SDA-All about

User avatar
forumskivojnik
Posts: 592
Joined: 03/10/2014 14:13

#81676 Re: SDA-All about

Post by forumskivojnik »

asurbanipal wrote: 16/01/2023 20:26
forumskivojnik wrote: 16/01/2023 20:07
Pokusaj ponovo objasniti zasto su muslimani nazadovali a drugi napredovali.

Zbog novotarija u vjeri? :?

Ili možda ciJonisti nisu dali da se obrazuju? Soroš? :zjev:

Dan Diner: "Versiegelte Zeit" :)
User avatar
drug_profi
Posts: 65416
Joined: 16/07/2012 16:00

#81677 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

zippoo87 wrote: 16/01/2023 21:17 Ne znam jeste li upratili,koga je sada ova botovska stoka uzela na zub :D

Image Image
Cuo sam da je odmah angazovao advokata i podigao tuzbu protiv ovih.
I dobice ih, a oni nek spremaju pare.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#81678 Re: SDA-All about

Post by Hajvan »

Brajla debil
User avatar
thekupus
Posts: 7388
Joined: 25/06/2011 22:38

#81679 Re: SDA-All about

Post by thekupus »

Hajvan wrote: 17/01/2023 00:40 Brajla debil
stvarno, u ovoj priči je on debil, a ne mulahusein i ostala ekipa?
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#81680 Re: SDA-All about

Post by zippoo87 »

Hajvan wrote: 17/01/2023 00:40 Brajla debil
fakat degutantan post :-)
made_in_sarajevo
Posts: 6959
Joined: 06/05/2013 23:05

#81681 Re: SDA-All about

Post by made_in_sarajevo »

Ne znam ni sto se sejo ljuti, kila je kila jebaji ga :mrgreen:
User avatar
problemnatravunu
Posts: 18746
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#81682 Re: SDA-All about

Post by problemnatravunu »

https://bit.ly/3ZJkD6A
Budnjo šalje pozdrave :lol:
PROVJERAVA SE JE LI BIO NELEGALAN PRIKLJUČAK
Novi skandal na pomolu: McDonald's na Stupu nikad nije dobio račun za vodu?!
:lol: :lol: :lol:
patriot_bih
Posts: 743
Joined: 28/12/2020 17:03

#81683 Re: SDA-All about

Post by patriot_bih »

Izaberite premjera TK na čelo stranke!

Čovjek je pokazao da zna povlačiti prave poteze.
User avatar
billy organ
Posts: 1629
Joined: 04/07/2021 19:19

#81684 Re: SDA-All about

Post by billy organ »

carobnjak_N wrote: 16/01/2023 13:40 Ko se još sjeća epizode kad je Emir Suljagić htio da se vjeronauk ne ocjenjuje , pa je išla ta priča da je to korak do zabrane.
A onda je Suljagića sreo hadžija iz Živinica. Sad je glavni na twiterima da napada bivše kolege iz stranke.
Dug je platni spisak hadžije, a počinje sa Avdo Avdić. Ovi što lijepe plakate, to se kupi sa 100km.
Ti ako si bosnjak, ja sam brad pitt.
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#81685 Re: SDA-All about

Post by carobnjak_N »

billy organ wrote: 17/01/2023 13:16
carobnjak_N wrote: 16/01/2023 13:40 Ko se još sjeća epizode kad je Emir Suljagić htio da se vjeronauk ne ocjenjuje , pa je išla ta priča da je to korak do zabrane.
A onda je Suljagića sreo hadžija iz Živinica. Sad je glavni na twiterima da napada bivše kolege iz stranke.
Dug je platni spisak hadžije, a počinje sa Avdo Avdić. Ovi što lijepe plakate, to se kupi sa 100km.
Ti ako si bosnjak, ja sam brad pitt.
Ja sam za razliku od vas većine, Bošnjak koji vjeru ne smatra i ne izjednačava sa naukom, pa zato i piše vjero-nauk, bez A, kao što si
dobro primjetio. Vjeronauk je ispravan naziv, jer se tu samo nauči na hićber (na pamet), samo se memoriše.
Nema tu nikakvih analiza, zadataka, eksperimenata, mjerenja i ispitivanja. Tako da nije ispravno vjeru stavljati u polje nauke, pogotovo
jer se one često direktno sukobljavaju sa recimo istom tom naučnom sferom.
User avatar
billy organ
Posts: 1629
Joined: 04/07/2021 19:19

