Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#42351 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Dzontra_Volta wrote: 16/01/2023 17:08 Je li čekate da vas žena i okupa ili znate sami? :mrgreen:
Samo ako treba nasafunjati...
leđa
:lol:
User avatar
nepass1
Posts: 14686
Joined: 06/07/2017 07:35

#42352 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

Dzontra_Volta wrote: 16/01/2023 17:08 Je li čekate da vas žena i okupa ili znate sami? :mrgreen:
Cekam da kaze vrijeme ti je da se okupas, bazdis
User avatar
Logovan
Posts: 102861
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#42353 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Logovan »

Dozivih jucer nesto sto necu vise nikada. :lol: Prilazim kruznom toku, ispred mene vozilo, iza mene mislim isto jedno. Ukljucimo se u kruzni i frajer ispred mene odjednom stao. :? Gledam sta je bilo, kad on pusta da se neko auto ukljuci u kruzni tok. Nije guzva, ovaj tek dosao do kruznog, nije se cak ni zaletio, naglo stao pa da ga je vozac ispred mene pustio. Cista situacija skroz, on stao, a onaj bi sacekao dvije sekunde vise da se ukljuci.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#42354 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

Pravilo desne strane, sta je sporno :D
User avatar
Logovan
Posts: 102861
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#42355 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Logovan »

Vidis toga se nisam sjetio, do mene je haha :mrgreen:
User avatar
xamp
Posts: 1630
Joined: 31/03/2010 18:43

#42356 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by xamp »

Throttle wrote: 17/01/2023 19:17 Pravilo desne strane, sta je sporno :D
Jedino i najbtnije pravilo svih vozaca u gradu.
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#42357 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

Neki dan opet idem niz dzidzikovac, jos jedan od onih koji ne kontaju da trokut nema smisla dok radi semafor. Ispred mene policijski auto i ovaj odozdo je uredno pustio policijski auto a kad sam ja prosao svira mi jer misli da sam mu uzeo prednost, sto nisi policiji svirao kad si faca. :-)
User avatar
Dozer
Posts: 32999
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#42358 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

xamp wrote: 18/01/2023 12:45
Throttle wrote: 17/01/2023 19:17 Pravilo desne strane, sta je sporno :D
Jedino i najbtnije pravilo svih vozaca u gradu.
Koje pola vozaca/ica ne konta.
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#42359 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Ateista wrote: 18/01/2023 12:58 Neki dan opet idem niz dzidzikovac, jos jedan od onih koji ne kontaju da trokut nema smisla dok radi semafor. Ispred mene policijski auto i ovaj odozdo je uredno pustio policijski auto a kad sam ja prosao svira mi jer misli da sam mu uzeo prednost, sto nisi policiji svirao kad si faca. :-)
Ili zna da nije u pravu ili nije siguran da je u pravu pa konta da on ipak pusti policiju. Ti mu ionako ne možeš napisati kaznu.
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#42360 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Juče na putu od 2,5 km izgubio živce na prvom kilometru. Nevjerovatno je koliko su vozači kilavi i spori čak i kad su uslovi na cesti idealni. Prelaze preko usporivača aka ležećeg policajca kao da su u minskom polju a isto tako voze pola kilometra prije i pola kilometra poslije usporivača.
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#42361 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

Laplace wrote: 18/01/2023 13:02
Ateista wrote: 18/01/2023 12:58 Neki dan opet idem niz dzidzikovac, jos jedan od onih koji ne kontaju da trokut nema smisla dok radi semafor. Ispred mene policijski auto i ovaj odozdo je uredno pustio policijski auto a kad sam ja prosao svira mi jer misli da sam mu uzeo prednost, sto nisi policiji svirao kad si faca. :-)
Ili zna da nije u pravu ili nije siguran da je u pravu pa konta da on ipak pusti policiju. Ti mu ionako ne možeš napisati kaznu.
Vjerovatno nije siguran, ili konta da policija uvijek ima prednost bez obzira na znakove.
User avatar
Dozer
Posts: 32999
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#42362 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

