SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
avetinja
Posts: 32228
Joined: 19/07/2014 13:31

#63751 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by avetinja »

Naši portali su izbacili desetine članaka o napadu na dječijem turniru. Neka su, neka se izvršio pritisak, i bez toga bi oni bili privedeni pravdi, ali neka se sada angažuju za skrnavljenje džamije, jer će to nedjelo ostati u sjeni ovoga, a jedno ne treba amnestirati drugo, pogotovo jer je identitet počinilaca poznat.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#63752 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Haris.ba »

avetinja wrote: 16/01/2023 12:35 Naši portali su izbacili desetine članaka o napadu na dječijem turniru. Neka su, neka se izvršio pritisak, i bez toga bi oni bili privedeni pravdi, ali neka se sada angažuju za skrnavljenje džamije, jer će to nedjelo ostati u sjeni ovoga, a jedno ne treba amnestirati drugo, pogotovo jer je identitet počinilaca poznat.
Naravno da nece. Radi se civilizacijskoj razlici.
kleja
Posts: 541
Joined: 08/03/2022 13:25

#63753 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by kleja »

costacurta wrote: 16/01/2023 11:29
PM72 wrote: 16/01/2023 11:14 Tek su jutros Vučićevi novinari ušli u rovove i osuli paljbu po bošnjacima a taman očistili pera od sranja po Kosovu koje je ,po ko zna koji put,izazvao njihov šef.
U toku dana, eventualno ujutro ide obraćanje javnosti povodom "horora na Iliđži" u kojem će nazivati Bošnjake braćom, sebe regionalnim stabilizatorom a Vučićević & co će dobiti slatkiš za dobro odrađen PR :roll:
pa biće ovoga sve više i više pogotovo kod nas i na Kosovu.

Srbija ove godine mora vratiti 7 mlrd. Kini, a nema odakle pa će im vraćati u naturi. Njima treba sve više ovakvih slučajeva da skreću pažnju !
User avatar
avetinja
Posts: 32228
Joined: 19/07/2014 13:31

#63754 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by avetinja »

Haris.ba wrote: 16/01/2023 12:36
avetinja wrote: 16/01/2023 12:35 Naši portali su izbacili desetine članaka o napadu na dječijem turniru. Neka su, neka se izvršio pritisak, i bez toga bi oni bili privedeni pravdi, ali neka se sada angažuju za skrnavljenje džamije, jer će to nedjelo ostati u sjeni ovoga, a jedno ne treba amnestirati drugo, pogotovo jer je identitet počinilaca poznat.
Naravno da nece. Radi se civilizacijskoj razlici.
Naravno da se radi o civilizacijskoj razlici, ali to ne znači da nam takva nedjela trebaju biti normalna i da ne treba uticati da se koliko-toliko primaknu civilizacijskim normama, makar samo na papiru.
User avatar
Truba
Posts: 93826
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#63755 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

za bijeljinu ima monitoring MRV-a oni će pratiti i sudcki proces
ali maloljetnici su u pitanju
pa će biti skirveno od javnosti
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#63756 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by tranquil »

Ono kad imaš niska očekivanja, ali opet te iznenade:

"Napali su djecu jer su mislili da su navijači Zvezde"

https://www.klix.ba/vijesti/bih/oglasio ... /230116122
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#63757 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Haris.ba »

tranquil wrote: 16/01/2023 15:17 Ono kad imaš niska očekivanja, ali opet te iznenade:

"Napali su djecu jer su mislili da su navijači Zvezde"

https://www.klix.ba/vijesti/bih/oglasio ... /230116122
Znaci zbog nepismenosti. Zvezda, zvezdara.....
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#63758 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by tranquil »

Haris.ba wrote: 16/01/2023 15:21
tranquil wrote: 16/01/2023 15:17 Ono kad imaš niska očekivanja, ali opet te iznenade:

"Napali su djecu jer su mislili da su navijači Zvezde"

https://www.klix.ba/vijesti/bih/oglasio ... /230116122
Znaci zbog nepismenosti. Zvezda, zvezdara.....
Hajde što su papci nepismeni, nisam bolje ni očekivao, nego mi je zanimljiva organizatorova izjava. Mada sam kaže "to naravno nije opravdanje", pomalo zvuči isto kao da bi napad bio nešto opravdaniji da su stvarno Zvezdini navijači. Ono,
- napali su ih jer su ih ovi pljuvali. To naravno nije opravdanje za napad.
- napali su ih jer su ih ovi vrijeđali. To naravno nije opravdanje za napad.
- napali su ih jer su mislili da su Zvezdini navijači. To naravno nije opravdanje za napad.

