Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#14926 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ko da 20 milki za 4 godine starog Pola 1.0 nek se upuca
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#14927 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Kupi ovo, nova auta su nekvalitetna


-
bitangeIprinceze
- Posts: 4494
- Joined: 29/01/2018 22:14
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#14930 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
iz rore crni prdez
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#14931 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Doduse
- mayab
- Posts: 30852
- Joined: 06/03/2008 13:00
- Location: SARAJEVO
- dr_Evil
- Posts: 21804
- Joined: 01/07/2019 15:35
- Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!
#14933 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Fantasticno auto koje nema smrti, samo treba para da se dobro sredi, a i odrzava. Eh, naravno kao auto koje ces voziti vikendom kada podjes na veceru s dragom da se mahala okrene. Ne za svaki dan
Kako volim mercedese tih godista. San je jedan SL (1977-1987), ali vjerovatno financijski ce ipak biti SLC, oni su malo jeftiniji.
- dr_Evil
- Posts: 21804
- Joined: 01/07/2019 15:35
- Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!
#14934 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Sve to sta si pobrojao su auta do 100.000km na satu i onda slobodno goni na otpad.bitangeIprinceze wrote: ↑03/01/2023 16:31Polo 1.0, 2018 god sa 30000 km je 21000 KMmilojicabrzi wrote: ↑02/01/2023 18:01
Za iznos od 19-24 hiljade KM, moj glas ide za nekog manjeg benzinca, starog 3-4 godine, sa manje od 50 000 km na satu ili tu negdje, koji je nov koštao možda cca 35 hiljada. Ima tu modela, može se naći, mladih Fabia, Octavia, Peugeota, C4, Leona, Ibiza, Hyundaia i sl.Fabia 1.0 2020 god sa 30000 km je 20000 KM.
![]()
Ako neko zeli da vozi od 50.000 do 100.000 pa da trsi dalje, onda odlican izbor.
-
tabija
- Posts: 1156
- Joined: 11/12/2012 22:27
#14935 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pozz
Hoce drug da kupi auto, uslovi su mu malon prezahtjevni
Da dobro ide, da ne trosi i da se ne kvari puno.
Nije problem platiti auto malo vise, izmjenjat sve sto treba na pocetku i da se mirno.
Ja sam mu preporucio auto sto drugi haver voza.
Neki BMW iz 2002, vozi ga 10 godina, a prije toga je izmjenjalo auto 100 vlasnika.
2.8 sestak atmosferac sa 200 ks i dovoljno momenta, potrosnja sa LPG smjesna a za 200k km je mjenjao bukvalno samo ulje, filtere, diskove, plocice, svjece, bobine, kablove jednom, lamelu jednom, jedan akumulator i 2 neka senzora.
Plus naravno gume.
Preko 400.000 na satu, ne stedi ga nimalo.
Sad ne znam jel on samo srece imao ili...
Budzet je oko 12-13.000 za auto i jos 2-3 ljami sa strane za gume, registraciju i redovne servise na pocetku.
Mislim da za te pare ne moze naci adekvatnog dizelasa a da nije macak u vreci.
Ikakva preporuka?
Hoce drug da kupi auto, uslovi su mu malon prezahtjevni
Da dobro ide, da ne trosi i da se ne kvari puno.
Nije problem platiti auto malo vise, izmjenjat sve sto treba na pocetku i da se mirno.
Ja sam mu preporucio auto sto drugi haver voza.
Neki BMW iz 2002, vozi ga 10 godina, a prije toga je izmjenjalo auto 100 vlasnika.
2.8 sestak atmosferac sa 200 ks i dovoljno momenta, potrosnja sa LPG smjesna a za 200k km je mjenjao bukvalno samo ulje, filtere, diskove, plocice, svjece, bobine, kablove jednom, lamelu jednom, jedan akumulator i 2 neka senzora.
Plus naravno gume.
Preko 400.000 na satu, ne stedi ga nimalo.
Sad ne znam jel on samo srece imao ili...
Budzet je oko 12-13.000 za auto i jos 2-3 ljami sa strane za gume, registraciju i redovne servise na pocetku.
Mislim da za te pare ne moze naci adekvatnog dizelasa a da nije macak u vreci.
Ikakva preporuka?
- Optimist
- Posts: 15531
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#14936 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moze li kakav A3 kao kod tebe, 2009-2011, 2.0 TDI za te pare naci?
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
- skrbavi-admin
- Posts: 7128
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#14938 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
bio vaki u najlonu na mobile de.... ocima nisam vjerovo, auto nikad vozan sa 0 km ... ispostavi se da je svapski taksista sebi kupio 2, jedan ga sluzio do veledalin drugog nikad nije ni trebo i tako i umre.... ako se sjecam bio je oko 20 25 hilj ojra
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#14940 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ima li ti taj drug 13 hiljada u dzepu ili je to 13 ustvari natezanje pa ne ispadne ni 10tabija wrote: ↑04/01/2023 10:18 Pozz
Hoce drug da kupi auto, uslovi su mu malon prezahtjevni![]()
Da dobro ide, da ne trosi i da se ne kvari puno.
