SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#63901 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by amko761 »

karanana wrote: 22/01/2023 19:16 kad sam vidio sa 25 dijete, bez muza....ne znam, nagadjam....neki pritisak familije, da li je dijete vanbracno, da li je muz bio pa otisao pa se neka stigma zbog toga stvorila i pritisak...da li je muz ziv.....potpuno nagadjanje, ali opet ne znam kako te bilo sta moze na skok u miljacku natjerati. pa upravo zbog tog djeteta ako ni zbog ceg drugog.
Degutantno je raspravljati o tome, ali mi je razumljivo slijedeće: dijete=doživotna obaveza=25 a život već završen :( U tom smislu.

...
last mohicans
Posts: 18216
Joined: 09/08/2012 23:19

#63902 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by last mohicans »

I ja baš pogledah smrtovnicu, muža nema među ožalošćenim. Tuga prava, mlada žena i taj maksum bez majke ostade.
smijesni_ste
Posts: 6315
Joined: 09/10/2009 16:46

#63903 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by smijesni_ste »

Grozna smrt u svakom slučaju :(
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#63904 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by citroen xm »

amko761 wrote: 22/01/2023 19:32
Degutantno je raspravljati o tome, ali mi je razumljivo slijedeće: dijete=doživotna obaveza=25 a život već završen :( U tom smislu.

...
Ne znam, svako ima neku svoju veliku muku. To dijete bi trebalo biti razlog da živiš, da se boriš. Nema muža, jeste teže, ali ni prva ni poslednja koja je razvedena ili rodila vanbračno dijete. Prije 70-80 godina su žene sa 25 rađale 4 djece i gubile muževe u ratovima pa su nekako uspjele da se izbore.

Na stranu ovaj slučaj, ali sve više mladih je izgleda otišlo u pogrešnom smjeru i sve više ih rješava probleme ovako, a ovo nije rješenje ni za šta...
mali_balon
Posts: 14561
Joined: 12/09/2012 09:57

#63905 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mali_balon »

jebene stvari se desavaju u glavi.....
User avatar
JohnnyS
Posts: 17481
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#63906 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JohnnyS »

Za sve koji moraliziranju sa strane, samo reći da je lako tuđim kurcem gloginje mlatit.
DonieBrasco
Posts: 20084
Joined: 31/08/2016 16:09

#63907 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by DonieBrasco »

Kako se zvala cura sto je skocila u rijeku ?

Samo ona eventualno roditelji joj znaju kroz sta je prolazila.
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#63908 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by laik1981 »

Svi mi potcjenjujemo mentalno zdravlje i slabo sta radimo da ga sacuvamo..
User avatar
laserShow
Posts: 4719
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#63909 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by laserShow »

Tik tok, posalice, i tako to

https://www.youtube.com/shorts/9Yko_RzoEfk
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#63910 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

citroen xm wrote: 22/01/2023 19:45
amko761 wrote: 22/01/2023 19:32
Degutantno je raspravljati o tome, ali mi je razumljivo slijedeće: dijete=doživotna obaveza=25 a život već završen :( U tom smislu.

...
Ne znam, svako ima neku svoju veliku muku. To dijete bi trebalo biti razlog da živiš, da se boriš. Nema muža, jeste teže, ali ni prva ni poslednja koja je razvedena ili rodila vanbračno dijete. Prije 70-80 godina su žene sa 25 rađale 4 djece i gubile muževe u ratovima pa su nekako uspjele da se izbore.

Na stranu ovaj slučaj, ali sve više mladih je izgleda otišlo u pogrešnom smjeru i sve više ih rješava probleme ovako, a ovo nije rješenje ni za šta...
Ima alimentacija to je bolje od muza
A mozda je postporodjajna depra
Pada mi na pamet ona na pofalicima sto je skocila
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#63911 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by amko761 »

JohnnyS wrote: 22/01/2023 19:47 Za sve koji moraliziranju sa strane, samo reći da je lako tuđim kurcem gloginje mlatit.
Uvijek bilo i biće :D
dorkcic
Posts: 776
Joined: 19/12/2008 20:26

#63912 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by dorkcic »

citroen xm wrote: 22/01/2023 19:45
amko761 wrote: 22/01/2023 19:32
Degutantno je raspravljati o tome, ali mi je razumljivo slijedeće: dijete=doživotna obaveza=25 a život već završen :( U tom smislu.

