SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
banjaluka078
Posts: 13201
Joined: 16/01/2007 23:38

#63451 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by banjaluka078 »

PM72 wrote: 14/01/2023 21:05
Tenzije su podignute od parade u Lukavici i četničkih i srpskih zastava.Jutros vijest kako omladinac piša po džamiji a drugi ga snima.I nikom ništa a onda ti dođu na turnir,ugostiš ih i sve fino ali jok,izvadi srpsku zastavu i maši...
Isprovocirala ih zastava Srbije koju su donijela djeca iz Srbije...pa, zapamtite taj izgovor kad male Bosance negdje vani napadnu zbog zastave BiH "jer provociraju".
User avatar
Haris.ba
Posts: 35296
Joined: 08/09/2005 20:08

#63452 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Haris.ba »

Citam i ne vjerujem. Postajmo ko oni.
vrbas1979
Posts: 1456
Joined: 27/06/2012 13:34

#63454 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vrbas1979 »

Haris.ba wrote: 14/01/2023 21:10 Citam i ne vjerujem. Postajmo ko oni.
Upravo to.
Ovih par pojedinaca na forumu izgleda da nije ni svjesno koliko ovo štete nanosi BiH.
Nema nikakvog ppravdavanja za napad na ekipe kao i ova užasna skandiranja.
Ovo se nije smjelo desiti, a kamo li opravdavati ovakve idiotske postupke.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#63455 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Spit_fire »

Haris.ba wrote: 14/01/2023 21:10 Citam i ne vjerujem. Postajmo ko oni.
Uzas..ne treba dat na sebe i dozvoljavat svasta al ovo je bruka ako je bila zastava srbije drzavna ..i to na turniru jbt
User avatar
banjaluka078
Posts: 13201
Joined: 16/01/2007 23:38

#63456 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by banjaluka078 »

escobar__ wrote: 14/01/2023 21:14
Napadaju naše redovno čak i u Bosni, nije to već decenijama novost. Jutros nam i na džamiju pišaju i psuju.

Ovo danas je posljedica, ne uzrok.
Zbog džamije djeca djeci pjevaju "ubij Srbina"? Ma daj.
Meni je posljedica i uzorka na Balkanu previše za pet života.
vrbas1979
Posts: 1456
Joined: 27/06/2012 13:34

#63457 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vrbas1979 »

konektovan wrote: 14/01/2023 21:05 Klip čista montaža
Po čemu si to zaključio? Koje dokaze imaš za navedeno?
Ili onako iz glave lupaš ili ne želiš prihvatiti činjenicu da balavci skandiraju "ubij Srbina"?
User avatar
escobar__
Posts: 9983
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#63458 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by escobar__ »

banjaluka078 wrote: 14/01/2023 21:17
escobar__ wrote: 14/01/2023 21:14
Napadaju naše redovno čak i u Bosni, nije to već decenijama novost. Jutros nam i na džamiju pišaju i psuju.

Ovo danas je posljedica, ne uzrok.
Zbog džamije djeca djeci pjevaju "ubij Srbina"? Ma daj.
Meni je posljedica i uzorka na Balkanu previše za pet života.
Da, posljedica višedecenijskog velikosrbovanja i ponižavanja bosanske države, naroda, kulture, tradicije, negiranja identiteta, fizičkog nasilja i tako dalje.
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#63459 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by PM72 »

banjaluka078 wrote: 14/01/2023 21:17
escobar__ wrote: 14/01/2023 21:14
Napadaju naše redovno čak i u Bosni, nije to već decenijama novost. Jutros nam i na džamiju pišaju i psuju.

Ovo danas je posljedica, ne uzrok.
Zbog džamije djeca djeci pjevaju "ubij Srbina"? Ma daj.
Meni je posljedica i uzorka na Balkanu previše za pet života.
Dovoljno su tenzije podignute...na čitavom Balkanu ali uvijek su u glavnoj ulozi Srbi,zastave,tri prsta,barikade...
Ti kao stanovnik BL to najbolje vidiš.
Niko ovo ne podržava,nisam luđak a imam i djecu.
User avatar
shbc
Posts: 3770
Joined: 20/07/2012 12:13

#63460 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by shbc »

