Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Dzontra_Volta
Posts: 8008
Joined: 20/01/2011 11:10

#42376 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dzontra_Volta »

Fadila Novalica redovno prati crni passat sa rotacijama na krovu, ali bez natpisa policija.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 25328
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
Grijem se na: Toplane
Vozim: Peugeot
Contact:

#42377 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by teskeredzic_22 »

Dzontra_Volta wrote: 18/01/2023 16:55 Fadila Novalica redovno prati crni passat sa rotacijama na krovu, ali bez natpisa policija.
Pa neka ga prati.
Ali niko nije duzan u takvim okolnostima da mu obezbijedi prioritetan prolaz.

Ps. Neće ga još dugo policija pratiti barem ne na taj način :mrgreen:
Dzontra_Volta
Posts: 8008
Joined: 20/01/2011 11:10

#42378 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dzontra_Volta »

teskeredzic_22 wrote: 18/01/2023 17:02
Dzontra_Volta wrote: 18/01/2023 16:55 Fadila Novalica redovno prati crni passat sa rotacijama na krovu, ali bez natpisa policija.
Pa neka ga prati.
Ali niko nije duzan u takvim okolnostima da mu obezbijedi prioritetan prolaz.

Ps. Neće ga još dugo policija pratiti barem ne na taj način :mrgreen:
Pa mislim, čisto sumnjam da je njegova pratnja nepravilno označena, jer on za razliku od nekih drugih funkcionera, ima pravo na pratnju i prioritet u saobraćaju.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 25328
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
Grijem se na: Toplane
Vozim: Peugeot
Contact:

#42379 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by teskeredzic_22 »

Dzontra_Volta wrote: 18/01/2023 17:04
teskeredzic_22 wrote: 18/01/2023 17:02

Pa neka ga prati.
Ali niko nije duzan u takvim okolnostima da mu obezbijedi prioritetan prolaz.

Ps. Neće ga još dugo policija pratiti barem ne na taj način :mrgreen:
Pa mislim, čisto sumnjam da je njegova pratnja nepravilno označena, jer on za razliku od nekih drugih funkcionera, ima pravo na pratnju i prioritet u saobraćaju.
Koliko znam , političari imaju prioritet prolaza samo i samo ako ih prati službeno policijsko vozilo pod rotacionim svjetlima.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#42380 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ZoomZoomKiwi »

teskeredzic_22 wrote: 18/01/2023 17:31
Dzontra_Volta wrote: 18/01/2023 17:04

Pa mislim, čisto sumnjam da je njegova pratnja nepravilno označena, jer on za razliku od nekih drugih funkcionera, ima pravo na pratnju i prioritet u saobraćaju.
Koliko znam , političari imaju prioritet prolaza samo i samo ako ih prati službeno policijsko vozilo pod rotacionim svjetlima.
Upravo tako. Tako i zakon izričito kaže.

Al’ objasni ti to ćelavom međedu vozaču iz DKPTa kad ti se uvali u crnom zatamnjenom Audiju ili Passatu i još ti krene jebavat sve što mu se nisi milisekund ranije sklonio.
Nema oholijih i gorih ljudi od njih.
Dzontra_Volta
Posts: 8008
Joined: 20/01/2011 11:10

#42381 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dzontra_Volta »

teskeredzic_22 wrote: 18/01/2023 17:31
Dzontra_Volta wrote: 18/01/2023 17:04

Pa mislim, čisto sumnjam da je njegova pratnja nepravilno označena, jer on za razliku od nekih drugih funkcionera, ima pravo na pratnju i prioritet u saobraćaju.
Koliko znam , političari imaju prioritet prolaza samo i samo ako ih prati službeno policijsko vozilo pod rotacionim svjetlima.
Pa ko kaže da crni pasat sa rotacionim svjetlima nije službeno vozilo? Nije sigurno privatno, nego se kao vlasnik vjerovatno vodi federalni MUP.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#42382 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ZoomZoomKiwi »

Mora pisati Policija na vozilu.
Dzontra_Volta
Posts: 8008
Joined: 20/01/2011 11:10

#42383 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dzontra_Volta »

Može li propis pliz?

Edit:
Član 125

(1) Vozilima pod pratnjom, u skladu s ovim zakonom, podrazumijevaju se vozila kojima je dodijeljena pratnja policije ili vojne policije, sa motornim vozilima opremljenim uređajima za davanje posebnih zvučnih signala i svjetlosnih znakova crvene i plave boje, i to za vrijeme dok se ti znakovi daju.

