Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Naslovnica
Posts: 35470
Joined: 20/03/2013 15:38

#44951 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

skrbavi-admin wrote: 21/01/2023 10:29 bas si swadak i cakan
HVALA! ♥️
User avatar
drug_profi
Posts: 65440
Joined: 16/07/2012 16:00

#44952 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Hajd bitno je da nema dlaka iz nosa da vire
Naslovnica
Posts: 35470
Joined: 20/03/2013 15:38

#44953 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

drug_profi wrote: 22/01/2023 02:16 Hajd bitno je da nema dlaka iz nosa da vire
biloe ali mie mama kupila trimer
Image
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7124
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#44954 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

alfa sizofrawagon :run:

turbina zvizdi, kad je cijepam prestane dobije snagu i ugasi Ćek enđin.... :run: :run:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#44955 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Nemoj prestajat cijepat :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#44956 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

samo deri dok ne proĆepi :thumbup:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7124
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#44957 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

razmisljam kakvom 'odzi ić :run:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#44958 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Peziću
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7124
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#44959 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

Leon16v wrote: 25/01/2023 18:06Peziću
ne radi on to :mrgreen: :( :(
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7124
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#44960 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

day 2. kad ubijam po gasu - polomi trapove iscupa se motor hoce van.... alahumezalij.... naci vozio pogresno sve ove godine :run: krhko je znanje :run:

ne dimi ni zeHre kad cijepam gas.... :run:
User avatar
Heva
Posts: 139
Joined: 13/06/2017 20:25
Location: Otoka

#44961 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Heva »

VW Passat 2001 19TDI: do prije 15 dana auto je palio "iz prve" max 2 sek vergla i upali, ljeti skoro ni toliko. Onda odjednom se pojavi problem: verglaš skoro desetak sekundi dok ne upali, bio leden ili topao motor, a tokom vožnje ne pravi se bilo kakav problem oko zastajkivanja, gušenja...ne dimi siv ili crn dim. U isto vrijeme sam primjetio da se iz rezervoara ne čuje onaj zvuk "štrcanja" kad se umetne ključ u bravu i okrene kontakt! Bio kod majstora, sumnjalo se na tandem pumpu, skinuta, izmjenjeni svi dihtunzi i skoro isti problem, malo je kraće vrijeme verglanja, a i dalje se ne čuje iz rezervoara ono klasično "štrcanje". Da li je sad problem i dalje kod dizni, gumica... ili do one pumpe u rezervoaru?
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7124
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#44962 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

Heva wrote: 26/01/2023 14:03 VW Passat 2001 19TDI: do prije 15 dana auto je palio "iz prve" max 2 sek vergla i upali, ljeti skoro ni toliko. Onda odjednom se pojavi problem: verglaš skoro desetak sekundi dok ne upali, bio leden ili topao motor, a tokom vožnje ne pravi se bilo kakav problem oko zastajkivanja, gušenja...ne dimi siv ili crn dim. U isto vrijeme sam primjetio da se iz rezervoara ne čuje onaj zvuk "štrcanja" kad se umetne ključ u bravu i okrene kontakt! Bio kod majstora, sumnjalo se na tandem pumpu, skinuta, izmjenjeni svi dihtunzi i skoro isti problem, malo je kraće vrijeme verglanja, a i dalje se ne čuje iz rezervoara ono klasično "štrcanje". Da li je sad problem i dalje kod dizni, gumica... ili do one pumpe u rezervoaru?
pogledaj ti pumpu goriva u rezervoaru - sam si sebi indicije nabacio i suhvu
i ne vozaj ga na rezervi
MicoBn
Posts: 14
Joined: 16/12/2021 07:46

#44963 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by MicoBn »

Ma ja sam najjaci lik. Cuo sam da se ljudi zale kako auto slabije vuce ali kod mene je supotno. Vozio sam golfaca 4 74kw nije lose al nije ni dobro i uzmem passat 2.0 103kw cr 2009. Motor kao motor ne razumijem se mada se mozda malo osjeca da vuce bolje a primjetno je stabilniji u krivinama. Problem je u tome sto ga ja koristim iskljucivo za sitnu gradsku voznju i jednom sedmicno a nekad i cesce dize obrtaje da ocisti dpf (na leru nije 890 nego 1k rpm tokom ciscenja tako sam cuo).
I primjetio sam da TOKOM ciscenja dpf auto vise nije auto nego formula 1. Mali sitni gas u prvoj kao sto je i normalno bukvalno mu malo fali da ga propne kao bmx biciklo. Voznja trecom oko pedesetak i pritisnem gas do pola otprilike dodje na 100kmh za sekund, motor se tada (tokom ovog nepoznatog rezima rada) grublje cuje, osjetljiviji gas znaci odziv gasa je odmah a ne lag, na punom gasu se cuje hucanje zraka pod haubom, znaci zvijer a ne auto kao da ima 500ks.
I onda prestane da cisti dpf ugasim ga sutradan upalim kola motor se ni ne cuje onako prede kao macka, odziv gasa klasicno kasni, snaga umjerena nista pretjerano slicno kao golf 4 i to me ekstremno nervira dodje mi da ga prodam smece raspalo, pu! Ko izmisli dpf svaka mu cast makar mi tad bolje auto ide niti ja znam zasto niti majstor kaze samo, i citiram, "hmm cudno'. Ej reko, pa znam i ja tako popravljati daj ba. I tu se moji snovi o boljem autu tj, jacem zavrsavaju.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#44964 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

mislim da je do rezima EGR ventila, i ja sam isto primjetio na mazdi, samo tada i srcu gorivo, al to mislim znas :D
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7124
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#44965 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

nista, jarane, valja i tebi tespih i onu kutiicu na letrovizor valjda bagra izaJde.... haj drago mi je da nisam jedini, mozda odza da popust na 2kom da zapise..... :run:
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#44966 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

