OLX.BA - sve o tome

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3001 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

nivla wrote: 18/01/2023 23:40 ma samo verifikaciju telefona i da se svima prikaze broj a ne ono da nemas nikakav kontakt pa ti se ovaj javi ili ne javi, isto i za adresu pa da se ne desi da isti lik prodaje isti proizvod sa pet razlicitih profila u pet razlicitih opstina
sto se naplate objave artikla tice, nemam nista protiv ali prvo nek eliminisu ove olx shopove sto od 200-300 artikala imaju 1 ili nijedan na stanju
sad je isticanje artikla glupost jer platis izdvajanje i onda imas jos 20, 30, 50 artikala u istoj kategoriji
meni jednom za artikal koji sam poslao kupcu i dogovorio obrisali isti jer me drugi kontaktirao i ja mu rekao da je prodato i cekam da dodje kupcu
prijavljivao isto tako ove sto imaju a nemaju nista i nikad nikakve sankcije za prodavace
Hah napisasmo isti komentar vezano za OLX radnje i u isto vrijeme :D
User avatar
laserShow
Posts: 4719
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#3002 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by laserShow »

zippoo87 wrote: 18/01/2023 23:06 Ako useru...za 300-400 KM napravim web stranicu i laganica...svakako znam baratati sa backendom i uredjivati stranice i editovati...samo bi platio izradu stranice i hosting 10-20 KM mjesecno ili koliko vec ide.
Nije problem u stranici, vec u posjeti. Kako ce te pronaci musterije?
User avatar
Truba
Posts: 93801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3003 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

Pa treba mobitel da de registrujes
I ne moze 1 2 puta...dakle svaki put novi mob za registraciju
User avatar
mirota
Posts: 4673
Joined: 11/01/2018 11:42

#3004 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by mirota »

n+1 wrote: 18/01/2023 22:48 Prvo, postoji konkurencija. To što svi želite koristiti baš OLX nije manjak konkurencije, nego vrijednost koju percipirate u istom.

Drugo, tu vrijednost treba i platiti. Svaki mjesec OLX spoji hiljade prodavača i kupaca automobila, ali je glupost platiti? Ma hajde. Pa ako je glupost, onda prodaji auto tako što ćeš po banderama lijepiti oglas. Da znate koliko bandwidtha njima treba i koliko isti plaćaju, da raja može drljati po web stranici i pitati gluposti, pali biste na dupe. Moraju se i oni od nečega finansirati. Ili biste možda preferirali kao ebay, da slože % od prodajne cijene? Pa fino prodaš auto za 10k, a OLX ti naplati 300 KM.

Treće, time što naplaćuju upravo "čiste smeće". Ako ti je puno platiti 5 KM svaki mjesec, znači da si svakako stavio nerealnu cijenu i planiraš prodavati godinama. Izvoli staviti konkurentnu cijenu. Ako ti je puno 5 KM i za jedan mjesec, znači da ti prodaješ smeće, a OLX ga time čisti.
dodatak na tvoj odlican komentar, OLX je u regiji daleko naaaaj oglasnik po svemu, Srbija ima vise njih, kao najjaci je kupujem prodajem sajt, to nije primaci OLX u realno, tako da podrzavam a i sam placam oglase na 3 naloga kod Olxa koja imam...
User avatar
nivla
Posts: 6570
Joined: 12/01/2008 23:44

#3005 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by nivla »

mirota wrote: 19/01/2023 09:25
n+1 wrote: 18/01/2023 22:48 Prvo, postoji konkurencija. To što svi želite koristiti baš OLX nije manjak konkurencije, nego vrijednost koju percipirate u istom.

Drugo, tu vrijednost treba i platiti. Svaki mjesec OLX spoji hiljade prodavača i kupaca automobila, ali je glupost platiti? Ma hajde. Pa ako je glupost, onda prodaji auto tako što ćeš po banderama lijepiti oglas. Da znate koliko bandwidtha njima treba i koliko isti plaćaju, da raja može drljati po web stranici i pitati gluposti, pali biste na dupe. Moraju se i oni od nečega finansirati. Ili biste možda preferirali kao ebay, da slože % od prodajne cijene? Pa fino prodaš auto za 10k, a OLX ti naplati 300 KM.

