SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
- avetinja
- Posts: 32228
- Joined: 19/07/2014 13:31
#63751 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Naši portali su izbacili desetine članaka o napadu na dječijem turniru. Neka su, neka se izvršio pritisak, i bez toga bi oni bili privedeni pravdi, ali neka se sada angažuju za skrnavljenje džamije, jer će to nedjelo ostati u sjeni ovoga, a jedno ne treba amnestirati drugo, pogotovo jer je identitet počinilaca poznat.
- Haris.ba
- Posts: 35294
- Joined: 08/09/2005 20:08
#63752 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Naravno da nece. Radi se civilizacijskoj razlici.avetinja wrote: ↑16/01/2023 12:35 Naši portali su izbacili desetine članaka o napadu na dječijem turniru. Neka su, neka se izvršio pritisak, i bez toga bi oni bili privedeni pravdi, ali neka se sada angažuju za skrnavljenje džamije, jer će to nedjelo ostati u sjeni ovoga, a jedno ne treba amnestirati drugo, pogotovo jer je identitet počinilaca poznat.
-
kleja
- Posts: 541
- Joined: 08/03/2022 13:25
#63753 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
pa biće ovoga sve više i više pogotovo kod nas i na Kosovu.costacurta wrote: ↑16/01/2023 11:29U toku dana, eventualno ujutro ide obraćanje javnosti povodom "horora na Iliđži" u kojem će nazivati Bošnjake braćom, sebe regionalnim stabilizatorom a Vučićević & co će dobiti slatkiš za dobro odrađen PR![]()
Srbija ove godine mora vratiti 7 mlrd. Kini, a nema odakle pa će im vraćati u naturi. Njima treba sve više ovakvih slučajeva da skreću pažnju !
- avetinja
- Posts: 32228
- Joined: 19/07/2014 13:31
#63754 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Naravno da se radi o civilizacijskoj razlici, ali to ne znači da nam takva nedjela trebaju biti normalna i da ne treba uticati da se koliko-toliko primaknu civilizacijskim normama, makar samo na papiru.Haris.ba wrote: ↑16/01/2023 12:36Naravno da nece. Radi se civilizacijskoj razlici.avetinja wrote: ↑16/01/2023 12:35 Naši portali su izbacili desetine članaka o napadu na dječijem turniru. Neka su, neka se izvršio pritisak, i bez toga bi oni bili privedeni pravdi, ali neka se sada angažuju za skrnavljenje džamije, jer će to nedjelo ostati u sjeni ovoga, a jedno ne treba amnestirati drugo, pogotovo jer je identitet počinilaca poznat.
- Truba
- Posts: 93827
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#63755 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
za bijeljinu ima monitoring MRV-a oni će pratiti i sudcki proces
ali maloljetnici su u pitanju
pa će biti skirveno od javnosti
ali maloljetnici su u pitanju
pa će biti skirveno od javnosti
- tranquil
- Posts: 6638
- Joined: 11/08/2007 00:55
- Location: Mare Tranquillitatis
#63756 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ono kad imaš niska očekivanja, ali opet te iznenade:
"Napali su djecu jer su mislili da su navijači Zvezde"
https://www.klix.ba/vijesti/bih/oglasio ... /230116122
"Napali su djecu jer su mislili da su navijači Zvezde"
https://www.klix.ba/vijesti/bih/oglasio ... /230116122
- Haris.ba
- Posts: 35294
- Joined: 08/09/2005 20:08
#63757 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Znaci zbog nepismenosti. Zvezda, zvezdara.....tranquil wrote: ↑16/01/2023 15:17 Ono kad imaš niska očekivanja, ali opet te iznenade:
"Napali su djecu jer su mislili da su navijači Zvezde"
https://www.klix.ba/vijesti/bih/oglasio ... /230116122
- tranquil
- Posts: 6638
- Joined: 11/08/2007 00:55
- Location: Mare Tranquillitatis
#63758 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Hajde što su papci nepismeni, nisam bolje ni očekivao, nego mi je zanimljiva organizatorova izjava. Mada sam kaže "to naravno nije opravdanje", pomalo zvuči isto kao da bi napad bio nešto opravdaniji da su stvarno Zvezdini navijači. Ono,Haris.ba wrote: ↑16/01/2023 15:21Znaci zbog nepismenosti. Zvezda, zvezdara.....tranquil wrote: ↑16/01/2023 15:17 Ono kad imaš niska očekivanja, ali opet te iznenade:
"Napali su djecu jer su mislili da su navijači Zvezde"
https://www.klix.ba/vijesti/bih/oglasio ... /230116122
- napali su ih jer su ih ovi pljuvali. To naravno nije opravdanje za napad.
