Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#15526 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by RagibUzoriti »

sime_cipol wrote: 17/01/2023 11:12 Za 800 mozda dovuku iz Minhena ili Stuttgarta, sve preko toga je druga cijena.
Najveci fazon od svega toga je sto ovi koji voze u vecini slucajeva su teske varalice( cast izuzecima ).
Maloprije pricam sa jednim. Kaze 1000 eura. Ali na tih 1000 eura ide jos 100 papiri( haj i to ok) , 300 eura na Madjarskoj granici, 100 eura cariniku...

Pa jarane ne prevozis Bentlija :-) :lol:
Ne vozis ukradeno auto da carinik mora da zazmiri na jedno oko
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#15527 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Znaci slabo se ti mozes ugradit u export :D
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#15528 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Laplace »

kenomax wrote: 16/01/2023 18:54
Idemedosumom wrote: 15/01/2023 19:51 Danas sam gledao jednog Kadjara, 2018. ali zato skoro pa golaĆ. Rekoh da steknem osjećaj kakav je, pošto su svi primjerci s boljom opremom podaleko.

Nisam mnogo očekivao, kontam biće slično Meganu 4, koji mi je sav nekako bljak.

No iznenadismo se i ja i hanuma. Stekao sam dojam da se radi o izuzetno elegantnom, da ne kažem nježnom vozilu.

Gepek mi je izgledao primjetno veći nego u Sportage.
Sjedišta su izuzetno udobna, kao fotelje pored onih panjeva u Sportage.

Motor je 1.5 dCi, i djeluje mi kao nedovoljno jak za ovakvo vozilo. Ne znam da li bi onaj 1.6 dCi bio značajno bolji? Hebeni downsizing :skoljka:
Samo pazi, u Sportageu dobiješ 564 litra koji možda nisu odmah vidljivi. One pregrade ispod se vade i dobiješ 140-ak litara. Korisno ako ti treba za mora ili nešto više. Imao sam taj Sportage 6 godina i svake godine se za more vadilo sve ispod i dobiješ super prostor. Ono gore sasvim dovoljno za svakodnevne aktivnosti, bar meni.
Taman za pakovanje sendviča, pašteta i sira ako ideš na hrvatsko primorje.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#15529 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by RagibUzoriti »

Throttle wrote: 17/01/2023 11:36 Znaci slabo se ti mozes ugradit u export :D
Zavisi od klase,ali problem transport.

Teska konkurencija sa ovim sto navrte kilometara nazad :mrgreen:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#15530 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Kako rekose, pune slepe ostecenih automobila. Jedino tako se za istu cijenu moze kupit auto na zapadu i ovdje nakon placene carine i poreza. Malo kucnut, malo vratis kilometre, malo usminkas ineto recepta za ugradjivanje. Dobro auto je svugdje skupo
Juka Jebach
Posts: 858
Joined: 18/04/2017 22:53

#15531 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Juka Jebach »

Sto spomenu za ovu kiu sportage, standardno danas. Ja kada sam svoj auto prodao nakon 2 mjeseca ga vidim opet na klix sa istim opisom samo eto slike nije uzeo moje :D
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7121
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#15532 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

i opet dodjete na ono ko i zasto prodaje i kupuje..... na vama ljudi zarade 2500 jer se ne znate cjenjkat, i 5000 jer vam se zuri kupit najnoviji .... :izet:

e samo mi nije jasna kuGnjavaza na forumu poslije svega..... arane ocam eno mi se moj prodaje 5000 vise.....

iskren da budem mene bi bilo stid potpisat ovako pred svima da sam poglup :lol:
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8315
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#15533 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Idemedosumom »

On se oglasava za 5000 vise. Tesko ce se prodati. Meni je danas tesko zamisliti nekoga da uleti na olx i odmah kupi prvo sto mu se svidi, bez da se prije toga poigra s filterima i uporedi s ostatkom ponude.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7121
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#15534 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

Sarajevo je inace cudna biljcica - zvali smo sarajlije sibicarima jos davno prije toga..... nije bez razloga..... i obicno je tako..... Veliki gradovi su puni prevaranata i olosa koji te zavrnu dok si reko piksla..... U maloj sredini prevarant je prilicno tesko bit jer mozes jednom dvaput nasukat a poslije ti je tabanovica sokak......Docim provincijalac dodje uglavnom koliko toliko posten i neiskvaren - preveslaju ga ko dijete.... :lol: U Sarajevu je ok biti opkoljen sa vise stotina artiljerijskih cijevi, "borit se za slobodu naroda" a portir na tunelu u boljoj uniformi od Vesli Klarka i boljim cizmama od planinara pregleda da nisi slucajno unio koju kilu i litar neceg vise da te "ocarini" 100%.... Litar dizela u kod Katedrale je bio 20-25-35 maraka zavisno od stanja na trzistu OPECa :lol:

dakle nepojmljivo je da je grad opkoljen da sverc uredno cirkulira citaj Alemko Saja i tako taj olos..... ti neas sta jest - fol cuvas grad - dok se jaran bogati i postaje polako "kontroverzni biznismen"...... poslije rata je naravno, vrlo uspjesan BH biznismen.....

zato je poslije NOBa Jugoslavija bila koliko toliko postenija zemlja - sverc i kradja - streljacki vod pa se ti mami zali......

