Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#15451 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by vjeshalica »

mk ultra wrote: 15/01/2023 19:48 Golf 7 1.4 TSI 2013 god 103kW BMT *koza,xenon,led* (17.900 KM)
https://www.olx.ba/r/50845720/82529

Gledaj kilometara :mrgreen:
Mozda se resetuje ko na tricama nakon 300.000 hahah
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#15452 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Batane, kakav si odgovor očekivao za izbor auta? :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83502
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#15453 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by _BataZiv_0809 »

citroen xm wrote: 15/01/2023 21:15 Batane, kakav si odgovor očekivao za izbor auta? :mrgreen:
Pa da neko klasifikuje te automobile po SWOT analizi :D

Ok Golf i Leon su u biti isto auto i tu nema neke filozofije. Golf je kvalitetniji, Leon atraktivniji.
User avatar
Optimist
Posts: 15529
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#15454 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

Nedavno se prodao Duster 1.6 benzin 4x4 sa 45k km na satu za cini mi se 13.000 KM. Auto za plina i da se navozas.
cccccc
Posts: 342
Joined: 11/04/2013 20:04

#15455 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by cccccc »

Dvoumim se izmedju

Passat 7 2014 alltrack 4 motion 2.0 dizel 103kw manuelni
i
Mercedes b klasa 180 2017 1.5 80kw automatik

Od pasata me odbija malo sto je karavan. Bojim se da nece biti prevelik za zenu.
A za merca nemam pojma kakvi su ovi renolovi motori u njima.
Ima li neko nekih iskustava?
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#15456 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

E to je Duster bagatela. To za sjedišta u Dusteru vjerovatno zavisi od visine. Ja sam visok 187 cm i nije me previše polomio Sandero na dužem putu 250 km, recimo ne više od G4 koga vozi 2/3 BiH.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#15457 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

_BataZiv_0809 wrote: 15/01/2023 21:18
Pa da neko klasifikuje te automobile po SWOT analizi :D

Ok Golf i Leon su u biti isto auto i tu nema neke filozofije. Golf je kvalitetniji, Leon atraktivniji.
E jesi našao vjerski objekat u kome ćeš se moliti... :lol:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#15458 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

cccccc wrote: 15/01/2023 21:27 Dvoumim se izmedju

Passat 7 2014 alltrack 4 motion 2.0 dizel 103kw manuelni
i
Mercedes b klasa 180 2017 1.5 80kw automatik

Od pasata me odbija malo sto je karavan. Bojim se da nece biti prevelik za zenu.
A za merca nemam pojma kakvi su ovi renolovi motori u njima.
Ima li neko nekih iskustava?
Ja bih išao na passata, zbog snage i 4x4
Što se tiče 1.5 Mercedes/Reno, ne bi ih Merc uzeo da su loši, možda jedan od kvalitetnijih dizel motora na tržištu
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#15459 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

_BataZiv_0809 wrote: 15/01/2023 21:18
citroen xm wrote: 15/01/2023 21:15 Batane, kakav si odgovor očekivao za izbor auta? :mrgreen:
Pa da neko klasifikuje te automobile po SWOT analizi :D

Ok Golf i Leon su u biti isto auto i tu nema neke filozofije. Golf je kvalitetniji, Leon atraktivniji.
Moj glas za Leon16v :D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#15460 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

citroen xm wrote: 15/01/2023 21:27 E to je Duster bagatela. To za sjedišta u Dusteru vjerovatno zavisi od visine. Ja sam visok 187 cm i nije me previše polomio Sandero na dužem putu 250 km, recimo ne više od G4 koga vozi 2/3 BiH.
pa isto eto, ja sam 191, mozda su mi duze noge :lol: , ne znam jesu li ista sjedista u sanderu...kad bi se moglo iz kakvog clia boljeg ubacit sve, bilo bi extra :D
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#15461 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Pa u Dačijama sem ovih zadnjih ti je skoro sve od Clia 2. Platforma, sjedišta, instrument tabla...

Ova aktuelna generacija Dustera, a i ostalih modela ima bolja sjedišta.
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#15462 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by NediM17 »

Evolution_IV wrote: 15/01/2023 20:03 meni su ta auta sva odbojna, osim mozda tipa 1.4 turbo, rekao bi ti astra J 1.4 Turbo ali ih nema za lijeka a dobre su ti za plina...
Gdje ima taj Tipo turbo? Prije Italije cisto sumnjam.

Ja se neki dan zalijepio za jednog Bravo-a turbo (mislim da je bio 1.4 T-Jet 110kw), zamalo sam ga otisao kupiti. Sreca pa se brzo prodao. :lol:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#15463 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Mene Delta radi :skoljka:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#15464 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

NediM17 wrote: 15/01/2023 21:45
Evolution_IV wrote: 15/01/2023 20:03 meni su ta auta sva odbojna, osim mozda tipa 1.4 turbo, rekao bi ti astra J 1.4 Turbo ali ih nema za lijeka a dobre su ti za plina...
Gdje ima taj Tipo turbo? Prije Italije cisto sumnjam.

Ja se neki dan zalijepio za jednog Bravo-a turbo (mislim da je bio 1.4 T-Jet 110kw), zamalo sam ga otisao kupiti. Sreca pa se brzo prodao. :lol:
ma mialio sam na njega, na bravo :lol:

sto, ok su ti auti..
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#15465 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

citroen xm wrote: 15/01/2023 21:34 Pa u Dačijama sem ovih zadnjih ti je skoro sve od Clia 2. Platforma, sjedišta, instrument tabla...