#81686 Re: SDA-All about

Post by billy organ »

carobnjak_N wrote: 17/01/2023 13:31
billy organ wrote: 17/01/2023 13:16

Ti ako si bosnjak, ja sam brad pitt.
Ja sam za razliku od vas većine, Bošnjak koji vjeru ne smatra i ne izjednačava sa naukom, pa zato i piše vjero-nauk, bez A, kao što si
dobro primjetio. Vjeronauk je ispravan naziv, jer se tu samo nauči na hićber (na pamet), samo se memoriše.
Nema tu nikakvih analiza, zadataka, eksperimenata, mjerenja i ispitivanja. Tako da nije ispravno vjeru stavljati u polje nauke, pogotovo
jer se one često direktno sukobljavaju sa recimo istom tom naučnom sferom.
hdz trolu furaj nekog drugog :thumbup:
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#81687 Re: SDA-All about

Post by carobnjak_N »

billy organ wrote: 17/01/2023 13:33
carobnjak_N wrote: 17/01/2023 13:31

Ja sam za razliku od vas većine, Bošnjak koji vjeru ne smatra i ne izjednačava sa naukom, pa zato i piše vjero-nauk, bez A, kao što si
dobro primjetio. Vjeronauk je ispravan naziv, jer se tu samo nauči na hićber (na pamet), samo se memoriše.
Nema tu nikakvih analiza, zadataka, eksperimenata, mjerenja i ispitivanja. Tako da nije ispravno vjeru stavljati u polje nauke, pogotovo
jer se one često direktno sukobljavaju sa recimo istom tom naučnom sferom.
hdz trolu furaj nekog drugog :thumbup:
Ja tebe nisam ni primjetio dok me nisi citirao, tako da ne znam koji si organ sad ti ?
Ili možda umišljaš da govoriš u ime neke skupine ili šta već.
User avatar
billy organ
Posts: 1629
Joined: 04/07/2021 19:19

#81688 Re: SDA-All about

Post by billy organ »

carobnjak_N wrote: 17/01/2023 13:41
billy organ wrote: 17/01/2023 13:33

hdz trolu furaj nekog drugog :thumbup:
Ja tebe nisam ni primjetio dok me nisi citirao, tako da ne znam koji si organ sad ti ?
Ili možda umišljaš da govoriš u ime neke skupine ili šta već.
Vidim izlaze mi stalno tvoji komentari, visis non stop na forumu. Pogotovo onaj komentar kako si ti pametniji od 90% ljudi :lol: .

Idi kloniraj se pod drugim nadimkom i izmisli neku drugu forumsku personu. Malo manje ofirnu. Pozz :thumbup:
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#81689 Re: SDA-All about

Post by tranquil »

carobnjak_N wrote: 16/01/2023 13:40 Ko se još sjeća epizode kad je Emir Suljagić htio da se vjeronauk ne ocjenjuje , pa je išla ta priča da je to korak do zabrane.
Ispravka, ono što je Suljagić htio da provede je ne da se vjeronauk ne ocjenjuje, nego samo da ta ocjena ne ulazi u prosjek za glavnu ocjenu. Vjeronauk bi se i dalje ocjenjivao, samo se ne bi računao za prosjek.

