Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Naslovnica
Posts: 35470
Joined: 20/03/2013 15:38

#44901 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Ja nedavno kupio onaj podguz što se ušteka u upaljač i grije leđa i guzicu
Danas sa posla, da otključam, krepo Seyo. Ostao upaljen podguz, nisam ni obraćao pažnju. Jbmu, zar ne bi trebalo automatski da se gasi kada se ugasi auto?!
Sva sreća uvijek su tu kablovi, preklemao me kolega.
Koliko može štete nanijeti ovakvo pražnjenje?
Kasnije sam ga vozao, palio, gasio, sve OK.
Vidjećemo ujutro.
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#44902 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Hoces da ti plane seyad sa tom kineskom max full opremom?
Naslovnica
Posts: 35470
Joined: 20/03/2013 15:38

#44903 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

NediM17 wrote: 20/01/2023 18:31 Hoces da ti plane seyad sa tom kineskom max full opremom?
NeČu, vego ja to malo da prostatu ispoštujem itakoto.
🥺
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#44904 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

E pa ondaK drugi put pamet u glavu.
Naslovnica
Posts: 35470
Joined: 20/03/2013 15:38

#44905 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

NediM17 wrote: 20/01/2023 18:33 E pa ondaK drugi put pamet u glavu.
Dobro brko, vego štae sa komuljatorom?
:roll:
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#44906 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Hebote i tehnologija,...pa zar nema eco mode da ugasi potrošače?! :lol:
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#44907 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Naslovnica wrote: 20/01/2023 18:35
NediM17 wrote: 20/01/2023 18:33 E pa ondaK drugi put pamet u glavu.
Dobro brko, vego štae sa komuljatorom?
:roll:
Bice to dobro.
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#44908 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

NediM17 wrote: 20/01/2023 18:44
Naslovnica wrote: 20/01/2023 18:35

Dobro brko, vego štae sa komuljatorom?
:roll:
Bice to dobro.
Biće, .150 KM :mrgreen:
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#44909 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Rekoh, bice dobro ako nadje za 150 kmica.
Naslovnica
Posts: 35470
Joined: 20/03/2013 15:38

#44910 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Eno sad?!
Ne furajte me bezz, stariji sam čoek, nie mi yaebancie drugari.
:lol:
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#44911 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Ma prvi put mu nece skoditi, samo nemoj da ti to postane praksa.
Naslovnica
Posts: 35470
Joined: 20/03/2013 15:38

#44912 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

NediM17 wrote: 20/01/2023 19:04 Ma prvi put mu nece skoditi, samo nemoj da ti to postane praksa.
Hvala!
Bolje piti Omnic Ocas nego ovako... :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#44913 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Naslovnica wrote: 20/01/2023 19:01 Eno sad?!
Ne furajte me bezz, stariji sam čoek, nie mi yaebancie drugari.
:lol:
rodijak odi kod nekog avtoelektronićara panek ti sta vi neki pre kidaĆ da mores to gasit poyyy
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#44914 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

Naslovnica wrote: 20/01/2023 18:29 Ja nedavno kupio onaj podguz što se ušteka u upaljač i grije leđa i guzicu
Danas sa posla, da otključam, krepo Seyo. Ostao upaljen podguz, nisam ni obraćao pažnju. Jbmu, zar ne bi trebalo automatski da se gasi kada se ugasi auto?!
Sva sreća uvijek su tu kablovi, preklemao me kolega.
Koliko može štete nanijeti ovakvo pražnjenje?
Kasnije sam ga vozao, palio, gasio, sve OK.
Vidjećemo ujutro.
Nekad mi se davno isto desilo.

Za takve stvari,ovo je zakon :

Image
User avatar
hopi
Posts: 7261
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#44915 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hopi »

meni se isto desilo, tj nije meni ali jeste na mojim kolima
ostala pozicija jedna strane upaljena i skroz istrošila komulator
ondio kombulator do električara, napunio i vozio tako još godinu- dvije tj. s tim amburatorom
elem, ja ne bi ništa radio nastavio bi voziti tako
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#44916 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

meni ljeti oatalo u krovu upaljeno, ujutru ugaseno svjetlo iako je pritisnuto bilo, mozda ima neki relej...znam da renoli imaju kad izvadis kljuc iz brave...

taj 12v vazda izvuce
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7124
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#44917 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

najbolje starohane mezit - jebo mladjariju nije ti cejf....
Naslovnica
Posts: 35470
Joined: 20/03/2013 15:38

#44918 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

skrbavi-admin wrote: 20/01/2023 20:25 najbolje starohane mezit - jebo mladjariju nije ti cejf....
nailakšese sa stariim čoekom yaebavati sinko
🥺
Naslovnica
Posts: 35470
Joined: 20/03/2013 15:38

#44919 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

bitanga_sa_otesa wrote: 20/01/2023 20:06
Naslovnica wrote: 20/01/2023 19:01 Eno sad?!
Ne furajte me bezz, stariji sam čoek, nie mi yaebancie drugari.
:lol:
rodijak odi kod nekog avtoelektronićara panek ti sta vi neki pre kidaĆ da mores to gasit poyyy
Ma ima ono prekidač na sebi, ali valja se sjetiti pa isključiti.
Jbga, meni na pameti betoni i armature, da nisam šta fulio...

Image

To je taj, ima šteker za upaljač, a i prekidač.
Last edited by Naslovnica on 20/01/2023 21:22, edited 1 time in total.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7124
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#44920 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

Naslovnica wrote: 20/01/2023 21:14
skrbavi-admin wrote: 20/01/2023 20:25 najbolje starohane mezit - jebo mladjariju nije ti cejf....
nailakšese sa stariim čoekom yaebavati sinko
🥺
nedajse staruga ljubi bruda
Naslovnica
Posts: 35470
Joined: 20/03/2013 15:38

#44921 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

skrbavi-admin wrote: 20/01/2023 21:16
Naslovnica wrote: 20/01/2023 21:14
nailakšese sa stariim čoekom yaebavati sinko
🥺
nedajse staruga ljubi bruda

Ne treba gubiti vjeru u mlade, nisu svi isti, svaka čast momak i hvala na lijepim riječima!
👍🏻♥️
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#44922 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Pitanje za voyaće diyela :D
Nakon reparacije turbine fordov 2.0 tdci sa 103kW ima izrazenu turbo rupu. Vecu nego prije, bas se osjeti. Sutra ce ovaj pajdo ic galamit, pa da ga ne veslaju tamo-ovamo, sta su zeznuli :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#44923 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

ne puse dobro,svasta se tu moglo zeznuti,mozda su i oni ,a mozda i maistor koji je montirao nazad negdje ofulo.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#44925 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Sreca pa je sve isti servis radio, i reparaciju i zamjenu. Sutra ce otici na reklamaciju. Uzbrdo se tusi trecom gdje je prije normalno isao.
Post Reply