Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#15151 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
trosi ona vise od toga 
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#15152 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Goriva ili održavanja? 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
- skrbavi-admin
- Posts: 7124
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#15154 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
ja sam vozio nov HTP 1.2 i ako ne vrtis blizu crvenog polja vise ne ide nego sto ide....
potrosnja je bila oko 10L po gradu.....
inace nije dzaba HajTiPolako ruganje
potrosnja je bila oko 10L po gradu.....
inace nije dzaba HajTiPolako ruganje
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#15155 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
To je onaj motor gdje moraš gasit klimu uzbrdo
I voli da mu preskoči lanac, i to jako rano, dešavalo se već na 80ak hiljada km.
I voli da mu preskoči lanac, i to jako rano, dešavalo se već na 80ak hiljada km.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#15156 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Sve je to u redu, da slabo ide, fino troši i da ima boljku lanca...
Ali priča o 100-200 KM mjesečnog održavanja na Fabiji je smiješna i dječija. Ni znatno skuplja i luksuznija auta ne zahtjevaju toliko.
Ali priča o 100-200 KM mjesečnog održavanja na Fabiji je smiješna i dječija. Ni znatno skuplja i luksuznija auta ne zahtjevaju toliko.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#15157 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Jebiga, al’ ovo je High Torque & Power motor 
-
milojicabrzi
- Posts: 2639
- Joined: 18/11/2009 12:43
#15158 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Čovjek je stariji, ozbiljan, kupio tu Fabiu novu, otišao u penziju prije 2 godine i baš sam pričao sa njim na tu temu... Fabija je obična, nije karavan, njemu i supruzi sasvim dovoljno, djeca žive vani.dr_Evil wrote: ↑09/01/2023 08:26Tvoj kolega ili je imao nevjerovatno srece ili je supljak. Vise je kod majstora nego sto ga vozi. To sto motor moze da ide, ne znaci da ostatak auta moze da prati. Njemu je vjerovatno prihvatljivo 100-200KM skoro svaki mjesec za majstora, i drzi se one da to auto poznaje, a ako kupi nesto drugo bog zna sta ce mu uvalit.milojicabrzi wrote: ↑04/01/2023 21:27
Gdje piše da je to auto za do 100 000 km? Kolega ima Fabiu iz 2002-03. onaj trocilindraš, 1,2 motor mislim da je u njoj, preko 220 000 km prešao, nakašljao se auto nije
Tako da sigurno nije samo do 100 000 km, već bez problema 150-200 hiljada, kao i većina auta, jedino što se ovih može naći sa 50-60 000 km, dok je kod diesela, to nemoguća misija![]()
To su auta koja su jednostavno dostupna (gdje je veci standard) da se kupuju nova, voze dok ima garancije, i onda se salju nama gdje se na crno popravljaju. E sada dolazi kod nas vakat da vise nemas postena majstora, pa se i kod nas sve vise voze auta na servis. Onda se ne isplati bas toliko.
Znači za cca 20-ak godina, prešao oko 220 000 km, auto je i danas kao ispod čekića, ona svijetla plavo-siva metalik boja, nikakvih problema sa autom osim redovnog održavanja i nekih manjih opravki manje-više potrošnih dijelova.
Nisam sa njim pričao na temu potrošnje, nije čovjek koji tome pridaje pažnju, nedavno je uzeo ovu novu kratku Fabiju opet, mislim da je 1,0 u njoj.
- skrbavi-admin
- Posts: 7124
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#15159 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
super hajmo svi zivit ko pemzioneri 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#15160 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
https://www.auto-data.net/en/skoda-fabi ... 65hp-44473
super auto za Beograd ili Zagreb recimo gdje je ravno
bolje perfomanse je imao yugo 55 i 60
super auto za Beograd ili Zagreb recimo gdje je ravno
bolje perfomanse je imao yugo 55 i 60
- Dr Kova
- Posts: 14618
- Joined: 19/05/2014 13:08
- Location: Twitter
#15161 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ma ova auta nisu ni za šta 
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#15162 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
93 Nm, jahahaha pa više ima moja kosilica jebote 
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#15163 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Mozda su tu ukalkulisali gorivo,amortizaciju,osiguranje,odrzavanje/pranje vozila...citroen xm wrote: ↑09/01/2023 11:33 Sve je to u redu, da slabo ide, fino troši i da ima boljku lanca...
Ali priča o 100-200 KM mjesečnog održavanja na Fabiji je smiješna i dječija. Ni znatno skuplja i luksuznija auta ne zahtjevaju toliko.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#15164 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa jedino tako 
-
kio01
- Posts: 1320
- Joined: 19/08/2017 15:56
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#15166 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Zavisi ko sta trazikio01 wrote: ↑09/01/2023 18:43 https://www.olx.ba/artikal/51258130/ope ... 061848269/
Valjal ovo sta?
- mk ultra
- Posts: 24037
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#15167 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Kola iz kiseljaka
Goca sa sokoca
Goca sa sokoca
- skrbavi-admin
- Posts: 7124
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#15168 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
13g stara insignija
automatik
motor diskutabilan
200000km+
12000 marakeša
stid me rec al za golfa prije pare da zarizikam nego u ovog meijta..... ni manje ni vise nego 12 hiljki
automatik
motor diskutabilan
200000km+
12000 marakeša
stid me rec al za golfa prije pare da zarizikam nego u ovog meijta..... ni manje ni vise nego 12 hiljki
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#15169 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Joj al je neko unakazio sa ovom aftermarket 'wannabe Volvo' multimedijom.
-
kio01
- Posts: 1320
- Joined: 19/08/2017 15:56
#15170 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Valja kod nas naci za ove pare ista ispod 200k km a da nije vracena kilometraza. Na olxu sve po 250k km, sve staro bar 8 godina, ili je kompakt.skrbavi-admin wrote: ↑09/01/2023 20:06 13g stara insignija
automatik
motor diskutabilan
200000km+
12000 marakeša
stid me rec al za golfa prije pare da zarizikam nego u ovog meijta..... ni manje ni vise nego 12 hiljki
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#15171 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
pa sta hoces, ispod 30000 nema dobrog auta u ovoj klasi, sve je to leshinare vecinom, nebitna marka..
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#15172 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa, piše da je u top stanju. Hoćete reći da mu ne vjerujete na riječ?
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#15173 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
to su najgori oglasi 
- skrbavi-admin
- Posts: 7124
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#15174 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
insignije da al samo 2013+ godista....i nikako ovaj motor od 160 konja....ja sam ga novog vozio u kruzu i bio je bucan ko srpska kafana....na starijim imaju neka sranja na gustim sitima i semerinzima koja kostaju par desetina maraka a kostaju ljude motora.....
ovaj mesje da oce prodat auto stavio bi 8 9 hiljada udaro se u guzicu i kupac i on ..... ovo je cijena za izdrkavanje sverc i dosadu.....
ovaj mesje da oce prodat auto stavio bi 8 9 hiljada udaro se u guzicu i kupac i on ..... ovo je cijena za izdrkavanje sverc i dosadu.....
Last edited by skrbavi-admin on 09/01/2023 20:28, edited 1 time in total.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#15175 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
evo i ovaj, samo nek mi objasni sta znaci full stanje
https://www.olx.ba/artikal/49573333/maz ... ul-stanje/
za ove pare su makar rucica i volan mogli biti sredjeni, trosak od 80KM
https://www.olx.ba/artikal/49573333/maz ... ul-stanje/
za ove pare su makar rucica i volan mogli biti sredjeni, trosak od 80KM