Ovako sa zvukom Dejtosnkog zvizduka - ko je sta jamio jamio - a svi postali legalno bogatasi i niko ih ne pita za porijeklo para....... sto mozda jest normalno u Zairu ili Ruandi......

Takvo kakvo jest "politicko Sarajevo" trenutno uziva puno para zahvaljujuci svim mogucim instrumentima guzovace i uzimanja para za bilo kakav kurac gdje "drzava" ne daje nista zauzvrat..... i to se takodjer danas zove "uspjehom" u naSKe :mrgreen:
Last edited by skrbavi-admin on 17/01/2023 13:19, edited 1 time in total.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#15535 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by RagibUzoriti »

Idemedosumom wrote: 17/01/2023 13:07 On se oglasava za 5000 vise. Tesko ce se prodati. Meni je danas tesko zamisliti nekoga da uleti na olx i odmah kupi prvo sto mu se svidi, bez da se prije toga poigra s filterima i uporedi s ostatkom ponude.
Naravno

Ja jucer prodao auto,upravo kad uzmes te filtere na OLXu, jedan jedini u toj klasi imao taj nivo opreme trenutno od svih drugih koji su bili oglaseni za prodaju( top oprema) a najbolju cijenu.
Stavio sasvim korektnu cijenu,da ima i mene a i da kupac bude zadovoljan.

I onda bude bukvalno najezda kojekavih debila koji bi dobro auto ali 2-3 milje maruna manje da plate u fazonu da to odmah zavrsimo :lol:
E takvim debilima em ne bih prodao em ne bih spustio jedne jedine marke.

Dosao covjek, vidio auto,probao,kaze ozbiljna musterija. Odvukao na pregled,poklopili se svi navadeni servisi sa kilometrazom i zavrsili pricu u roku 2 minute.
baja
Posts: 1024
Joined: 23/02/2002 00:00

#15536 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by baja »

EFD22 wrote: 16/01/2023 23:23
kenomax wrote: 16/01/2023 20:56 Je li ovo realno? :D
https://www.olx.ba/artikal/51385999/kia-sportage/

Moj prošli auto, nakon 3-4 mjeseca od prodaje na olx-u objavljen za 33000KM. Ja ga dotičnom prodao za 26500 u septembru. Još isti opis i slike. Zar je ovoliko market podivljao da postoji šansa da se izvuče 5000KM za par mjeseci? Novi auto koji sam kupio je u međuvremenu po cjenovniku poskupio za 3000KM.
Jebiga sad si ga ukop'o. Da nisi ništa pisao ovdje možda bi ga i prodao :mrgreen:
Iskreno mislim da ne vrijedi. Ali iz nekog razloga brend KIA se priblizio narodu. Za 2-3 K manje ce se neko upecati vjerujem. Opet zaradio na autu
azdralovic
Posts: 5113
Joined: 29/05/2010 21:46

#15537 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by azdralovic »

RagibUzoriti wrote: 17/01/2023 13:18
Idemedosumom wrote: 17/01/2023 13:07 On se oglasava za 5000 vise. Tesko ce se prodati. Meni je danas tesko zamisliti nekoga da uleti na olx i odmah kupi prvo sto mu se svidi, bez da se prije toga poigra s filterima i uporedi s ostatkom ponude.
Naravno

Ja jucer prodao auto,upravo kad uzmes te filtere na OLXu, jedan jedini u toj klasi imao taj nivo opreme trenutno od svih drugih koji su bili oglaseni za prodaju( top oprema) a najbolju cijenu.
Stavio sasvim korektnu cijenu,da ima i mene a i da kupac bude zadovoljan.

I onda bude bukvalno najezda kojekavih debila koji bi dobro auto ali 2-3 milje maruna manje da plate u fazonu da to odmah zavrsimo :lol:
E takvim debilima em ne bih prodao em ne bih spustio jedne jedine marke.

