Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#15151 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

trosi ona vise od toga :lol:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#15152 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Goriva ili održavanja? :)
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#15153 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

citroen xm wrote: 09/01/2023 10:47 Goriva ili održavanja? :)
goriva :D
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7124
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#15154 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

ja sam vozio nov HTP 1.2 i ako ne vrtis blizu crvenog polja vise ne ide nego sto ide....

potrosnja je bila oko 10L po gradu.....

inace nije dzaba HajTiPolako ruganje :lol:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#15155 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

To je onaj motor gdje moraš gasit klimu uzbrdo :mrgreen:

I voli da mu preskoči lanac, i to jako rano, dešavalo se već na 80ak hiljada km.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#15156 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Sve je to u redu, da slabo ide, fino troši i da ima boljku lanca...

Ali priča o 100-200 KM mjesečnog održavanja na Fabiji je smiješna i dječija. Ni znatno skuplja i luksuznija auta ne zahtjevaju toliko.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#15157 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Jebiga, al’ ovo je High Torque & Power motor :lol:
milojicabrzi
Posts: 2639
Joined: 18/11/2009 12:43

#15158 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by milojicabrzi »

dr_Evil wrote: 09/01/2023 08:26
milojicabrzi wrote: 04/01/2023 21:27

Gdje piše da je to auto za do 100 000 km? Kolega ima Fabiu iz 2002-03. onaj trocilindraš, 1,2 motor mislim da je u njoj, preko 220 000 km prešao, nakašljao se auto nije :)

Tako da sigurno nije samo do 100 000 km, već bez problema 150-200 hiljada, kao i većina auta, jedino što se ovih može naći sa 50-60 000 km, dok je kod diesela, to nemoguća misija :run:
Tvoj kolega ili je imao nevjerovatno srece ili je supljak. Vise je kod majstora nego sto ga vozi. To sto motor moze da ide, ne znaci da ostatak auta moze da prati. Njemu je vjerovatno prihvatljivo 100-200KM skoro svaki mjesec za majstora, i drzi se one da to auto poznaje, a ako kupi nesto drugo bog zna sta ce mu uvalit.

To su auta koja su jednostavno dostupna (gdje je veci standard) da se kupuju nova, voze dok ima garancije, i onda se salju nama gdje se na crno popravljaju. E sada dolazi kod nas vakat da vise nemas postena majstora, pa se i kod nas sve vise voze auta na servis. Onda se ne isplati bas toliko.
Čovjek je stariji, ozbiljan, kupio tu Fabiu novu, otišao u penziju prije 2 godine i baš sam pričao sa njim na tu temu... Fabija je obična, nije karavan, njemu i supruzi sasvim dovoljno, djeca žive vani.

Znači za cca 20-ak godina, prešao oko 220 000 km, auto je i danas kao ispod čekića, ona svijetla plavo-siva metalik boja, nikakvih problema sa autom osim redovnog održavanja i nekih manjih opravki manje-više potrošnih dijelova.

Nisam sa njim pričao na temu potrošnje, nije čovjek koji tome pridaje pažnju, nedavno je uzeo ovu novu kratku Fabiju opet, mislim da je 1,0 u njoj.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7124
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#15159 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

super hajmo svi zivit ko pemzioneri :lol:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#15160 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

https://www.auto-data.net/en/skoda-fabi ... 65hp-44473

super auto za Beograd ili Zagreb recimo gdje je ravno :-D


bolje perfomanse je imao yugo 55 i 60 :run:
User avatar
Dr Kova
Posts: 14618
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#15161 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Dr Kova »

Ma ova auta nisu ni za šta :mrgreen:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#15162 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

93 Nm, jahahaha pa više ima moja kosilica jebote :lol:
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#15163 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by RagibUzoriti »

citroen xm wrote: 09/01/2023 11:33 Sve je to u redu, da slabo ide, fino troši i da ima boljku lanca...

Ali priča o 100-200 KM mjesečnog održavanja na Fabiji je smiješna i dječija. Ni znatno skuplja i luksuznija auta ne zahtjevaju toliko.
Mozda su tu ukalkulisali gorivo,amortizaciju,osiguranje,odrzavanje/pranje vozila...

:lol:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#15164 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Pa jedino tako :mrgreen:
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#15166 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by RagibUzoriti »

kio01 wrote: 09/01/2023 18:43 https://www.olx.ba/artikal/51258130/ope ... 061848269/

Valjal ovo sta?
Zavisi ko sta trazi
User avatar
mk ultra
Posts: 24037
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#15167 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

Kola iz kiseljaka
Goca sa sokoca
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7124
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#15168 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

13g stara insignija
automatik
motor diskutabilan
200000km+
12000 marakeša
stid me rec al za golfa prije pare da zarizikam nego u ovog meijta..... ni manje ni vise nego 12 hiljki
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#15169 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Joj al je neko unakazio sa ovom aftermarket 'wannabe Volvo' multimedijom.
kio01
Posts: 1320
Joined: 19/08/2017 15:56

#15170 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kio01 »

skrbavi-admin wrote: 09/01/2023 20:06 13g stara insignija
automatik
motor diskutabilan
200000km+
12000 marakeša
stid me rec al za golfa prije pare da zarizikam nego u ovog meijta..... ni manje ni vise nego 12 hiljki
Valja kod nas naci za ove pare ista ispod 200k km a da nije vracena kilometraza. Na olxu sve po 250k km, sve staro bar 8 godina, ili je kompakt.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#15171 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

pa sta hoces, ispod 30000 nema dobrog auta u ovoj klasi, sve je to leshinare vecinom, nebitna marka..
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#15172 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Laplace »

Pa, piše da je u top stanju. Hoćete reći da mu ne vjerujete na riječ?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#15173 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

to su najgori oglasi :lol:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7124
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#15174 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

insignije da al samo 2013+ godista....i nikako ovaj motor od 160 konja....ja sam ga novog vozio u kruzu i bio je bucan ko srpska kafana....na starijim imaju neka sranja na gustim sitima i semerinzima koja kostaju par desetina maraka a kostaju ljude motora.....

ovaj mesje da oce prodat auto stavio bi 8 9 hiljada udaro se u guzicu i kupac i on ..... ovo je cijena za izdrkavanje sverc i dosadu.....
Last edited by skrbavi-admin on 09/01/2023 20:28, edited 1 time in total.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#15175 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

evo i ovaj, samo nek mi objasni sta znaci full stanje :-) :lol:

https://www.olx.ba/artikal/49573333/maz ... ul-stanje/


za ove pare su makar rucica i volan mogli biti sredjeni, trosak od 80KM :roll:
Post Reply