Ne piše oznaka policija.
nemezis
Posts: 3065
Joined: 30/01/2011 12:08

#42384 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nemezis »

EFD22 wrote: 18/01/2023 18:42 Mora pisati Policija na vozilu.
Čime je ovo propisano?
kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#42385 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

Dzontra_Volta wrote: 18/01/2023 18:44 Može li propis pliz?

Edit:
Član 125

(1) Vozilima pod pratnjom, u skladu s ovim zakonom, podrazumijevaju se vozila kojima je dodijeljena pratnja policije ili vojne policije, sa motornim vozilima opremljenim uređajima za davanje posebnih zvučnih signala i svjetlosnih znakova crvene i plave boje, i to za vrijeme dok se ti znakovi daju.

Ne piše oznaka policija.
Ovim je odredjeno da mora imati policijsku pratnju da bi imao prednost u saobracaju. Moze on hiljadu blinkera imati, ako nema policijsku pratnju on je samo obicni ucesnik u saobracaju, a blinkeri mu sluze da prave light-show na ulici. Mnogi to ne kontaju pa im se sklanjaju a oni se bahate i koriste ne znanje ostalih ucesnika u saobracaju da rade to sto rade.
Dzontra_Volta
Posts: 8008
Joined: 20/01/2011 11:10

#42386 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dzontra_Volta »

kakaljin wrote: 18/01/2023 20:16
Dzontra_Volta wrote: 18/01/2023 18:44 Može li propis pliz?

Edit:
Član 125

(1) Vozilima pod pratnjom, u skladu s ovim zakonom, podrazumijevaju se vozila kojima je dodijeljena pratnja policije ili vojne policije, sa motornim vozilima opremljenim uređajima za davanje posebnih zvučnih signala i svjetlosnih znakova crvene i plave boje, i to za vrijeme dok se ti znakovi daju.

Ne piše oznaka policija.
Ovim je odredjeno da mora imati policijsku pratnju da bi imao prednost u saobracaju. Moze on hiljadu blinkera imati, ako nema policijsku pratnju on je samo obicni ucesnik u saobracaju, a blinkeri mu sluze da prave light-show na ulici. Mnogi to ne kontaju pa im se sklanjaju a oni se bahate i koriste ne znanje ostalih ucesnika u saobracaju da rade to sto rade.
Pa ok, pretpostavljam da su ti u crnom passatu policijski službenici. I dalje ne vidim gdje stoji da mora na vozilu pisati "policija".
kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#42387 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

Dzontra_Volta wrote: 18/01/2023 22:17
kakaljin wrote: 18/01/2023 20:16

Ovim je odredjeno da mora imati policijsku pratnju da bi imao prednost u saobracaju. Moze on hiljadu blinkera imati, ako nema policijsku pratnju on je samo obicni ucesnik u saobracaju, a blinkeri mu sluze da prave light-show na ulici. Mnogi to ne kontaju pa im se sklanjaju a oni se bahate i koriste ne znanje ostalih ucesnika u saobracaju da rade to sto rade.
Pa ok, pretpostavljam da su ti u crnom passatu policijski službenici. I dalje ne vidim gdje stoji da mora na vozilu pisati "policija".
Onda svako ko kupi crnog passata stavi blinkere i to radi, samo dok ga ne ufate ce mu sve to prolaziti po tome onda.

Samo civilni presretaci su isti kao ostali jedino je razlika sto policajac unutra mora biti u uniformi a ne u civilu.
User avatar
Optimus09
Posts: 3717
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#42388 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimus09 »

Kad neko stane da se ukljucim na cestu i lola iza tog vozila podje preticati jer ne moze cekati :evil:
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#42389 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Optimus09 wrote: 18/01/2023 23:05 Kad neko stane da se ukljucim na cestu i lola iza tog vozila podje preticati jer ne moze cekati :evil:
Pa kad ti treba godina da se ukljucis. Haja.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#42390 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

puštaĆe i treba preticati jer ometaju saobracaj
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#42391 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

teskeredzic_22 wrote: 18/01/2023 17:02
Dzontra_Volta wrote: 18/01/2023 16:55 Fadila Novalica redovno prati crni passat sa rotacijama na krovu, ali bez natpisa policija.
Pa neka ga prati.
Ali niko nije duzan u takvim okolnostima da mu obezbijedi prioritetan prolaz.

