Mozda se resetuje ko na tricama nakon 300.000 hahahmk ultra wrote: ↑15/01/2023 19:48 Golf 7 1.4 TSI 2013 god 103kW BMT *koza,xenon,led* (17.900 KM)
https://www.olx.ba/r/50845720/82529
Gledaj kilometara![]()
Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- vjeshalica
- Posts: 20768
- Joined: 31/03/2019 14:56
#15451 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#15452 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Batane, kakav si odgovor očekivao za izbor auta? 
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83498
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#15453 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa da neko klasifikuje te automobile po SWOT analizi
Ok Golf i Leon su u biti isto auto i tu nema neke filozofije. Golf je kvalitetniji, Leon atraktivniji.
- Optimist
- Posts: 15529
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#15454 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nedavno se prodao Duster 1.6 benzin 4x4 sa 45k km na satu za cini mi se 13.000 KM. Auto za plina i da se navozas.
-
cccccc
- Posts: 342
- Joined: 11/04/2013 20:04
#15455 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Dvoumim se izmedju
Passat 7 2014 alltrack 4 motion 2.0 dizel 103kw manuelni
i
Mercedes b klasa 180 2017 1.5 80kw automatik
Od pasata me odbija malo sto je karavan. Bojim se da nece biti prevelik za zenu.
A za merca nemam pojma kakvi su ovi renolovi motori u njima.
Ima li neko nekih iskustava?
Passat 7 2014 alltrack 4 motion 2.0 dizel 103kw manuelni
i
Mercedes b klasa 180 2017 1.5 80kw automatik
Od pasata me odbija malo sto je karavan. Bojim se da nece biti prevelik za zenu.
A za merca nemam pojma kakvi su ovi renolovi motori u njima.
Ima li neko nekih iskustava?
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#15456 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
E to je Duster bagatela. To za sjedišta u Dusteru vjerovatno zavisi od visine. Ja sam visok 187 cm i nije me previše polomio Sandero na dužem putu 250 km, recimo ne više od G4 koga vozi 2/3 BiH.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#15457 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
E jesi našao vjerski objekat u kome ćeš se moliti..._BataZiv_0809 wrote: ↑15/01/2023 21:18
Pa da neko klasifikuje te automobile po SWOT analizi![]()
Ok Golf i Leon su u biti isto auto i tu nema neke filozofije. Golf je kvalitetniji, Leon atraktivniji.
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#15458 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ja bih išao na passata, zbog snage i 4x4cccccc wrote: ↑15/01/2023 21:27 Dvoumim se izmedju
Passat 7 2014 alltrack 4 motion 2.0 dizel 103kw manuelni
i
Mercedes b klasa 180 2017 1.5 80kw automatik
Od pasata me odbija malo sto je karavan. Bojim se da nece biti prevelik za zenu.
A za merca nemam pojma kakvi su ovi renolovi motori u njima.
Ima li neko nekih iskustava?
Što se tiče 1.5 Mercedes/Reno, ne bi ih Merc uzeo da su loši, možda jedan od kvalitetnijih dizel motora na tržištu
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#15459 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moj glas za Leon16v_BataZiv_0809 wrote: ↑15/01/2023 21:18Pa da neko klasifikuje te automobile po SWOT analizi![]()
Ok Golf i Leon su u biti isto auto i tu nema neke filozofije. Golf je kvalitetniji, Leon atraktivniji.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#15460 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
pa isto eto, ja sam 191, mozda su mi duze nogecitroen xm wrote: ↑15/01/2023 21:27 E to je Duster bagatela. To za sjedišta u Dusteru vjerovatno zavisi od visine. Ja sam visok 187 cm i nije me previše polomio Sandero na dužem putu 250 km, recimo ne više od G4 koga vozi 2/3 BiH.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#15461 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa u Dačijama sem ovih zadnjih ti je skoro sve od Clia 2. Platforma, sjedišta, instrument tabla...
