Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
xoklix
Posts: 3391
Joined: 16/01/2018 16:07

#15501 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by xoklix »

RagibUzoriti wrote: 16/01/2023 20:28
xoklix wrote: 16/01/2023 20:16 Veće autokuće uzimaju u flotama auta od leasinga i rent a car agencija. Mačak u vreći.
Ove male auto kuće i trgovci na crno uglavnom uzimaju krševe i ovdje ih šminkaju.
Ja sam 3x uvozio auto u vlastitom aranžmanu iz Njemačke.
Nikad ni sa jednim nisam imao problema.
S tim da se bavim međunarodnim transportom pa pošaljem vozača da pregleda auto i eventualno ostavi kaparu.
Tu uštedim trošak odlaska gore.
Svi uzimaju krseve, samo ti uzimas top modele i to 3 puta za redom :lol:
Nije svi , ali velika većina.
Pa uzimaju svjesno krševe jer su jeftiniji, ovdje ih još jeftinije poprave i onda prodaju. Ja kad uzimam sebi uzimam gledam da je sve po pe-esu.
User avatar
mk ultra
Posts: 24034
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#15502 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

Pa upravo to
95% uvoza u BiH su auta sa manom, udarena, u kvaru
User avatar
xoklix
Posts: 3391
Joined: 16/01/2018 16:07

#15503 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by xoklix »

Idemedosumom wrote: 16/01/2023 20:26
xoklix wrote: 16/01/2023 20:16 Veće autokuće uzimaju u flotama auta od leasinga i rent a car agencija. Mačak u vreći.
Ove male auto kuće i trgovci na crno uglavnom uzimaju krševe i ovdje ih šminkaju.
Ja sam 3x uvozio auto u vlastitom aranžmanu iz Njemačke.
Nikad ni sa jednim nisam imao problema.
S tim da se bavim međunarodnim transportom pa pošaljem vozača da pregleda auto i eventualno ostavi kaparu.
Tu uštedim trošak odlaska gore.
Onda je nešto manji rizik kupiti od velike autokuće nego li sitnih švercera?

Ja sam pitao jednog što uvozi auta iz DE da mi vidi kolike bi bile dadžbine za uvoz konkretno Mazde CX5 s boljim paketom opreme. Veli nekih 6kkm. Puno brate mili, veli imaš li ikog da na povlasticu uvezeš. Rekoh nemam, a i da imam, petljancija je to.
Otprilike 35% na cijenu auta dodaj + prevoz 700-800 €.
Imaš onda špediciju 100-150 KM i homologaciju 2-3 stoje.
il dottore
Posts: 1691
Joined: 12/04/2014 20:35

#15504 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by il dottore »

kenomax wrote: 16/01/2023 20:56 Je li ovo realno? :D
https://www.olx.ba/artikal/51385999/kia-sportage/

Moj prošli auto, nakon 3-4 mjeseca od prodaje na olx-u objavljen za 33000KM. Ja ga dotičnom prodao za 26500 u septembru. Još isti opis i slike. Zar je ovoliko market podivljao da postoji šansa da se izvuče 5000KM za par mjeseci? Novi auto koji sam kupio je u međuvremenu po cjenovniku poskupio za 3000KM.
A sjecas se da su ti strucnjaci ovdje pisali dje ces ga za toliko prodati, ne vrijedi kia, tralala...
kenomax
Posts: 406
Joined: 24/07/2013 18:54

#15505 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kenomax »

il dottore wrote: 16/01/2023 23:12
kenomax wrote: 16/01/2023 20:56 Je li ovo realno? :D
https://www.olx.ba/artikal/51385999/kia-sportage/

Moj prošli auto, nakon 3-4 mjeseca od prodaje na olx-u objavljen za 33000KM. Ja ga dotičnom prodao za 26500 u septembru. Još isti opis i slike. Zar je ovoliko market podivljao da postoji šansa da se izvuče 5000KM za par mjeseci? Novi auto koji sam kupio je u međuvremenu po cjenovniku poskupio za 3000KM.
A sjecas se da su ti strucnjaci ovdje pisali dje ces ga za toliko prodati, ne vrijedi kia, tralala...
Da sam ja njih slušao prodao bih je za 20 hiljada :-D
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#15506 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

kenomax wrote: 16/01/2023 20:56 Je li ovo realno? :D
https://www.olx.ba/artikal/51385999/kia-sportage/

