Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#42401 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

ruud wrote: 19/01/2023 09:11
Optimist wrote: 19/01/2023 09:06 Sta je ovdje cudno?
kukavac metn'o kuku na pežova 307
Vidjao sam vec to, jeste malo ruzno ali ne neuobicajeno.
User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#42402 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ruud »

Ateista wrote: 19/01/2023 09:14
ruud wrote: 19/01/2023 09:11

kukavac metn'o kuku na pežova 307
Vidjao sam vec to, jeste malo ruzno ali ne neuobicajeno.
kuka za vuču kada se ne koristi mora se odvojiti, u suprotnom ima i propisana kazna za to od 40 KM.

kad se nasadiš na nju jednom, zaboraviš na sve idiotluke u saobraćaju koji te nerviraju i to ti postane broj 1. :oops:
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#42403 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by HelaS »

Ateista wrote: 19/01/2023 09:13
HelaS wrote: 19/01/2023 09:05

A ti misliš ili tvrdiš da nemaju?
Ne tvrdim ja vec ZOBS. :D
Ne da mi se traziti clanove, prvo sto se trokut odnosi na ulicu sa kojom se ukrsta, odnosno cekalusu a ne ovu cestu odozgo (inace bi bila dopunska tabla pruzanja puta sa prvenstvom prolaza).
Drugo, ima clan koji kaze da se na raskrsnici koja je regulisana semaforom prednost izmedju vozila kojima je zeleno odredjuje saobracajnim pravilima (desna strana i nemijenjamje pravca) i nisu pomenuti znakovi prvenstva, dok se na raskrsnicama bez semafora odreduje pravilima i znakovima prvenstva.
Dakle, trokut je tu ako se desi da ne radi semafor da se da prednost cekalusi u odnosu na ulicu odozgo, ne znam kako se zove.
Je li ovaj Član ZOBS-a?

Image
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#42404 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

ruud wrote: 19/01/2023 09:20
Ateista wrote: 19/01/2023 09:14

Vidjao sam vec to, jeste malo ruzno ali ne neuobicajeno.
kuka za vuču kada se ne koristi mora se odvojiti, u suprotnom ima i propisana kazna za to od 40 KM.

kad se nasadiš na nju jednom, zaboraviš na sve idiotluke u saobraćaju koji te nerviraju i to ti postane broj 1. :oops:
Nisam znao da se mora skinuti kad se ne koristi, jer vidim je povremeno na autima.
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#42405 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

HelaS wrote: 19/01/2023 09:22
Ateista wrote: 19/01/2023 09:13
Ne tvrdim ja vec ZOBS. :D
Ne da mi se traziti clanove, prvo sto se trokut odnosi na ulicu sa kojom se ukrsta, odnosno cekalusu a ne ovu cestu odozgo (inace bi bila dopunska tabla pruzanja puta sa prvenstvom prolaza).
Drugo, ima clan koji kaze da se na raskrsnici koja je regulisana semaforom prednost izmedju vozila kojima je zeleno odredjuje saobracajnim pravilima (desna strana i nemijenjamje pravca) i nisu pomenuti znakovi prvenstva, dok se na raskrsnicama bez semafora odreduje pravilima i znakovima prvenstva.
Dakle, trokut je tu ako se desi da ne radi semafor da se da prednost cekalusi u odnosu na ulicu odozgo, ne znam kako se zove.
Je li ovaj Član ZOBS-a?

Image
To je taj, ne pise ukrsta vec nailazi, ali na isto se odnosi, dakle u ovom slucaju na cekalusu na koju nailazi.
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#42406 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by HelaS »

Ateista wrote: 19/01/2023 09:25
HelaS wrote: 19/01/2023 09:22

Je li ovaj Član ZOBS-a?

Image
To je taj, ne pise ukrsta vec nailazi, ali na isto se odnosi, dakle u ovom slucaju na cekalusu na koju nailazi.
Ali u Zakonu piše: "...prednost svim vozilima..., ne piše onim iz Čekaluše, i sl.
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#42407 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by PM72 »

Ateista wrote: 19/01/2023 09:24
ruud wrote: 19/01/2023 09:20

kuka za vuču kada se ne koristi mora se odvojiti, u suprotnom ima i propisana kazna za to od 40 KM.

kad se nasadiš na nju jednom, zaboraviš na sve idiotluke u saobraćaju koji te nerviraju i to ti postane broj 1. :oops:
Nisam znao da se mora skinuti kad se ne koristi, jer vidim je povremeno na autima.
Mora biti eurokuka koja nesmije biti izvučena tokom vožnje nego je ljudima sreća što naša policija zna samo za prekoračenje brzine,pojas,ugašena svjetla i prolazak kroz crveno.Sve ostalo im je puno za upamtit
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#42408 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

