SDA-All about

User avatar
Pandakonda
Posts: 6118
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#81701 Re: SDA-All about

Post by Pandakonda »

zippoo87 wrote: 16/01/2023 21:17 Ne znam jeste li upratili,koga je sada ova botovska stoka uzela na zub :D

Image Image
Ako se neko pita sto su Seju uzeli na zub, Sejo je kod Emele na podcastu rekao da je osmorka dobra prica i cudo neviđeno i da je optimistican da će sve biti kako treba. A redovno je srao po Bakiru :D
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#81702 Re: SDA-All about

Post by carobnjak_N »

billy organ wrote: 17/01/2023 14:33
carobnjak_N wrote: 17/01/2023 13:52 . Ja sam rekao da sam moralno i intelektualno bolji od 90 %
stanovnika u BiH . Zašto moralno, sam ti već objasnio (nadam se), a zašto intelektualno, se vidi iz naše konverzacije. nego mislim samo da je vas 90 % ispod svakog prosjeka. Nebitna nacija, već tako jedna kolektivna zaostalost i primitivizam.


Ti si samo jedno malo preplaseno dijete koje je previse citalo Niceovog Zaratustru. Dijete koje se boji vlastite sjene i zivotnih odgovornosti pa se okrenulo vlastitoj megalomaniji pri tomo umisljajuci da je ko biva pametniji od vecine ljudi. Ima tu i Petar Pan sindroma ili sto bi Carl Jung rekao - puer eternus.
hvala na nepotrebnoj i nadasve zaostaloj psihoanalizi , Junže.
Dovoljno je ipak samo da ne lažeš i to je to.
Last edited by carobnjak_N on 17/01/2023 14:38, edited 1 time in total.
User avatar
Dozer
Posts: 32997
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#81703 Re: SDA-All about

Post by Dozer »

A Bakir nije imao tariguza da se obrise....
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#81704 Re: SDA-All about

Post by PM72 »

Pandakonda wrote: 17/01/2023 14:35
zippoo87 wrote: 16/01/2023 21:17 Ne znam jeste li upratili,koga je sada ova botovska stoka uzela na zub :D

Image Image
Ako se neko pita sto su Seju uzeli na zub, Sejo je kod Emele na podcastu rekao da je osmorka dobra prica i cudo neviđeno i da je optimistican da će sve biti kako treba. A redovno je srao po Bakiru :D
Nikad fočak nije srao po Bakiru.Papak dobro pazi protiv koga će lajat.
User avatar
Dozer
Posts: 32997
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#81705 Re: SDA-All about

Post by Dozer »

Al' ne mogu da vjerujem da IZ klepa....zar njima vjera to dozvoljava...?
Zar to nije po istim pravilima kao i za klempu?
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#81706 Re: SDA-All about

Post by PM72 »

Klempo i alkohol su najveći haram.Kurvanje ,lopovluk,nepotizam,varanje države,šverc i prodavanje bijelog itd su manji harami i to toliko manji da su čak i poželjni.
Pozivanje Allaha za svjedoka ili svaka druga koju progovore "Allaha mi"," ili "Allah te nagradio" su standardna spika današnjih šatro vjernika...
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#81707 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

doktor78 wrote: 17/01/2023 14:07 A zna li se ko stoji iza ove stranice?
Saznace ko treba.
Ne fali para za advokate.
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#81708 Re: SDA-All about

Post by Styling »

drug_profi wrote: 17/01/2023 15:54
doktor78 wrote: 17/01/2023 14:07 A zna li se ko stoji iza ove stranice?
Saznace ko treba.
Ne fali para za advokate.
Zna se, rekla sam vise puta, Dzemaludin Sabanovic, kao i iza stranice Vildana Hajdarpasic. Sve to on administrira. Sve je to ista ekipa

https://pressmediabih.com/vijesti/2021/ ... acebook-u/

https://www.sarajevograd.click/alarmant ... dsjednika/
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#81709 Re: SDA-All about

Post by Hajvan »

billy organ wrote: 17/01/2023 13:16
carobnjak_N wrote: 16/01/2023 13:40 Ko se još sjeća epizode kad je Emir Suljagić htio da se vjeronauk ne ocjenjuje , pa je išla ta priča da je to korak do zabrane.
A onda je Suljagića sreo hadžija iz Živinica. Sad je glavni na twiterima da napada bivše kolege iz stranke.
Dug je platni spisak hadžije, a počinje sa Avdo Avdić. Ovi što lijepe plakate, to se kupi sa 100km.
Ti ako si bosnjak, ja sam brad pitt.
VjeronauK jeste ispravan naziv za taj skolski predmet.
Vjera nije naukA, vec nauk ili ti svjetonazor.
Nauka propituje
Vjera bas i ne
Vjera je dogma

