Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#15376 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

drug_profi wrote: 13/01/2023 21:35
MehmedPasaMoric wrote: 13/01/2023 21:26


To nema nikakve veze sa tim sta ovaj model nudi i za koliko para, ne postoji dizelas u BiH kojem nije vracena kilometraza
Ali, ali... :-)
Zašto pristajete da je normalno da vas neko prevari?
Zato i ne gledas kilometrazu
Samo broj koji ne znaci absolutno nista
Qwerty1234
Posts: 1278
Joined: 27/05/2021 09:57

#15377 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Qwerty1234 »

MehmedPasaMoric wrote: 13/01/2023 21:26
drug_profi wrote: 13/01/2023 21:10

Eh, tačno 280.000 na satu.
Nije li malo ofirno vracen?

To nema nikakve veze sa tim sta ovaj model nudi i za koliko para, ne postoji dizelas u BiH kojem nije vracena kilometraza
Postoji
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#15378 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

samo ispod 100k na ploci, sve preko ne gledam :D
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2743
Joined: 14/06/2017 17:07

#15379 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by MehmedPasaMoric »

Qwerty1234 wrote: 13/01/2023 22:40
MehmedPasaMoric wrote: 13/01/2023 21:26


To nema nikakve veze sa tim sta ovaj model nudi i za koliko para, ne postoji dizelas u BiH kojem nije vracena kilometraza
Postoji
Nisam mislio na automobile 2022 godiste koji jos uvijek stoje u salonu i cekaju kupca
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8317
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#15380 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Idemedosumom »

Večeras pogledah ovu Kiu:
https://www.olx.ba/artikal/51000434/kia-sportage/

Prvo sam mislio da vlasnik nešto petlja, pošto nije postavio slike kako treba. Međutim, Kia je mom laičkom oku izgledala k'o ćvoka, pravo očuvana, kako iznutra tako i s vana. Doduše bilo je post akšamsko vrijeme :-D

Šta mi se nije dopalo: u pitanju je pušačko auto. Ne znam koliko dubinsko čiščenje tu može pomoći.

Sjedišta su jako tvrda i neudobna, kako za leđa, tako i za stražnjicu.

Gepek ne djeluje puno veći nego u manjih auta.

Ovaj 2.0 CRDi motor me nije impresionirao svojom snagom. Razumijem da je Kia poteška, ali od 135 kw sam ipak očekivao da me zakuca za sjedište, kada stisnem gas do kraja.
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#15381 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by drug_profi »

Idemedosumom wrote: 13/01/2023 23:12 Večeras pogledah ovu Kiu:
https://www.olx.ba/artikal/51000434/kia-sportage/

Prvo sam mislio da vlasnik nešto petlja, pošto nije postavio slike kako treba. Međutim, Kia je mom laičkom oku izgledala k'o ćvoka, pravo očuvana, kako iznutra tako i s vana. Doduše bilo je post akšamsko vrijeme :-D

Šta mi se nije dopalo: u pitanju je pušačko auto. Ne znam koliko dubinsko čiščenje tu može pomoći.

Sjedišta su jako tvrda i neudobna, kako za leđa, tako i za stražnjicu.

Gepek ne djeluje puno veći nego u manjih auta.

Ovaj 2.0 CRDi motor me nije impresionirao svojom snagom. Razumijem da je Kia poteška, ali od 135 kw sam ipak očekivao da me zakuca za sjedište, kada stisnem gas do kraja.
Ozonizacija ce ukloniti svaki miris iz auta.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8317
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#15382 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Idemedosumom »

drug_profi wrote: 13/01/2023 23:13 Ozonizacija ce ukloniti svaki miris iz auta.
Hvala za informaciju. Nekakav jastučić bi vjerovatno pomogao oko tvrdih siceva.
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#15383 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by drug_profi »

Meni vrisnula konzerva psece hrane u gepeku (uvijek imam radi lutalica nesto, imam i za mace).
Bilo vrelo ljeto, bukvalno eksplodirala, a naravno da je prije toga morla uskisnuti u toj konzervi.
Smrdilo ko les, dakle bukvalno.
I to se nije čak nigdje prosulo več sve ostalo u kesi koja je u torbi, a koja se kači čičkom za pod gepeka.
DAkle ništa nije trebalo ni čistiti, ali taj smrad je bio nepodnošljiv u cijelom autu.