HelaS wrote: 19/01/2023 09:33
Ateista wrote: 19/01/2023 09:25

To je taj, ne pise ukrsta vec nailazi, ali na isto se odnosi, dakle u ovom slucaju na cekalusu na koju nailazi.
Ali u Zakonu piše: "...prednost svim vozilima..., ne piše onim iz Čekaluše, i sl.
Svim vozilima KOJA SE KRECU CESTOM NA KOJU NAILAZI.
Nailazi na cekalusu, dzidzikicac je isti pravac, samo sto je gornja jednosmjerna pa iz dzidzikovca moras skrenuti.
Osim toga, ima i clan koji sam pomenuo oko semafora i prvenstva.
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#42409 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by HelaS »

Ateista wrote: 19/01/2023 09:41
HelaS wrote: 19/01/2023 09:33

Ali u Zakonu piše: "...prednost svim vozilima..., ne piše onim iz Čekaluše, i sl.
Svim vozilima KOJA SE KRECU CESTOM NA KOJU NAILAZI.
Nailazi na cekalusu, dzidzikicac je isti pravac, samo sto je gornja jednosmjerna pa iz dzidzikovca moras skrenuti.
Osim toga, ima i clan koji sam pomenuo oko semafora i prvenstva.
Ja ću voziti uz Džidžikovac, ti se spuštaj niz Bjelave, pa na zelenom semaforu da se sudariimo nasred Čekaluše. Ti se brani tvojim ZOBS Zakonom, ja ću svojim. Spreman sam, imam dva auta, noviji i jedan od 10-tak godina starosti, pa biraj... Kad god :D
User avatar
SuperLjepilo
Posts: 36
Joined: 25/10/2022 14:20

#42410 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by SuperLjepilo »

Ne znam tacno koji su znakovi na toj raskrnici jer poprilicno dugo nisam prolazio tuda, ali ako iz pravca Bjelava nema ovog znaka ispod trokuta koji oznacava put sa pravom prvenstva
Image

odnosno iz Dzidzikovca mora biti ovo
Image

auto iz pravca Bjelava ima prednost.

Ako semafor radi, sam trokut nema nikakvu funkciju.
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#42411 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

HelaS wrote: 19/01/2023 09:45
Ateista wrote: 19/01/2023 09:41

Svim vozilima KOJA SE KRECU CESTOM NA KOJU NAILAZI.
Nailazi na cekalusu, dzidzikicac je isti pravac, samo sto je gornja jednosmjerna pa iz dzidzikovca moras skrenuti.
Osim toga, ima i clan koji sam pomenuo oko semafora i prvenstva.
Ja ću voziti uz Džidžikovac, ti se spuštaj niz Bjelave, pa na zelenom semaforu da se sudariimo nasred Čekaluše. Ti se brani tvojim ZOBS Zakonom, ja ću svojim. Spreman sam, imam dva auta, noviji i jedan od 10-tak godina starosti, pa biraj... Kad god :D
Kako bi izgubio nisi svjestan. :)
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#42412 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kabal1337 »

SuperLjepilo wrote: 19/01/2023 09:47 Ne znam tacno koji su znakovi na toj raskrnici jer poprilicno dugo nisam prolazio tuda, ali ako iz pravca Bjelava nema ovog znaka ispod trokuta koji oznacava put sa pravom prvenstva
Image

odnosno iz Dzidzikovca mora biti ovo
Image

auto iz pravca Bjelava ima prednost.

Ako semafor radi, sam trokut nema nikakvu funkciju.
Hahahaha

A da vidis show program kad imas
Image

I
Image

u istoj raskrsnici
User avatar
Logovan
Posts: 102861
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#42413 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Logovan »

Upravo cu proci tim dijelom pa ko hoce da se sudarimo da vidimo ko ce biti u pravu neka se javi :mrgreen:
User avatar
SuperLjepilo
Posts: 36
Joined: 25/10/2022 14:20

#42414 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by SuperLjepilo »

Spoiler
Show
kabal1337 wrote: 19/01/2023 10:00
SuperLjepilo wrote: 19/01/2023 09:47 Ne znam tacno koji su znakovi na toj raskrnici jer poprilicno dugo nisam prolazio tuda, ali ako iz pravca Bjelava nema ovog znaka ispod trokuta koji oznacava put sa pravom prvenstva
Image

odnosno iz Dzidzikovca mora biti ovo
Image

auto iz pravca Bjelava ima prednost.

