Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
karanana wrote: ↑22/01/2023 19:16
kad sam vidio sa 25 dijete, bez muza....ne znam, nagadjam....neki pritisak familije, da li je dijete vanbracno, da li je muz bio pa otisao pa se neka stigma zbog toga stvorila i pritisak...da li je muz ziv.....potpuno nagadjanje, ali opet ne znam kako te bilo sta moze na skok u miljacku natjerati. pa upravo zbog tog djeteta ako ni zbog ceg drugog.
Degutantno je raspravljati o tome, ali mi je razumljivo slijedeće: dijete=doživotna obaveza=25 a život već završen U tom smislu.
amko761 wrote: ↑22/01/2023 19:32
Degutantno je raspravljati o tome, ali mi je razumljivo slijedeće: dijete=doživotna obaveza=25 a život već završen U tom smislu.
...
Ne znam, svako ima neku svoju veliku muku. To dijete bi trebalo biti razlog da živiš, da se boriš. Nema muža, jeste teže, ali ni prva ni poslednja koja je razvedena ili rodila vanbračno dijete. Prije 70-80 godina su žene sa 25 rađale 4 djece i gubile muževe u ratovima pa su nekako uspjele da se izbore.
Na stranu ovaj slučaj, ali sve više mladih je izgleda otišlo u pogrešnom smjeru i sve više ih rješava probleme ovako, a ovo nije rješenje ni za šta...
amko761 wrote: ↑22/01/2023 19:32
Degutantno je raspravljati o tome, ali mi je razumljivo slijedeće: dijete=doživotna obaveza=25 a život već završen U tom smislu.
...
Ne znam, svako ima neku svoju veliku muku. To dijete bi trebalo biti razlog da živiš, da se boriš. Nema muža, jeste teže, ali ni prva ni poslednja koja je razvedena ili rodila vanbračno dijete. Prije 70-80 godina su žene sa 25 rađale 4 djece i gubile muževe u ratovima pa su nekako uspjele da se izbore.
Na stranu ovaj slučaj, ali sve više mladih je izgleda otišlo u pogrešnom smjeru i sve više ih rješava probleme ovako, a ovo nije rješenje ni za šta...
Ima alimentacija to je bolje od muza
A mozda je postporodjajna depra
Pada mi na pamet ona na pofalicima sto je skocila
amko761 wrote: ↑22/01/2023 19:32
Degutantno je raspravljati o tome, ali mi je razumljivo slijedeće: dijete=doživotna obaveza=25 a život već završen U tom smislu.
...
Ne znam, svako ima neku svoju veliku muku. To dijete bi trebalo biti razlog da živiš, da se boriš. Nema muža, jeste teže, ali ni prva ni poslednja koja je razvedena ili rodila vanbračno dijete. Prije 70-80 godina su žene sa 25 rađale 4 djece i gubile muževe u ratovima pa su nekako uspjele da se izbore.
Na stranu ovaj slučaj, ali sve više mladih je izgleda otišlo u pogrešnom smjeru i sve više ih rješava probleme ovako, a ovo nije rješenje ni za šta...
Depresija. U momentu ode neki switch u glavi i ne vidiš drugo rješenje za neki problem koji nekome drugom i ne bi bio toliko strašan, ali tebi u tom trenutku je najgori na svijetu i nema izlaza. Mi koji to nikad nismo doživjeli nikad nećemo ni razumjeti, tako da je bespotrebno secirati tuđi život kad ne znamo šta se dešava u nečijoj glavi (a najčešće ni oni sami ne znaju). Suicid je komplikovana stvar i ne može se svesti na najobičnije "zašto - zato".
Razmisljao sam o ovome sto cu napisati vec nekoliko dana. Grize me, jede me.
Meni je fakat interesantno da ljudi tvrde da ima boga i da objasnjavaju ovakve stvari na taj nacin.
Svakodnevno bezbroj tragedija i među ljudima i među životinjama, ali sve je to kao ok.
A svakom bi suze potekle.
Neki pametni ljudi kazu da je to odsustvo Boga, a ne nepostojanje, ali svako ima pravo na svoje misljenje i da svoje ogorcenje i nezadovoljstvo prenosi na druge, nazalost!
drug_profi wrote: ↑23/01/2023 01:52
Razmisljao sam o ovome sto cu napisati vec nekoliko dana. Grize me, jede me.
Meni je fakat interesantno da ljudi tvrde da ima boga i da objasnjavaju ovakve stvari na taj nacin.
Svakodnevno bezbroj tragedija i među ljudima i među životinjama, ali sve je to kao ok.
A svakom bi suze potekle.
nivla wrote: ↑22/01/2023 16:10
pisu da je imao epi napad,ako je imao epi napad, onog sto mu je izdao ljekarsko uvjerenje da je sposoban odmah u zatvor i oduzeti ljekarsku licencu
ljudi imaju dioptriju pa svakih 5 godina moraju vadit vozacku i ljekarako uvjerenje,a osoba sa epilepsijom uredno vozi bez problema
Lik u selu ima vozacku 10 godina, ima drvenu nogu. Ja licno gledala. Muz ima oko - 0,5 nosi durbin, 5 godina vozacka.