Ps. Neće ga još dugo policija pratiti barem ne na taj način :mrgreen:
:lol:
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#42392 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by HelaS »

Ateista wrote: 18/01/2023 12:58 Neki dan opet idem niz dzidzikovac, jos jedan od onih koji ne kontaju da trokut nema smisla dok radi semafor. Ispred mene policijski auto i ovaj odozdo je uredno pustio policijski auto a kad sam ja prosao svira mi jer misli da sam mu uzeo prednost, sto nisi policiji svirao kad si faca. :-)
Koji trokut i semafor, gdje?
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#42393 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

HelaS wrote: 19/01/2023 08:35
Ateista wrote: 18/01/2023 12:58 Neki dan opet idem niz dzidzikovac, jos jedan od onih koji ne kontaju da trokut nema smisla dok radi semafor. Ispred mene policijski auto i ovaj odozdo je uredno pustio policijski auto a kad sam ja prosao svira mi jer misli da sam mu uzeo prednost, sto nisi policiji svirao kad si faca. :-)
Koji trokut i semafor, gdje?
Raskrsnica na vrhu dzidzikovca gdje se presijeca sa cekalusom. Ima semafor i trokut sa gornje strane, zbog cega oni koji idu odozdo i skrecu lijevo uglavnom misle da imaju prednost u odnosu na one koji idu dole.
User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#42394 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ruud »

Image
:oops:
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#42395 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by HelaS »

Ateista wrote: 19/01/2023 08:44
HelaS wrote: 19/01/2023 08:35

Koji trokut i semafor, gdje?
Raskrsnica na vrhu dzidzikovca gdje se presijeca sa cekalusom. Ima semafor i trokut sa gornje strane, zbog cega oni koji idu odozdo i skrecu lijevo uglavnom misle da imaju prednost u odnosu na one koji idu dole.
A ti misliš ili tvrdiš da nemaju?
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#42396 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

Sta je ovdje cudno?
ruud wrote: 19/01/2023 08:54 Image
:oops:
azdralovic
Posts: 5113
Joined: 29/05/2010 21:46

#42397 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by azdralovic »

teskeredzic_22 wrote: 18/01/2023 16:40
azdralovic wrote: 18/01/2023 15:09

pita iz razloga jer u zakonu pise da moraju biti u pratnje policijskog vozila... medjutim i crni pasat moze biti policijsko vozilo...
ne pise nigdje da to mora biti crno-bijeli golf sa velikom rotacijom na krovu
A kako da znam da crni pasat zaista jeste policijsko vozilo ako nema veliku rotaciju na krovu i ako na njemu ne piše policija ?
tako sto ti daje zvucne i svjetlosne signale ... kako i pise u zakonu
User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#42398 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ruud »

Optimist wrote: 19/01/2023 09:06 Sta je ovdje cudno?
kukavac metn'o kuku na pežova 307
User avatar
xamp
Posts: 1630
Joined: 31/03/2010 18:43

#42399 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by xamp »

azdralovic wrote: 19/01/2023 09:11
teskeredzic_22 wrote: 18/01/2023 16:40

A kako da znam da crni pasat zaista jeste policijsko vozilo ako nema veliku rotaciju na krovu i ako na njemu ne piše policija ?
tako sto ti daje zvucne i svjetlosne signale ... kako i pise u zakonu
Dok ga ne metne gore i odozgora ne zasvira rotacija, ne pika se.
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#42400 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

HelaS wrote: 19/01/2023 09:05
Ateista wrote: 19/01/2023 08:44

Raskrsnica na vrhu dzidzikovca gdje se presijeca sa cekalusom. Ima semafor i trokut sa gornje strane, zbog cega oni koji idu odozdo i skrecu lijevo uglavnom misle da imaju prednost u odnosu na one koji idu dole.
A ti misliš ili tvrdiš da nemaju?
Ne tvrdim ja vec ZOBS. :D
Ne da mi se traziti clanove, prvo sto se trokut odnosi na ulicu sa kojom se ukrsta, odnosno cekalusu a ne ovu cestu odozgo (inace bi bila dopunska tabla pruzanja puta sa prvenstvom prolaza).
Drugo, ima clan koji kaze da se na raskrsnici koja je regulisana semaforom prednost izmedju vozila kojima je zeleno odredjuje saobracajnim pravilima (desna strana i nemijenjamje pravca) i nisu pomenuti znakovi prvenstva, dok se na raskrsnicama bez semafora odreduje pravilima i znakovima prvenstva.
Dakle, trokut je tu ako se desi da ne radi semafor da se da prednost cekalusi u odnosu na ulicu odozgo, ne znam kako se zove.
Post Reply