Sta vas najvise nervira kod vozaca
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8008
- Joined: 20/01/2011 11:10
#42376 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Fadila Novalica redovno prati crni passat sa rotacijama na krovu, ali bez natpisa policija.
- teskeredzic_22
- Posts: 25328
- Joined: 12/07/2021 15:41
- Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
- Grijem se na: Toplane
- Vozim: Peugeot
- Contact:
#42377 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Pa neka ga prati.Dzontra_Volta wrote: ↑18/01/2023 16:55 Fadila Novalica redovno prati crni passat sa rotacijama na krovu, ali bez natpisa policija.
Ali niko nije duzan u takvim okolnostima da mu obezbijedi prioritetan prolaz.
Ps. Neće ga još dugo policija pratiti barem ne na taj način
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8008
- Joined: 20/01/2011 11:10
#42378 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Pa mislim, čisto sumnjam da je njegova pratnja nepravilno označena, jer on za razliku od nekih drugih funkcionera, ima pravo na pratnju i prioritet u saobraćaju.teskeredzic_22 wrote: ↑18/01/2023 17:02Pa neka ga prati.Dzontra_Volta wrote: ↑18/01/2023 16:55 Fadila Novalica redovno prati crni passat sa rotacijama na krovu, ali bez natpisa policija.
Ali niko nije duzan u takvim okolnostima da mu obezbijedi prioritetan prolaz.
Ps. Neće ga još dugo policija pratiti barem ne na taj način![]()
- teskeredzic_22
- Posts: 25328
- Joined: 12/07/2021 15:41
- Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
- Grijem se na: Toplane
- Vozim: Peugeot
- Contact:
#42379 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Koliko znam , političari imaju prioritet prolaza samo i samo ako ih prati službeno policijsko vozilo pod rotacionim svjetlima.Dzontra_Volta wrote: ↑18/01/2023 17:04Pa mislim, čisto sumnjam da je njegova pratnja nepravilno označena, jer on za razliku od nekih drugih funkcionera, ima pravo na pratnju i prioritet u saobraćaju.teskeredzic_22 wrote: ↑18/01/2023 17:02
Pa neka ga prati.
Ali niko nije duzan u takvim okolnostima da mu obezbijedi prioritetan prolaz.
Ps. Neće ga još dugo policija pratiti barem ne na taj način![]()
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#42380 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Upravo tako. Tako i zakon izričito kaže.teskeredzic_22 wrote: ↑18/01/2023 17:31Koliko znam , političari imaju prioritet prolaza samo i samo ako ih prati službeno policijsko vozilo pod rotacionim svjetlima.Dzontra_Volta wrote: ↑18/01/2023 17:04
Pa mislim, čisto sumnjam da je njegova pratnja nepravilno označena, jer on za razliku od nekih drugih funkcionera, ima pravo na pratnju i prioritet u saobraćaju.
Al’ objasni ti to ćelavom međedu vozaču iz DKPTa kad ti se uvali u crnom zatamnjenom Audiju ili Passatu i još ti krene jebavat sve što mu se nisi milisekund ranije sklonio.
Nema oholijih i gorih ljudi od njih.
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8008
- Joined: 20/01/2011 11:10
#42381 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Pa ko kaže da crni pasat sa rotacionim svjetlima nije službeno vozilo? Nije sigurno privatno, nego se kao vlasnik vjerovatno vodi federalni MUP.teskeredzic_22 wrote: ↑18/01/2023 17:31Koliko znam , političari imaju prioritet prolaza samo i samo ako ih prati službeno policijsko vozilo pod rotacionim svjetlima.Dzontra_Volta wrote: ↑18/01/2023 17:04
Pa mislim, čisto sumnjam da je njegova pratnja nepravilno označena, jer on za razliku od nekih drugih funkcionera, ima pravo na pratnju i prioritet u saobraćaju.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#42382 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Mora pisati Policija na vozilu.
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8008
- Joined: 20/01/2011 11:10
#42383 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Može li propis pliz?
Edit:
Član 125
(1) Vozilima pod pratnjom, u skladu s ovim zakonom, podrazumijevaju se vozila kojima je dodijeljena pratnja policije ili vojne policije, sa motornim vozilima opremljenim uređajima za davanje posebnih zvučnih signala i svjetlosnih znakova crvene i plave boje, i to za vrijeme dok se ti znakovi daju.