Budzet je oko 12-13.000 za auto i jos 2-3 ljami sa strane za gume, registraciju i redovne servise na pocetku.
Mislim da za te pare ne moze naci adekvatnog dizelasa a da nije macak u vreci.
Ikakva preporuka?
Sta ocekuje da uzme za 13 hiljada ali da je realan odnos cijena i ono sto dobije. ???
Hoce li BMWa 118d , 2010ta?
- skrbavi-admin
- Posts: 7128
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#14941 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
kakva sreca neopisiva
bmw 118d iz 2010 za 13000 - dodje li i konopac u gepeku za ne daj boze 
- Optimist
- Posts: 15531
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#14942 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nije naveo nivo opreme, samo da mu je vazna snaga.
A3 klot sa 350 na satu, se moze kupiti za 12-13.
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#14943 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#14944 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Gdje pise cijena 13000?skrbavi-admin wrote: ↑04/01/2023 14:26 kakva sreca neopisivabmw 118d iz 2010 za 13000 - dodje li i konopac u gepeku za ne daj boze
![]()
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#14945 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Mozda je 13 milja puno ali nije to los auto uopste! Zasto bi se vjesao?skrbavi-admin wrote: ↑04/01/2023 14:26 kakva sreca neopisivabmw 118d iz 2010 za 13000 - dodje li i konopac u gepeku za ne daj boze
![]()
-
bitangeIprinceze
- Posts: 4494
- Joined: 29/01/2018 22:14
#14946 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
To mi i treba, godisnje 7-8 hiljada. Poslije 50000 km meni i ne treba vise taj auto. Hem staro hem puno kilometara.dr_Evil wrote: ↑04/01/2023 08:06Sve to sta si pobrojao su auta do 100.000km na satu i onda slobodno goni na otpad.bitangeIprinceze wrote: ↑03/01/2023 16:31
Polo 1.0, 2018 god sa 30000 km je 21000 KMFabia 1.0 2020 god sa 30000 km je 20000 KM.
![]()
Ako neko zeli da vozi od 50.000 do 100.000 pa da trsi dalje, onda odlican izbor.
- Optimist
- Posts: 15531
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#14947 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ako je 2.0 sa poznatom historijom, hocu ja.RagibUzoriti wrote: ↑04/01/2023 16:19Nek izbroji pare, 13-14 milja maruna,dobit ce A3 sa manje od 140 hiljada km. Neka ga vozi gdje hoce na preglede...![]()
-
milojicabrzi
- Posts: 2639
- Joined: 18/11/2009 12:43
#14948 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Gdje piše da je to auto za do 100 000 km? Kolega ima Fabiu iz 2002-03. onaj trocilindraš, 1,2 motor mislim da je u njoj, preko 220 000 km prešao, nakašljao se auto nijedr_Evil wrote: ↑04/01/2023 08:06Sve to sta si pobrojao su auta do 100.000km na satu i onda slobodno goni na otpad.bitangeIprinceze wrote: ↑03/01/2023 16:31
Polo 1.0, 2018 god sa 30000 km je 21000 KMFabia 1.0 2020 god sa 30000 km je 20000 KM.
![]()
Ako neko zeli da vozi od 50.000 do 100.000 pa da trsi dalje, onda odlican izbor.
Tako da sigurno nije samo do 100 000 km, već bez problema 150-200 hiljada, kao i većina auta, jedino što se ovih može naći sa 50-60 000 km, dok je kod diesela, to nemoguća misija
- hopi
- Posts: 7262
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#14949 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
joj više ne može se pošten dizel naći pa ne može
može itekako
zadnji dizel koji smo kupili imao 35000 km na satu
ali znaš šta?
takav auto onda i košta i ne množe biti tu negdje sa cijenom onog sa "220 000 km", i ljudi većinom nisu spremni plaitit veću cijenu jer eto po njima ne vrijedi tu razliku
naravno malo je takvih auta, i izbor je sužen, ali se opet može naći
može itekako
zadnji dizel koji smo kupili imao 35000 km na satu
ali znaš šta?
takav auto onda i košta i ne množe biti tu negdje sa cijenom onog sa "220 000 km", i ljudi većinom nisu spremni plaitit veću cijenu jer eto po njima ne vrijedi tu razliku
naravno malo je takvih auta, i izbor je sužen, ali se opet može naći
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#14950 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
jest, i ja sam sa 43000 kupio dizel 