To je posebna prica, koju opet masa raje ne konta. Policija ima prednost SAMO ako ima upaljene rotacije (svjetlosnu signalizaciju) i/ili sirene. U svim ostalim slucajevima policijsko vozilo je obicni ucesnik u saobracaju, kao i bilo ko drugi.
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#42363 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Tako sam ja, još kao početnik (imao tek dvije godine vozačkog staža) pretekao policijsko vozilo. Oni polagano patrolirali brzinom 20 km/h na ograničenju 50, bez rotacija. Bila isprekidana, ja normalno pretekao. Nisam završio u tamnici.
User avatar
nepass1
Posts: 14686
Joined: 06/07/2017 07:35

#42364 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

Dozer wrote: 18/01/2023 13:06 To je posebna prica, koju opet masa raje ne konta. Policija ima prednost SAMO ako ima upaljene rotacije (svjetlosnu signalizaciju) i/ili sirene. U svim ostalim slucajevima policijsko vozilo je obicni ucesnik u saobracaju, kao i bilo ko drugi.
To je da se ne zamjeraju :D

Sinoc lik od kruznog toka kod pekare as do fahdove sve 20do25km/h. Ja sa djetetom nmg da divljam i prestizem, svirao sam, blicao, ne jebe lik zivu silu. Na semafor stali kod fahdove hoce on lijevo ja desno. Onako gledam, star dedo, bih li izasao da mu jebem sve samo da bijes ispusem. Haj se opet brukaj po ulici. Deset novih sjedih mi je iskocilo
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#42365 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Laplace wrote: 18/01/2023 13:03 Juče na putu od 2,5 km izgubio živce na prvom kilometru. Nevjerovatno je koliko su vozači kilavi i spori čak i kad su uslovi na cesti idealni. Prelaze preko usporivača aka ležećeg policajca kao da su u minskom polju a isto tako voze pola kilometra prije i pola kilometra poslije usporivača.
Ma jok ba, čini ti se.
Nikada dovoljno opreza.
Bolje voziti 20 ispod ograničenja, nego 5 iznad.
:thumbup:
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#42366 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Naslovnica wrote: 18/01/2023 13:18
Laplace wrote: 18/01/2023 13:03 Juče na putu od 2,5 km izgubio živce na prvom kilometru. Nevjerovatno je koliko su vozači kilavi i spori čak i kad su uslovi na cesti idealni. Prelaze preko usporivača aka ležećeg policajca kao da su u minskom polju a isto tako voze pola kilometra prije i pola kilometra poslije usporivača.
Ma jok ba, čini ti se.
Nikada dovoljno opreza.
Bolje voziti 20 ispod ograničenja, nego 5 iznad.
:thumbup:
Doduše, može dijete istrčati za loptom.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 25328
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
Grijem se na: Toplane
Vozim: Peugeot
Contact:

#42367 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by teskeredzic_22 »

Dozer wrote: 18/01/2023 13:06 To je posebna prica, koju opet masa raje ne konta. Policija ima prednost SAMO ako ima upaljene rotacije (svjetlosnu signalizaciju) i/ili sirene. U svim ostalim slucajevima policijsko vozilo je obicni ucesnik u saobracaju, kao i bilo ko drugi.
Pitanje.

Da li neoznačene limuzine sa upaljenim rotacijama koje prate političare tretirati kao i bilo koje drugo vozilo osim ako ih ne prati i SLUŽBENO POLICIJSKO VOZILO sa upaljenim rotacionim svjetlima ?

Tnx.
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#42368 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by liaar »

teskeredzic_22 wrote: 18/01/2023 13:20
Dozer wrote: 18/01/2023 13:06 To je posebna prica, koju opet masa raje ne konta. Policija ima prednost SAMO ako ima upaljene rotacije (svjetlosnu signalizaciju) i/ili sirene. U svim ostalim slucajevima policijsko vozilo je obicni ucesnik u saobracaju, kao i bilo ko drugi.
Pitanje.

Da li neoznačene limuzine sa upaljenim rotacijama koje prate političare tretirati kao i bilo koje drugo vozilo osim ako ih ne prati i SLUŽBENO POLICIJSKO VOZILO sa upaljenim rotacionim svjetlima ?