Dosao covjek, vidio auto,probao,kaze ozbiljna musterija. Odvukao na pregled,poklopili se svi navadeni servisi sa kilometrazom i zavrsili pricu u roku 2 minute.
ja sam odavno poceo svima koji mi se jave sa nerealnim ponudama govoriti moze... 99% ih se vise nece javiti
User avatar
xoklix
Posts: 3392
Joined: 16/01/2018 16:07

#15538 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by xoklix »

Davno imali passat cc , novog ovdje uzeli i prodamo ga 2016te mislim sa 267xxx na satu. Iz Tuzle neki likovi došli, par dana poslije auto na piku sa 165xxx pređenih kilometara.
Vidim ga neki dan neko iz Sa voza.
Bijeli sa panoramom, registracija počinje sa M51. Možda je nečiji sa foruma :mrgreen:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#15539 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Nemoguce, na forumu niko ne vozi auto s vracenim satom :D
Blizanac
Posts: 722
Joined: 28/01/2005 13:02

#15540 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Blizanac »

Preporuke i iskustva za Ford c-max, 1.6 tdci, 2002-13.g.?
Prednosti, mane , kvarovi, održavanje...
Ženi se sviđa, a ja nikad nisam imao Forda. Po internetu što sam čitao, iskustva su uglavnom pozitivna-udoban, siguran, ekonomičan, pouzdan... Neka opšta ocjena je da je potcijenjen i da je u vrhu u svojoj klasi. Od kvarova spominju sito za ulje (neki kažu da je to riješeno od 2011.g.), nedovoljno snage (85 kW??) te često mijenjanje selena i sl.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2743
Joined: 14/06/2017 17:07

#15541 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by MehmedPasaMoric »

Bolji od Tourana definitivno
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#15542 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by emotivac »

Razlika minimalna, dva veoma slična minivan-a. Stvar ukusa.
ticmaaa
Posts: 90
Joined: 07/04/2011 21:14

#15543 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ticmaaa »

moze pomoc oko odabira audi q3
do 35k KM


https://www.olx.ba/artikal/51248196/aud ... gistrovan/

sta mislite o ovome i cijeni?

volio bi benzinca zbog kratkih relacija

Hvala
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#15544 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

ticmaaa wrote: 18/01/2023 12:57 moze pomoc oko odabira audi q3
do 35k KM


https://www.olx.ba/artikal/51248196/aud ... gistrovan/

sta mislite o ovome i cijeni?

volio bi benzinca zbog kratkih relacija

Hvala
Provjeri ga na carvertical i u ovlastenom, ova kuca je svojevremeno imala muljaza. Mozda je auto i ok al dobro pripazi s njima
ticmaaa
Posts: 90
Joined: 07/04/2011 21:14

#15545 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ticmaaa »

Throttle wrote: 18/01/2023 14:27
ticmaaa wrote: 18/01/2023 12:57 moze pomoc oko odabira audi q3
do 35k KM


https://www.olx.ba/artikal/51248196/aud ... gistrovan/

sta mislite o ovome i cijeni?

volio bi benzinca zbog kratkih relacija

Hvala
Provjeri ga na carvertical i u ovlastenom, ova kuca je svojevremeno imala muljaza. Mozda je auto i ok al dobro pripazi s njima
provjerio sam..Neki drugi q3. Uvoz CH, manualni, 250k+ presao, crne boje i udaren tri put. Kaze carvertical nije pouzdan i da je jedino pouzdan ovlasteni servis Porsche.
ticmaaa
Posts: 90
Joined: 07/04/2011 21:14

#15546 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ticmaaa »

...
Last edited by ticmaaa on 19/01/2023 12:14, edited 1 time in total.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23422
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#15547 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Poslovnost na nivou :D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#15548 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Nista, dat im 30 hiljada da se smire, vidis da su nervozni :D
Peryton_
Posts: 1241
Joined: 04/11/2011 21:23
Location: Tuzla

#15549 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Peryton_ »

:sax:

Mali update oko auta( Audi A4) , jucer nismo uspjeli stupiti u kontakt sa doticnim, ne javlja se na telefon. Probati jos jednom sutra, ako ne, nista.
zigson
Posts: 4818
Joined: 04/04/2015 22:17

#15550 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by zigson »

ticmaaa wrote: 18/01/2023 12:57 moze pomoc oko odabira audi q3
do 35k KM


https://www.olx.ba/artikal/51248196/aud ... gistrovan/

sta mislite o ovome i cijeni?

volio bi benzinca zbog kratkih relacija

Hvala
Oj eurocentar.... :run:
Idi ga samo pogledaj uzivo sve ce ti se samo kazati.. zrakni i ostala auta sto imaju na otpa.. pardon placu
Post Reply