- napali su ih jer su ih ovi vrijeđali. To naravno nije opravdanje za napad.
- napali su ih jer su mislili da su Zvezdini navijači. To naravno nije opravdanje za napad.
"Nije opravdanje za napad", ali morate se upoznati sa svim činjenicama. A činjenica je, naime, da su napadači mislili da su u pitanju Zvezdini navijači. Šta god to značilo.
WTF.
- Laplace
- Posts: 14695
- Joined: 19/11/2012 18:37
#63759 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ako su navijači Zvezde, to bi moglo štošta objasniti. Navijači Zvezde su usko povezani sa Putinovim režimom, kojem odgovara eventualni rat na Balkanu kao skretanje pažnje.made_in_sarajevo wrote: ↑16/01/2023 11:06 navijaci napali navijace (dio roditelja koji su navijaci Zvezde) i ovdje se potegla prica do ratnih linija i gdje ce ko prvi napasti![]()
-
made_in_sarajevo
- Posts: 6962
- Joined: 06/05/2013 23:05
#63760 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Aa ljudi. Dosli ljudi na turnir sa djecom, nikakvi ubaceni faktori. Negdje su se odali i ovi dosli da ih biju. Dakle nikakvi putinovi napadi niti sda placenici. Ono sto sam vidio i procitao klasicna navijacka tuca koja su svaki dan u cijelom svijetu desava
-
tintilinic
- Posts: 355
- Joined: 30/01/2013 17:44
#63761 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Svi problemi su uvijek uzrokovani losing obrazovanjem.Haris.ba wrote: ↑16/01/2023 15:21Znaci zbog nepismenosti. Zvezda, zvezdara.....tranquil wrote: ↑16/01/2023 15:17 Ono kad imaš niska očekivanja, ali opet te iznenade:
"Napali su djecu jer su mislili da su navijači Zvezde"
https://www.klix.ba/vijesti/bih/oglasio ... /230116122
- Laplace
- Posts: 14695
- Joined: 19/11/2012 18:37
#63762 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
To je najjednostavnije objašnjenje a najjednostavnije objašnjenje je najčešće i tačno.made_in_sarajevo wrote: ↑16/01/2023 17:30 Aa ljudi. Dosli ljudi na turnir sa djecom, nikakvi ubaceni faktori. Negdje su se odali i ovi dosli da ih biju. Dakle nikakvi putinovi napadi niti sda placenici. Ono sto sam vidio i procitao klasicna navijacka tuca koja su svaki dan u cijelom svijetu desava
To ne znači da Srbija i RS nisu puni Putinovih ljudi, samo da je vjerovatno da ovo nije bilo njihovo maslo.
- Laplace
- Posts: 14695
- Joined: 19/11/2012 18:37
#63763 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Mene je iznenadilo da čak i neki direktori škola ne znaju čitati ćirilicu.
A obrazovanje jeste loše i biće sve gore i gore, u to nema sumnje.