...
Ne znam, svako ima neku svoju veliku muku. To dijete bi trebalo biti razlog da živiš, da se boriš. Nema muža, jeste teže, ali ni prva ni poslednja koja je razvedena ili rodila vanbračno dijete. Prije 70-80 godina su žene sa 25 rađale 4 djece i gubile muževe u ratovima pa su nekako uspjele da se izbore.

Na stranu ovaj slučaj, ali sve više mladih je izgleda otišlo u pogrešnom smjeru i sve više ih rješava probleme ovako, a ovo nije rješenje ni za šta...
Depresija. U momentu ode neki switch u glavi i ne vidiš drugo rješenje za neki problem koji nekome drugom i ne bi bio toliko strašan, ali tebi u tom trenutku je najgori na svijetu i nema izlaza. Mi koji to nikad nismo doživjeli nikad nećemo ni razumjeti, tako da je bespotrebno secirati tuđi život kad ne znamo šta se dešava u nečijoj glavi (a najčešće ni oni sami ne znaju). Suicid je komplikovana stvar i ne može se svesti na najobičnije "zašto - zato".
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#63913 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

Razmisljao sam o ovome sto cu napisati vec nekoliko dana. Grize me, jede me.
Meni je fakat interesantno da ljudi tvrde da ima boga i da objasnjavaju ovakve stvari na taj nacin.
Svakodnevno bezbroj tragedija i među ljudima i među životinjama, ali sve je to kao ok.
A svakom bi suze potekle.

Boga nema. A ako ga ima onda je bolesni sadista.
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#63914 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

Ti samo gledas negativne stvari
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#63915 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by EasyMan »

Neki pametni ljudi kazu da je to odsustvo Boga, a ne nepostojanje, ali svako ima pravo na svoje misljenje i da svoje ogorcenje i nezadovoljstvo prenosi na druge, nazalost!
User avatar
Ateista
Posts: 51673
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#63916 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Ateista »

drug_profi wrote: 23/01/2023 01:52 Razmisljao sam o ovome sto cu napisati vec nekoliko dana. Grize me, jede me.
Meni je fakat interesantno da ljudi tvrde da ima boga i da objasnjavaju ovakve stvari na taj nacin.
Svakodnevno bezbroj tragedija i među ljudima i među životinjama, ali sve je to kao ok.
A svakom bi suze potekle.

Boga nema. A ako ga ima onda je bolesni sadista.
But he loves you...
breuer
Posts: 7881
Joined: 06/07/2009 15:44

#63917 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by breuer »

možda je na godišnjem...
User avatar
Ateista
Posts: 51673
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#63918 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Ateista »

vjeshalica wrote: 22/01/2023 19:08
nivla wrote: 22/01/2023 16:10 pisu da je imao epi napad,ako je imao epi napad, onog sto mu je izdao ljekarsko uvjerenje da je sposoban odmah u zatvor i oduzeti ljekarsku licencu
ljudi imaju dioptriju pa svakih 5 godina moraju vadit vozacku i ljekarako uvjerenje,a osoba sa epilepsijom uredno vozi bez problema
Lik u selu ima vozacku 10 godina, ima drvenu nogu. Ja licno gledala. Muz ima oko - 0,5 nosi durbin, 5 godina vozacka.
Tako da te to ne sokira. Pricao mi instruktor jedan imao je na obuci neku zensku, nazor dosla, babo je poslao da polaze, ima SCH, ispade samo kakve SCH dijagnoza ima, kaze ja ne zelim da vozam al me otac tjera jer pije pa mu treba sofer da ga voza. Dobila regularno ljekarsko.
Znam isto za slucaj covjeka bez noge (nosi protezu) kojem na ljekarskom za vozacki nisu ni skontali da nema noge.
Sid the sloth
Posts: 3852
Joined: 30/01/2013 15:56

#63919 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Sid the sloth »

drug_profi wrote: 23/01/2023 01:52 Razmisljao sam o ovome sto cu napisati vec nekoliko dana. Grize me, jede me.
Meni je fakat interesantno da ljudi tvrde da ima boga i da objasnjavaju ovakve stvari na taj nacin.
Svakodnevno bezbroj tragedija i među ljudima i među životinjama, ali sve je to kao ok.
A svakom bi suze potekle.