Ova aktuelna generacija Dustera, a i ostalih modela ima bolja sjedišta.
znaci iz clia sport metnut :D
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#15466 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by NediM17 »

Evolution_IV wrote: 15/01/2023 21:47
NediM17 wrote: 15/01/2023 21:45

Gdje ima taj Tipo turbo? Prije Italije cisto sumnjam.

Ja se neki dan zalijepio za jednog Bravo-a turbo (mislim da je bio 1.4 T-Jet 110kw), zamalo sam ga otisao kupiti. Sreca pa se brzo prodao. :lol:
ma mialio sam na njega, na bravo :lol:

sto, ok su ti auti..
Ja vec isplanirao kako cu svoj auto parkirati u garazu neko vrijeme pa vozati malo Bravo i onda ga prodati dalje. :lol:
Suti, nek se prodao. :lol:

@citroen xm
Fina je Delta i meni. Bas auto odskace pojavom.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#15467 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

@banjaluka078 I jel Alfa legla? :D
User avatar
banjaluka078
Posts: 13205
Joined: 16/01/2007 23:38

#15468 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by banjaluka078 »

Leon16v wrote: 15/01/2023 21:59 @banjaluka078 I jel Alfa legla? :D
Joj, nije. Viroza me klepila, nikud mrdnula nisam.
Što više razgledam i razmišljam, više mi se ima auto s 4/5 vrata, praktičnije mi je.
dado_
Posts: 747
Joined: 25/12/2012 11:35

#15469 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by dado_ »

@konektovan zupcasti :thumbup:
Zivojinovicu imao sam audija a3 sa 1.6 motorom 4,5g, nekih 50000 presao s njim, zamijenio kablove svjecica mislim 80KM trosak, veliki i mali servis zajedno 300KM :mrgreen: ne ide ni tolko lose kad nije natrpan auto i klima upaljena :mrgreen: moj je bio dsg7, grada nece ispod 10 nema teorije, otvorena nije strasno 6-7litara..
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8316
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#15470 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Idemedosumom »

Kakav je aktuelni stav forumasa po pitanju one autokuce Dalmi?

Prevarant, treba bjezati od njega, ili kao kod vecine drugih, macak u vreci pa sta te zadapne?
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#15471 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by RagibUzoriti »

Idemedosumom wrote: 16/01/2023 13:43 Kakav je aktuelni stav forumasa po pitanju one autokuce Dalmi?

Prevarant, treba bjezati od njega, ili kao kod vecine drugih, macak u vreci pa sta te zadapne?
Kakvi forumasi takvi stavovi.

Gibetiti nekoga bez razloga,bez obzira o kojoj autokuci ili liku je rijec, Boga mi, ne znam sta da kazem. U Bosni moze sve.

Pricale se price o Kramaru kako je od jaranove tetke komsinica nasla na oglasima auto sa vrnutom kilometrazom,medjutim nikad nikakvog konkretnog dokaza.

Kad bi covjek poslusao sve sto na forumima pisu, nikad automobil ne bi uzeo :lol:
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8316
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#15472 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Idemedosumom »

RagibUzoriti wrote: 16/01/2023 13:50 Kakvi forumasi takvi stavovi.

Gibetiti nekoga bez razloga,bez obzira o kojoj autokuci ili liku je rijec, Boga mi, ne znam sta da kazem. U Bosni moze sve.

Pricale se price o Kramaru kako je od jaranove tetke komsinica nasla na oglasima auto sa vrnutom kilometrazom,medjutim nikad nikakvog konkretnog dokaza.

Kad bi covjek poslusao sve sto na forumima pisu, nikad automobil ne bi uzeo :lol:
Kontam mozda ima neko s licnim iskustvom, ili u porodici.
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#15473 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by drug_profi »

Idemedosumom wrote: 16/01/2023 13:43 Kakav je aktuelni stav forumasa po pitanju one autokuce Dalmi?

Prevarant, treba bjezati od njega, ili kao kod vecine drugih, macak u vreci pa sta te zadapne?
Od nekog sam čuo da su OK.
Nemam lično iskustvo.
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#15474 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Bio je podforum o iskustvima sa auto kućama, nije dugo preživio :D
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7123
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#15475 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

generalno autokuce, moze pricat ko sta hoce - nevidjena banda..... no i kupci znaju bit smetljari.....

ja sam kupio auto koje mi je zakazalo sutradan..... nije htio otkljucat, upalit nema struje..... da bi nakon izvjesnog vremena skonto i nazalost kostalo me to par stoja eura - da skontam da je varnicio djojstik za volan jer je bio polomljen..... a spojen na napon cak i kad je auto ugasen (i danas mi nije jasno kako).... naravno mesjei iz autokuce nisu to priznali neamo mi pojma i to.....

neki dan sam otisao vidjet jedno auto.... kaze prava kilometraza auto tip top.... usisano uredjeno otvorim gepek tepišćići poredani lijepo i pocnem listat i nadjem vozacki.... ja ne znam kako je moguce probit 5x5cm auto tepih osim srafcigerom i to s mukom al sigurno treba malo vise od 180 000 km......

jedna stvar se ne smije nikad zaboravit - neko proda auto radi ovog i onog razloga - sverceri pokusavaju zaradit - a oni sto su njima prodali su uspjeli u pokusaju da ga se rijese...... sverceri (uglavnom) pokusavaju da usminkaju razlog zbog kojeg je taj auto zavrsio kod njih.....
Post Reply