PM72 wrote: 14/01/2023 20:43
_someone wrote: 14/01/2023 20:40 Kakvo je podjebavanje ako dodjes sa zastavom svoje drzave na turnir?Sramotan potez i djece i ovih huligana u hotelu.
Šta bi bilo na Sokocu ili Beogradu da su djeca nekog kluba iz Sarajeva donjeli zastavu s ljiljanima i počeli mahati? Pošteno reci.
Ista stvar. Pitanje je da li bi ti imao istu reakciju i rekao da su djeca kluba iz Sarajeva kriva za batine?
Naslovnica
Posts: 35460
Joined: 20/03/2013 15:38

#63461 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

vrbas1979 wrote: 14/01/2023 21:14
Haris.ba wrote: 14/01/2023 21:10 Citam i ne vjerujem. Postajmo ko oni.
Upravo to.
Ovih par pojedinaca na forumu izgleda da nije ni svjesno koliko ovo štete nanosi BiH.
Nema nikakvog ppravdavanja za napad na ekipe kao i ova užasna skandiranja.
Ovo se nije smjelo desiti, a kamo li opravdavati ovakve idiotske postupke.
Me znam kakve se zastave očekuju na internacionalnom turniru ako ne državne i zastave klubova?
Internacionalni Nogometni Turnir
"Šampion Junior"
https://djecijiturniri.ba/Turniri/%C5%A ... #portfolio

Na linku je spisak ekipa.

Po nekima bi bilo normalno da su djeca sa klupe skandirala i "gazi, gazi, gazi ustaše..."?
Last edited by Naslovnica on 14/01/2023 21:27, edited 1 time in total.
User avatar
Vitezanin
Posts: 3901
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#63462 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Vitezanin »

Stomak me boli od komentara whataboutista ovdje, je li moguće da do te mjere ne kontate jadnost kojom objasnjavate ili pravdate ovo što se dogodilo i koliko je ovo štetno za ovaj grad i koliko ste vi štetni za ovaj grad s takvim pristupom?
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#63463 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by PM72 »

shbc wrote: 14/01/2023 21:21
PM72 wrote: 14/01/2023 20:43

Šta bi bilo na Sokocu ili Beogradu da su djeca nekog kluba iz Sarajeva donjeli zastavu s ljiljanima i počeli mahati? Pošteno reci.
Ista stvar. Pitanje je da li bi ti imao istu reakciju i rekao da su djeca kluba iz Sarajeva kriva za batine?
Naravno.Igraj lopte,košarke,tenisa...zbog čega si i došao
User avatar
shbc
Posts: 3770
Joined: 20/07/2012 12:13

#63464 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by shbc »

Haris.ba wrote: 14/01/2023 21:10 Citam i ne vjerujem. Postajmo ko oni.
Nema ovdje "mi" i "oni". Mi i jesmo isti. Samo treba vremena da se pokaze. Odnosno ponovi. Posto brzo zaboravljamo.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 6230
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#63465 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by studiorum_tuzlaensis »

Na zadnjem dzudo turniru (djeca) prije mjesec u Bos. Gradisci uopce nije pustena himna BiH već Srbije. Zastabe BiH nije bilo.

Pokupio dijete i otiso.

Pisao Judo savezu svakog nivoa vise puta. Nema odgovora.
User avatar
darius_maximus
Posts: 4485
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#63466 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by darius_maximus »

Ovako nesto na djecijem turniru i jos da su djeca akteri (iako su ovo od odraslih culi) je najpogubnija stvar. I da je bila provokacija u pitanju, nauciti dijete da se to rjesava vrijedjanjem, tucama i nozevima, je dno
User avatar
banjaluka078
Posts: 13201
Joined: 16/01/2007 23:38

#63467 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by banjaluka078 »

PM72 wrote: 14/01/2023 21:21 Dovoljno su tenzije podignute...na čitavom Balkanu ali uvijek su u glavnoj ulozi Srbi,zastave,tri prsta,barikade...
Ti kao stanovnik BL to najbolje vidiš.
Niko ovo ne podržava,nisam luđak a imam i djecu.
Bome ovdje ima žestokih navijača.
Ja to vidim da, a vidim isto tako i masu turnira za djecu u BL na kojima se djeca fantastično druže i niko nikome ne skače za vrat. Vidim djevojčice (Srpkinje, ako se moraju djeci prebrojati zrnca) iz BL koje predstavljaju BiH na međunarodnim takmičenjima koje nemaju problem da su na svakoj slici sa BiH zastavom... Ali neće to u vijesti. Nije interesantno, ne prodaje se i ne dolijeva ulje na vatru.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#63468 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Spit_fire »

Jedno pitanje..vec sam rekao da osudujem ovaj postupak al otkud huligani tu..pa nisu delije dosle da ih cekaju..ja eo
nisam znao ni da ima ovaj turnir? Jel bilo sta prije?
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#63469 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by laik1981 »

Na svim stranama masa tesko oboljelih retarda..

