Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#23176 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nitro_90 »

Ne znam otkud vas opet na Savi, pričali smo o Goodyear. :-)
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#23177 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by PM72 »

nitro_90 wrote: 27/01/2023 11:03 Ne znam otkud vas opet na Savi, pričali smo o Goodyear. :-)
Evo vraćamo se :-D helem,ja više nikad neću kupit Goodyear.Za brda i loše ceste bolja je Sava a još bolja Wrenštajn (jel se tako čita?).
Sad imam Alpin 6,nove novcate ali još nisu probane po žestokom minusu i lošoj cesti sa snjegom i ledom.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#23178 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Leon16v »

Bastian Schweinsteiger
User avatar
MedicinskiBrat
Posts: 145
Joined: 30/03/2017 02:29

#23179 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by MedicinskiBrat »

Hankook Winter iCept RS3
Jutros se spustio niz zaleđenu ulicu. Ko metak.
User avatar
holowey
Posts: 10856
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#23180 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by holowey »

MedicinskiBrat wrote: 27/01/2023 12:04 Hankook Winter iCept RS3
Jutros se spustio niz zaleđenu ulicu. Ko metak.
hvalis gume ili ih kudis?
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#23181 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by PM72 »

Ko se po ledu i snjegu popne i spusti niz ulicu Hasiba Brankovića u Novom gradu (iznad naselja Mlađeni) treba mu orden dati i za gume i za auto i za testise.
User avatar
holowey
Posts: 10856
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#23182 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by holowey »

pa da, lako se sputiti, problem je popeti se...
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#23183 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by PM72 »

holowey wrote: 27/01/2023 13:17 pa da, lako se sputiti, problem je popeti se...
Znaš li koja je to ulica?
I usput..ima prilaz sa druge strane.A ne znaš jel gore sići ili penjati se.
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#23184 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mk ultra »

internazionale
Posts: 2562
Joined: 30/12/2009 15:52

#23185 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by internazionale »

Nije ova, i ova ima uspon ispocetka ali se ne moze porediti.
Ne znam ima li u gdje zajebanije ulice
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#23186 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

Nije,..ali je i ta zahebana ul Sulejmana Pačariza.
Često idem tom ulicom do jednog marketa na vrh brda :mrgreen:

Ul. Hadiba Brankoviča ti je pored marif skole, gore prema vodovodu
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#23187 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

internazionale wrote: 27/01/2023 13:27
Nije ova, i ova ima uspon ispocetka ali se ne moze porediti.
Ne znam ima li u gdje zajebanije ulice
Ja citroenom drugom izletim uz brankovićevu. :mrgreen:
internazionale
Posts: 2562
Joined: 30/12/2009 15:52

#23188 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by internazionale »

PM72 wrote: 27/01/2023 11:07
nitro_90 wrote: 27/01/2023 11:03 Ne znam otkud vas opet na Savi, pričali smo o Goodyear. :-)
Evo vraćamo se :-D helem,ja više nikad neću kupit Goodyear.Za brda i loše ceste bolja je Sava a još bolja Wrenštajn (jel se tako čita?).
Sad imam Alpin 6,nove novcate ali još nisu probane po žestokom minusu i lošoj cesti sa snjegom i ledom.
Reče da voziš octaviu? I ja vozim octaviu i vjerujem da ima dosta i do samog auta, čini mi se bih na octaviji jedino sa eksericama bio opušten po snijegu
internazionale
Posts: 2562
Joined: 30/12/2009 15:52

#23189 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by internazionale »

konektovan wrote: 27/01/2023 13:29
internazionale wrote: 27/01/2023 13:27

Nije ova, i ova ima uspon ispocetka ali se ne moze porediti.
Ne znam ima li u gdje zajebanije ulice
Ja citroenom drugom izletim uz brankovićevu. :mrgreen:
Vjerujem, jer ne bi mogao prvom :D
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#23190 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by PM72 »

konektovan wrote: 27/01/2023 13:29
internazionale wrote: 27/01/2023 13:27

Nije ova, i ova ima uspon ispocetka ali se ne moze porediti.
Ne znam ima li u gdje zajebanije ulice
Ja citroenom drugom izletim uz brankovićevu.
:thumbup:
Polovinom kolovoza? Pod uslovom da nije pala kiša. :mrgreen:
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#23191 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mk ultra »

konektovan wrote: 27/01/2023 13:28
Nije,..ali je i ta zahebana ul Sulejmana Pačariza.
Često idem tom ulicom do jednog marketa na vrh brda :mrgreen:

