Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#14926 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Ko da 20 milki za 4 godine starog Pola 1.0 nek se upuca
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#14927 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

Kupi ovo, nova auta su nekvalitetna
Image
bitangeIprinceze
Posts: 4494
Joined: 29/01/2018 22:14

#14928 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitangeIprinceze »

Throttle wrote: 03/01/2023 17:02 Ko da 20 milki za 4 godine starog Pola 1.0 nek se upuca
Ako je 2018. god onda je polu sada petica :mrgreen:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14929 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

kabal1337 wrote: 03/01/2023 17:11 Kupi ovo, nova auta su nekvalitetna
Image
trulež :lol:
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#14930 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

Evolution_IV wrote: 03/01/2023 17:47
kabal1337 wrote: 03/01/2023 17:11 Kupi ovo, nova auta su nekvalitetna
Image
trulež :lol:
iz rore crni prdez
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#14931 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

bitangeIprinceze wrote: 03/01/2023 17:32
Throttle wrote: 03/01/2023 17:02 Ko da 20 milki za 4 godine starog Pola 1.0 nek se upuca
Ako je 2018. god onda je polu sada petica :mrgreen:
Doduse :D al obzirom da je decembar proizvodnja kao i svaki drugi auto na olxu, tek napunio 4 :lol:
User avatar
mayab
Posts: 30852
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#14932 Re: Koji bi ti auto kupio ?

Post by mayab »

pesimist wrote: 01/01/2023 19:38 Kakav je onaj novi megane zna li ko ?
Ako misliš na novi auto, šta reći, novo je novo , ne znam uklapa li se u tvoj limit do 24000 KM?
User avatar
dr_Evil
Posts: 21804
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#14933 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by dr_Evil »

kabal1337 wrote: 03/01/2023 17:49
Evolution_IV wrote: 03/01/2023 17:47

trulež :lol:
iz rore crni prdez
Fantasticno auto koje nema smrti, samo treba para da se dobro sredi, a i odrzava. Eh, naravno kao auto koje ces voziti vikendom kada podjes na veceru s dragom da se mahala okrene. Ne za svaki dan :)

Kako volim mercedese tih godista. San je jedan SL (1977-1987), ali vjerovatno financijski ce ipak biti SLC, oni su malo jeftiniji.
User avatar
dr_Evil
Posts: 21804
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#14934 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by dr_Evil »

bitangeIprinceze wrote: 03/01/2023 16:31
milojicabrzi wrote: 02/01/2023 18:01

Za iznos od 19-24 hiljade KM, moj glas ide za nekog manjeg benzinca, starog 3-4 godine, sa manje od 50 000 km na satu ili tu negdje, koji je nov koštao možda cca 35 hiljada. Ima tu modela, može se naći, mladih Fabia, Octavia, Peugeota, C4, Leona, Ibiza, Hyundaia i sl.
Polo 1.0, 2018 god sa 30000 km je 21000 KM :thumbup: Fabia 1.0 2020 god sa 30000 km je 20000 KM. :thumbup:
Sve to sta si pobrojao su auta do 100.000km na satu i onda slobodno goni na otpad.

Ako neko zeli da vozi od 50.000 do 100.000 pa da trsi dalje, onda odlican izbor.
tabija
Posts: 1156
Joined: 11/12/2012 22:27

#14935 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by tabija »

Pozz

Hoce drug da kupi auto, uslovi su mu malon prezahtjevni :D

Da dobro ide, da ne trosi i da se ne kvari puno.

Nije problem platiti auto malo vise, izmjenjat sve sto treba na pocetku i da se mirno.

Ja sam mu preporucio auto sto drugi haver voza.
Neki BMW iz 2002, vozi ga 10 godina, a prije toga je izmjenjalo auto 100 vlasnika. :D
2.8 sestak atmosferac sa 200 ks i dovoljno momenta, potrosnja sa LPG smjesna a za 200k km je mjenjao bukvalno samo ulje, filtere, diskove, plocice, svjece, bobine, kablove jednom, lamelu jednom, jedan akumulator i 2 neka senzora.
Plus naravno gume.
Preko 400.000 na satu, ne stedi ga nimalo.
Sad ne znam jel on samo srece imao ili...

Budzet je oko 12-13.000 za auto i jos 2-3 ljami sa strane za gume, registraciju i redovne servise na pocetku.

Mislim da za te pare ne moze naci adekvatnog dizelasa a da nije macak u vreci.

Ikakva preporuka?
User avatar
Optimist
Posts: 15530
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#14936 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

Moze li kakav A3 kao kod tebe, 2009-2011, 2.0 TDI za te pare naci?
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#14937 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

Optimist wrote: 04/01/2023 11:31 Moze li kakav A3 kao kod tebe, 2009-2011, 2.0 TDI za te pare naci?
Na piku audi a3 2006 godište prodaje se za 10 milja :lol:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7124
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#14938 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

kabal1337 wrote: 03/01/2023 17:49
Evolution_IV wrote: 03/01/2023 17:47

trulež :lol:
iz rore crni prdez
bio vaki u najlonu na mobile de.... ocima nisam vjerovo, auto nikad vozan sa 0 km ... ispostavi se da je svapski taksista sebi kupio 2, jedan ga sluzio do veledalin drugog nikad nije ni trebo i tako i umre.... ako se sjecam bio je oko 20 25 hilj ojra
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#14939 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by RagibUzoriti »

Optimist wrote: 04/01/2023 11:31 Moze li kakav A3 kao kod tebe, 2009-2011, 2.0 TDI za te pare naci?
Koji nivo opreme :D
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#14940 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by RagibUzoriti »

tabija wrote: 04/01/2023 10:18 Pozz

Hoce drug da kupi auto, uslovi su mu malon prezahtjevni :D

Da dobro ide, da ne trosi i da se ne kvari puno.