Boga nema. A ako ga ima onda je bolesni sadista.
Ko vjeruje u Boga vjeruje i da je ovaj zivot nista, sekunda u poredjenju sa pravim koji dolazi poslije ovoga. U to moras vjerovati, ne moze ti niko medicinski objasniti niti dokazati, zato se i zove vjera i zato neko vjeruje neko ne vjeruje. Ne treba oko toga zabadati nos u tudje ubjedjenje sve dok ti ne nanosi stetu.
I ne, tragedije nikada nisu ok, bez obzira da li neko vjeruje u Boga ili ne vjeruje.
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#63920 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

Side, iz nekog si mi razloga na foe listi.
A nisam bas lak na tome, znači bilo je razloga. Tako da necu citati. Samo cu se iznervirati vjerovatno.

@Ateista
Nemanje noge nije prepreka za ljekarski. Trebas samo imati auto prilagođeno tome ili protezu koja funkcioniše.
I moj komšija RVI bez noge, visoka amputacija, regularno vozi normalna auta bez posebnih komandi.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17481
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#63921 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JohnnyS »

Samo bih još htio reći da depresija kao depresija nema veze s time ima li itko para ili ima li dijete za koje se mora boriti. To je bolestan mozak, u punom smislu riječi bolestan, kao što netko ne može hodati zbog bolesti, ti ljudi ne mogu živjeti, ne mogu se micati, a ni tablete nisu uvijek od neke pomoći. Njima ne možeš reći prošetaj šumom i bit će ti bolje ili popričaj s nekim ili misli na dijete i trpi. Tim ljudima su neuroni krivo preklopljeni u jednom momentu i tu šuplja priča ne pomaže nego samo odmaže
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52680
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#63922 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Chmoljo »

drug_profi wrote: 23/01/2023 09:32 Side, iz nekog si mi razloga na foe listi.
A nisam bas lak na tome, znači bilo je razloga. Tako da necu citati. Samo cu se iznervirati vjerovatno.

@Ateista
Nemanje noge nije prepreka za ljekarski. Trebas samo imati auto prilagođeno tome ili protezu koja funkcioniše.
I moj komšija RVI bez noge, visoka amputacija, regularno vozi normalna auta bez posebnih komandi.
da ti komšija nije jedno vrijeme MLa vozo? :D
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#63923 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

drug_profi wrote: 23/01/2023 09:32
@Ateista
Nemanje noge nije prepreka za ljekarski. Trebas samo imati auto prilagođeno tome ili protezu koja funkcioniše.
I moj komšija RVI bez noge, visoka amputacija, regularno vozi normalna auta bez posebnih komandi.
Nije prepreka ali u vozackoj mora biti napomena i vozilo mora biti prilagodjeno stanju osobe. Lik sa drvenom nogom nema osjecaja na pedalama kao sa svojom pravom nogom. Da ne govorim da ta drvena noga jel ispravna ili nije ili hocel sletit ili nece...tako da...i taj tvoj primjer je sporan. Znam isto covjeka koji je sav iskrivljen i ima ruke krace ali auto je kompletno prilagodjeno njegovom stanju, ima naljepnicu i regularno vozi.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17481
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#63924 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by JohnnyS »

vjeshalica wrote: 23/01/2023 10:09
drug_profi wrote: 23/01/2023 09:32
@Ateista
Nemanje noge nije prepreka za ljekarski. Trebas samo imati auto prilagođeno tome ili protezu koja funkcioniše.
I moj komšija RVI bez noge, visoka amputacija, regularno vozi normalna auta bez posebnih komandi.
Nije prepreka ali u vozackoj mora biti napomena i vozilo mora biti prilagodjeno stanju osobe. Lik sa drvenom nogom nema osjecaja na pedalama kao sa svojom pravom nogom. Da ne govorim da ta drvena noga jel ispravna ili nije ili hocel sletit ili nece...tako da...i taj tvoj primjer je sporan. Znam isto covjeka koji je sav iskrivljen i ima ruke krace ali auto je kompletno prilagodjeno njegovom stanju, ima naljepnicu i regularno vozi.
Ako vozi automatik, može s jednom nogom
User avatar
SmokingMan
Posts: 22532
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#63925 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by SmokingMan »

Depresija nije fizička bolest, već psihološki poremećaj, i u većini slučajeva je izliječiva.
Post Reply