Ne piše oznaka policija.
Edit:
Član 125
(1) Vozilima pod pratnjom, u skladu s ovim zakonom, podrazumijevaju se vozila kojima je dodijeljena pratnja policije ili vojne policije, sa motornim vozilima opremljenim uređajima za davanje posebnih zvučnih signala i svjetlosnih znakova crvene i plave boje, i to za vrijeme dok se ti znakovi daju.
Ne piše oznaka policija.
-
nemezis
- Posts: 3065
- Joined: 30/01/2011 12:08
-
kakaljin
- Posts: 13503
- Joined: 14/03/2008 12:30
- Location: Sarajevo
- Contact:
#42385 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ovim je odredjeno da mora imati policijsku pratnju da bi imao prednost u saobracaju. Moze on hiljadu blinkera imati, ako nema policijsku pratnju on je samo obicni ucesnik u saobracaju, a blinkeri mu sluze da prave light-show na ulici. Mnogi to ne kontaju pa im se sklanjaju a oni se bahate i koriste ne znanje ostalih ucesnika u saobracaju da rade to sto rade.Dzontra_Volta wrote: ↑18/01/2023 18:44 Može li propis pliz?
Edit:
Član 125
(1) Vozilima pod pratnjom, u skladu s ovim zakonom, podrazumijevaju se vozila kojima je dodijeljena pratnja policije ili vojne policije, sa motornim vozilima opremljenim uređajima za davanje posebnih zvučnih signala i svjetlosnih znakova crvene i plave boje, i to za vrijeme dok se ti znakovi daju.
Ne piše oznaka policija.
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8008
- Joined: 20/01/2011 11:10
#42386 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Pa ok, pretpostavljam da su ti u crnom passatu policijski službenici. I dalje ne vidim gdje stoji da mora na vozilu pisati "policija".kakaljin wrote: ↑18/01/2023 20:16Ovim je odredjeno da mora imati policijsku pratnju da bi imao prednost u saobracaju. Moze on hiljadu blinkera imati, ako nema policijsku pratnju on je samo obicni ucesnik u saobracaju, a blinkeri mu sluze da prave light-show na ulici. Mnogi to ne kontaju pa im se sklanjaju a oni se bahate i koriste ne znanje ostalih ucesnika u saobracaju da rade to sto rade.Dzontra_Volta wrote: ↑18/01/2023 18:44 Može li propis pliz?
Edit:
Član 125
(1) Vozilima pod pratnjom, u skladu s ovim zakonom, podrazumijevaju se vozila kojima je dodijeljena pratnja policije ili vojne policije, sa motornim vozilima opremljenim uređajima za davanje posebnih zvučnih signala i svjetlosnih znakova crvene i plave boje, i to za vrijeme dok se ti znakovi daju.
Ne piše oznaka policija.
-
kakaljin
- Posts: 13503
- Joined: 14/03/2008 12:30
- Location: Sarajevo
- Contact:
#42387 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Onda svako ko kupi crnog passata stavi blinkere i to radi, samo dok ga ne ufate ce mu sve to prolaziti po tome onda.Dzontra_Volta wrote: ↑18/01/2023 22:17Pa ok, pretpostavljam da su ti u crnom passatu policijski službenici. I dalje ne vidim gdje stoji da mora na vozilu pisati "policija".kakaljin wrote: ↑18/01/2023 20:16
Ovim je odredjeno da mora imati policijsku pratnju da bi imao prednost u saobracaju. Moze on hiljadu blinkera imati, ako nema policijsku pratnju on je samo obicni ucesnik u saobracaju, a blinkeri mu sluze da prave light-show na ulici. Mnogi to ne kontaju pa im se sklanjaju a oni se bahate i koriste ne znanje ostalih ucesnika u saobracaju da rade to sto rade.
Samo civilni presretaci su isti kao ostali jedino je razlika sto policajac unutra mora biti u uniformi a ne u civilu.
