Liverpool FC

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Osmi Socrates
Posts: 12536
Joined: 19/10/2020 15:33

#65426 Re: Liverpool FC

Post by Osmi Socrates »

Ne funkcionira to baš tako u gradu Liverpoolu.
User avatar
vaučer
Posts: 11537
Joined: 04/08/2009 15:22

#65427 Re: Liverpool FC

Post by vaučer »

Jedno su daytripperi a drugo lokalni navijači Johnny. Saudijci ili Qatar da ih kupe bi odmah bilo sranje 100%. Postoje ozbiljne i dobro organizirane skupine navijača kao Spirit of Shankly koje bi to organizirale. A sumnjam i da bi Klopp ostao, ne da njima puca neka stvar za to.
User avatar
MMM1977
Posts: 6694
Joined: 15/07/2009 12:56

#65428 Re: Liverpool FC

Post by MMM1977 »

JohnnyS wrote: 15/01/2023 19:40 Imali bi kurac, davno su stadioni najvećih klubova puni navijača iz cijelog svijeta koje boli kurac za ljudska prava, moral i slične tričarije. Evo ja iz Mostara išao na Santiago Bernabeu, a znam ih dvadeset koji su nekoliko puta bili na Anfieldu. Nema od toga ništa, prilagodi se ili počni gledati rugby
Mog'o si vala nekad zvati na pivo u Shankly's pub :D
User avatar
MMM1977
Posts: 6694
Joined: 15/07/2009 12:56

#65429 Re: Liverpool FC

Post by MMM1977 »

vaučer wrote: 15/01/2023 19:44 Jedno su daytripperi a drugo lokalni navijači Johnny. Saudijci ili Qatar da ih kupe bi odmah bilo sranje 100%. Postoje ozbiljne i dobro organizirane skupine navijača kao Spirit of Shankly koje bi to organizirale. A sumnjam i da bi Klopp ostao, ne da njima puca neka stvar za to.
Ma nema razlike da li su vlasnici USA ili Katar, Saudijci su druga priča. Za komadanje novinara je direktno odgovoran vlasnik Newcastla a nisu ni oni klub bez imena i tradicije i šta bi? 2-3 dana kukanja, oni im stave neku žensku za direktora koja ima uticaj i sve se utiša. Nakon godine dana će još pjevati vlasniku.
probook
Posts: 5042
Joined: 13/10/2013 22:38

#65430 Re: Liverpool FC

Post by probook »

no_sekirli wrote: 14/01/2023 20:40 Sto netko rece ranije, nije da se ne trosi. Trosi se, daju se dobre place, ne moze se reci da se spara.

11 igraca od po 100 miliona nisu garancija da ce se netko dobiti. Vidimo to svi, iz kola u kolo. Krilo od 8 miliona danas prebio komplet desnu stranu koja vrijedi 200.

Samo da napomenem one sta su zaboravili, ovu sezonu smo izgubili u kontinuitetu i od tadasnjeg zadnjeg i prezadnjeg u ligi.
Neobjasnjivo je da ova ekipa vise ne moze u presingu uzeti loptu nikome, da se ne moze vise napadati na protivnickoj polovici kontinuirano vise od pola minute. Igraci izgledaju bezvoljno, premoreno, govor tijela je ocajan.

Takodjer, nemoguce je da je Klopp izgubio toliko svoju strucnost, da ne moze napraviti taktiku vise niti za klubove koji su igrackim kvalitetom daleko ispod nas.
Po meni, ili je kriva struka, po tom mislim i na doktore, fitness pripremu, takticare, ili je na sceni neki unutarnji raspad, pa mozda i neki tihi bojkot.

Kako ovo sranje od igre drugacije skontati?
Kupuju nego sta, nisu ni blizu “sirotinje”! Samo zasto kupuju Diaza, Nuneza i Gakpa, a vezni red los. Da su kupili extra tri vezna igraca u napadu bi mogao i Karvaljo biti.
User avatar
vaučer
Posts: 11537
Joined: 04/08/2009 15:22

#65431 Re: Liverpool FC

Post by vaučer »