- shbc
- Posts: 3770
- Joined: 20/07/2012 12:13
#63764 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ja ipak mislim da su ovo Grci organizovali kako bi oslabili Tursku preko nas. Zna se da su navijaci Zvezde dobri sa Olympiakosovim, pa je t9 grcka vlada preko njih odradilaLaplace wrote: ↑16/01/2023 16:10Ako su navijači Zvezde, to bi moglo štošta objasniti. Navijači Zvezde su usko povezani sa Putinovim režimom, kojem odgovara eventualni rat na Balkanu kao skretanje pažnje.made_in_sarajevo wrote: ↑16/01/2023 11:06 navijaci napali navijace (dio roditelja koji su navijaci Zvezde) i ovdje se potegla prica do ratnih linija i gdje ce ko prvi napasti![]()
-
Hakiz
- Posts: 48404
- Joined: 30/07/2015 20:01
#63765 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
E, to, to.
-
zbunjola71sa
- Posts: 918
- Joined: 28/02/2020 18:33
- Thorgerson
- Posts: 9904
- Joined: 15/04/2015 11:26
#63767 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Joj vas.avetinja wrote: ↑16/01/2023 12:35 Naši portali su izbacili desetine članaka o napadu na dječijem turniru. Neka su, neka se izvršio pritisak, i bez toga bi oni bili privedeni pravdi, ali neka se sada angažuju za skrnavljenje džamije, jer će to nedjelo ostati u sjeni ovoga, a jedno ne treba amnestirati drugo, pogotovo jer je identitet počinilaca poznat.
Prvo, napad na nekoga zbog vjere, nacije u nasem gradu jeste incident. Zasto, pa zato sto se to ne desava cesto i ne pamtim kad se to desilo iz cista mira. Kao to npr busenje guma.
S druge strane, pisanje po dzamijama, mezarjima i krvolocno uzvikivanje noz zica i sl je sasvim normalna pojava po sumskoj.
To je tako.
Mozete reci mi smo to prihvatili olako, pa ima i ta. Mozda da i mi dignemo veci pritisak, mozda bi se nesto i tu promjenilo. Al sad je kasno za to. I tesko je tu bagru mijenjati. Ne znam, tu nisam pametan. Mada jesam za pritisak.
Medjutim, kazem opet nazalost ove stvari po sumskoj nisu incident. Ne moze biti incident nesto sto se sistematski propagira, podstrekava i desava na dnevnoj, sedmicnoj bazi.
Mi smo crkve u ratu cuvali. Ovi bi sad dzamije minirali da mogu, opet.
Last edited by Thorgerson on 16/01/2023 19:29, edited 3 times in total.
-
Hakiz
- Posts: 48404
- Joined: 30/07/2015 20:01
#63768 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
E, to, to.
- zateznistub
- Posts: 15528
- Joined: 29/07/2010 13:55
- Location: Down Under
#63769 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Zar jos uvijek naglabate oko sda porjekata?
- avetinja
- Posts: 32228
- Joined: 19/07/2014 13:31
#63770 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Rekao bih da ovo nije bio incident zbog vjere ili nacije, nego zbog navijačkih gluposti, jer je značajno da jedna navijačka grupa oduzme drugoj transparent. Tablice su već druga priča.Thorgerson wrote: ↑16/01/2023 19:26Joj vas.avetinja wrote: ↑16/01/2023 12:35 Naši portali su izbacili desetine članaka o napadu na dječijem turniru. Neka su, neka se izvršio pritisak, i bez toga bi oni bili privedeni pravdi, ali neka se sada angažuju za skrnavljenje džamije, jer će to nedjelo ostati u sjeni ovoga, a jedno ne treba amnestirati drugo, pogotovo jer je identitet počinilaca poznat.
Prvo, napad na nekoga zbog vjere, nacije u nasem gradu jeste incident. Zasto, pa zato sto se to ne desava cesto i ne pamtim kad se to desilo iz cista mira. Kao to npr busenje guma.
S druge strane, pisanje po dzamijama, mezarjima i krvolocno uzvikivanje noz zica i sl je sasvim normalna pojava po sumskoj.
To je tako.