Ako semafor radi, sam trokut nema nikakvu funkciju.
Hahahaha

A da vidis show program kad imas
Image

I
Image

u istoj raskrsnici
E na ovo jos nisam naletio :mrgreen:
Logovan wrote: 19/01/2023 10:06 Upravo cu proci tim dijelom pa ko hoce da se sudarimo da vidimo ko ce biti u pravu neka se javi :mrgreen:
Hajde taman trebam nesto do Bjelava, pa ti javim kad krenem odozgo :mrgreen:
User avatar
Dozer
Posts: 32999
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#42415 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

teskeredzic_22 wrote: 18/01/2023 13:20
Dozer wrote: 18/01/2023 13:06 To je posebna prica, koju opet masa raje ne konta. Policija ima prednost SAMO ako ima upaljene rotacije (svjetlosnu signalizaciju) i/ili sirene. U svim ostalim slucajevima policijsko vozilo je obicni ucesnik u saobracaju, kao i bilo ko drugi.
Pitanje.

Da li neoznačene limuzine sa upaljenim rotacijama koje prate političare tretirati kao i bilo koje drugo vozilo osim ako ih ne prati i SLUŽBENO POLICIJSKO VOZILO sa upaljenim rotacionim svjetlima ?

Tnx.
Po P.S. svako vozilo pod pratnjom mora imati bar jedno obiljezeno policijsko vozilo u koloni, bilo ispred, bilo na kraju kolone. Civilna vozila s blinkerima, i bez obiljezene policijske pratnje, po pravilu se trebaju tretirati kao i sva druga vozila. Izuzetak su vozila s diplomatskim tablicama, koja cesto imaju vlastitu pratnju vozila takodjer s diplomatskim tablicama.
User avatar
Dozer
Posts: 32999
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#42416 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

liaar wrote: 18/01/2023 13:25
teskeredzic_22 wrote: 18/01/2023 13:20

Pitanje.

Da li neoznačene limuzine sa upaljenim rotacijama koje prate političare tretirati kao i bilo koje drugo vozilo osim ako ih ne prati i SLUŽBENO POLICIJSKO VOZILO sa upaljenim rotacionim svjetlima ?

Tnx.
Pratnje političarima i ne idu sa policijskim autima, oni imaju blinkere sa razlogom.
Blinkere mozes i ti montirati. Bil oje lsucajeva da su likovi montirali blinkere kako bi divljali po cestama. Policijskim provjeram utvrdjeno da se radi o civilnim vozilima bez prava na blinkere i policijsku pratnju, tj. o divljacima. Naravno, isle demontaze i kazne.
User avatar
Dozer
Posts: 32999
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#42417 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

azdralovic wrote: 18/01/2023 15:09
liaar wrote: 18/01/2023 13:25

Pratnje političarima i ne idu sa policijskim autima, oni imaju blinkere sa razlogom.
pita iz razloga jer u zakonu pise da moraju biti u pratnje policijskog vozila... medjutim i crni pasat moze biti policijsko vozilo...
ne pise nigdje da to mora biti crno-bijeli golf sa velikom rotacijom na krovu
Zna se sta je policijsko vozilo - zvanicno policijsko vozilo s prepoznatljivim definisanim oznakama, svjetlosnom i zvucnom signalizacijom.
User avatar
Dozer
Posts: 32999
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#42418 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

Dzontra_Volta wrote: 18/01/2023 16:55 Fadila Novalica redovno prati crni passat sa rotacijama na krovu, ali bez natpisa policija.
I kao takvi nemaju apsolutno nikakva veca prava na cesti od tebe.
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#42419 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

SuperLjepilo wrote: 19/01/2023 09:47 Ne znam tacno koji su znakovi na toj raskrnici jer poprilicno dugo nisam prolazio tuda, ali ako iz pravca Bjelava nema ovog znaka ispod trokuta koji oznacava put sa pravom prvenstva
Image

odnosno iz Dzidzikovca mora biti ovo
Image

auto iz pravca Bjelava ima prednost.

Ako semafor radi, sam trokut nema nikakvu funkciju.
:thumbup:
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#42420 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kabal1337 »

SuperLjepilo wrote: 19/01/2023 10:17
Spoiler
Show
kabal1337 wrote: 19/01/2023 10:00

Hahahaha

A da vidis show program kad imas
Image

I
Image

u istoj raskrsnici
E na ovo jos nisam naletio :mrgreen:
Logovan wrote: 19/01/2023 10:06 Upravo cu proci tim dijelom pa ko hoce da se sudarimo da vidimo ko ce biti u pravu neka se javi :mrgreen:
Hajde taman trebam nesto do Bjelava, pa ti javim kad krenem odozgo :mrgreen:
Ima na Carevoj cupriji Ulica Konak, Obala Isa bega Ishakovica sva tri znaka.
azdralovic
Posts: 5113
Joined: 29/05/2010 21:46