Budzet je oko 12-13.000 za auto i jos 2-3 ljami sa strane za gume, registraciju i redovne servise na pocetku.

Mislim da za te pare ne moze naci adekvatnog dizelasa a da nije macak u vreci.

Ikakva preporuka?
Ima li ti taj drug 13 hiljada u dzepu ili je to 13 ustvari natezanje pa ne ispadne ni 10 :mrgreen:

Sta ocekuje da uzme za 13 hiljada ali da je realan odnos cijena i ono sto dobije. ???

Hoce li BMWa 118d , 2010ta?
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7124
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#14941 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

kakva sreca neopisiva :lol: bmw 118d iz 2010 za 13000 - dodje li i konopac u gepeku za ne daj boze :lol:
User avatar
Optimist
Posts: 15530
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#14942 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

RagibUzoriti wrote: 04/01/2023 14:04
Optimist wrote: 04/01/2023 11:31 Moze li kakav A3 kao kod tebe, 2009-2011, 2.0 TDI za te pare naci?
Koji nivo opreme :D
Nije naveo nivo opreme, samo da mu je vazna snaga. :D
A3 klot sa 350 na satu, se moze kupiti za 12-13.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#14943 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by RagibUzoriti »

Optimist wrote: 04/01/2023 15:17
RagibUzoriti wrote: 04/01/2023 14:04

Koji nivo opreme :D
Nije naveo nivo opreme, samo da mu je vazna snaga. :D
A3 klot sa 350 na satu, se moze kupiti za 12-13.
Nek izbroji pare, 13-14 milja maruna,dobit ce A3 sa manje od 140 hiljada km. Neka ga vozi gdje hoce na preglede... :D
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#14944 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by RagibUzoriti »

skrbavi-admin wrote: 04/01/2023 14:26 kakva sreca neopisiva :lol: bmw 118d iz 2010 za 13000 - dodje li i konopac u gepeku za ne daj boze :lol:
Gdje pise cijena 13000? :|
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#14945 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by lavic »

skrbavi-admin wrote: 04/01/2023 14:26 kakva sreca neopisiva :lol: bmw 118d iz 2010 za 13000 - dodje li i konopac u gepeku za ne daj boze :lol:
Mozda je 13 milja puno ali nije to los auto uopste! Zasto bi se vjesao?
bitangeIprinceze
Posts: 4494
Joined: 29/01/2018 22:14

#14946 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitangeIprinceze »

dr_Evil wrote: 04/01/2023 08:06
bitangeIprinceze wrote: 03/01/2023 16:31

Polo 1.0, 2018 god sa 30000 km je 21000 KM :thumbup: Fabia 1.0 2020 god sa 30000 km je 20000 KM. :thumbup:
Sve to sta si pobrojao su auta do 100.000km na satu i onda slobodno goni na otpad.

Ako neko zeli da vozi od 50.000 do 100.000 pa da trsi dalje, onda odlican izbor.
To mi i treba, godisnje 7-8 hiljada. Poslije 50000 km meni i ne treba vise taj auto. Hem staro hem puno kilometara.
User avatar
Optimist
Posts: 15530
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#14947 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

RagibUzoriti wrote: 04/01/2023 16:19
Optimist wrote: 04/01/2023 15:17

Nije naveo nivo opreme, samo da mu je vazna snaga. :D
A3 klot sa 350 na satu, se moze kupiti za 12-13.
Nek izbroji pare, 13-14 milja maruna,dobit ce A3 sa manje od 140 hiljada km. Neka ga vozi gdje hoce na preglede... :D
Ako je 2.0 sa poznatom historijom, hocu ja. :)
milojicabrzi
Posts: 2639
Joined: 18/11/2009 12:43

#14948 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by milojicabrzi »

dr_Evil wrote: 04/01/2023 08:06
bitangeIprinceze wrote: 03/01/2023 16:31

Polo 1.0, 2018 god sa 30000 km je 21000 KM :thumbup: Fabia 1.0 2020 god sa 30000 km je 20000 KM. :thumbup:
Sve to sta si pobrojao su auta do 100.000km na satu i onda slobodno goni na otpad.

Ako neko zeli da vozi od 50.000 do 100.000 pa da trsi dalje, onda odlican izbor.
Gdje piše da je to auto za do 100 000 km? Kolega ima Fabiu iz 2002-03. onaj trocilindraš, 1,2 motor mislim da je u njoj, preko 220 000 km prešao, nakašljao se auto nije :)

Tako da sigurno nije samo do 100 000 km, već bez problema 150-200 hiljada, kao i većina auta, jedino što se ovih može naći sa 50-60 000 km, dok je kod diesela, to nemoguća misija :run:
User avatar
hopi
Posts: 7262
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#14949 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hopi »

joj više ne može se pošten dizel naći pa ne može
može itekako
zadnji dizel koji smo kupili imao 35000 km na satu
ali znaš šta?
takav auto onda i košta i ne množe biti tu negdje sa cijenom onog sa "220 000 km", i ljudi većinom nisu spremni plaitit veću cijenu jer eto po njima ne vrijedi tu razliku
naravno malo je takvih auta, i izbor je sužen, ali se opet može naći
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14950 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

jest, i ja sam sa 43000 kupio dizel :-D
Post Reply