Ako je u pitanju hodža iz Visokog, ne nadajte se popusti. Ne daju popust ni Visočaci ni Visočani.
User avatar
saiks
Posts: 1196
Joined: 12/11/2013 13:06

#44967 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by saiks »

Da li anlaser moze oslabiti ili mora bas prozujati. Imam problem koji mi se javlja samo zimi. Relej grijaca,grijaci,akumulator sve ispravno,aku sam nov stavio i ista se situacija desava i sa starim i novim aku. Kad ujutru palim auto on jedva vergla,kao da nema snage. To se desava samo ujutru i kad je zima. Majstor kaze anlaser treba reparirati,kao ulje se stisne i nema snage zavrtiti. Znam da prozuji odu cetkice ali ovo nikad nisam cuo
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7124
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#44968 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

saiks wrote: 26/01/2023 23:35 Da li anlaser moze oslabiti ili mora bas prozujati. Imam problem koji mi se javlja samo zimi. Relej grijaca,grijaci,akumulator sve ispravno,aku sam nov stavio i ista se situacija desava i sa starim i novim aku. Kad ujutru palim auto on jedva vergla,kao da nema snage. To se desava samo ujutru i kad je zima. Majstor kaze anlaser treba reparirati,kao ulje se stisne i nema snage zavrtiti. Znam da prozuji odu cetkice ali ovo nikad nisam cuo
imas samo par prilika prije totalnog otkazivanja startera da ga popravis - obicno je simptom kao da neko tesko i dugo kaslje kad ga verglas da je pri kraju.... cim vergla slabo ne dolazi struja na cetkice u dovoljnoj kolicini dakle ne prenosi dobro na rotor....

kod alternatora je slicno - samo sto daje vizuelnu sliku toga - kad god pustis gas, ili kad palis auto a lampice zmirkaju prilikom paljenja - treba znat da je alternator pred kraj..... on je jebena fenka ako cucne jer dalje ne mozes....

za starter je lako (ako nemas automatik) mozes ga na guranje uvijek :mrgreen:
User avatar
hopi
Posts: 7261
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#44969 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hopi »

da da, meni kada je alunator bio pri kraju je svjetlo titralo na leru (u kabini, farovi itd)
ali kada mi je alimaser otišao, nije bilo najave
palio sasvim ok
idući dan ništa, mrtav, nije mogoa ni zaverglati
User avatar
saiks
Posts: 1196
Joined: 12/11/2013 13:06

#44970 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by saiks »

Em je automatik em se ovo javlja vec evo 4tu zimu
Ljeti sve normalno radi,samo prvo paljenje lose skroz,kad upali odmah ga ugasim i drugo paljenje normalno bude
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7124
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#44971 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

hopi wrote: 26/01/2023 23:47 da da, meni kada je alunator bio pri kraju je svjetlo titralo na leru (u kabini, farovi itd)
ali kada mi je alimaser otišao, nije bilo najave
palio sasvim ok
idući dan ništa, mrtav, nije mogoa ni zaverglati
i mene je jedna maserica bez najave napustila davno - kae nasla mehu, jebi ga desaJe se
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#44972 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Evo jedno poredjenje Tople i Bosch akumulatora, Topla je tesko smece. Kako Bosch sa lahkocom zavregla i upali auto to je cudo.
Topla mi nikad nije ovako s lahkocom palila.
User avatar
B6Redhell
Posts: 7819
Joined: 25/12/2010 04:56

#44973 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

kabal1337 wrote: 28/01/2023 15:57 Evo jedno poredjenje Tople i Bosch akumulatora, Topla je tesko smece. Kako Bosch sa lahkocom zavregla i upali auto to je cudo.
Topla mi nikad nije ovako s lahkocom palila.
Ko pravi te tople akuLumatore..??
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#44974 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

pisao je mialim @bitanga_sa_otesa da vise nije slovenija, nije ni bosch puno bolji, pravi se svugdje osim u njemackoj...

exide/yuassa :thumbup:
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#44975 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

ovaj bosch made in poljska. Ma da poljaci imaju neki svoj brend kazu da se pravo pokazao gore rusija, ukrajina, itd.

Topla kad je nova bila ostala bi mi lampica od akumulator upaljena jedno sekundu dvije nakon paljenja, sad se ne desava.

Nadam se da ce potrajat 2-3 godine ko i topla

ma kurcina sve izgleda kvalitet, kao i onaj mutlu nekad bio fabricki akumulator sad se nesto ljudi zale.
Post Reply