Ova aktuelna generacija Dustera, a i ostalih modela ima bolja sjedišta.
Ova aktuelna generacija Dustera, a i ostalih modela ima bolja sjedišta.
-
NediM17
- Posts: 26450
- Joined: 05/11/2009 11:49
#15462 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Gdje ima taj Tipo turbo? Prije Italije cisto sumnjam.Evolution_IV wrote: ↑15/01/2023 20:03 meni su ta auta sva odbojna, osim mozda tipa 1.4 turbo, rekao bi ti astra J 1.4 Turbo ali ih nema za lijeka a dobre su ti za plina...
Ja se neki dan zalijepio za jednog Bravo-a turbo (mislim da je bio 1.4 T-Jet 110kw), zamalo sam ga otisao kupiti. Sreca pa se brzo prodao.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#15463 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Mene Delta radi 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#15464 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
ma mialio sam na njega, na bravoNediM17 wrote: ↑15/01/2023 21:45Gdje ima taj Tipo turbo? Prije Italije cisto sumnjam.Evolution_IV wrote: ↑15/01/2023 20:03 meni su ta auta sva odbojna, osim mozda tipa 1.4 turbo, rekao bi ti astra J 1.4 Turbo ali ih nema za lijeka a dobre su ti za plina...
Ja se neki dan zalijepio za jednog Bravo-a turbo (mislim da je bio 1.4 T-Jet 110kw), zamalo sam ga otisao kupiti. Sreca pa se brzo prodao.![]()
sto, ok su ti auti..
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#15465 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
znaci iz clia sport metnutcitroen xm wrote: ↑15/01/2023 21:34 Pa u Dačijama sem ovih zadnjih ti je skoro sve od Clia 2. Platforma, sjedišta, instrument tabla...
Ova aktuelna generacija Dustera, a i ostalih modela ima bolja sjedišta.
-
NediM17
- Posts: 26450
- Joined: 05/11/2009 11:49
#15466 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ja vec isplanirao kako cu svoj auto parkirati u garazu neko vrijeme pa vozati malo Bravo i onda ga prodati dalje.
Suti, nek se prodao.
@citroen xm
Fina je Delta i meni. Bas auto odskace pojavom.
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#15467 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
@banjaluka078 I jel Alfa legla? 
- banjaluka078
- Posts: 13205
- Joined: 16/01/2007 23:38
-
dado_
- Posts: 747
- Joined: 25/12/2012 11:35
#15469 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
@konektovan zupcasti 
Zivojinovicu imao sam audija a3 sa 1.6 motorom 4,5g, nekih 50000 presao s njim, zamijenio kablove svjecica mislim 80KM trosak, veliki i mali servis zajedno 300KM
ne ide ni tolko lose kad nije natrpan auto i klima upaljena
moj je bio dsg7, grada nece ispod 10 nema teorije, otvorena nije strasno 6-7litara..
Zivojinovicu imao sam audija a3 sa 1.6 motorom 4,5g, nekih 50000 presao s njim, zamijenio kablove svjecica mislim 80KM trosak, veliki i mali servis zajedno 300KM
- Idemedosumom
- Posts: 8315
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#15470 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Kakav je aktuelni stav forumasa po pitanju one autokuce Dalmi?
Prevarant, treba bjezati od njega, ili kao kod vecine drugih, macak u vreci pa sta te zadapne?
Prevarant, treba bjezati od njega, ili kao kod vecine drugih, macak u vreci pa sta te zadapne?
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#15471 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Kakvi forumasi takvi stavovi.Idemedosumom wrote: ↑16/01/2023 13:43 Kakav je aktuelni stav forumasa po pitanju one autokuce Dalmi?
Prevarant, treba bjezati od njega, ili kao kod vecine drugih, macak u vreci pa sta te zadapne?
Gibetiti nekoga bez razloga,bez obzira o kojoj autokuci ili liku je rijec, Boga mi, ne znam sta da kazem. U Bosni moze sve.