I nakon jedne ozonizacije jedva da se osjetio. Ponovio jos jednom, nestalo sve. Cak auto mirisalo na novo.
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#15384 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Idemedosumom wrote: 13/01/2023 23:12 Večeras pogledah ovu Kiu:
https://www.olx.ba/artikal/51000434/kia-sportage/

Prvo sam mislio da vlasnik nešto petlja, pošto nije postavio slike kako treba. Međutim, Kia je mom laičkom oku izgledala k'o ćvoka, pravo očuvana, kako iznutra tako i s vana. Doduše bilo je post akšamsko vrijeme :-D

Šta mi se nije dopalo: u pitanju je pušačko auto. Ne znam koliko dubinsko čiščenje tu može pomoći.

Sjedišta su jako tvrda i neudobna, kako za leđa, tako i za stražnjicu.

Gepek ne djeluje puno veći nego u manjih auta.

Ovaj 2.0 CRDi motor me nije impresionirao svojom snagom. Razumijem da je Kia poteška, ali od 135 kw sam ipak očekivao da me zakuca za sjedište, kada stisnem gas do kraja.
Vozio sam takvog jaranovog Sportage-a, samo 1.6 GDI, tako da vjeruj da neće manjat ništa tom 2.0 CRDi ako je i ovaj 1.6 vožljiv :D Dobar auto inače, meni se sviđa.

Mislim da ćeš se navići na sjedišta ako bi ga uzeo, obično tako bude. Za gepek sam se i ja iznenadio, baš premalo djeluje :shock:
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#15385 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Ateista »

EasyMan wrote: 13/01/2023 19:44
Ateista wrote: 13/01/2023 14:17

Nisu svi za cjenkanje, dzaba, cak i kad znas da je neko dobio bolju ponudu ne znaci da ce neko drugi to uspjeti, cak i da kaze mom prijatelju ste spustili na toliko dobar trgovac ako vidi da musterija nije iskusna u cjenkanju ce nesto smutiti zasto njemu ne moze toliko i probati mu prodati za vise, pogotovo kad vidi da je zagrijan za nesto.
Ni ja se bas ne volim cjenkati, ako mi odgovara kupim, ako ne onda ne kupim, rijetko se cjenkam.

Sjecam se ekskurzije u osnovnoj skoli u madjarskoj, kod ulicnih trgovaca kupujemo neke sitnice i jedan lik pita moze li za manje, nekako se sporazumiju i ova pristane, i ja kontam hajd mogao bih i ja kad je spustila cijenu i dajem joj toliko koliko je ovaj prvi a ona meni pokazuje koja je redovna cijena. Pokusavam joj objasniti da je sad prije par sekundi spustila nekom, ali nista, pravi se luda i pokazuje cijenu. :lol:
Koliko se sjecam na kraju sam odustao.
Nemas se sta ti cjenkati, ja sam se iscjenkao, tvoje je da odes i das im te pare. Meni da se svidio ja bi ga spustio jos hiljadu.
Ti si se cjenkao za sebe, ako si i spustio cijenu ne znaci da ce svako drugi kome kazes dobiti tu cijenu iako zna da si ti spustio, opet mora znati pregovarati da ubijedi prodavaca da i njemu da onu na koju si ti sebi spustio.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#15386 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by EasyMan »

Ateista wrote: 14/01/2023 06:06
EasyMan wrote: 13/01/2023 19:44

Nemas se sta ti cjenkati, ja sam se iscjenkao, tvoje je da odes i das im te pare. Meni da se svidio ja bi ga spustio jos hiljadu.
Ti si se cjenkao za sebe, ako si i spustio cijenu ne znaci da ce svako drugi kome kazes dobiti tu cijenu iako zna da si ti spustio, opet mora znati pregovarati da ubijedi prodavaca da i njemu da onu na koju si ti sebi spustio.
E stvarno nemam rijeci, ali bukvalno ne znam sta vise da ti odgovorim :D
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8317
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#15387 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Idemedosumom »

canvra888 wrote: 14/01/2023 02:50 Vozio sam takvog jaranovog Sportage-a, samo 1.6 GDI, tako da vjeruj da neće manjat ništa tom 2.0 CRDi ako je i ovaj 1.6 vožljiv :D Dobar auto inače, meni se sviđa.