Treće, time što naplaćuju upravo "čiste smeće". Ako ti je puno platiti 5 KM svaki mjesec, znači da si svakako stavio nerealnu cijenu i planiraš prodavati godinama. Izvoli staviti konkurentnu cijenu. Ako ti je puno 5 KM i za jedan mjesec, znači da ti prodaješ smeće, a OLX ga time čisti.
dodatak na tvoj odlican komentar, OLX je u regiji daleko naaaaj oglasnik po svemu, Srbija ima vise njih, kao najjaci je kupujem prodajem sajt, to nije primaci OLX u realno, tako da podrzavam a i sam placam oglase na 3 naloga kod Olxa koja imam...
cemu potreba da imas 3 olx naloga?
User avatar
Truba
Posts: 93801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3006 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

ja sam uveo drugi čisto da na originalnom ne zatrpavam oglasima manje vrijednosti takozvano smeće... ne sadržajem koliko koricama starošću vlagom itd...

ovi klošari koje ja znam naprave fejk akaunt upola cijene lupaju artikle koje žele kupiti onda s tim linkovima idu naivčinama da spuste cijenu knjige kao vidi mogu kod njega kupiti upola manje

ovo je klasična umberto eko šuplja iz knjige plamen kraljice Loane...
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3007 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

mirota wrote: 19/01/2023 09:25
n+1 wrote: 18/01/2023 22:48 Prvo, postoji konkurencija. To što svi želite koristiti baš OLX nije manjak konkurencije, nego vrijednost koju percipirate u istom.

Drugo, tu vrijednost treba i platiti. Svaki mjesec OLX spoji hiljade prodavača i kupaca automobila, ali je glupost platiti? Ma hajde. Pa ako je glupost, onda prodaji auto tako što ćeš po banderama lijepiti oglas. Da znate koliko bandwidtha njima treba i koliko isti plaćaju, da raja može drljati po web stranici i pitati gluposti, pali biste na dupe. Moraju se i oni od nečega finansirati. Ili biste možda preferirali kao ebay, da slože % od prodajne cijene? Pa fino prodaš auto za 10k, a OLX ti naplati 300 KM.

Treće, time što naplaćuju upravo "čiste smeće". Ako ti je puno platiti 5 KM svaki mjesec, znači da si svakako stavio nerealnu cijenu i planiraš prodavati godinama. Izvoli staviti konkurentnu cijenu. Ako ti je puno 5 KM i za jedan mjesec, znači da ti prodaješ smeće, a OLX ga time čisti.
dodatak na tvoj odlican komentar, OLX je u regiji daleko naaaaj oglasnik po svemu, Srbija ima vise njih, kao najjaci je kupujem prodajem sajt, to nije primaci OLX u realno, tako da podrzavam a i sam placam oglase na 3 naloga kod Olxa koja imam...
Legendo,crvenim slovima smiju samo moderatori pisati,edituj to dok nisi dobio opomenu.

A kesu li ti sva tri naloga verifikovana adresom,mobilnim brojem i mailom?
User avatar
mirota
Posts: 4673
Joined: 11/01/2018 11:42

#3008 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by mirota »

zippoo87 wrote: 19/01/2023 10:39
mirota wrote: 19/01/2023 09:25

dodatak na tvoj odlican komentar, OLX je u regiji daleko naaaaj oglasnik po svemu, Srbija ima vise njih, kao najjaci je kupujem prodajem sajt, to nije primaci OLX u realno, tako da podrzavam a i sam placam oglase na 3 naloga kod Olxa koja imam...
Legendo,crvenim slovima smiju samo moderatori pisati,edituj to dok nisi dobio opomenu.

A kesu li ti sva tri naloga verifikovana adresom,mobilnim brojem i mailom?
naravno da jesu, imam 3 broja i 3 stana...
User avatar
Truba
Posts: 93801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3009 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

ja sam jedan od prvih korisnika pika
za njega sam saznao dobro se sjećam mislim u aprilu 2009 kad smo sjedili u sovi na marijin dvoru s 2 jarana od kojih je jedan bio alfa i omega HAKER
od njega sam i saznao za prvu stranicu koja mi je bila skoro pa home page 1999. kad sam uveo internet zvala se monitor.hr posljedicno tomu sam bio vrlo rano registriran na forum.hr

dakle pik je tada bio mjesto prodaje i kupovine i imao je aukcije (ovo je propalo)