I da, "vjeronauk", kako si i ti napisao, je jedini ispravan način da se kaže ime tog predmeta. Tako se uvijek zvao, prije nego što su ga komunisti ukinuli. Da bi se nešto nazivalo "nauka", potrebno je da to i bude nauka, a vjeronauk nije nauka, nego učenje o vjeri. Ne znam kako se sada zvanično zove, ali ako ima "a" na kraju, to je onda još jedan žalostan ustupak mantijašima, kao što je bilo i popuštanje pobješnjelom reisu Ceriću kada je zbog gore pomenutog Suljagićevog pokušaja, prijetio neredima i nasilnom promjenom vlasti. To je sorta ljudi kojoj se ne treba davati ni prst, jer ćeš ostati bez ruke. Traže sve za sebe, ništa za druge. Ne bi me čudilo da su se tako i izborili za to "a" na kraju riječi "vjeronauk", iako svi dobro znamo šta je nauka, a šta nije, sorta ljudi koja bi sada podigla demonstracije ako bi tražili da se ukine to nepotrebno "a".
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#81690 Re: SDA-All about

Post by carobnjak_N »

billy organ wrote: 17/01/2023 13:42
carobnjak_N wrote: 17/01/2023 13:41
Ja tebe nisam ni primjetio dok me nisi citirao, tako da ne znam koji si organ sad ti ?
Ili možda umišljaš da govoriš u ime neke skupine ili šta već.
Vidim izlaze mi stalno tvoji komentari, visis non stop na forumu. Pogotovo onaj komentar kako si ti pametniji od 90% ljudi :lol: .

Idi kloniraj se pod drugim nadimkom i izmisli neku drugu forumsku personu. Malo manje ofirnu. Pozz :thumbup:
Ja visim na forumu, a tebi izlaze moji komentari , koji ne visiš na forumu ?
Naravno da sam bolji. Jer ja ne lažem. Dok ti lažeš. Ne-lagati u mojem sistemu vrijednosti nešto znači.
Evo recimo lažeš da sam rekao kako sam "pametniji od 90 % ljudi" . Ja sam rekao da sam moralno i intelektualno bolji od 90 %
stanovnika u BiH . Zašto moralno, sam ti već objasnio (nadam se), a zašto intelektualno, se vidi iz naše konverzacije.
Ja u stvari ne mislim da sam ja nešto neki intelekt i pamet, recimo da živim u jednoj Holandiji možda bih bio blago iznadprosječan,
nego mislim samo da je vas 90 % ispod svakog prosjeka. Nebitna nacija, već tako jedna kolektivna zaostalost i primitivizam.
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#81691 Re: SDA-All about

Post by carobnjak_N »

tranquil wrote: 17/01/2023 13:50
carobnjak_N wrote: 16/01/2023 13:40 Ko se još sjeća epizode kad je Emir Suljagić htio da se vjeronauk ne ocjenjuje , pa je išla ta priča da je to korak do zabrane.
Ispravka, ono što je Suljagić htio da provede je ne da se vjeronauk ne ocjenjuje, nego samo da ta ocjena ne ulazi u prosjek za glavnu ocjenu. Vjeronauk bi se i dalje ocjenjivao, samo se ne bi računao za prosjek.

I da, "vjeronauk", kako si i ti napisao, je jedini ispravan način da se kaže ime tog predmeta. Tako se uvijek zvao, prije nego što su ga komunisti ukinuli. Da bi se nešto nazivalo "nauka", potrebno je da to i bude nauka, a vjeronauk nije nauka, nego učenje o vjeri. Ne znam kako se sada zvanično zove, ali ako ima "a" na kraju, to je onda još jedan žalostan ustupak mantijašima, kao što je bilo i popuštanje pobješnjelom reisu Ceriću kada je zbog gore pomenutog Suljagićevog pokušaja, prijetio neredima i nasilnom promjenom vlasti. To je sorta ljudi kojoj se ne treba davati ni prst, jer ćeš ostati bez ruke. Traže sve za sebe, ništa za druge. Ne bi me čudilo da su se tako i izborili za to "a" na kraju riječi "vjeronauk", iako svi dobro znamo šta je nauka, a šta nije, sorta ljudi koja bi sada podigla demonstracije ako bi tražili da se ukine to nepotrebno "a".
Aha, prihvatam ispravku.
Ma sjećam se da se je tad žestoko borio za to ali je bio i žestoko napadan, sve su mu izvlačili, od toga da je nasilnik prema ženama,
pa klasično izdajnik itd. Sad se je smirio i izgleda potpuno promijenio stranu.
Pare čuda rade.
User avatar
drug_profi
Posts: 65416
Joined: 16/07/2012 16:00