"Nije opravdanje za napad", ali morate se upoznati sa svim činjenicama. A činjenica je, naime, da su napadači mislili da su u pitanju Zvezdini navijači. Šta god to značilo.

WTF.
User avatar
Laplace
Posts: 14690
Joined: 19/11/2012 18:37

#63759 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Laplace »

made_in_sarajevo wrote: 16/01/2023 11:06 navijaci napali navijace (dio roditelja koji su navijaci Zvezde) i ovdje se potegla prica do ratnih linija i gdje ce ko prvi napasti :lol:
Ako su navijači Zvezde, to bi moglo štošta objasniti. Navijači Zvezde su usko povezani sa Putinovim režimom, kojem odgovara eventualni rat na Balkanu kao skretanje pažnje.
made_in_sarajevo
Posts: 6962
Joined: 06/05/2013 23:05

#63760 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by made_in_sarajevo »

Aa ljudi. Dosli ljudi na turnir sa djecom, nikakvi ubaceni faktori. Negdje su se odali i ovi dosli da ih biju. Dakle nikakvi putinovi napadi niti sda placenici. Ono sto sam vidio i procitao klasicna navijacka tuca koja su svaki dan u cijelom svijetu desava
tintilinic
Posts: 355
Joined: 30/01/2013 17:44

#63761 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by tintilinic »

Haris.ba wrote: 16/01/2023 15:21
tranquil wrote: 16/01/2023 15:17 Ono kad imaš niska očekivanja, ali opet te iznenade:

"Napali su djecu jer su mislili da su navijači Zvezde"

https://www.klix.ba/vijesti/bih/oglasio ... /230116122
Znaci zbog nepismenosti. Zvezda, zvezdara.....
Svi problemi su uvijek uzrokovani losing obrazovanjem.
User avatar
Laplace
Posts: 14690
Joined: 19/11/2012 18:37

#63762 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Laplace »

made_in_sarajevo wrote: 16/01/2023 17:30 Aa ljudi. Dosli ljudi na turnir sa djecom, nikakvi ubaceni faktori. Negdje su se odali i ovi dosli da ih biju. Dakle nikakvi putinovi napadi niti sda placenici. Ono sto sam vidio i procitao klasicna navijacka tuca koja su svaki dan u cijelom svijetu desava
To je najjednostavnije objašnjenje a najjednostavnije objašnjenje je najčešće i tačno.

To ne znači da Srbija i RS nisu puni Putinovih ljudi, samo da je vjerovatno da ovo nije bilo njihovo maslo.
User avatar
Laplace
Posts: 14690
Joined: 19/11/2012 18:37

#63763 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Laplace »

tintilinic wrote: 16/01/2023 17:38
Haris.ba wrote: 16/01/2023 15:21

Znaci zbog nepismenosti. Zvezda, zvezdara.....
Svi problemi su uvijek uzrokovani losing obrazovanjem.
Mene je iznenadilo da čak i neki direktori škola ne znaju čitati ćirilicu.