MMM1977 wrote: 15/01/2023 19:58
vaučer wrote: 15/01/2023 19:44 Jedno su daytripperi a drugo lokalni navijači Johnny. Saudijci ili Qatar da ih kupe bi odmah bilo sranje 100%. Postoje ozbiljne i dobro organizirane skupine navijača kao Spirit of Shankly koje bi to organizirale. A sumnjam i da bi Klopp ostao, ne da njima puca neka stvar za to.
Ma nema razlike da li su vlasnici USA ili Katar, Saudijci su druga priča. Za komadanje novinara je direktno odgovoran vlasnik Newcastla a nisu ni oni klub bez imena i tradicije i šta bi? 2-3 dana kukanja, oni im stave neku žensku za direktora koja ima uticaj i sve se utiša. Nakon godine dana će još pjevati vlasniku.
Oni bi nakon Ashleya prihvatili Putina za vlasnika samo da se opare.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#65432 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

probook wrote: 15/01/2023 20:03 Kupuju nego sta, nisu ni blizu “sirotinje”! Samo zasto kupuju Diaza, Nuneza i Gakpa, a vezni red los. Da su kupili extra tri vezna igraca u napadu bi mogao i Karvaljo biti.
Ma i ne bi. I sa prajm veznim Liverpoola se osjetila razlika kad uskoči neko ko nije front 3 naprijed, od Oxa, Minamina, pa i Origija na krilu. Nama je Gakpo itekako trebao. Mislim, i sami smo ovdje stalno kukali kako nemamo širine naprijed.
User avatar
no_sekirli
Posts: 7007
Joined: 02/10/2013 18:36

#65433 Re: Liverpool FC

Post by no_sekirli »

probook wrote: 15/01/2023 20:03
Kupuju nego sta, nisu ni blizu “sirotinje”! Samo zasto kupuju Diaza, Nuneza i Gakpa, a vezni red los. Da su kupili extra tri vezna igraca u napadu bi mogao i Karvaljo biti.
Pa, logika govori da se kupuje ono sta ti treba.

Klopp vec 2 godine govori da je kadar u veznom redu sasvim dovoljan i da je taj dio OK. Kad je i pricao o veznjaku, pricao je bas o nekom konkretnom imenu koji na kraju nije htio doci. Tako nece ni Jude.
Polupao je i on malo loncice, ali ga razumijem. U svakom poslu se zna tko je gazda na vrhu i tko ti placu daje.
User avatar
King_Kenny
Posts: 4850
Joined: 03/01/2010 10:41

#65434 Re: Liverpool FC

Post by King_Kenny »

Gledam danas ofanzivne igrače Chelsija - ima ih milion... :D
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#65435 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

Koja šteta za ovu sezonu generalno, moglo se dosta toga. Ali eto, da su babi...
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#65436 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »



Evo još neko koga bi rado doveo.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#65437 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

User avatar
JohnnyS
Posts: 17460
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#65438 Re: Liverpool FC

Post by JohnnyS »

Većinu navijača u komentarima ne brinu ljudska prava u Kataru koliko vidim
Osmi Socrates
Posts: 12536
Joined: 19/10/2020 15:33

#65439 Re: Liverpool FC

Post by Osmi Socrates »

To su navijači iz čitavog svijeta.

Pitanje je šta hardcore Scousers misle o tome. Oni se svađaju sa svakim i kad nema nekog posebnog razloga za to. :-)

Svejedno, pravila UEFA kažu da klubovi koje posjeduje isti vlasnik ne mogu oba igrati u UEFA takmičenjima.

Ovo "posjeduje" ne mora se odnositi na većinsko vlasništvo, nego koliko je vlasnik "influential" u donošenju odluka u oba tima.

Ako bi se desilo, onda bi bila UEFA istraga, da se utvrde činjenice.
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#65440 Re: Liverpool FC

Post by drug_profi »

AmiĐa_Idriz wrote: 15/01/2023 13:32
AmiĐa_Idriz wrote: 14/01/2023 18:11 Trebaju novi vlasnici. Što prije. Do tada smo off u svakom smislu.
Ma kasno jbg.
User avatar
Gandalf
Posts: 11175
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#65441 Re: Liverpool FC

Post by Gandalf »

za ovu sezonu je kasno, ali prodaju trebaju završiti negdje do sredine marta, kako bi se novim vlasnicima dalo vremena da pripreme planove za neophodni remont ekipe u junu, da se ne lažemo, barem deset igrača je višak u trenutnom rosteru

da sam na Kloppovom mjestu, isprobao bih formaciju sa četvoricom u vezi, mlađim igračima bih dao maximalnu minutažu do kraja sezone, treba se utvrditi ko ima potencijal a ko je "potencijal" za Championship
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#65442 Re: Liverpool FC

Post by drug_profi »