Ul. Hadiba Brankoviča ti je pored marif skole, gore prema vodovodu
Aaa znam sad za hasiba, tu mi tetka zivi :mrgreen:
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#23192 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by PM72 »

internazionale wrote: 27/01/2023 13:29
PM72 wrote: 27/01/2023 11:07

Evo vraćamo se :-D helem,ja više nikad neću kupit Goodyear.Za brda i loše ceste bolja je Sava a još bolja Wrenštajn (jel se tako čita?).
Sad imam Alpin 6,nove novcate ali još nisu probane po žestokom minusu i lošoj cesti sa snjegom i ledom.
Reče da voziš octaviu? I ja vozim octaviu i vjerujem da ima dosta i do samog auta, čini mi se bih na octaviji jedino sa eksericama bio opušten po snijegu
Vozio...auto dobro,ne dobro-odlično ali teška guzica pa hoće pravit probleme
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#23193 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by PM72 »

konektovan wrote: 27/01/2023 13:28
Nije,..ali je i ta zahebana ul Sulejmana Pačariza.
Često idem tom ulicom do jednog marketa na vrh brda :mrgreen:

Ul. Hadiba Brankoviča ti je pored marif skole, gore prema vodovodu
Vodovod je desno 500 metara
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#23194 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

PM72 wrote: 27/01/2023 13:34
konektovan wrote: 27/01/2023 13:28

Nije,..ali je i ta zahebana ul Sulejmana Pačariza.
Često idem tom ulicom do jednog marketa na vrh brda :mrgreen:

Ul. Hadiba Brankoviča ti je pored marif skole, gore prema vodovodu
Vodovod je desno 500 metara
Nije 500 m,. jeste 356 m, :mrgreen: mislio sam da tim putem može doći do vodovoda...
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#23195 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by PM72 »

Vazdušnje linije?
Da bi došao do vodovoda moraš sići do SOS naselja gdje ima put do vrha...
Nabere se više od 500 metara.
Nego,ako neko zimi,po snjegu i ledu,izađe i siđe niz ulicu Hasiba Brankovića,nek se javi da ga častim
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#23196 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kabal1337 »

poigrajte se nekad sa pritiskom u gumama, vidite sta odgovara vasem vozilu
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#23197 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

mk ultra wrote: 27/01/2023 06:16
Rockefeller wrote: 26/01/2023 23:02 Odoshe ti ledja.
Tako je... ali ljepote kad izadjes iz golfa nakon 550km u danu i sjednes u udobna kola :mrgreen:
zamisli kad iz kangoo/caddy sjednem u mazdu :lol: :lol: :lol: , mogao bi zaspat komotno, takva je razlika...
User avatar
Optimist
Posts: 15530
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#23198 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

Caddy je meni skroz ok sto se voznje tice. Preglednost odlicna. Povisena pozicija sjedenja.
Doduse, puno vise sam vozio putnickog nego teretnog. Oba su bila 1.6TDI koji vidi brdo prije mene.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#23199 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

Optimist wrote: 27/01/2023 16:59 Caddy je meni skroz ok sto se voznje tice. Preglednost odlicna. Povisena pozicija sjedenja.
Doduse, puno vise sam vozio putnickog nego teretnog. Oba su bila 1.6TDI koji vidi brdo prije mene.
mislim da ti putnicki imaju onu pumpicu za spustanje i dizanje, ovaj teretni nema i sjedim ko u kamionu, plus polozaj rucice mjenjaca, recept za iskrivit ledja, kocija prava, smece sto se toga tice, noisivost i to :thumbup:
User avatar
Optimist
Posts: 15530
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#23200 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

I putnicki i teretni imaju opciju podesavanja visine sjedista, ako ne to mislis.
Mjenjac jeste malo nize, ali ne vidim zasto bi zbog njega krivio ledja?
Post Reply