Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- problemnatravunu
- Posts: 18758
- Joined: 26/10/2014 07:41
- Location: Sarajevo
#14876 Re: Koji bi ti auto kupio ?
Novo ili polovno ?
- ern11
- Posts: 123
- Joined: 29/12/2021 23:21
- semirsar
- Posts: 9062
- Joined: 24/08/2008 22:53
- Location: raj'voSa
- Contact:
#14878 Re: Koji bi ti auto kupio ?
pa u rasponu cijene od19000-24000 mislim da i nema bas neki izbor
- Truba
- Posts: 93848
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#14879 Re: Koji bi ti auto kupio ?
Opel corsu e benzin 
- problemnatravunu
- Posts: 18758
- Joined: 26/10/2014 07:41
- Location: Sarajevo
#14880 Re: Koji bi ti auto kupio ?
ISTO TAKO , JESI LI PORODIČNI ČOVJEK , nije isto karavan, ili dvoje vrata.....
Koliko bi km prelazio godišnje , jel grad ili duži putevi ?
- semirsar
- Posts: 9062
- Joined: 24/08/2008 22:53
- Location: raj'voSa
- Contact:
-
ucenik1234
- Posts: 1191
- Joined: 06/11/2012 22:10
#14882 Re: Koji bi ti auto kupio ?
Megane, p308, C4, Mazda 3, uglavnom kompakt neki, sto ocuvaniji sa sto manjom km, benzinci su u pravilu manje razvaljeni od dizelasa, a postoji i mogucnost ugradnje plina.
- pesimist
- Posts: 193
- Joined: 20/03/2013 12:58
#14883 Re: Koji bi ti auto kupio ?
Kakav je onaj novi megane zna li ko ?
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38021
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#14884 Re: Koji bi ti auto kupio ?
Šta ce ti auto
?
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#14885 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Uvijek identično pitanje i uvijek identični odgovori. 
- problemnatravunu
- Posts: 18758
- Joined: 26/10/2014 07:41
- Location: Sarajevo
#14886 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Jbga , kad dođe kolega @pesimist i postavi tako neodređeno pitanje ,
pa hebemu miša , nije mu valjda cijena od 19-24 hiljade jedini kriterij.... ako već želi koju pametnu da čuje
pa hebemu miša , nije mu valjda cijena od 19-24 hiljade jedini kriterij.... ako već želi koju pametnu da čuje
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#14887 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa to. Čuj daj preporuku u tom rasponu i još raspon 5000. Moj odgovor je, imaš care OLX, zadaj parametre pa traži. I obično kada nešto preporučiš krene neko mudrovanje.
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#14889 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
ma nema auta dobrih, sve smece na oglasima
-
milojicabrzi
- Posts: 2639
- Joined: 18/11/2009 12:43
#14890 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nema više nažalost, ni Dacie nove za 24 000 km, sve je otišlo u peršun....
Već neko vrijeme, Hyundai i20 benzinac, čini mi se 1,2 ide za oko 26 000 KM i tretira se kao najjeftiniji nov auto u BiH.
Sunce ti žarko, ja sam nekada 2018. godine, imao neku listu cijena novih auta sa auto-portala, gdje je za cijenu do 20 000 KM, bilo bar 10-ak auta raznih proizvođača, pa čak i neki dieseli su ulazili u tu cijenu (Dacia Logan, čini mi se osnovna Fabia ili Fiesta itd.).
Za iznos od 19-24 hiljade KM, moj glas ide za nekog manjeg benzinca, starog 3-4 godine, sa manje od 50 000 km na satu ili tu negdje, koji je nov koštao možda cca 35 hiljada. Ima tu modela, može se naći, mladih Fabia, Octavia, Peugeota, C4, Leona, Ibiza, Hyundaia i sl.
Da je tražim auto, to bi mi bio neki pravac, u najboljoj opciji uloženo-dobijeno
Već neko vrijeme, Hyundai i20 benzinac, čini mi se 1,2 ide za oko 26 000 KM i tretira se kao najjeftiniji nov auto u BiH.
Sunce ti žarko, ja sam nekada 2018. godine, imao neku listu cijena novih auta sa auto-portala, gdje je za cijenu do 20 000 KM, bilo bar 10-ak auta raznih proizvođača, pa čak i neki dieseli su ulazili u tu cijenu (Dacia Logan, čini mi se osnovna Fabia ili Fiesta itd.).
Za iznos od 19-24 hiljade KM, moj glas ide za nekog manjeg benzinca, starog 3-4 godine, sa manje od 50 000 km na satu ili tu negdje, koji je nov koštao možda cca 35 hiljada. Ima tu modela, može se naći, mladih Fabia, Octavia, Peugeota, C4, Leona, Ibiza, Hyundaia i sl.
Da je tražim auto, to bi mi bio neki pravac, u najboljoj opciji uloženo-dobijeno
- pepeljara
- Posts: 7366
- Joined: 22/08/2003 00:00
#14891 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa vecina auto kuca ima na svojim sranicama odlicno uredjen sistem pa nema potrebe da placaju za svako auto masno olx.u koji je ruku na srce smece iliti nuzno zlo trenutno.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#14892 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Evo, nije baš 24000, ali vjerujem da bi uz malo pregovaranja spustio na 24000.
https://www.olx.ba/artikal/51195325/vw- ... -kombi-t3/

https://www.olx.ba/artikal/51195325/vw- ... -kombi-t3/
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#14893 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Uuu, vrijedi svake marke 
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#14894 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ma ovo je i ispod cijene, vjeruj mi. 
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#14895 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
E jebem ga. Da je makar Multivan pa možda i nekako
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#14896 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
joj presvlaka seljackih 
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#14897 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Puno je truda tu uloženo.
- hopi
- Posts: 7262
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#14898 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
šta mu znači taj kufer između sjedišta?
naspram ove cijene ispade onaj senator povoljan
naspram ove cijene ispade onaj senator povoljan
- xPaco1337
- Posts: 2589
- Joined: 30/09/2020 14:34
#14899 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ima istine u tome, ja sam uzeo Pezoa 207 za 4500KM i ako vrijedi to auto inace preko 6000, ALI u dobrom stanju ja sam morao uzeti u dosta losijem pa sam rješavati probleme,raditi servise itd.
Mada moje misljenje kupovati auto kod nas od 20k (govorim za dnevna auta ne ako ste zaljubljenik i imate neko vikend auto) ne vidim smisao u tome bez obzira koliko zarađujete. Prvo je kod nas kultura izlupat ce ti ga na prvom parkingu i vratima, a kod nas na kruznim svaki dan sudare vidim jer ni tu ljudi pravila ne znaju. Cesto mi se desava uleti mi covjek i oduzme prvenstvo u kruznom jos vozi 2-3 djece u autu
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#14900 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ma vjeruj mi i da je Multivan kod nas ne bi imao prolaz po ovoj cijeni, ni blizu. U Njemačkoj je malo drugačija priča pa putnički T3 ako išta valja za sređivanja starta od 7-8000 evra pa na dalje. Ali u BiH nema trika. Ovo je budalaština na kvadrat.
Kofer simbolizira da je auto idealno za poslovne ljude i gospodu. Zlonamjerni će reći da su i trgovci sa pijace poslovni ljudi.