Image

Image
User avatar
billy organ
Posts: 1629
Joined: 04/07/2021 19:19

#81710 Re: SDA-All about

Post by billy organ »

Hajvan wrote: 17/01/2023 16:21
billy organ wrote: 17/01/2023 13:16

Ti ako si bosnjak, ja sam brad pitt.
VjeronauK jeste ispravan naziv za taj skolski predmet.
Vjera nije naukA, vec nauk ili ti svjetonazor.
Nauka propituje
Vjera bas i ne
Vjera je dogma

Image

Image
Jebo ja sam sebe ako sam ikada cuo ili vidio bosnjaka da govori vjeronauk.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#81711 Re: SDA-All about

Post by Haris.ba »

billy organ wrote: 17/01/2023 19:32 Jebo ja sam sebe ako sam ikada cuo ili vidio bosnjaka da govori vjeronauk.
Nemoj mi kvariti, eno ga na temi Bosnjacki radikalizam. Pusti ga.
džakailibu
Posts: 764
Joined: 08/05/2013 11:37

#81712 Re: SDA-All about

Post by džakailibu »

billy organ wrote: 17/01/2023 19:32
Hajvan wrote: 17/01/2023 16:21

VjeronauK jeste ispravan naziv za taj skolski predmet.
Vjera nije naukA, vec nauk ili ti svjetonazor.
Nauka propituje
Vjera bas i ne
Vjera je dogma

Image

Image
Jebo ja sam sebe ako sam ikada cuo ili vidio bosnjaka da govori vjeronauk.
Možda je covjek visokoobrazovani Bošnjak. Ima i toga.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#81713 Re: SDA-All about

Post by Hajvan »

billy organ wrote: 17/01/2023 19:32

Jebo ja sam sebe ako sam ikada cuo ili vidio bosnjaka da govori vjeronauk.
prvi ja i moja porodica sva

bosnjaci sa dna kace svi
User avatar
billy organ
Posts: 1629
Joined: 04/07/2021 19:19

#81714 Re: SDA-All about

Post by billy organ »

Haj dobro onda :lol:
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17048
Joined: 27/04/2021 22:52

#81715 Re: SDA-All about

Post by tramvajtrojka »

billy organ wrote: 17/01/2023 19:48 Haj dobro onda :lol:
Image

sluzbeni list i spisak predmeta sa ministarstva obrazovanja kantona Sarajevo koriste se obje varijante
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#81716 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Misli se: nauk kao pouka, a ne nauka.
Zna se sta je nauka. TO sa vjerom nema veze jer se vjera ne propituje i ne testira, za razliku od nauke.

A također kako se govori: u nekim krugovima ljudi ja cujem tretuvar, feluga, dacka, latica, alnaser...
Sto ne znaci da je to ispravno.

I koliko ja znam vjeronauka je srpski i bosanski jezicki standard, a vjeronauk je hrvatski.
Međutim ja odbijam da za vjeronauk koristim izraz koji oznacava nauku.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#81717 Re: SDA-All about

Post by Haris.ba »

tramvajtrojka wrote: 17/01/2023 20:46 sluzbeni list i spisak predmeta sa ministarstva obrazovanja kantona Sarajevo koriste se obje varijante
Pa da. Na bosanskom je vjeronauka, na hrvatskom je vjeronauk.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17048
Joined: 27/04/2021 22:52

#81718 Re: SDA-All about

Post by tramvajtrojka »

drug_profi wrote: 17/01/2023 21:15 Misli se: nauk kao pouka, a ne nauka.
Zna se sta je nauka. TO sa vjerom nema veze jer se vjera ne propituje i testira, za razliku od nauke.

A također kako se govori: u nekim krugovima ljudi ja cujem tretuvar, feluga, dacka, latica, alnaser...
I onda kad ja kazem ispravno svi me gledaju kao da ja grijesim.

I koliko ja znam vjeronauka je srpski i bosanski jezicki standard, a vjeronauk je hrvatski.
Međutim ja odbijam da za vjeronauk koristim izraz koji oznacava nauku.
nemoj sad je moderno da se istjeruju vjestice po forumu tj traze hrvati tamo gdje ih nema pa se svaka rijec secira i gleda jel hrvatska il nije :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: , a taj jezik jedan od tri službena u državi za koju se tobože kunu :lol:

lud vakat nadosao pa et :zjev:
User avatar
billy organ
Posts: 1629
Joined: 04/07/2021 19:19

