Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
problemnatravunu
Posts: 18758
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#14876 Re: Koji bi ti auto kupio ?

Post by problemnatravunu »

Novo ili polovno ?
User avatar
ern11
Posts: 123
Joined: 29/12/2021 23:21

#14877 Re: Koji bi ti auto kupio ?

Post by ern11 »

pesimist wrote: 01/01/2023 18:54 Pozdrav raja
Koji auto bi ti kupio u cijeni od 19 000 do 24 000 KM ?
Navedi preporuku ili svoje iskustvo zasto bas to auto.

Hvala svima
Peugeot 308, Volvo V40, od VAG grupacije je sve razvaljeno u tom cjenovnom rangu.
User avatar
semirsar
Posts: 9062
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#14878 Re: Koji bi ti auto kupio ?

Post by semirsar »

problemnatravunu wrote: 01/01/2023 18:55 Novo ili polovno ?
pa u rasponu cijene od19000-24000 mislim da i nema bas neki izbor :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#14879 Re: Koji bi ti auto kupio ?

Post by Truba »

Opel corsu e benzin :mrgreen:
User avatar
problemnatravunu
Posts: 18758
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#14880 Re: Koji bi ti auto kupio ?

Post by problemnatravunu »

problemnatravunu wrote: 01/01/2023 18:55 Novo ili polovno ?
ISTO TAKO , JESI LI PORODIČNI ČOVJEK , nije isto karavan, ili dvoje vrata..... :thumbup:
Koliko bi km prelazio godišnje , jel grad ili duži putevi ?
User avatar
semirsar
Posts: 9062
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#14881 Re: Koji bi ti auto kupio ?

Post by semirsar »

Truba wrote: 01/01/2023 19:02 Opel corsu e benzin :mrgreen:
mos mislit skoka sa passata na corsu :lol: :lol:
ucenik1234
Posts: 1191
Joined: 06/11/2012 22:10

#14882 Re: Koji bi ti auto kupio ?

Post by ucenik1234 »

Megane, p308, C4, Mazda 3, uglavnom kompakt neki, sto ocuvaniji sa sto manjom km, benzinci su u pravilu manje razvaljeni od dizelasa, a postoji i mogucnost ugradnje plina.
User avatar
pesimist
Posts: 193
Joined: 20/03/2013 12:58

#14883 Re: Koji bi ti auto kupio ?

Post by pesimist »

Kakav je onaj novi megane zna li ko ?
Bobi
Forum administrator
Posts: 38021
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#14884 Re: Koji bi ti auto kupio ?

Post by Bobi »

Šta ce ti auto :D ?
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#14885 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Uvijek identično pitanje i uvijek identični odgovori. :skoljka:
User avatar
problemnatravunu
Posts: 18758
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#14886 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by problemnatravunu »

Jbga , kad dođe kolega @pesimist i postavi tako neodređeno pitanje ,
pa hebemu miša , nije mu valjda cijena od 19-24 hiljade jedini kriterij.... ako već želi koju pametnu da čuje :mrgreen:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#14887 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Pa to. Čuj daj preporuku u tom rasponu i još raspon 5000. Moj odgovor je, imaš care OLX, zadaj parametre pa traži. I obično kada nešto preporučiš krene neko mudrovanje.
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#14888 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

dr_arsla wrote: 02/01/2023 10:11 Koja su to kola bolja od Dacie :D
Dvije dacie.. :mrgreen:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14889 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

:lol:

ma nema auta dobrih, sve smece na oglasima :lol:
milojicabrzi
Posts: 2639
Joined: 18/11/2009 12:43

#14890 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by milojicabrzi »

Nema više nažalost, ni Dacie nove za 24 000 km, sve je otišlo u peršun....

Već neko vrijeme, Hyundai i20 benzinac, čini mi se 1,2 ide za oko 26 000 KM i tretira se kao najjeftiniji nov auto u BiH.

Sunce ti žarko, ja sam nekada 2018. godine, imao neku listu cijena novih auta sa auto-portala, gdje je za cijenu do 20 000 KM, bilo bar 10-ak auta raznih proizvođača, pa čak i neki dieseli su ulazili u tu cijenu (Dacia Logan, čini mi se osnovna Fabia ili Fiesta itd.).

Za iznos od 19-24 hiljade KM, moj glas ide za nekog manjeg benzinca, starog 3-4 godine, sa manje od 50 000 km na satu ili tu negdje, koji je nov koštao možda cca 35 hiljada. Ima tu modela, može se naći, mladih Fabia, Octavia, Peugeota, C4, Leona, Ibiza, Hyundaia i sl.

Da je tražim auto, to bi mi bio neki pravac, u najboljoj opciji uloženo-dobijeno :)
User avatar
pepeljara
Posts: 7366
Joined: 22/08/2003 00:00

#14891 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by pepeljara »

Evolution_IV wrote: 02/01/2023 16:38 :lol:

ma nema auta dobrih, sve smece na oglasima :lol:
Pa vecina auto kuca ima na svojim sranicama odlicno uredjen sistem pa nema potrebe da placaju za svako auto masno olx.u koji je ruku na srce smece iliti nuzno zlo trenutno.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#14892 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Evo, nije baš 24000, ali vjerujem da bi uz malo pregovaranja spustio na 24000.

https://www.olx.ba/artikal/51195325/vw- ... -kombi-t3/

:D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#14893 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Uuu, vrijedi svake marke :D
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#14894 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Ma ovo je i ispod cijene, vjeruj mi. :mrgreen:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#14895 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

E jebem ga. Da je makar Multivan pa možda i nekako
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#14896 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

joj presvlaka seljackih :cry:
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#14897 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Puno je truda tu uloženo.
User avatar
hopi
Posts: 7262
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#14898 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hopi »

šta mu znači taj kufer između sjedišta?
naspram ove cijene ispade onaj senator povoljan
User avatar
xPaco1337
Posts: 2589
Joined: 30/09/2020 14:34

#14899 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by xPaco1337 »

Evolution_IV wrote: 02/01/2023 16:38 :lol:

ma nema auta dobrih, sve smece na oglasima :lol:
Ima istine u tome, ja sam uzeo Pezoa 207 za 4500KM i ako vrijedi to auto inace preko 6000, ALI u dobrom stanju ja sam morao uzeti u dosta losijem pa sam rješavati probleme,raditi servise itd.

Mada moje misljenje kupovati auto kod nas od 20k (govorim za dnevna auta ne ako ste zaljubljenik i imate neko vikend auto) ne vidim smisao u tome bez obzira koliko zarađujete. Prvo je kod nas kultura izlupat ce ti ga na prvom parkingu i vratima, a kod nas na kruznim svaki dan sudare vidim jer ni tu ljudi pravila ne znaju. Cesto mi se desava uleti mi covjek i oduzme prvenstvo u kruznom jos vozi 2-3 djece u autu :roll:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#14900 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

EFD22 wrote: 02/01/2023 19:02 E jebem ga. Da je makar Multivan pa možda i nekako
Ma vjeruj mi i da je Multivan kod nas ne bi imao prolaz po ovoj cijeni, ni blizu. U Njemačkoj je malo drugačija priča pa putnički T3 ako išta valja za sređivanja starta od 7-8000 evra pa na dalje. Ali u BiH nema trika. Ovo je budalaština na kvadrat.
hopi wrote: 02/01/2023 19:38 šta mu znači taj kufer između sjedišta?
naspram ove cijene ispade onaj senator povoljan
Kofer simbolizira da je auto idealno za poslovne ljude i gospodu. Zlonamjerni će reći da su i trgovci sa pijace poslovni ljudi. :mrgreen:
Post Reply