Ne bjezi se vise odavde zbog para, vec zbog bolesnika s kojima dijelimo zrak..
vrbas1979
Posts: 1456
Joined: 27/06/2012 13:34

#63470 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vrbas1979 »

escobar__ wrote: 14/01/2023 21:21
banjaluka078 wrote: 14/01/2023 21:17

Zbog džamije djeca djeci pjevaju "ubij Srbina"? Ma daj.
Meni je posljedica i uzorka na Balkanu previše za pet života.
Da, posljedica višedecenijskog velikosrbovanja i ponižavanja bosanske države, naroda, kulture, tradicije, negiranja identiteta, fizičkog nasilja i tako dalje.
I tebi OK da roditelji uče svoju djecu i da ovi sa 5-6 godina na javnim događajima skandiraju "ubij Srbina"
Fuj. To je fašizam.
Ovo nije Sarajevo niti BiH i ovo nije i ne smije biti normalna pojava.
Ovo se ne smije opravdavati na bilo koji način.
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#63471 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by NediM17 »

PM72 wrote: 14/01/2023 21:21
banjaluka078 wrote: 14/01/2023 21:17

Zbog džamije djeca djeci pjevaju "ubij Srbina"? Ma daj.
Meni je posljedica i uzorka na Balkanu previše za pet života.
Dovoljno su tenzije podignute...na čitavom Balkanu ali uvijek su u glavnoj ulozi Srbi,zastave,tri prsta,barikade...
Ti kao stanovnik BL to najbolje vidiš.
Niko ovo ne podržava,nisam luđak a imam i djecu.
Sto li niko ne napada Slovence, Makedonce..., vazda po srpskoj nejaci.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35296
Joined: 08/09/2005 20:08

#63472 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Haris.ba »

shbc wrote: 14/01/2023 21:26
Haris.ba wrote: 14/01/2023 21:10 Citam i ne vjerujem. Postajmo ko oni.
Nema ovdje "mi" i "oni". Mi i jesmo isti. Samo treba vremena da se pokaze. Odnosno ponovi. Posto brzo zaboravljamo.
Nismo isti. Ali, izgleda postajemo.

Jer sam bio u situacijama da nasa necivilizacijska ponasanja se ne opravdavaju votabautizmima, i nikome u drustvu ne bi ni palo na pamet koristiti tu bolesnu logiku.
User avatar
escobar__
Posts: 9983
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#63473 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by escobar__ »

Koliko ste uvjereni da su skandirala sarajevska ili bošnjačka djeca?
splinter
Posts: 8721
Joined: 08/10/2011 12:28

#63474 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by splinter »

vrbas1979 wrote: 14/01/2023 21:29
escobar__ wrote: 14/01/2023 21:21

Da, posljedica višedecenijskog velikosrbovanja i ponižavanja bosanske države, naroda, kulture, tradicije, negiranja identiteta, fizičkog nasilja i tako dalje.
I tebi OK da roditelji uče svoju djecu i da ovi sa 5-6 godina na javnim događajima skandiraju "ubij Srbina"
Fuj. To je fašizam.
Ovo nije Sarajevo niti BiH i ovo nije i ne smije biti normalna pojava.
Ovo se ne smije opravdavati na bilo koji način.
Pa i nije Sarajevo. Mislim da je Ilidža u pitanju.
Niko ne opravdana ovaj događaj, ali polako. Valjda će istražni organi riješiti slučaj. Stvari će se ispraviti.
No šta ćemo kad se uzor hiljada djece, izvjesni tenisač Nole nasmijan slika ispred fašističke zastave, kakvu on poruku šalje svoj toj djeci?
Kako riješiti tu anomaliju?
User avatar
dacha bosanac
Posts: 808
Joined: 14/11/2013 10:09

#63475 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by dacha bosanac »

Hokejaši Crvene zvezde, kao i drugi srpski i hrvatski klubovi, dolaze redovno u Sarajevo na turnire u Zetri. Nikad se ništa loše nije desilo. Fudbal? Iako sam strastveni navijač i volim taj sport, treba ga zabraniti kada dolazimo do toga da nam se ovakve stvari dešavaju. Posebna sramota za bilo koga (bilo koja strana) ko podržava bilo kakvo nasilje i pjevanje ovakvih bljuvotina.
Post Reply