SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
okanomalo
Posts: 1446
Joined: 09/01/2015 16:10

#63476 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by okanomalo »

escobar__ wrote: 14/01/2023 21:14
banjaluka078 wrote: 14/01/2023 21:10

Isprovocirala ih zastava Srbije koju su donijela djeca iz Srbije...pa, zapamtite taj izgovor kad male Bosance negdje vani napadnu zbog zastave BiH "jer provociraju".
Napadaju naše redovno čak i u Bosni, nije to već decenijama novost. Jutros nam i na džamiju pišaju i psuju.

Ovo danas je posljedica, ne uzrok.
prodji pored stare pravoslavne crkve na carsiji pa ces na laksi nacin saznati sta je svakodnevno uriniranje po zidu bogomolje. da se ne lazemo, to je svakodnevnica. pisanje nekog pijanca uporedjujes sa napadom na djecu? bolesno. :facepalm:
il dottore
Posts: 1691
Joined: 12/04/2014 20:35

#63477 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by il dottore »

...
Last edited by il dottore on 15/01/2023 00:51, edited 1 time in total.
User avatar
konektovan
Posts: 51438
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#63478 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by konektovan »

Sve će ovo Forto i Katica riješiti, ne sekirajte se. :mrgreen:

Fudbal treba zabraniti na balknu, i košarku, i rukomet..i odbojku, tenis,..
User avatar
skrtica
Posts: 189
Joined: 03/06/2021 23:32

#63479 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by skrtica »

Ovo je bas lose za nas grad. Djeciji turnir obiljezen skandalom. Kako sutra djecu iz Sarajeva poslati na neki turnir i biti spokojan. Porazno sve skupa.
User avatar
konektovan
Posts: 51438
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#63480 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by konektovan »

skrtica wrote: 14/01/2023 22:10 Ovo je bas lose za nas grad. Djeciji turnir obiljezen skandalom. Kako sutra djecu iz Sarajeva poslati na neki turnir i biti spokojan. Porazno sve skupa.
Jednostavno...ne šalješ
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#63481 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mk ultra »

Koskanja ce biti uvijek, gdje god

Ali da fasujes noz na djecijem turniru, to je posebna prica

Najbolji MUP ikada
Zolje i bombe u stanu normala
Nozevi djecije igracke
Ha ja
splinter
Posts: 8721
Joined: 08/10/2011 12:28

#63482 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by splinter »

Bitno je da sarajevska djeca nisu skanidirala ono što su prekodrinski mediji poletili da objave.
Ova akcijanja nabrijane balavurdije se povremeno otrgnu kontroli, što nije dobro ali to je tako u cijeloj EX Yu.
Vjerujem da je ovdje 80% bilo maloljetnika.
Generalno su ta akcijanja velike gluposti.
Naslovnica
Posts: 35452
Joined: 20/03/2013 15:38

#63483 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

I meni je donekle laknulo kada sam čuo da nisu sarajevska djeca uzivikivala "ubij, ubij...".
Ali opet, sve skupa, naš nekakvo gadno vrijeme i događaji, slabo šta dobro čuti...
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#63484 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mk ultra »

daj jedan razlog da dođeš sa nožem na djeĉiju utakmicu jer koliko vidim na snimku ovo su djeca dimenzije do 10god?
User avatar
konektovan
Posts: 51438
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#63485 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by konektovan »

Naslovnica wrote: 14/01/2023 22:20 I meni je donekle laknulo kada sam čuo da nisu sarajevska djeca uzivikivala "ubij, ubij...".
Ali opet, sve skupa, naš nekakvo gadno vrijeme i događaji, slabo šta dobro čuti...
Ne može covjeku laknuti...kad "dijete" bilo koje nacije, nešto tako ili slično izgovori...ne može, kad znaš da tamo negdje ima neko, ko je u stanju to izgovoriti a ima 7-8-9 godina....nažalost
smijesni_ste
Posts: 6322
Joined: 09/10/2009 16:46