#81692 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Ja lično sumnjam da je Suljagić i tada bio trojanac u SDP-u, i da je taj potez oko vjeronauka i reakcije na njega usklađen sa centralom SDA.
Jer brzo nakon toga ode da bude malo protivkandidat Izetbegovicu na predsjednickim, pa najednom hop. Ovo sto je danas,
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#81693 Re: SDA-All about

Post by Haris.ba »

drug_profi wrote: 17/01/2023 13:59 Ja lično sumnjam da je Suljagić i tada bio trojanac u SDP-u, i da je taj potez oko vjeronauka i reakcije na njega usklađen sa centralom SDA.
Jer brzo nakon toga ode da bude malo protivkandidat Izetbegovicu na predsjednickim, pa najednom hop. Ovo sto je danas,
Ja mislim da je on sam od sebe to radio. Sto je jos gore. :D
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#81694 Re: SDA-All about

Post by carobnjak_N »

Ja mislim ipak da je bio mlad i naivan, a onda je skonto što će mu to u životu i uzeo lovu, sad je direktor memorijalnog centra, ima
vremena da twituje na braniku Sda.
Pa ista je stvar sa Avdom, čovjek bukvalno do prije 3 godine možda, navodio u javnim nastupima koga je sve SDA kupila.
Među njima i Hayat. Sad je glavni gost na Hayatu. To su ti transferi.
doktor78
Posts: 3939
Joined: 14/09/2006 11:02

#81695 Re: SDA-All about

Post by doktor78 »

drug_profi wrote: 17/01/2023 00:16
zippoo87 wrote: 16/01/2023 21:17 Ne znam jeste li upratili,koga je sada ova botovska stoka uzela na zub :D

Image Image
Cuo sam da je odmah angazovao advokata i podigao tuzbu protiv ovih.
I dobice ih, a oni nek spremaju pare.
A zna li se ko stoji iza ove stranice?
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#81696 Re: SDA-All about

Post by Haris.ba »

doktor78 wrote: 17/01/2023 14:07 A zna li se ko stoji iza ove stranice?
Nazalost, sa Fatmirom se slazem.

PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#81697 Re: SDA-All about

Post by PM72 »

Fatmir je u pravu u 95 % slučajeva.Dirnuo je u lopovluke IZ što je isto da je krenuo skidati gnjezdo stršljena u kupaćim gaćama.
User avatar
billy organ
Posts: 1629
Joined: 04/07/2021 19:19

#81698 Re: SDA-All about

Post by billy organ »

PM72 wrote: 17/01/2023 14:28 Fatmir je u pravu u 95 % slučajeva.Dirnuo je u lopovluke IZ što je isto da je krenuo skidati gnjezdo stršljena u kupaćim gaćama.
Jes mu pogledao "novogodisnji program" :lol:
User avatar
Dozer
Posts: 32996
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#81699 Re: SDA-All about

Post by Dozer »

PM72 wrote: 17/01/2023 14:28 Fatmir je u pravu u 95 % slučajeva.Dirnuo je u lopovluke IZ što je isto da je krenuo skidati gnjezdo stršljena u kupaćim gaćama.
IZ klepa?! Nemoguce.... :roll:
User avatar
billy organ
Posts: 1629
Joined: 04/07/2021 19:19

#81700 Re: SDA-All about

Post by billy organ »

carobnjak_N wrote: 17/01/2023 13:52 . Ja sam rekao da sam moralno i intelektualno bolji od 90 %
stanovnika u BiH . Zašto moralno, sam ti već objasnio (nadam se), a zašto intelektualno, se vidi iz naše konverzacije. nego mislim samo da je vas 90 % ispod svakog prosjeka. Nebitna nacija, već tako jedna kolektivna zaostalost i primitivizam.


Ti si samo jedno malo preplaseno dijete koje je previse citalo Niceovog Zaratustru. Dijete koje se boji vlastite sjene i zivotnih odgovornosti pa se okrenulo vlastitoj megalomaniji pri tomo umisljajuci da je ko biva pametniji od vecine ljudi. Ima tu i Petar Pan sindroma ili sto bi Carl Jung rekao - puer eternus.
Post Reply