Mislim da ćeš se navići na sjedišta ako bi ga uzeo, obično tako bude. Za gepek sam se i ja iznenadio, baš premalo djeluje :shock:
On je apsolutno vožljiv, nije trom, ali znaš kada imaš veća očekivanja pa ne bude baš to-to. Vuče nekako baš kao Kuga s motorom 103 kw što sam nedavno probao.

A što se sjedišta tiče, il' se naviknuti, il' hemoroide dobiti :D

Ne da ga čiča ispod 26,5k. Ja mu 25 ponudio, ne da pričati. Kaže šteta mi je da 'vako opremljen auto propustim, a ne razilazimo se toliko s cijenom/ponudom. Pa de rekoh onda spusti još malo :-D
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#15388 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

Idemedosumom wrote: 14/01/2023 10:25
canvra888 wrote: 14/01/2023 02:50 Vozio sam takvog jaranovog Sportage-a, samo 1.6 GDI, tako da vjeruj da neće manjat ništa tom 2.0 CRDi ako je i ovaj 1.6 vožljiv :D Dobar auto inače, meni se sviđa.

Mislim da ćeš se navići na sjedišta ako bi ga uzeo, obično tako bude. Za gepek sam se i ja iznenadio, baš premalo djeluje :shock:
On je apsolutno vožljiv, nije trom, ali znaš kada imaš veća očekivanja pa ne bude baš to-to. Vuče nekako baš kao Kuga s motorom 103 kw što sam nedavno probao.

A što se sjedišta tiče, il' se naviknuti, il' hemoroide dobiti :D

Ne da ga čiča ispod 26,5k. Ja mu 25 ponudio, ne da pričati. Kaže šteta mi je da 'vako opremljen auto propustim, a ne razilazimo se toliko s cijenom/ponudom. Pa de rekoh onda spusti još malo :-D
Vala da si dobar musterija platio bi 26.5k i castio ruckom
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#15389 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

Sumljam da je spor taj sportiđ

Mislim da je vise do mjenjaca, neki sport mod ili nesto drugo
Stisni dobro pa da vidis kako ide :mrgreen:
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#15390 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Ateista »

EasyMan wrote: 14/01/2023 09:34
Ateista wrote: 14/01/2023 06:06
Ti si se cjenkao za sebe, ako si i spustio cijenu ne znaci da ce svako drugi kome kazes dobiti tu cijenu iako zna da si ti spustio, opet mora znati pregovarati da ubijedi prodavaca da i njemu da onu na koju si ti sebi spustio.
E stvarno nemam rijeci, ali bukvalno ne znam sta vise da ti odgovorim :D
Ma ne moras nista. :D
Samo hocu da kazem da nije to bas tako jednostavno ako si ti spustio sebi cijenu ne znaci da svako to moze, cak i kad zna da su je tebi spustili, mozda bi neko mogao i jos vise nego ti.
Zato sam i naveo primjer madjarice koja je predamnom spustila nekom drugom cijenu ali meni to isto ne da po toj cijeni. :D
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8317
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#15391 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Idemedosumom »

kabal1337 wrote: 14/01/2023 12:04 Vala da si dobar musterija platio bi 26.5k i castio ruckom
Prije ca. 2-3 mjeseca, bijela Sportaž s ovakvom opremom (pragovi, panorama, navigacija, kamera, kožna sjedišta, 2.0 CRDi), manje km na satu, godinu mlađa, cijenila se 26k na olxu. Pa za heftu dana spusti cijenu na 25k i sutradan nestade oglasa. Ja na žalost tada nisam bio spreman za kupovinu. Spram tog sam se ravnao za cijenu :wink:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#15392 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Idemedosumom wrote: 14/01/2023 10:25 On je apsolutno vožljiv, nije trom, ali znaš kada imaš veća očekivanja pa ne bude baš to-to. Vuče nekako baš kao Kuga s motorom 103 kw što sam nedavno probao.
Bice da ide malo brze od Kuge sa 180KS :D https://zeperfs.com/en/duel9623-6594.htm
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#15393 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