#63486 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by smijesni_ste »

mk ultra wrote: 14/01/2023 22:22 daj jedan razlog da dođeš sa nožem na djeĉiju utakmicu jer koliko vidim na snimku ovo su djeca dimenzije do 10god?
Pa nije došao niko na utakmicu sa nožem kolikoo sam skontao već im upali u hotel?
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#63487 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Haris.ba »

smijesni_ste wrote: 14/01/2023 22:25
mk ultra wrote: 14/01/2023 22:22 daj jedan razlog da dođeš sa nožem na djeĉiju utakmicu jer koliko vidim na snimku ovo su djeca dimenzije do 10god?
Pa nije došao niko na utakmicu sa nožem kolikoo sam skontao već im upali u hotel?
Meni je jos nejasno da se nekakva sportska priredba odrzava bez zastitara i policije.
Naslovnica
Posts: 35452
Joined: 20/03/2013 15:38

#63488 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

konektovan wrote: 14/01/2023 22:24
Naslovnica wrote: 14/01/2023 22:20 I meni je donekle laknulo kada sam čuo da nisu sarajevska djeca uzivikivala "ubij, ubij...".
Ali opet, sve skupa, naš nekakvo gadno vrijeme i događaji, slabo šta dobro čuti...
Ne može covjeku laknuti...kad "dijete" bilo koje nacije, nešto tako ili slično izgovori...ne može, kad znaš da tamo negdje ima neko, ko je u stanju to izgovoriti a ima 7-8-9 godina....nažalost
Ma 100% si upravu, slažem se, ali opet kažem, neka nisu naša djeca.
User avatar
Logovan
Posts: 102808
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#63489 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Logovan »

skrtica wrote: 14/01/2023 22:10 Ovo je bas lose za nas grad. Djeciji turnir obiljezen skandalom. Kako sutra djecu iz Sarajeva poslati na neki turnir i biti spokojan. Porazno sve skupa.
Jašta je nego loše, užas :roll:
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#63490 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mk ultra »

Uđeš u hotel sa 10 spratova i kuda onda?

Neko nesto petlja tu

Kako god djeciji jebeni turnir
User avatar
Logovan
Posts: 102808
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#63491 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Logovan »

Haris.ba wrote: 14/01/2023 22:27 Meni je jos nejasno da se nekakva sportska priredba odrzava bez zastitara i policije.
Ma ljudi kontaju djeca su pa neće se ništa dogoditi.
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#63492 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by HelaS »

Haris.ba wrote: 14/01/2023 22:27
smijesni_ste wrote: 14/01/2023 22:25

Pa nije došao niko na utakmicu sa nožem kolikoo sam skontao već im upali u hotel?
Meni je jos nejasno da se nekakva sportska priredba odrzava bez zastitara i policije.
Mislili smo da dječijem turniru ne trebaju zaštitari i policija :-)
User avatar
forumskivojnik
Posts: 592
Joined: 03/10/2014 14:13

#63493 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by forumskivojnik »

banjaluka078 wrote: 14/01/2023 21:17
escobar__ wrote: 14/01/2023 21:14
Napadaju naše redovno čak i u Bosni, nije to već decenijama novost. Jutros nam i na džamiju pišaju i psuju.

Ovo danas je posljedica, ne uzrok.
Zbog džamije djeca djeci pjevaju "ubij Srbina"? Ma daj.
Meni je posljedica i uzorka na Balkanu previše za pet života.

Sta lupas k´o Maksim po diviziji? Hrvati Skandirali, Bosnjaci se obracunali zbog zvezdarinog transparenta.
Autoimuna bolest nacionalizma u poodmaklom stadiju, neizljecivo :skoljka: :bih: .
Prouci Fatihu, prekrsti se 3 puta,..., otidji popu da ti izbroji 99x bogorodicu ili ´odzi da ti napise 100 metarski zapis a mozes i ovdje na forumu da ti saliju stravu.

Nego evo ti sa kurira najnovija vest: https://www.kurir.rs/region/bosna-i-her ... mo-zastavu

Svemu tome prethodio je još jedan incident. Za vreme utakmice u sali hotela, grupa dečaka, učesnika turnira, skandirala je "Ubij Srbina".

Roditelj deteta iz FK Zvezdara M.M, koji je svemu tome svedočio, navodi za Kurir da ta dva incidenta nemaju nikakve veze jedan s drugim.

"Razlika je u tome što prvi incident nije bio organizovan, a drugi jeste", počinje naš sagovornik i pojašnjava:

"To skandiranje se dogodilo na utakmici beogradske Škole fudbala 'Nika T6'. Skandirala su deca iz Splita, 2015. godište, a njihov trener je bio korektan i odmah ih je umirio".