Pricale se price o Kramaru kako je od jaranove tetke komsinica nasla na oglasima auto sa vrnutom kilometrazom,medjutim nikad nikakvog konkretnog dokaza.
Kad bi covjek poslusao sve sto na forumima pisu, nikad automobil ne bi uzeo
- Idemedosumom
- Posts: 8315
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#15472 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Kontam mozda ima neko s licnim iskustvom, ili u porodici.RagibUzoriti wrote: ↑16/01/2023 13:50 Kakvi forumasi takvi stavovi.
Gibetiti nekoga bez razloga,bez obzira o kojoj autokuci ili liku je rijec, Boga mi, ne znam sta da kazem. U Bosni moze sve.
Pricale se price o Kramaru kako je od jaranove tetke komsinica nasla na oglasima auto sa vrnutom kilometrazom,medjutim nikad nikakvog konkretnog dokaza.
Kad bi covjek poslusao sve sto na forumima pisu, nikad automobil ne bi uzeo![]()
- drug_profi
- Posts: 65436
- Joined: 16/07/2012 16:00
#15473 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Od nekog sam čuo da su OK.Idemedosumom wrote: ↑16/01/2023 13:43 Kakav je aktuelni stav forumasa po pitanju one autokuce Dalmi?
Prevarant, treba bjezati od njega, ili kao kod vecine drugih, macak u vreci pa sta te zadapne?
Nemam lično iskustvo.
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#15474 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Bio je podforum o iskustvima sa auto kućama, nije dugo preživio 
- skrbavi-admin
- Posts: 7121
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#15475 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
generalno autokuce, moze pricat ko sta hoce - nevidjena banda..... no i kupci znaju bit smetljari.....
ja sam kupio auto koje mi je zakazalo sutradan..... nije htio otkljucat, upalit nema struje..... da bi nakon izvjesnog vremena skonto i nazalost kostalo me to par stoja eura - da skontam da je varnicio djojstik za volan jer je bio polomljen..... a spojen na napon cak i kad je auto ugasen (i danas mi nije jasno kako).... naravno mesjei iz autokuce nisu to priznali neamo mi pojma i to.....
neki dan sam otisao vidjet jedno auto.... kaze prava kilometraza auto tip top.... usisano uredjeno otvorim gepek tepišćići poredani lijepo i pocnem listat i nadjem vozacki.... ja ne znam kako je moguce probit 5x5cm auto tepih osim srafcigerom i to s mukom al sigurno treba malo vise od 180 000 km......
jedna stvar se ne smije nikad zaboravit - neko proda auto radi ovog i onog razloga - sverceri pokusavaju zaradit - a oni sto su njima prodali su uspjeli u pokusaju da ga se rijese...... sverceri (uglavnom) pokusavaju da usminkaju razlog zbog kojeg je taj auto zavrsio kod njih.....
ja sam kupio auto koje mi je zakazalo sutradan..... nije htio otkljucat, upalit nema struje..... da bi nakon izvjesnog vremena skonto i nazalost kostalo me to par stoja eura - da skontam da je varnicio djojstik za volan jer je bio polomljen..... a spojen na napon cak i kad je auto ugasen (i danas mi nije jasno kako).... naravno mesjei iz autokuce nisu to priznali neamo mi pojma i to.....
neki dan sam otisao vidjet jedno auto.... kaze prava kilometraza auto tip top.... usisano uredjeno otvorim gepek tepišćići poredani lijepo i pocnem listat i nadjem vozacki.... ja ne znam kako je moguce probit 5x5cm auto tepih osim srafcigerom i to s mukom al sigurno treba malo vise od 180 000 km......
jedna stvar se ne smije nikad zaboravit - neko proda auto radi ovog i onog razloga - sverceri pokusavaju zaradit - a oni sto su njima prodali su uspjeli u pokusaju da ga se rijese...... sverceri (uglavnom) pokusavaju da usminkaju razlog zbog kojeg je taj auto zavrsio kod njih.....