Mozete reci mi smo to prihvatili olako, pa ima i ta. Mozda da i mi dignemo veci pritisak, mozda bi se nesto i tu promjenilo. Al sad je kasno za to. I tesko je tu bagru mijenjati. Ne znam, tu nisam pametan. Mada jesam za pritisak.
Medjutim, kazem opet nazalost ove stvari po sumskoj nisu incident. Ne moze biti incident nesto sto se sistematski propagira, podstrekava i desava na dnevnoj, sedmicnoj bazi.
Mi smo crkve u ratu cuvali. Ovi bi ih sad minirali da mogu, opet.
Slažem se sa većinom napisanog, pogotovo za dio da smo sve to olahko prihvatili, ali zašto bismo šutili i pomirili se sa sudbinom? Možda nećemo ništa značajno promijeniti, ali neka barem počinioci budu kažnjeni.
Ne daj Bože, danas-sutra da padne mrtva glava, onda ćemo opet reći oni to tako tamo.
- oldtajmer
- Posts: 5439
- Joined: 13/04/2013 09:43
- Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda
- thekupus
- Posts: 7388
- Joined: 25/06/2011 22:38
#63772 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Joj ovo je baš nategnuto. Pa uzmi 10 nasumičnih ljudi u gradu, 5 će imati nekog u široj porodici u SDA.oldtajmer wrote: ↑16/01/2023 20:39 https://avaz.ba/vijesti/bih/801637/avaz ... sce-iz-sda
smrdilo je na sda od starta
-
noviforumas
- Posts: 3187
- Joined: 12/08/2016 22:28
#63773 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Znaci, koji dan kasnije znamo:
1. Djeca iz Splita skandirala gadosti
2. Grupa domacih navijaca napala goste da otme transparent
Ali nek se pristalo na narativ iz Srpskog Sveta o ugrozenoj deci i nejaci koju mudzahedini bacaju lavovima.
1. Djeca iz Splita skandirala gadosti
2. Grupa domacih navijaca napala goste da otme transparent
Ali nek se pristalo na narativ iz Srpskog Sveta o ugrozenoj deci i nejaci koju mudzahedini bacaju lavovima.
-
sacz89
- Posts: 3
- Joined: 26/01/2015 13:23
#63774 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
https://www.frontal.ba/blogovi/blog/605 ... ercegoviniThorgerson wrote: ↑16/01/2023 19:26Joj vas.avetinja wrote: ↑16/01/2023 12:35 Naši portali su izbacili desetine članaka o napadu na dječijem turniru. Neka su, neka se izvršio pritisak, i bez toga bi oni bili privedeni pravdi, ali neka se sada angažuju za skrnavljenje džamije, jer će to nedjelo ostati u sjeni ovoga, a jedno ne treba amnestirati drugo, pogotovo jer je identitet počinilaca poznat.
Prvo, napad na nekoga zbog vjere, nacije u nasem gradu jeste incident. Zasto, pa zato sto se to ne desava cesto i ne pamtim kad se to desilo iz cista mira. Kao to npr busenje guma.
S druge strane, pisanje po dzamijama, mezarjima i krvolocno uzvikivanje noz zica i sl je sasvim normalna pojava po sumskoj.
To je tako.
Mozete reci mi smo to prihvatili olako, pa ima i ta. Mozda da i mi dignemo veci pritisak, mozda bi se nesto i tu promjenilo. Al sad je kasno za to. I tesko je tu bagru mijenjati. Ne znam, tu nisam pametan. Mada jesam za pritisak.
Medjutim, kazem opet nazalost ove stvari po sumskoj nisu incident. Ne moze biti incident nesto sto se sistematski propagira, podstrekava i desava na dnevnoj, sedmicnoj bazi.
Mi smo crkve u ratu cuvali. Ovi bi sad dzamije minirali da mogu, opet.
-
zlajci
- Posts: 124
- Joined: 13/12/2009 12:52