Tako da te to ne sokira. Pricao mi instruktor jedan imao je na obuci neku zensku, nazor dosla, babo je poslao da polaze, ima SCH, ispade samo kakve SCH dijagnoza ima, kaze ja ne zelim da vozam al me otac tjera jer pije pa mu treba sofer da ga voza. Dobila regularno ljekarsko.
Znam isto za slucaj covjeka bez noge (nosi protezu) kojem na ljekarskom za vozacki nisu ni skontali da nema noge.
drug_profi wrote: ↑23/01/2023 01:52
Razmisljao sam o ovome sto cu napisati vec nekoliko dana. Grize me, jede me.
Meni je fakat interesantno da ljudi tvrde da ima boga i da objasnjavaju ovakve stvari na taj nacin.
Svakodnevno bezbroj tragedija i među ljudima i među životinjama, ali sve je to kao ok.
A svakom bi suze potekle.
Boga nema. A ako ga ima onda je bolesni sadista.
Ko vjeruje u Boga vjeruje i da je ovaj zivot nista, sekunda u poredjenju sa pravim koji dolazi poslije ovoga. U to moras vjerovati, ne moze ti niko medicinski objasniti niti dokazati, zato se i zove vjera i zato neko vjeruje neko ne vjeruje. Ne treba oko toga zabadati nos u tudje ubjedjenje sve dok ti ne nanosi stetu.
I ne, tragedije nikada nisu ok, bez obzira da li neko vjeruje u Boga ili ne vjeruje.
Side, iz nekog si mi razloga na foe listi.
A nisam bas lak na tome, znači bilo je razloga. Tako da necu citati. Samo cu se iznervirati vjerovatno.
@Ateista
Nemanje noge nije prepreka za ljekarski. Trebas samo imati auto prilagođeno tome ili protezu koja funkcioniše.
I moj komšija RVI bez noge, visoka amputacija, regularno vozi normalna auta bez posebnih komandi.
Samo bih još htio reći da depresija kao depresija nema veze s time ima li itko para ili ima li dijete za koje se mora boriti. To je bolestan mozak, u punom smislu riječi bolestan, kao što netko ne može hodati zbog bolesti, ti ljudi ne mogu živjeti, ne mogu se micati, a ni tablete nisu uvijek od neke pomoći. Njima ne možeš reći prošetaj šumom i bit će ti bolje ili popričaj s nekim ili misli na dijete i trpi. Tim ljudima su neuroni krivo preklopljeni u jednom momentu i tu šuplja priča ne pomaže nego samo odmaže
drug_profi wrote: ↑23/01/2023 09:32
Side, iz nekog si mi razloga na foe listi.
A nisam bas lak na tome, znači bilo je razloga. Tako da necu citati. Samo cu se iznervirati vjerovatno.
@Ateista
Nemanje noge nije prepreka za ljekarski. Trebas samo imati auto prilagođeno tome ili protezu koja funkcioniše.
I moj komšija RVI bez noge, visoka amputacija, regularno vozi normalna auta bez posebnih komandi.
drug_profi wrote: ↑23/01/2023 09:32
@Ateista
Nemanje noge nije prepreka za ljekarski. Trebas samo imati auto prilagođeno tome ili protezu koja funkcioniše.
I moj komšija RVI bez noge, visoka amputacija, regularno vozi normalna auta bez posebnih komandi.
Nije prepreka ali u vozackoj mora biti napomena i vozilo mora biti prilagodjeno stanju osobe. Lik sa drvenom nogom nema osjecaja na pedalama kao sa svojom pravom nogom. Da ne govorim da ta drvena noga jel ispravna ili nije ili hocel sletit ili nece...tako da...i taj tvoj primjer je sporan. Znam isto covjeka koji je sav iskrivljen i ima ruke krace ali auto je kompletno prilagodjeno njegovom stanju, ima naljepnicu i regularno vozi.
drug_profi wrote: ↑23/01/2023 09:32
@Ateista
Nemanje noge nije prepreka za ljekarski. Trebas samo imati auto prilagođeno tome ili protezu koja funkcioniše.
I moj komšija RVI bez noge, visoka amputacija, regularno vozi normalna auta bez posebnih komandi.
Nije prepreka ali u vozackoj mora biti napomena i vozilo mora biti prilagodjeno stanju osobe. Lik sa drvenom nogom nema osjecaja na pedalama kao sa svojom pravom nogom. Da ne govorim da ta drvena noga jel ispravna ili nije ili hocel sletit ili nece...tako da...i taj tvoj primjer je sporan. Znam isto covjeka koji je sav iskrivljen i ima ruke krace ali auto je kompletno prilagodjeno njegovom stanju, ima naljepnicu i regularno vozi.