#81719 Re: SDA-All about

Post by billy organ »

tramvajtrojka wrote: 17/01/2023 20:46
billy organ wrote: 17/01/2023 19:48 Haj dobro onda :lol:
Image

sluzbeni list i spisak predmeta sa ministarstva obrazovanja kantona Sarajevo koriste se obje varijante
Ne znam sta hoces da dokazes sa ovom slikom? Nadji mi bosnju koji govori kemija umjesto hemije i vjeronauk.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17048
Joined: 27/04/2021 22:52

#81720 Re: SDA-All about

Post by tramvajtrojka »

billy organ wrote: 17/01/2023 21:18
tramvajtrojka wrote: 17/01/2023 20:46

Image

sluzbeni list i spisak predmeta sa ministarstva obrazovanja kantona Sarajevo koriste se obje varijante
Ne znam sta hoces da dokazes sa ovom slikom? Nadji mi bosnju koji govori kemija umjesto hemije i vjeronauk.
da budemo iskreni bosnje,srbe,hrvate najmanje i zanima hemija/kemija :mrgreen: :mrgreen:

kakve veze tko sta govori j ja govorim daj mi vrecicu u prodavnici pa to ne znaci da imam domovnicu u dzepu :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#81721 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

tramvajtrojka wrote: 17/01/2023 21:17
drug_profi wrote: 17/01/2023 21:15 Misli se: nauk kao pouka, a ne nauka.
Zna se sta je nauka. TO sa vjerom nema veze jer se vjera ne propituje i testira, za razliku od nauke.

A također kako se govori: u nekim krugovima ljudi ja cujem tretuvar, feluga, dacka, latica, alnaser...
I onda kad ja kazem ispravno svi me gledaju kao da ja grijesim.

I koliko ja znam vjeronauka je srpski i bosanski jezicki standard, a vjeronauk je hrvatski.
Međutim ja odbijam da za vjeronauk koristim izraz koji oznacava nauku.
nemoj sad je moderno da se istjeruju vjestice po forumu tj traze hrvati tamo gdje ih nema pa se svaka rijec secira i gleda jel hrvatska il nije :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: , a taj jezik jedan od tri službena u državi za koju se tobože kunu :lol:

lud vakat nadosao pa et :zjev:
Paranoja je to.
Ali valjda polaze od sebe. Mrze sve sto nije iz njihovog plemena, pa pretpostavljaju da svi drugi isto tako prema njima.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 4066
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio više nisam...

#81722 Re: SDA-All about

Post by Billy The Pljuc »

Sha ka'u struĆnjaci, izdaja, legitimitet, udar na bošnjake...

"Prisjetit će se javnost da je Slaviša Šućur, Zlatni ljiljan, bio prijedlog SDP-a, imao većinu u Klubu Srba. Tada je izabran gospodin Puzigaća iz SNSD-a, između ostalog i uz pomoć glasova iz SDA."

Pročitah negdje na nekoj od tema da se provlači ideja o nekoj "reformisanoj" SDA, koja bi se jelte, nekad, vratila u vlast sa novim idejama i ljudima, poštenija itd.itd. Ovo je čak i dio narativa pojedinih političara, meščini sam Kifla je vazio o istom, između ostalog kako nema mjesta revanšizmu i da ih se ne treba daračiti jednom kad se skinu sa vlasti.

Ovakav vid razmišljanja i eventualnog nedjelovanja prema istima je poguban u istoj mjeri i kao da ih se ostavi na vlasti i pusti da dovrše ono čemu streme od svog postanka.

Helem, većeg zla po narod i državu od SDA nema i kao takva ista se mora ugasiti ili barem svesti na nivo minorne strankice čija se eventualno pika na nivou neke nebitne mjesne zajednice.

Naravno, isto će biti teško ostvariti ali nije nemoguće, prvi i najvažniji korak je procesuiranje i zasluženo slanje na robiju, od brace i seke pa do onoga najsitnijeg zamajca u monstruoznoj mašineriji koju su izgradili kroz decenije.

Nastave li pojedinci sa gore pomenutim narativom i pri tome mislim prvenstveno na Kiflu, doći ćemo nepovratno do onoga što mnogi tvrde a to je da su svi isti i da u ovoj zemlji ništa više nema smisao.
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#81723 Re: SDA-All about

Post by Styling »

Meščini da su ove mlade snage u SDA gore od ovih starih. Od njih se ničemu dobrom ne treba nadati.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#81724 Re: SDA-All about

Post by sumirprimus »

u njih je i vjera nauka hehe :chmoljava:
DonieBrasco
Posts: 20089
Joined: 31/08/2016 16:09

#81725 Re: SDA-All about

Post by DonieBrasco »

Samo dove i odlasci na đumu, naucno dokazano.
Post Reply