A obrazovanje jeste loše i biće sve gore i gore, u to nema sumnje.
User avatar
shbc
Posts: 3770
Joined: 20/07/2012 12:13

#63764 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by shbc »

Laplace wrote: 16/01/2023 16:10
made_in_sarajevo wrote: 16/01/2023 11:06 navijaci napali navijace (dio roditelja koji su navijaci Zvezde) i ovdje se potegla prica do ratnih linija i gdje ce ko prvi napasti :lol:
Ako su navijači Zvezde, to bi moglo štošta objasniti. Navijači Zvezde su usko povezani sa Putinovim režimom, kojem odgovara eventualni rat na Balkanu kao skretanje pažnje.
Ja ipak mislim da su ovo Grci organizovali kako bi oslabili Tursku preko nas. Zna se da su navijaci Zvezde dobri sa Olympiakosovim, pa je t9 grcka vlada preko njih odradila :-)
Hakiz
Posts: 48402
Joined: 30/07/2015 20:01

#63765 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Hakiz »

E, to, to.
zbunjola71sa
Posts: 918
Joined: 28/02/2020 18:33

#63766 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zbunjola71sa »

shbc wrote: 16/01/2023 19:07

Ja ipak mislim da su ovo Grci organizovali kako bi oslabili Tursku preko nas. Zna se da su navijaci Zvezde dobri sa Olympiakosovim, pa je t9 grcka vlada preko njih odradila :-)
al su i delije dobre s grcima pa nas to sve vraca na pocetak :D
User avatar
Thorgerson
Posts: 9904
Joined: 15/04/2015 11:26

#63767 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Thorgerson »

avetinja wrote: 16/01/2023 12:35 Naši portali su izbacili desetine članaka o napadu na dječijem turniru. Neka su, neka se izvršio pritisak, i bez toga bi oni bili privedeni pravdi, ali neka se sada angažuju za skrnavljenje džamije, jer će to nedjelo ostati u sjeni ovoga, a jedno ne treba amnestirati drugo, pogotovo jer je identitet počinilaca poznat.
Joj vas.

Prvo, napad na nekoga zbog vjere, nacije u nasem gradu jeste incident. Zasto, pa zato sto se to ne desava cesto i ne pamtim kad se to desilo iz cista mira. Kao to npr busenje guma.

S druge strane, pisanje po dzamijama, mezarjima i krvolocno uzvikivanje noz zica i sl je sasvim normalna pojava po sumskoj.

To je tako.

Mozete reci mi smo to prihvatili olako, pa ima i ta. Mozda da i mi dignemo veci pritisak, mozda bi se nesto i tu promjenilo. Al sad je kasno za to. I tesko je tu bagru mijenjati. Ne znam, tu nisam pametan. Mada jesam za pritisak.

Medjutim, kazem opet nazalost ove stvari po sumskoj nisu incident. Ne moze biti incident nesto sto se sistematski propagira, podstrekava i desava na dnevnoj, sedmicnoj bazi.

Mi smo crkve u ratu cuvali. Ovi bi sad dzamije minirali da mogu, opet.
Last edited by Thorgerson on 16/01/2023 19:29, edited 3 times in total.
Hakiz
Posts: 48402
Joined: 30/07/2015 20:01

#63768 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Hakiz »

E, to, to.
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#63769 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

Zar jos uvijek naglabate oko sda porjekata?
User avatar
avetinja
Posts: 32228
Joined: 19/07/2014 13:31

#63770 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by avetinja »

Thorgerson wrote: 16/01/2023 19:26
avetinja wrote: 16/01/2023 12:35 Naši portali su izbacili desetine članaka o napadu na dječijem turniru. Neka su, neka se izvršio pritisak, i bez toga bi oni bili privedeni pravdi, ali neka se sada angažuju za skrnavljenje džamije, jer će to nedjelo ostati u sjeni ovoga, a jedno ne treba amnestirati drugo, pogotovo jer je identitet počinilaca poznat.
Joj vas.

Prvo, napad na nekoga zbog vjere, nacije u nasem gradu jeste incident. Zasto, pa zato sto se to ne desava cesto i ne pamtim kad se to desilo iz cista mira. Kao to npr busenje guma.

S druge strane, pisanje po dzamijama, mezarjima i krvolocno uzvikivanje noz zica i sl je sasvim normalna pojava po sumskoj.

To je tako.

Mozete reci mi smo to prihvatili olako, pa ima i ta. Mozda da i mi dignemo veci pritisak, mozda bi se nesto i tu promjenilo. Al sad je kasno za to. I tesko je tu bagru mijenjati. Ne znam, tu nisam pametan. Mada jesam za pritisak.