mk ultra wrote: 14/01/2023 12:13 Sumljam da je spor taj sportiđ

Mislim da je vise do mjenjaca, neki sport mod ili nesto drugo
Stisni dobro pa da vidis kako ide :mrgreen:
Mrtav je to konj...nema tu stiskanja. Kao što već napisah ranije, nisu to njemački konji, pardon,..transmisija. :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#15394 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Throttle wrote: 14/01/2023 13:05
Idemedosumom wrote: 14/01/2023 10:25 On je apsolutno vožljiv, nije trom, ali znaš kada imaš veća očekivanja pa ne bude baš to-to. Vuče nekako baš kao Kuga s motorom 103 kw što sam nedavno probao.
Bice da ide malo brze od Kuge sa 180KS :D https://zeperfs.com/en/duel9623-6594.htm
Dizel sportage je u pitanju...ne pratiš trotle. :mrgreen:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#15395 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

konektovan wrote: 14/01/2023 13:07
Throttle wrote: 14/01/2023 13:05

Bice da ide malo brze od Kuge sa 180KS :D https://zeperfs.com/en/duel9623-6594.htm
Dizel sportage je u pitanju...ne pratiš trotle. :mrgreen:
A jeste ih udrobili. Pa taj dizel kida kako ide u odnosu na tu kugu :D
cccccc
Posts: 342
Joined: 11/04/2013 20:04

#15396 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by cccccc »

Ima li neko iskustva sa mercedes b klasa. Od 2014+ godiste
Automatik mjenjac. Ovi motor 1.5 predpostavljam renolovi
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#15397 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Upratio ovaj autić...i cijena mu na oglasu varira od 39 500 KM do 43 500 KM,...naĆi dva dana bude jedna cijena .tri dana druga i tako u krug. :mrgreen:

PEUGEOT 508 1.5 BlueHDI ALLURE SPORT VIRTUAL COCKPIT (43.500 KM)
https://www.olx.ba/r/48957170/809186

E sad me zanima,..koliko nas trgovci uzimaju, tj. koliko zarade na ovom konkretno modelu, koja je to cifra kojom se utješe? :mrgreen:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#15398 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Ja koliko poznajem Peugeot, ovo nije pravi Allure. A Allure Sport ne postoji kao paket, postoji GT ako ćemo govoriti o sportu.
U Allure paketu dođu col veće felge, i LED štope i farovi s lećama i drukčijom optikom, kao i veći središnji ekran bez ovog piano crnog falca.

Svaki 508 ima digitalnu tablu (virtual kokpit - iako se to tako ne zove).

Ovo ovdje je osnovna oprema.

Prvo to, a za cijenu ću sad provjeriti pa napišem.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#15399 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Najjeftiniji pravi Allure 1.5 HDI EAT8, sa pređenih 135000km sa 18” alu felgama, velikim ekranom/navigacijom, zatamnjenim staklima, dinamičkim led farovima i led štopama, kromiranim obrubima stakala, lane assistom, adaptivnim tempomatom, grijanim sjedištima itd. dođe 16700€ bez PDV-a.

Bazni vjerovatno se može naći za 15000€, e sad šeme dileme uvoz iz Belgije malo kvrcnutog pa se to zamaskira zalakira, ja vjerujem da ga je taj gore sa svim zavisnim i nezavisnim troškovima izašao maksimalno 33000 KM.
Last edited by ZoomZoomKiwi on 14/01/2023 22:29, edited 1 time in total.
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#15400 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

EFD22 wrote: 14/01/2023 22:26 Najjeftiniji pravi Allure 1.5 HDI EAT8, sa pređenih 135000km sa 18” alu felgama, velikim ekranom/navigacijom, zatamnjenim staklima, dinamičkim led farovima i led štopama, kromiranim obrubima stakala itd. dođe 16700€ bez PDV-a.

Bazni vjerovatno se može naći za 15000€, e sad šeme dileme uvoz iz Belgije malo kvrcnutog pa se to zamaskira zalakira, ja vjerujem da ga je taj gore sa svim zavisnim i nezavisnim troškovima izašao maksimalno 33000 KM.
Pa eto, slozio bih se donekle da je to približna cifra, mada sam ja blizi iznosu od 30 ak hiljada KM.
Post Reply