Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#22926 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by PM72 »

bitanga_sa_otesa wrote: 21/01/2023 10:16
EFD22 wrote: 21/01/2023 10:15

Uh ti uzeo najskuplju :mrgreen:
nisam uzeo vec kupio i to 2 komada i stavio im alu drzalice umjesto onih ciganskih drvenih :-D
E to ti je pametno.Da znaš da ću i ja.
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#22927 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

NaĆunir'o Hin.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#22928 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Leon16v »

Sava MS ljetni S mod položio
Last edited by Leon16v on 21/01/2023 10:18, edited 1 time in total.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#22929 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

NediM17 wrote: 21/01/2023 10:18 NaĆunir'o Hin.
Ćipovo :D
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#22930 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by EasyMan »

Sava allweather jutros odlicne. Parkirao u snijeg na maloj uzbrdici, bez problema izasao.
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#22931 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by PM72 »

EasyMan wrote: 21/01/2023 10:20 Sava allweather jutros odlicne. Parkirao u snijeg na maloj uzbrdici, bez problema izasao.
Zato što je ovo mokar snjeg...pitaću te kad upekne minus
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#22932 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by EasyMan »

PM72 wrote: 21/01/2023 10:21
EasyMan wrote: 21/01/2023 10:20 Sava allweather jutros odlicne. Parkirao u snijeg na maloj uzbrdici, bez problema izasao.
Zato što je ovo mokar snjeg...pitaću te kad upekne minus
Pisacu i to iskustvo. Znam kakve gume sam kupio, ne ocekujem od njih nista specijalno, samo da nisu prelose po snijegu. Realno po snijegu vozim par dana godisnje.
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#22933 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kabal1337 »

Na ovom forumu su ozbiljni hejteri Save
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#22934 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by PM72 »

Po ovom mokrom snjegu mogu i bolje ljetne gume.Nije minus pa ispada kao da voziš kroz blato.
Kad naši komunalci dođu sebi od iznenađenja da u januaru pada snjeg (uvijek ih iznenadi) i kad zaglade pa utabaju snjeg a pritisne minus...onda ćemo vidjeti kakve su nam gume
User avatar
nepass1
Posts: 14686
Joined: 06/07/2017 07:35

#22935 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nepass1 »

PM72 wrote: 21/01/2023 10:21
EasyMan wrote: 21/01/2023 10:20 Sava allweather jutros odlicne. Parkirao u snijeg na maloj uzbrdici, bez problema izasao.
Zato što je ovo mokar snjeg...pitaću te kad upekne minus
Jesi vozio jutros ikako? Glavna nije posuta, -2 napolju. Sumnjam da je grtalica prosla. Moja ulica katastrofa vec se mozes klizati.
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#22936 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kabal1337 »

namotaj volan u nekoj ostroj krivini na brdu dok naletis na ovu bljuzgavicu pa ces vidjet kako mogu.
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#22937 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by PM72 »

Čekaju da prestane padat.Iznenadio ih a subota...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#22938 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

PM72 wrote: 21/01/2023 10:41 Čekaju da prestane padat.Iznenadio ih a subota...
Image
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#22939 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by PM72 »

Gdje si uzeo držalicu? Obi ili ?
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#22940 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kabal1337 »

PM72 wrote: 21/01/2023 10:41 Čekaju da prestane padat.Iznenadio ih a subota...
Pa sto bi posipao ako ga za sat vremena mora razgrnut opet?
Jutros sam cistio snijeg, otisao na pola sata vratio se sve bijelo.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#22941 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

PM72 wrote: 21/01/2023 10:45 Gdje si uzeo držalicu? Obi ili ?
s nekih starih lopata sto su mi pukle 2012,ne sjecam se gdje sam ih kupio,crvene su bile i imale aluminijum na dnu kao da se ne trosi plastika...qarna zesca,jedino drske ostale :D
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#22942 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by PM72 »

kabal1337 wrote: 21/01/2023 10:45
PM72 wrote: 21/01/2023 10:41 Čekaju da prestane padat.Iznenadio ih a subota...
Pa sto bi posipao ako ga za sat vremena mora razgrnut opet?
Jutros sam cistio snijeg, otisao na pola sata vratio se sve bijelo.
Šta ako će heftu padat? Znaju po pet dana unaprijed da će padati...
User avatar
Ken_M
Posts: 541
Joined: 14/11/2009 23:04

#22943 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Ken_M »

Ja se jutros popeo na planinu sa Kelly gumama, -5C stepeni, a na nekim uskim putevima niko prije mene nije prosao:
Image
User avatar
Qler
Posts: 25834
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#22944 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Qler »

Nisu gume, al gdje kupiti kvalitetnu četku za čišćenje snijega sa auta. Da nije ova što ih ima na svakom koraku. Nekad davno sam sa tom uspio izgrebati krvo na autu, i od tad mi sve šuha neka. Imam jednu odlična u OBI kupio, mekana, al je već stara, i treba je mijenjati, al ne znam gdje ima nešto da valja.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83495
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#22945 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by _BataZiv_0809 »

Ken_M wrote: 21/01/2023 10:49 Ja se jutros popeo na planinu sa Kelly gumama, -5C stepeni, a na nekim uskim putevima niko prije mene nije prosao:
Image
Javlja se Keno sa onog svijeta :cry: :D
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#22946 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kabal1337 »

Qler wrote: 21/01/2023 10:50 Nisu gume, al gdje kupiti kvalitetnu četku za čišćenje snijega sa auta. Da nije ova što ih ima na svakom koraku. Nekad davno sam sa tom uspio izgrebati krvo na autu, i od tad mi sve šuha neka. Imam jednu odlična u OBI kupio, mekana, al je već stara, i treba je mijenjati, al ne znam gdje ima nešto da valja.
obmotas mikrofiber krpu oko cetke :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#22947 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

kabal1337 wrote: 21/01/2023 11:20
obmotas mikrofiber krpu oko cetke :thumbup:
mogu li stare gace neke,da ne kupujem sad te mikrofibere??
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#22948 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kabal1337 »

mogu zenske tange :thumbup:
ucenik1234
Posts: 1191
Joined: 06/11/2012 22:10

#22949 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ucenik1234 »

nepass1 wrote: 21/01/2023 10:40
PM72 wrote: 21/01/2023 10:21

Zato što je ovo mokar snjeg...pitaću te kad upekne minus
Jesi vozio jutros ikako? Glavna nije posuta, -2 napolju. Sumnjam da je grtalica prosla. Moja ulica katastrofa vec se mozes klizati.
Uz Vrace me izvukla fulda kristal montero bez ikakvih problema, stao uz Bjelasnicu zajedno sa gomilom auta, jebeno bas bilo, okrenuo se i nazad u grad. Cisti led kroz lukavicu, na ravnom te bocno pronosa kad kreces, nerealno kako nisu nista posuli a najavljeno
Last edited by ucenik1234 on 21/01/2023 12:01, edited 1 time in total.
nlt
Posts: 2610
Joined: 18/05/2014 18:02

#22950 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nlt »

Komšija kupio djetetu skupo baš auto
Jutros gledam ljetne gume na njemu :lol:
Post Reply