#42421 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by azdralovic »

Dozer wrote: 19/01/2023 10:30
azdralovic wrote: 18/01/2023 15:09

pita iz razloga jer u zakonu pise da moraju biti u pratnje policijskog vozila... medjutim i crni pasat moze biti policijsko vozilo...
ne pise nigdje da to mora biti crno-bijeli golf sa velikom rotacijom na krovu
Zna se sta je policijsko vozilo - zvanicno policijsko vozilo s prepoznatljivim definisanim oznakama, svjetlosnom i zvucnom signalizacijom.
znaci presretac nije policijsko vozilo ? da mu ne stajem ?
jel ima negdje pravilnik sta cini policijsko vozilo da se i ja informisem?
User avatar
Dozer
Posts: 32999
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#42422 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

Ako ti da svjetlosnu signalizaciju kojom te obavjestava da se radi o policijskom vozilu, i ako iz njega izadje uniformisani policajac, duzan si postupati na nacin kao da te zaustavio uniformisani policajac na cesti.

Medjutim, mislim da ovo bas i nije regulisano nasim zakonom, sto se tice presretaca u civilnim vozilima, tako da bi na sudu bilo poprilicno povuci-potegni ako im i ne stanes.
Ti se tu uvijek mozes vaditi na to da svako na svoj civilni auto moze postaviti takvu svjetlosnu signalizaciju, pa tako i auto-mafija u cilju otimacine tvog vozila, i da im zato nisi stao, i to bi ti bilo 100% prihvaceno na sudu.
Ali, malo je problematicno ako ti dokazu da si vidio da se radi o uniformisanim policajcima u tom autu.

Mislim, ima tu more caka za sud, i to je 50/50 za njih i za tebe/nas.
Ali, ako im i ne stanes, negdje ce te onda docekati regularna patrola u obiljezenom vozilu. Ako se ovo ne desi, a ti zbisao ovima u civilnom, onda to nisu ni bili policajci.

S druge strane, i znajuci cime se sve sluzila auto-mafija kod nas, tipa da su znali u Sarajevo doci s paukom i hladno odnijeti auto, i to ne jedno nego gomilu njih, ne bi bilo iznenadjujuce da se koriste i "presretacima".
azdralovic
Posts: 5113
Joined: 29/05/2010 21:46

#42423 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by azdralovic »

Dozer wrote: 19/01/2023 10:58 Ako ti da svjetlosnu signalizaciju kojom te obavjestava da se radi o policijskom vozilu, i ako iz njega izadje uniformisani policajac, duzan si postupati na nacin kao da te zaustavio uniformisani policajac na cesti.

Medjutim, mislim da ovo bas i nije regulisano nasim zakonom, sto se tice presretaca u civilnim vozilima, tako da bi na sudu bilo poprilicno povuci-potegni ako im i ne stanes.
Ti se tu uvijek mozes vaditi na to da svako na svoj civilni auto moze postaviti takvu svjetlosnu signalizaciju, pa tako i auto-mafija u cilju otimacine tvog vozila, i da im zato nisi stao, i to bi ti bilo 100% prihvaceno na sudu.
Ali, malo je problematicno ako ti dokazu da si vidio da se radi o uniformisanim policajcima u tom autu.

Mislim, ima tu more caka za sud, i to je 50/50 za njih i za tebe/nas.
Ali, ako im i ne stanes, negdje ce te onda docekati regularna patrola u obiljezenom vozilu. Ako se ovo ne desi, a ti zbisao ovima u civilnom, onda to nisu ni bili policajci.

S druge strane, i znajuci cime se sve sluzila auto-mafija kod nas, tipa da su znali u Sarajevo doci s paukom i hladno odnijeti auto, i to ne jedno nego gomilu njih, ne bi bilo iznenadjujuce da se koriste i "presretacima".
moze automafija i uniformu nabaviti... znaci ne stajem nikome :)
User avatar
Dozer
Posts: 32999
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#42424 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

Moze, naravno. Sjetimo se onog lika negdje oko Tuzle koji je tako mjesecima ljudima uzimao "mito". Lik navukao uniformu i zaustavljao raju, a raja da cenera-cvaju da ih ne pise :lol:
User avatar
Optimus09
Posts: 3717
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#42425 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimus09 »

drug_profi wrote: 19/01/2023 00:20
Optimus09 wrote: 18/01/2023 23:05 Kad neko stane da se ukljucim na cestu i lola iza tog vozila podje preticati jer ne moze cekati :evil:
Pa kad ti treba godina da se ukljucis. Haja.
Kad izletim i podvalim guzicu,onda svi sviraju i psuju :lol:
Post Reply