- Optimus09
- Posts: 3717
- Joined: 27/11/2017 06:48
- Location: Berlin
#42388 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Kad neko stane da se ukljucim na cestu i lola iza tog vozila podje preticati jer ne moze cekati 
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#42390 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
puštaĆe i treba preticati jer ometaju saobracaj
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#42391 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
teskeredzic_22 wrote: ↑18/01/2023 17:02Pa neka ga prati.Dzontra_Volta wrote: ↑18/01/2023 16:55 Fadila Novalica redovno prati crni passat sa rotacijama na krovu, ali bez natpisa policija.
Ali niko nije duzan u takvim okolnostima da mu obezbijedi prioritetan prolaz.
Ps. Neće ga još dugo policija pratiti barem ne na taj način![]()
-
HelaS
- Posts: 12335
- Joined: 22/09/2018 13:21
#42392 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Koji trokut i semafor, gdje?Ateista wrote: ↑18/01/2023 12:58 Neki dan opet idem niz dzidzikovac, jos jedan od onih koji ne kontaju da trokut nema smisla dok radi semafor. Ispred mene policijski auto i ovaj odozdo je uredno pustio policijski auto a kad sam ja prosao svira mi jer misli da sam mu uzeo prednost, sto nisi policiji svirao kad si faca.![]()
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#42393 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Raskrsnica na vrhu dzidzikovca gdje se presijeca sa cekalusom. Ima semafor i trokut sa gornje strane, zbog cega oni koji idu odozdo i skrecu lijevo uglavnom misle da imaju prednost u odnosu na one koji idu dole.HelaS wrote: ↑19/01/2023 08:35Koji trokut i semafor, gdje?Ateista wrote: ↑18/01/2023 12:58 Neki dan opet idem niz dzidzikovac, jos jedan od onih koji ne kontaju da trokut nema smisla dok radi semafor. Ispred mene policijski auto i ovaj odozdo je uredno pustio policijski auto a kad sam ja prosao svira mi jer misli da sam mu uzeo prednost, sto nisi policiji svirao kad si faca.![]()
-
HelaS
- Posts: 12335
- Joined: 22/09/2018 13:21
#42395 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
- Optimist
- Posts: 15531
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
-
azdralovic
- Posts: 5113
- Joined: 29/05/2010 21:46
#42397 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
tako sto ti daje zvucne i svjetlosne signale ... kako i pise u zakonuteskeredzic_22 wrote: ↑18/01/2023 16:40A kako da znam da crni pasat zaista jeste policijsko vozilo ako nema veliku rotaciju na krovu i ako na njemu ne piše policija ?azdralovic wrote: ↑18/01/2023 15:09
pita iz razloga jer u zakonu pise da moraju biti u pratnje policijskog vozila... medjutim i crni pasat moze biti policijsko vozilo...
ne pise nigdje da to mora biti crno-bijeli golf sa velikom rotacijom na krovu
- ruud
- Posts: 4129
- Joined: 30/07/2008 15:29
- xamp
- Posts: 1630
- Joined: 31/03/2010 18:43
#42399 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Dok ga ne metne gore i odozgora ne zasvira rotacija, ne pika se.azdralovic wrote: ↑19/01/2023 09:11tako sto ti daje zvucne i svjetlosne signale ... kako i pise u zakonuteskeredzic_22 wrote: ↑18/01/2023 16:40
A kako da znam da crni pasat zaista jeste policijsko vozilo ako nema veliku rotaciju na krovu i ako na njemu ne piše policija ?
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#42400 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ne tvrdim ja vec ZOBS.
Ne da mi se traziti clanove, prvo sto se trokut odnosi na ulicu sa kojom se ukrsta, odnosno cekalusu a ne ovu cestu odozgo (inace bi bila dopunska tabla pruzanja puta sa prvenstvom prolaza).
Drugo, ima clan koji kaze da se na raskrsnici koja je regulisana semaforom prednost izmedju vozila kojima je zeleno odredjuje saobracajnim pravilima (desna strana i nemijenjamje pravca) i nisu pomenuti znakovi prvenstva, dok se na raskrsnicama bez semafora odreduje pravilima i znakovima prvenstva.
Dakle, trokut je tu ako se desi da ne radi semafor da se da prednost cekalusi u odnosu na ulicu odozgo, ne znam kako se zove.