Moj prošli auto, nakon 3-4 mjeseca od prodaje na olx-u objavljen za 33000KM. Ja ga dotičnom prodao za 26500 u septembru. Još isti opis i slike. Zar je ovoliko market podivljao da postoji šansa da se izvuče 5000KM za par mjeseci? Novi auto koji sam kupio je u međuvremenu po cjenovniku poskupio za 3000KM.
Jebiga sad si ga ukop'o. Da nisi ništa pisao ovdje možda bi ga i prodao :mrgreen:
User avatar
hopi
Posts: 7260
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#15507 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hopi »

jah baš svi potencijalni kupci te kije čitaju sarajevo-x, mislim klix rumfo
kenomax
Posts: 406
Joined: 24/07/2013 18:54

#15508 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kenomax »

EFD22 wrote: 16/01/2023 23:23
kenomax wrote: 16/01/2023 20:56 Je li ovo realno? :D
https://www.olx.ba/artikal/51385999/kia-sportage/

Moj prošli auto, nakon 3-4 mjeseca od prodaje na olx-u objavljen za 33000KM. Ja ga dotičnom prodao za 26500 u septembru. Još isti opis i slike. Zar je ovoliko market podivljao da postoji šansa da se izvuče 5000KM za par mjeseci? Novi auto koji sam kupio je u međuvremenu po cjenovniku poskupio za 3000KM.
Jebiga sad si ga ukop'o. Da nisi ništa pisao ovdje možda bi ga i prodao :mrgreen:
Ja po ličnom iskustvu poznajem 3 korisnika foruma koja bi bila zainteresovana za ovakvu Kiu, neki bi radije lgbt zastavom mahali, nekako takav dojam sam stekao kao vlasnik Kia auta na ovom forumu kroz ovih par mjeseci :D
preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#15509 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by preludezalude »

kenomax wrote: 16/01/2023 20:56 Je li ovo realno? :D
https://www.olx.ba/artikal/51385999/kia-sportage/

Moj prošli auto, nakon 3-4 mjeseca od prodaje na olx-u objavljen za 33000KM. Ja ga dotičnom prodao za 26500 u septembru. Još isti opis i slike. Zar je ovoliko market podivljao da postoji šansa da se izvuče 5000KM za par mjeseci? Novi auto koji sam kupio je u međuvremenu po cjenovniku poskupio za 3000KM.
Ako uhvati onoliko koliko je i platio dobro je prosao.
Peryton_
Posts: 1241
Joined: 04/11/2011 21:23
Location: Tuzla

#15510 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Peryton_ »

Audi A4 2.0 TFSI Quattro (28.800 KM)
https://www.olx.ba/r/51091775/45816

Vase misljenje o autu. Ne zanima me koliko trosi i koliko je skupo odrzavanje, nego da li ima poznatih mana ovaj motor i misljenje o cijeni?
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7121
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#15511 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

Peryton_ wrote: 17/01/2023 08:20 Audi A4 2.0 TFSI Quattro (28.800 KM)
https://www.olx.ba/r/51091775/45816

Vase misljenje o autu. Ne zanima me koliko trosi i koliko je skupo odrzavanje, nego da li ima poznatih mana ovaj motor i misljenje o cijeni?
uradi mu veliki servis ako vec imas kesa, ja mislim da je lanac+zatezaci i gas.... sta rec nego azdaha... cijena je manje vise postena jer je jos uvijek mlad.... nije ni ruzan.... samo upali mozak i ne ubij nekog....
Peryton_
Posts: 1241
Joined: 04/11/2011 21:23
Location: Tuzla

#15512 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Peryton_ »

skrbavi-admin wrote: 17/01/2023 08:30
Peryton_ wrote: 17/01/2023 08:20 Audi A4 2.0 TFSI Quattro (28.800 KM)
https://www.olx.ba/r/51091775/45816

Vase misljenje o autu. Ne zanima me koliko trosi i koliko je skupo odrzavanje, nego da li ima poznatih mana ovaj motor i misljenje o cijeni?
uradi mu veliki servis ako vec imas kesa, ja mislim da je lanac+zatezaci i gas.... sta rec nego azdaha... cijena je manje vise postena jer je jos uvijek mlad.... nije ni ruzan.... samo upali mozak i ne ubij nekog....
Auto se uzima kao drugo auto za otvorene voznje, izleta i nazalost ne uzimam ga ja, nego uzi clan porodice. Sutra se ide pogledati, vjerovatno odmah i na pregled. Gdje uraditi veliki servis na TK, osim naravno Interauta.
Meni cijena izgleda prihvatljiva u današnjem ludilu, doduse, mozda prikriva neki 3 milje + nedostatak :D
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7121
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#15513 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