Medjutim, kazem opet nazalost ove stvari po sumskoj nisu incident. Ne moze biti incident nesto sto se sistematski propagira, podstrekava i desava na dnevnoj, sedmicnoj bazi.

Mi smo crkve u ratu cuvali. Ovi bi ih sad minirali da mogu, opet.
Rekao bih da ovo nije bio incident zbog vjere ili nacije, nego zbog navijačkih gluposti, jer je značajno da jedna navijačka grupa oduzme drugoj transparent. Tablice su već druga priča.

Slažem se sa većinom napisanog, pogotovo za dio da smo sve to olahko prihvatili, ali zašto bismo šutili i pomirili se sa sudbinom? Možda nećemo ništa značajno promijeniti, ali neka barem počinioci budu kažnjeni.

Ne daj Bože, danas-sutra da padne mrtva glava, onda ćemo opet reći oni to tako tamo.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5439
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda

#63771 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by oldtajmer »

User avatar
thekupus
Posts: 7388
Joined: 25/06/2011 22:38

#63772 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by thekupus »

oldtajmer wrote: 16/01/2023 20:39 https://avaz.ba/vijesti/bih/801637/avaz ... sce-iz-sda

smrdilo je na sda od starta
Joj ovo je baš nategnuto. Pa uzmi 10 nasumičnih ljudi u gradu, 5 će imati nekog u široj porodici u SDA.
noviforumas
Posts: 3187
Joined: 12/08/2016 22:28

#63773 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by noviforumas »

Znaci, koji dan kasnije znamo:

1. Djeca iz Splita skandirala gadosti
2. Grupa domacih navijaca napala goste da otme transparent

Ali nek se pristalo na narativ iz Srpskog Sveta o ugrozenoj deci i nejaci koju mudzahedini bacaju lavovima.
sacz89
Posts: 3
Joined: 26/01/2015 13:23

#63774 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by sacz89 »

Thorgerson wrote: 16/01/2023 19:26
avetinja wrote: 16/01/2023 12:35 Naši portali su izbacili desetine članaka o napadu na dječijem turniru. Neka su, neka se izvršio pritisak, i bez toga bi oni bili privedeni pravdi, ali neka se sada angažuju za skrnavljenje džamije, jer će to nedjelo ostati u sjeni ovoga, a jedno ne treba amnestirati drugo, pogotovo jer je identitet počinilaca poznat.
Joj vas.

Prvo, napad na nekoga zbog vjere, nacije u nasem gradu jeste incident. Zasto, pa zato sto se to ne desava cesto i ne pamtim kad se to desilo iz cista mira. Kao to npr busenje guma.

S druge strane, pisanje po dzamijama, mezarjima i krvolocno uzvikivanje noz zica i sl je sasvim normalna pojava po sumskoj.

To je tako.

Mozete reci mi smo to prihvatili olako, pa ima i ta. Mozda da i mi dignemo veci pritisak, mozda bi se nesto i tu promjenilo. Al sad je kasno za to. I tesko je tu bagru mijenjati. Ne znam, tu nisam pametan. Mada jesam za pritisak.

Medjutim, kazem opet nazalost ove stvari po sumskoj nisu incident. Ne moze biti incident nesto sto se sistematski propagira, podstrekava i desava na dnevnoj, sedmicnoj bazi.

Mi smo crkve u ratu cuvali. Ovi bi sad dzamije minirali da mogu, opet.
https://www.frontal.ba/blogovi/blog/605 ... ercegovini
zlajci
Posts: 124
Joined: 13/12/2009 12:52

#63775 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zlajci »

shbc wrote: 16/01/2023 19:07
Laplace wrote: 16/01/2023 16:10

Ako su navijači Zvezde, to bi moglo štošta objasniti. Navijači Zvezde su usko povezani sa Putinovim režimom, kojem odgovara eventualni rat na Balkanu kao skretanje pažnje.
Ja ipak mislim da su ovo Grci organizovali kako bi oslabili Tursku preko nas. Zna se da su navijaci Zvezde dobri sa Olympiakosovim, pa je t9 grcka vlada preko njih odradila :-)
:thumbup:
Post Reply