Gandalf wrote: 16/01/2023 10:23 za ovu sezonu je kasno, ali prodaju trebaju završiti negdje do sredine marta, kako bi se novim vlasnicima dalo vremena da pripreme planove za neophodni remont ekipe u junu, da se ne lažemo, barem deset igrača je višak u trenutnom rosteru

da sam na Kloppovom mjestu, isprobao bih formaciju sa četvoricom u vezi, mlađim igračima bih dao maximalnu minutažu do kraja sezone, treba se utvrditi ko ima potencijal a ko je "potencijal" za Championship
Ma ne možeš tako odustati od sezone. Mora se izaći u europska takmičenja. Euroliga makar.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#65443 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

Pa ovakve stvari svakako traju minimalno pola godine. Bilo bi uspješno ako prodaju klub do juna.
User avatar
vaučer
Posts: 11537
Joined: 04/08/2009 15:22

#65444 Re: Liverpool FC

Post by vaučer »

drug_profi wrote: 16/01/2023 10:24
Ma ne možeš tako odustati od sezone. Mora se izaći u europska takmičenja. Euroliga makar.
Daleko je kraj sezone i trebaju nastaviti pokušavati da se primaknu vrhu tabele kako znaju i umiju. Ja bi osobno radije ne igrao Europa ligu ako ne uspiju dohvatiti Ligu prvaka, ali s druge strane to znači da smo baš debelo zasrali ovu sezonu pa me strah da ne napucaju Kloppa. Uglavnom još 20 utakmica je ostalo, dovoljno da se barem primaknemo vrhu i malo pritisnemo druge ekipe. Imaju li u sebi dovoljno za to? Sumnjam, ali nema nam druge.
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#65445 Re: Liverpool FC

Post by drug_profi »

Samo da istaknem činjenicu da je sad maksimalni mogući bodovni skor - 88.
Dovoljno za ligu prvaka, ali jasno je da će se tu prosuti još bar 20 bodova, čak i to ako se forma unaprijedi u odnosu na prvih 18 utakmica.
Ako ostane isto kao sad, i ako pretpostavimo da će se pobijediti Čelzi u sljedećoj, to bi polovicu sezone označilo sa 31 bod.
Isti takav skor u preostalim utakmicama bi na kraju donio 62 boda, što je vjerovatno dovoljno za 6 mjesto.
User avatar
vaučer
Posts: 11537
Joined: 04/08/2009 15:22

#65446 Re: Liverpool FC

Post by vaučer »

70+ im treba biti minimalni cilj.
To je ostvarivo i u većini sezona je tu negdje za Top 4.
Neće biti garancija ove sezone jer se više ekipa bori za tu poziciju.
User avatar
no_sekirli
Posts: 7007
Joined: 02/10/2013 18:36

#65447 Re: Liverpool FC

Post by no_sekirli »

I da se nešto preokrene i krenemo bolje igrati, opet jako teško top4. Druge ekipe i igraju dobro i pojačavaju se.

Ako se izbori bilo kakvo europsko takmičenje ove sezone, ja ću biti prezadovoljan, obzirom kako ekipa izgleda od prvog kola.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#65448 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

User avatar
King_Kenny
Posts: 4850
Joined: 03/01/2010 10:41

#65449 Re: Liverpool FC

Post by King_Kenny »

Je li istina ovo za Nevesa... da nam stiže
User avatar
Gandalf
Posts: 11175
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#65450 Re: Liverpool FC

Post by Gandalf »

ne znam zašto toliko priželjkujete LE, Klopp nije osvojio to takmičenje, ali ni on za tim nešto ne pati

LP možemo izboriti samo u slučaju da se svi ozljeđeni vrate do subote i da su odmah svi u svom igračkom prajmu

prema tome, trebalo bi malo dugoročnije misliti kako iskoristiti vrijeme koje sada imaju, ja bih gurnuo u prvi plan mlađe momke, gladne uspjeha

volio bih da ekipa uđe u sljedeću sezonu neopterećena sa LE, ali sa novim, ambicioznim vlasnicima i novim mlađim igračima, koji žele navaliti na titulu

u međuvremenu pripremati transfer listu i to ne samo među igračima, nafatalo se vlage pogotovo u oblasti forme i fitnesa, ima tu dosta posla već i sada

a već se kasni, doveo se samo Gakpo, januar curi a niko da se počeše po guzici u vezi nekog veznjaka a i CB-a, sve miriše kao Bodgersova polusezona iz noćnih mora
Post Reply