ne mora znacit.... kao sto rekoh provjeri kriticne komponente kad vec nudi opciju pregleda, gledaj imal ciganluka ili je odrzavano tipa valjajul gume....uradi mu veliki servis i kako rekoh gas... mozda coeku trebaju pare....pokusaj trgovat kod haube i toeto
obavezno provjeri mjenjac ako postoji nacin za to, stucne li, zafali se i alahimanet
Last edited by skrbavi-admin on 17/01/2023 08:45, edited 1 time in total.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#15514 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Farovi su od amerikanca pa baci oko na to, jel sve isto kao EU model ako je amer ili je neko nabacio US farove
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#15515 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

Throttle wrote: 17/01/2023 08:45 Farovi su od amerikanca pa baci oko na to, jel sve isto kao EU model ako je amer ili je neko nabacio US farove
Amer je, i brzinomjer je u mph
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#15516 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Amerikanac i to dobar!

U EU je oznaka za ovaj motor bila TFSI, nikad samo T.


Ako je održavan kako spada, nemaš se šta brinuti.

Lanac je daleko od nekih kilometara za neku veću brigu.
Brzinomjer je u mph, mada ja mislim da ima i unutrašnji krug sa km/h, pa da ne voziš 60 mph gdje je ograničenje 60 km/h :mrgreen:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#15517 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

I zadnji žmigavci im svijetle crveno :D
Peryton_
Posts: 1241
Joined: 04/11/2011 21:23
Location: Tuzla

#15518 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Peryton_ »

Javim vam sutra update,raspitivali smo se, opsti pregled u Interautu u nekih bogzna koliko tacaka 80KM.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#15519 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Leon16v wrote: 17/01/2023 08:52 I zadnji žmigavci im svijetle crveno :D
Da je država kao što nije, tokom homologacije pri uvozu je morao promijeniti štope, inače ga ne bi mogao registrovati.

Tako je i u Njemačkoj i u Hrvatskoj i u cijelom normalnom svijetu.

U Njemačkoj sam našao uvezenu Nissan Maximu najnoviju sa normalnim žmigavcima i pozicijama i naprijed i nazad, a uopće se ne pravi za EU tržište :mrgreen: Znači može, kad mora
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#15520 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by artur morgan »

Zadnji senzori za parkiranje mislim da su naknadno ugrađivani, i da nisu fabrički. Po broju šasije se može provjeriti oprema, pošto auto ide u Inter auto na pregled. Zašto nema prednjih senzora u ovom paketu opreme ? Prednja sjedišta i volan loše izgledaju. To auto jeste zanimljivo i slab je izbor ovog audija b8 fl modela kod nas ali ga treba provjeriti.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#15521 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by RagibUzoriti »

xoklix wrote: 16/01/2023 22:44
Otprilike 35% na cijenu auta dodaj + prevoz 700-800 €.
Imaš onda špediciju 100-150 KM i homologaciju 2-3 stoje.
Imas li nekog da vozi za 800 stoja eura?

Ja koliko znam,cijene su od 1000 do 1300 eura plus sto vazda ocekuj 50 eura dodatnih troskova,lafo morao da podmaze na granici.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7121
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#15522 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

ja cu rado za 800 stoja, jos cu i ocistit drkotinu sa sjedista....
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#15523 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by RagibUzoriti »

skrbavi-admin wrote: 17/01/2023 10:14 ja cu rado za 800 stoja, jos cu i ocistit drkotinu sa sjedista....
Hajd. Evo ti 10 auta odmah za prevoza.

Dam ti 1000 eura po autu.

Pas bio ko slagao, jel posteno?

(ne trebas cistiti drkotinu,samo dovezi citavo auto u BiH )
User avatar
xoklix
Posts: 3391
Joined: 16/01/2018 16:07

#15524 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by xoklix »

RagibUzoriti wrote: 17/01/2023 10:04
xoklix wrote: 16/01/2023 22:44
Otprilike 35% na cijenu auta dodaj + prevoz 700-800 €.
Imaš onda špediciju 100-150 KM i homologaciju 2-3 stoje.
Imas li nekog da vozi za 800 stoja eura?

Ja koliko znam,cijene su od 1000 do 1300 eura plus sto vazda ocekuj 50 eura dodatnih troskova,lafo morao da podmaze na granici.
Odakle? Iz Pariza se plaća 1200 €.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23422
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#15525 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Za 800 mozda dovuku iz Minhena ili Stuttgarta, sve preko toga je druga cijena.
Post Reply