ne sjećam se što sam htio kupiti ili što sam trebao prodati ali nije bitno to... bitno je da je to ideja prostora za te stvari

problem s PIK/OLX je taj što je umrežavanjem ljudi GENERIRAO INFLACIJU knjiga i stripova
dovoljno mi je pogledati za koliko sam asimov dupljaka prodavao 2009. ima zapisano
1 km
eeej jedna km :lol: te su sada po 15 25minimum ako ih ima
da ne spominjem druge stripove i knjige

prije pika smo bili razjedinjene iscepkane jedinke
ostrva
svi zajedno smo 14 godina poslije stvorili ČUDOVIŠTE koje ždere pare :lol:
User avatar
nivla
Posts: 6570
Joined: 12/01/2008 23:44

#3010 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by nivla »

koristim pik od prije nego sto je pusten javno,account od 27.3.2009 na messengeru me kontaktirali zacetnici istog i zamolili da se registrujem na isti jer sam se tad bavio servisiranjem racunara
mnogo toga se od tad promijenilo ali znam da su vrlo brzo potopili market.ba
sto sw tice pretrage nedostaje mogucnost da ignorises u rezultatima neke korisnike, shopove itd, ali i dalje je ako je onaj sto je objavio oglas imao zivaca da popuni sva polja sa detaljima ispravno sigurno medju top oglasnicima u svijetu, npr ima bolju i detaljniju pretragu od ebay i aliexpress
User avatar
Truba
Posts: 93801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3011 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

nedostaje ako neko blokiraš da mu ne vidiš artike
nedostaju rubrike... seljačke rubrike u knjigama...vidi se da su ga pravili ljudi koji su na vi s pisanjem i čitanjem

zašto nema rubrika krimić ljubić fantastika
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#3012 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by n+1 »

Ja sam regan početkom aprila 2009.

I ne smatram da sam "među prvim korisnicima".

Prvi korisnici imaju bedž koji ih kao takve certificira.

Ako nemate bedž, niste među prvim korisnicima.

Uostalom, pogledajte ID. Suštinski pokazuje broj registrovanih korisnika prije vas + 1.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5102
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#3013 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by anex »

10.April 2009

Znači i ja sam tu među prvima... :D
User avatar
nivla
Posts: 6570
Joined: 12/01/2008 23:44

#3014 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by nivla »

id korisnika je dvocifren
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21044
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#3015 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by DaysleepeR »

Moj datum registracije na PIK-u je 01.04.2009.

I imam značku kao jedan od prvih hiljadu korisnika. ID 657
User avatar
Truba
Posts: 93801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3016 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

n+1 wrote: 19/01/2023 11:50
I ne smatram da sam "među prvim korisnicima".
ima titula na profilu ako je jedan od prvih korisnika
ko medalja
viđao sam... mislim da imaju 2 različite
Last edited by Truba on 19/01/2023 13:03, edited 1 time in total.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#3017 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by n+1 »

Truba wrote: 19/01/2023 13:02
n+1 wrote: 19/01/2023 11:50
I ne smatram da sam "među prvim korisnicima".
ima titula na profilu ako je jedan od prvih korisnika
ko medalja
zar to nisi skontao
Bukvalno sam to napisao u postu kojeg citiraš. :roll:
User avatar
Truba
Posts: 93801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3018 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

da da da editirao sam
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#3019 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by n+1 »

@Truba Imaš li ti medalju?
User avatar
Truba
Posts: 93801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3020 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

imam :oops:
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#3021 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by n+1 »

Je li to postiđen smajli zato što lažeš. :lol:
User avatar
Truba
Posts: 93801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3022 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

meni je misterij kako neki imaju 150 artikala a običan acaont i registriran prije 2 godine
a ja imam 100 plafon

oni plaćaju po oglasu preko besplatne kvote?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83408
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3023 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by _BataZiv_0809 »

Sta ima za hidrogradnju
User avatar
Truba
Posts: 93801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3024 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

:pipi: biće
User avatar
hopi
Posts: 7255
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#3025 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by hopi »

ja sam se registriral na pik 1.06.2009. godine, ID 18 tisuća i nešto, mada taj profil ne koristim, vjerovatno sam ga kreirao i zaboravio na njega, jer sam 2010 otvorio novi i taj koristim i danas
Post Reply