01/2023 21:30 Pazari li se Kuga?
Ne može se još pazariti, čovjek čeka drugo auto, nema šta drugo voziti. Tek za jedno 10 dana.
Malo sam gledao cijene identicne Kuge van granica BiH.
Nema sanse da se ista slicno moze naci u tom cjenovnom rangu.

Ili ima neku skrivenu mahanu,ili je liku za hljeba zapelo pa je prodaje...
Peryton_
Posts: 1241
Joined: 04/11/2011 21:23
Location: Tuzla

#15965 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Peryton_ »

Moj prvi komentar za Kugu je bio da je previse dobro da bi bilo istinito. Ja cekam kontakt u PM ako ne kupis.
User avatar
konektovan
Posts: 51405
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#15966 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Ma mutno auto skroz..čuj, prodaješ auto, ali ne možeš da ga prodaš odmah, jer ćeš ostati bez auta?! :lol:
User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#15967 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

citroen xm wrote: 31/01/2023 21:13 https://www.olx.ba/artikal/51112016/for ... -1-5-tdci/

Čini mi se da je dobra opcija.
Zanima me, jel ovo PSA motor sa 3 cilindra, kao oni sto se ugradjuju u P308?
User avatar
sime_cipol
Posts: 23407
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#15968 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Optimist wrote: 01/02/2023 09:08
citroen xm wrote: 31/01/2023 21:13 https://www.olx.ba/artikal/51112016/for ... -1-5-tdci/

Čini mi se da je dobra opcija.
Zanima me, jel ovo PSA motor sa 3 cilindra, kao oni sto se ugradjuju u P308?
Dizel nije 3cil.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#15969 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

Ovaj jest PSA ali 4 cyl
User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#15970 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

Leon16v wrote: 01/02/2023 09:10 Ovaj jest PSA ali 4 cyl
Znaci imaju 2 varijante 1.5 dizel motora. Sa 3 i sa 4 cilindra. To nisam znao.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#15971 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

Optimist wrote: 01/02/2023 09:13
Leon16v wrote: 01/02/2023 09:10 Ovaj jest PSA ali 4 cyl
Znaci imaju 2 varijante 1.5 dizel motora. Sa 3 i sa 4 cilindra. To nisam znao.
Mislim da nema 3 cyl dizel 1.5
User avatar
sime_cipol
Posts: 23407
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#15972 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Optimist wrote: 01/02/2023 09:13
Leon16v wrote: 01/02/2023 09:10 Ovaj jest PSA ali 4 cyl
Znaci imaju 2 varijante 1.5 dizel motora. Sa 3 i sa 4 cilindra. To nisam znao.
Nemaju od PSA, ima samo 1.5 4cil
Opel Astra K je sa 1.5 3cil motorom, ali to je GM i prije prelaska u vlasništvo Stelantisa. Mozda te to buni
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8290
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#15973 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Idemedosumom »

konektovan wrote: 01/02/2023 08:15 Ma mutno auto skroz..čuj, prodaješ auto, ali ne možeš da ga prodaš odmah, jer ćeš ostati bez auta?! :lol:
Čovjek kaže da povedem svog majstora, kod njega ima dizalica pa da pregledamo.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23407
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#15974 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Pise da je prodata.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8290
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#15975 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Idemedosumom »

sime_cipol wrote: 01/02/2023 09:25 Pise da je prodata.
Pa postigli smo dogovor, zato je sklonio oglas.
Post Reply