Tnx.
Pratnje političarima i ne idu sa policijskim autima, oni imaju blinkere sa razlogom.
Dzontra_Volta
Posts: 8008
Joined: 20/01/2011 11:10

#42369 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dzontra_Volta »

Laplace wrote: 18/01/2023 13:03 Juče na putu od 2,5 km izgubio živce na prvom kilometru. Nevjerovatno je koliko su vozači kilavi i spori čak i kad su uslovi na cesti idealni. Prelaze preko usporivača aka ležećeg policajca kao da su u minskom polju a isto tako voze pola kilometra prije i pola kilometra poslije usporivača.
Još ona kiša juče, pa se upale dodatni "senzori opreza". :mrgreen:
azdralovic
Posts: 5113
Joined: 29/05/2010 21:46

#42370 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by azdralovic »

liaar wrote: 18/01/2023 13:25
teskeredzic_22 wrote: 18/01/2023 13:20

Pitanje.

Da li neoznačene limuzine sa upaljenim rotacijama koje prate političare tretirati kao i bilo koje drugo vozilo osim ako ih ne prati i SLUŽBENO POLICIJSKO VOZILO sa upaljenim rotacionim svjetlima ?

Tnx.
Pratnje političarima i ne idu sa policijskim autima, oni imaju blinkere sa razlogom.
pita iz razloga jer u zakonu pise da moraju biti u pratnje policijskog vozila... medjutim i crni pasat moze biti policijsko vozilo...
ne pise nigdje da to mora biti crno-bijeli golf sa velikom rotacijom na krovu
User avatar
xamp
Posts: 1630
Joined: 31/03/2010 18:43

#42371 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by xamp »

teskeredzic_22 wrote: 18/01/2023 13:20
Dozer wrote: 18/01/2023 13:06 To je posebna prica, koju opet masa raje ne konta. Policija ima prednost SAMO ako ima upaljene rotacije (svjetlosnu signalizaciju) i/ili sirene. U svim ostalim slucajevima policijsko vozilo je obicni ucesnik u saobracaju, kao i bilo ko drugi.
Pitanje.

Da li neoznačene limuzine sa upaljenim rotacijama koje prate političare tretirati kao i bilo koje drugo vozilo osim ako ih ne prati i SLUŽBENO POLICIJSKO VOZILO sa upaljenim rotacionim svjetlima ?

Tnx.
Blinkeri su 'validni' samo ukoliko ima policijsku pratnju. Svi blinkeri koji se ne nalaze na krovu se mogu 'ignorisati' osim ako nemaju policijsku pratnju.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#42372 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ZoomZoomKiwi »

Tačno tako, policijsko vozilo mora jasno na sebi imati oznaku POLICIJA.

Čak i državna DKPT ima one sive Golfove i na njima piše Policija. Uglavnom mora na makar jednom autu, obično onom na čelu štićene kolone, pisati Policija.
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#42373 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

Dozer wrote: 18/01/2023 13:06 To je posebna prica, koju opet masa raje ne konta. Policija ima prednost SAMO ako ima upaljene rotacije (svjetlosnu signalizaciju) i/ili sirene. U svim ostalim slucajevima policijsko vozilo je obicni ucesnik u saobracaju, kao i bilo ko drugi.
Uz napomenu da ni tad ne bi smjeli proci kroz crveno, semafor ili policajac koji regulise raskrsnicu su stariji od rotacije.
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#42374 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by preludezalude »

I mora koristiti svjetlosne i zvucne signale
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 25328
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
Grijem se na: Toplane
Vozim: Peugeot
Contact:

#42375 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by teskeredzic_22 »

azdralovic wrote: 18/01/2023 15:09
liaar wrote: 18/01/2023 13:25

Pratnje političarima i ne idu sa policijskim autima, oni imaju blinkere sa razlogom.
pita iz razloga jer u zakonu pise da moraju biti u pratnje policijskog vozila... medjutim i crni pasat moze biti policijsko vozilo...
ne pise nigdje da to mora biti crno-bijeli golf sa velikom rotacijom na krovu
A kako da znam da crni pasat zaista jeste policijsko vozilo ako nema veliku rotaciju na krovu i ako na njemu ne piše policija ?
Post Reply