Nekoliko sati kasnije došlo je do haosa u hotelu i ispred njega.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#63494 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Haris.ba »

mk ultra wrote: 14/01/2023 22:28 Uđeš u hotel sa 10 spratova i kuda onda?

Neko nesto petlja tu

Kako god djeciji jebeni turnir
Ja tamo idem ne bas pocesto. Ima bazen, ima djecija igraona, hotel je ogroman.

Kad je bio ona Eyof, bila je policija ispred hotela. Svakako nista policija ne radi na Ilidzi, mogli su jednu patrolu poslati da je ispred hotela.
HelaS wrote: 14/01/2023 22:29
Haris.ba wrote: 14/01/2023 22:27

Meni je jos nejasno da se nekakva sportska priredba odrzava bez zastitara i policije.
Mislili smo da dječijem turniru ne trebaju zaštitari i policija :-)
Mora po zakonu. Barem zastitari. A, mislim i policija da daje ispomoc po njihovoj procjeni.
Last edited by Haris.ba on 14/01/2023 22:31, edited 2 times in total.
User avatar
Benq
Posts: 10497
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#63495 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Benq »

Logovan wrote: 14/01/2023 22:29
Haris.ba wrote: 14/01/2023 22:27 Meni je jos nejasno da se nekakva sportska priredba odrzava bez zastitara i policije.
Ma ljudi kontaju djeca su pa neće se ništa dogoditi.
To ne smije biti izgovor, terorizam ne poznaje je li dijete ili odrasla osoba, jedna usijana glava je dovoljna da se haos napravi...
User avatar
konektovan
Posts: 51438
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#63496 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by konektovan »

Meni je onaj hils prava katakomba,..od neke neuredjenosti, lošeg i nadrkanog osoblja i gazde koji štedi na svemu i svačemu, ali koji nekim čudom dobije priliku da se u njegovom objektu organizuju ovakve manifestacije, loše organizirane manifestacije..
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#63497 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by HelaS »

okanomalo wrote: 14/01/2023 21:39
escobar__ wrote: 14/01/2023 21:14

Napadaju naše redovno čak i u Bosni, nije to već decenijama novost. Jutros nam i na džamiju pišaju i psuju.

Ovo danas je posljedica, ne uzrok.
prodji pored stare pravoslavne crkve na carsiji pa ces na laksi nacin saznati sta je svakodnevno uriniranje po zidu bogomolje. da se ne lazemo, to je svakodnevnica. pisanje nekog pijanca uporedjujes sa napadom na djecu? bolesno. :facepalm:
U onom mračnom prolazu pišalo se još od @Muhina vremena :-)
User avatar
Logovan
Posts: 102808
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#63498 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Logovan »

Benq wrote: 14/01/2023 22:31 To ne smije biti izgovor, terorizam ne poznaje je li dijete ili odrasla osoba, jedna usijana glava je dovoljna da se haos napravi...
Naravno da ne smije, ali takvi smo mi, "neće se to nama desiti" i onda belaj.
User avatar
skrtica
Posts: 189
Joined: 03/06/2021 23:32

#63499 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by skrtica »

konektovan wrote: 14/01/2023 22:14
skrtica wrote: 14/01/2023 22:10 Ovo je bas lose za nas grad. Djeciji turnir obiljezen skandalom. Kako sutra djecu iz Sarajeva poslati na neki turnir i biti spokojan. Porazno sve skupa.
Jednostavno...ne šalješ
Nije bas da je jednostavno. Cilj djeteta, ukljucenog u sport, nije puko treniranje u dnevnom boravku za roditelje. Takmicenja su dio razvoja mladih sportasa a ujedno i reklama za klubove, trenere, na kraju i za grad. Lakse je sve gledati kroz prizmu politike i ograniciti se u cetiri coska, pogotovo ako nas se licno ne tice, za druge nas bas briga :wink:
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#63500 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Officer Crabtree »

il dottore wrote: 14/01/2023 21:43 Znaci pozoves djecu fudbalskog kluba iz Srbije da ti dodju u Sarajevo na turnir. Oni dodju iz Srbije i donesu zastavu Srbije i ti napadnes roditelje koji su dosli s tom djecom :-)

Pa sto ste ih zvali da dodju?

Kako vidim sda kerovi se raduju ovoj "hrabroj" akciji
Stvarno ste mudonje
Pa jel' ih napao organizator, nisam upratio?
Post Reply